Mladé snažilky. Můžeme si vyměnovat zážitky, zkušenosti

yesu
3. črc 2011

Ahoj holky v září mi bude 24 a s přítelem sme se pomalu začali snažit o mimčo...nechcete se přidat a vyměňovat si zkušenosti a zážitky? 🙂

kackaku
23. bře 2013

@tkarlikova Jej a to ti způsobila HAK?:-/Nezoufej, on ani pravidelný cyklus nemusí znamenat, že holka hned otěhotní...a co ti poradil Mudr?

maudn
23. bře 2013

@zuzkazuzu88 možné to je, já ještě otestuji tři dny a pak až další cyklus, manžel mě zpražil,co se testuju,ale já chci vidět jestli a kdy probíhá ovu, HA jsem nebrala

tkarlikova
23. bře 2013

@kackaku HAK jsem brala jako "lék", mám PCO. Teď se lečím na endokrinologii, kde mi MUDr. předepsal glukophage (metformin) a euthyrox. Od gyndaře mám clostillbegyt, teď už 4.-8. den 3x denně. Vy se snažíte jak dlouho?

kackaku
23. bře 2013

@tkarlikova Aha, no tak snad bude léčba úspěšná, ale je to vopruz, viď☹ Jinak na endokrinologii se taky léčím-mám Euthyrox..Ten tvůj druhý lék je na co? Snažili jsme se 3 měsíce, teď pojedeme 4.cyklus, ale ještě nevím, jestli do toho půjdeme, protože máme před svatbou, tak to asi odložíme a začneme zase až po ní..

tkarlikova
24. bře 2013

@kackaku Při PCO je prý člověk nějak rezistentní k inzulinu nebo co. A ten glukophage (resp. účinná látka metformin) by to měl nějak napravovat. Moc tomu nerozumim. Ten Euthyrox beru taky spíš na podporu, protože hormony štítnice mám v normě. Ale prý to s tím mám hormony na ideální hranici pro otěhotnění.
Mám kamarádku, která je o rok starší a ti už se snaží od prosince 2011. Oba jsou podle nejrůznějších vyšetření zdraví, ale prostě jim to nejde. Tak si vždycky spolu postesknem, že kdejaká si přinese dítě z diskotéky a ti co opravdu chtějí, tak s tím mají takové problémy...

pellullinka
24. bře 2013

Hezké skoro poledne 🙂
nejsem snažilka, ale mám doma 4letého synka. Je mi 24 a snažilkou bych se chtěla stát někdy v zimě.
Tak budu občas nakukovat o čem diskutujete, pokud to nebude vadit 🙂

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@tkarlikova aha tak to nemáte vůbec lehký to mě mrzí 😒

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@maudn aha no tak to si myslím,že byla dřív 🙂 kolik dní ti trvá cyklus?

maudn
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 teď kolem 35DC, před těhotenství 32DC a ovu byla 22DC dle ovu testů a bazální teploty

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@pellullinka ahojky určitě nebude 🙂 aspoň máme koho spovídat 😀 jak dlouho jste se snažili o klučíka?

maudn
24. bře 2013

@tkarlikova já se vrátila z františkových lázní po mimoděložním těhotenství a hrk první cyklus po návratu jsem otěhotněla a ani nevím, jak... nepamatuji si,že bychom se snažili, bylo to dva roky od prvního snažení a už jsme se na to vykašlali

tkarlikova
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 No jo, nějak bude 🙂. Zase si říkám, že je to pro mě jednodušší, když vím, co mi je. Než pro holky, které se snaží a snaží a nevědí, kde je chyba... Vy se snažíte jak dlouho?

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@maudn mám cykly dlouhý tak jako ty 🙂 ten poslední byl 32DC a měla jsem ovulku už 17DC,tento měsíc mám 16DC ovu tak jsem zvědavá jak dlouhou budu mít LF 🙂

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@tkarlikova to je fakt 🙂 a nechceš vyzkoušet Inofolic? Píšu si s holkama na Grafech BT a tam to začíná být celkem bům 😉 já se bojím,že nám to taky nepůjde ale na jednu stranu si to nepřipouštím,teď jedeme 6 cyklus a příští týden se dozvím jak sme dopadli

maudn
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 mývala jsem normální cykly, ale pak se mi to nějak během snažení pozměnilo, navíc jsem dost špinila, třeba první 3 dny, to mi doktorka říkala,že ani nemam jako ms počítat, což mě překvapilo, že bych měla ms ještě později, ted už jsem ty 3 ms měla bez špinění

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@maudn jj špinění se prý nepočítá jako ms 😒 ,já se divím,že mám krásně pravidelný cykly celou dobu 🙂 tak třeba se ti to krásně srovná a povede se 😉

tkarlikova
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 Prosím tě, co to je ten Inofolic?

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@tkarlikova je to vitaminovej doplňek,urovnává cyklus a podporuje početí při PCO 😉

tkarlikova
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 Aha, děkuju tak to o tom musím zjistit něco víc!!

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@tkarlikova http://www.lejdy.sk/pre-snazilky/inofolic tady je to celkem popsaný 😉

tkarlikova
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 Dík. Poradím se o tom s MUDr., když upravuje tu rezistenci na inzulin a já na to beru lék, tak abych nebyla moc upravená :D!

pellullinka
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 Kubík se povedl brzo, nejprve jsem otěhotněla, ale miminko se přestalo vyvíjet a tak jsem v 17tt musela na kyretáž, potom šestinedělí a než jsem se stihla rozkoukat, zjistila jsem že jsem těhotná.
Takže to bylo opravdu velice rychlé 🙂
Koukám, že řešíte, že početí není vždy úplně jednoduché. Jsem sama zvědavá jak to budeme mít s druhým miminkem, jestli to půjde tak snadno nebo si počkáme.

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@tkarlikova 😀 nemělo by to nějak vadit,je to jen vitamínovej doplněk,takže jediný co by ti to mohlo způsobit tak převitamínování a vitamíny vyčůráš,že jo 🙂 Ale nejsem doktor,takže se ho určitě zeptej 😉

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@pellullinka mrzí mě ta kyretáž,ale je dobré,že to potom šlo tak snadno 🙂 jsem sama zvědavá jak brzo se povede nám,snažím se na to moc nemyslet,ale stejně to kolikrát nejde 🙂

pellullinka
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 asi to tak mělo být. Byla jsem pak ale hrozná,nesnasela sem všechny ty bříška,kočárky....za pár měsíců jsem se srovnala a příroda nám poslala zdravé miminko 🙂
když sem měla 4 týdny po porodu maturovala jsem,na maturitnim plese jsem nebyla,ležela sem na rizikovem v porodnici. Pak sem se přihlásila dálkové do školy,vloni jsem dodelala Bc.,kdy bylo malému dva a třičtvrtě našla jsem práci. Mám život jako z pohádky,vše co si naplanuju mi vychází 🙂 až je to k neuvěření. Teď jen přemýšlím jaké roční období je nejlepší k narození druhého potomka,ano,je to nadsázka samozřejmě.tak posetila a malicherna nejsem,přesto o tom přemýšlím...
věřím,že je těžké na to nemyslet. Mám kolem sebe teď 3 tehulky a sama začínám blbnout...ale nechci kvůli práci ještě teď. Od března mě povysili a já jim nechci za dva měsíce říct,že jsem těhotná...

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@pellullinka to se nedivím,že je člověk po potratu takovej,ale příroda to dobře zařídila 🙂 páni to tě teda obdivuju,nevím jestli bych dokázala dělat školu u mimi ale asi to jde 🙂 člověk si musí říkat,že se má dobře a pak to tak bude 😉 je to všechno jen o tom pozitivním myšlení 🙂 mě by se nejvíc líbilo jarní miminko,ale není to důležitý 🙂

pellullinka
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 náš Kubík je právě v březnu, bylo to fajn, ale u druhého už přemýšlím i o zpětném nástupu do práce, školce a tak 😀
Takže jsme se dneska doma dohodli, že fajn by byl červenec-srpen, tak uvidíme 😀

zuzkazuzu88
24. bře 2013

@pellullinka my sme to ani s tím mým neřešili 😀 až se povede tak to bude 🙂 ,ale věřím,že u dalšího už taky budu přemýšlet takto 🙂

pellullinka
24. bře 2013

@zuzkazuzu88 to je jasné 🙂 já se tím jen tak zaobiram,teď mě to bere... 🙂

janinha
26. bře 2013

Ahojky kočandy moje, tak dneska,jak jsem si lehla do postele po noční, tak jsem to dostala. Očekávala jsem to už na noční,protože to už mě bolelo bříško. Jak jsem mělak rástké cykly, tak te´d je mám 28 - 29 dní. No a pak to stojí za to. Dneska jsem nevěděla,jak si mám lehnout, co si mám vzít od bolesti a zdali mám lozit po čtyřech nebo škrábat stěnu ☹ No jestli takhle bolí i porod,tak jsem dneska snad i porodila.. 😕 Manža je sklamaný,ale nijak to nerozebíral. Tento měsíc jsem si podle sexíku i myslela, že to vyšlo, tak uvidíme příště 🙂 zatím se z toho nehroutím,ale už mi to trošku šrotuje, začneme už stavět,tak budou jiné myšlenky.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru