Mohu během užívání Duphastonu otěhotnět?

terka_85
21. srp 2014

Holky prosím o radu.
V lednu jsem vysadila HA, s tím, že se pomalu začneme snažit o druhé mimčo. První tři měsíce dorazial ms v pořádku. Pak už nepřišla. Doktorka mi nejdřív nasadila Norethisteron, po něm ms dorazila. Během prázdnin jsem prodělala mononukleozu a klíšťovou encefalitidu, průběh obou nemocí nebyl naštěstí tak hrozný (v nemocnici jsem nebyla). Doktorka řekla, že mohu mít rozhozenou ms z toho. V neděli jsem dobrala první plato Duphastonu a ms dorazila po třech dnech. Doktorka mi řekla, že mi napíše Duphaston na 3 měsíce a pak ho budeme pomalu snižovat. Mohu během těch tří měsíců otěhotnět a může proběhnout ovulaci, když vlastně ms vyvolávám uměle pomocí prášků? Díky, nějak tomu pořád moc nerozumím

sarkad2856
21. srp 2014

@terka_85 Ahoj nesjpíš Ti ho napsala na upravu MS proto ty 3 měsíce 😉
Jinak záleží zda bereš jen Duphaston nebo ještě něco

sarkad2856
21. srp 2014

@terka_85 Chtěla jsem napsat že pusobí i na neplodnost, vytváří hormon 🙂
Ale jak píšeš u Tebe je nejspíš na upravu MS, určitě bych se při příští návštěvě zeptala 😉

adul_ka
21. srp 2014

Nevyznám se v tom, ale ze své zkušenosti mohu napsat, že já při braní Duphastonu otěhotněla. 🙂 (brala jsem ho 2x denně)

vlajka1
21. srp 2014

Zalezi jak ho beres. Od kolikateho dne cyklu. Pokud s nim zacnes po ovulaci, otehotnet muzes, pomuze v tom pripade zahnizdeni a udrzeni tehotenstvi.

alenka_p
21. srp 2014

Duphaston obsahuje progesteron - hormon, který se v těle přirozeně vyskytuje v druhé půlce cyklu, od ovulace do menstruace. Takže ano, při jeho braní otěhotnět lze. Předpokládám teda, že ho bereš jen půlku cyklu a ne v kuse...

terka_85
autor
21. srp 2014

Žádné jiné prášky k němu nemám. Mám ho brát 2x denně. Včera jsem dostala ms a další plato mám začít brát za 16 dní. Takže asi jak píšete...

anetka1701
21. srp 2014

Duphaston mi pomohl k druhé dceři :o) takže ano, můžeš :o)

kkouzlo
22. srp 2014

@adul_ka to je dobrá zpráva🙂 já ho beru už pátý (poslední měsíc) od 17 dne 2x denně deset dní, ale zatím nic, tak si říkám, jestli je to vůbec možné 😀
@anetka1701 🙂

holky a nikde jsem nevyčetla, ejsti lze otěhotnět i během těch dnů, kdy duphaston polykám - osobně si myslím, že ne, ale asi už jsem občas zoufalá a uvažuju nad jakoukoliv možností. Nevíte? ;)

kkouzlo
22. srp 2014

@terka_85 já ho také beru, od 17. dne 2x denně po deset dnů - na srovnání cyklu a na podporu početí, ale zatím se teda nezadařilo. Občas o něm pochybuju, ale už mám před s sebou poslední měsíc, pak jdu k doktorce znova a prý to budem případně řešit jinak ☹ já si včera objednala pre seed gel (stojí docela dost, ale zkusím už asi cokoliv), tak třeba to zapůsobí 😀 snažíme se od listopadu

anetka1701
22. srp 2014

@kkouzlo no jasně že lze otěhotnět :o) Moje 15ti měsíční dcera je toho jasnym příkladem - no a vzhledem k tomu, že se bere ve druhé polovině cyklu a k otěhotnění dochází tou dobou, odpověď je celkem jasná :o)

kkouzlo
22. srp 2014

@anetka1701 právě že se hodně píše, že potlačuje ovulaci, takže jsem si říkala, že asi ne. ALe jsem ráda, za příklad, že lze 🙂)) díky!

adul_ka
22. srp 2014

@kkouzlo brala jsem ho úplně stejně. Také 17.den 2x denně. Brala jsem ho 7 měsíců+v těhotenství do 13.týdne. Šanci určitě máte! 🙂

alenka_p
22. srp 2014

@kkouzlo pokud se bere správně, tak ovulaci určitě nepotlačuje (však se předepisuje při neplodnosti pro "podporu otěhotnění")

werumka
22. srp 2014

@kkouzlo Potlačovat ovulaci může, pokud se bere před ní. Je to progesteron, který se mimo jiné používá i k léčbě cyst, protože se díky jeho působení vstřebávají. Stejně tak se díky němu vstřebají všechny ostatní folikuly, a proto už nelze ovulovat v druhé polovině cyklu, kdy hraje největší roli. Je dobré se nejdřív ujistit, že ovulace probíhá před tím, než duphaston nasadíte. Pak určitě zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění.

lenka.dv
28. srp 2014

Ahoj holky,chci se zeptat,kdy vám dorazila ms po dobrani duphastonu? První cyklus jsem ms dostala hned další den. Tento cyklus jsem dobrala 22.8. a ms stále nikde. Většinou by měla přijít do 3 dnů,ne? Kdy a nebo jestli vůbec proběhla ovulace netuším,takže nevím,zda by to mohlo být tehu.Test jsem si dělala jeden a byl negativní.

terka_85
autor
2. zář 2014

@lenka.dv Mě dorazila ms třetí den po dobrání...

terka_85
autor
17. zář 2014

@adul_ka Ahojky, chtěla bych se zeptat - když jsi zjistila, že si těhotná, jak jsi potom užívala Duphaston? Zase od půlky cyklu nebo nějak jinak? Díky 🙂

adul_ka
17. zář 2014

@terka_85 Ahojky, Duphaston jsem brala na srovnání cyklu(měla jsem to někdy po 19ti dnech, někdy po 42, menstruace 14 dní v kuse byla standart) a pro nedostatek žlutých tělísek. Jednou jsem to ale nedostala, tak jsem si udělala test a byl tam slabouuučký duch. Hned jsem šla na gyndu, doktorovi se těhotenství nezdálo, prý je to u mě strašně nepravděpodobný, ale na na UTZ už to bylo vidět🙂 Takže pak jsem měla brát Duphaston každý den až do cca 12-13týdne bez pauz. Dneska mám 10ti měsíčního chlapečka a to mi doktoři neustále předhazovali, že pravděpodobně přirozeně neotěhotněním.

terka_85
autor
17. zář 2014

Moc díky, také jsem teď objevila na testu dvě čárky 🙂 a beru Duphaston jako ty.
Tak se raději hned objednám k doktorce. Díky 🙂

luciestancova
9. zář 2015

Ahojky, našla jsem tuto diskusi, snad mi někdo odpoví, poradí, tento měsíc mám začít brat duphaston kvůli srovnaní ms, mám ho ale začít brát už 11 dc, což je pravděpodobně před ovulací, pokud dobře chápu - ovulace nenastane? Doktor ví, že se snažíme o mimi a říkal, že přes něj taky můžu otěhotnět, ale jak to tak všude čtu, tak spíš ho berete po ovulaci...?? tak teď nevím ☹ ☹

fisulenka
24. zář 2015

Ahoj, brala jsem Duphaston po zamlklém těhotenství, po 3 měsících užívání a velmi krátkém snažení jsem otěhotněla a brala jej i nadále do 10. týdne těhotenství. Ovulaci jsme nevypočítávali a všechno klapalo, teď vedle mne spí " výsledek". Takže bych se nebála, probrala bych to s lékařem, mně má gynekoložka vysvětlila, že nějak blahodárně působí na růst sliznice či co, pila jsem i kontryhelový čaj. Takže držím palce a neboj, co má být, bude 😉

barboratov
1. říj 2015

Holky čtu vaše příspěvky a jsem uplně mimo.... dnes jsem Dostala Duphaston jelikož se nedostavila MS poslední tři to bylo tak jen haha intimka stačila (takže pseudo MS) ...no mudr mi dnes dala a že ho mám brát hned 1-0-1...jak to dostanu tak 12den cyklu mám dojít na kontrolu...a že u něj klidně můžu otěhotnět ...říkám no nevím měřím bazální a ovulace není tak to asi neklapně...ona se na mě podívala a uplně skoro naštvaně říká, šmarja já to asi zakážu todle měření jste pak akorát celé vyblblé a je to akorát kontraproduktivní jakjste všechny ve stresu...takže odedneška neměřím budu baštit Dupáka a doufat, že všebude ok...Clostilbegyt mi prý nenapíše až spermiogramu partnera....máte někdo zkušenost?

zuzulejarab
17. pro 2015

Ahoj maminky a holky, které se snažíte stejne jako ja🙂 taky mám otázku k tomuhle tématu. No duphaston jsem brala zatím jeden měsíc na úpravu cyklu po vysazení HA a taky na mimi 🙂 MS jsem podle všeho mela dostat v pondělí a dnes už je skoro patek a ona nikde...tak si rikam zda se ještě dostaví nebo to bude MIMI. Co myslíte🙂 muže se opozdit o čtyři dny? 🙂

werumka
17. pro 2015

@zuzulejarab Tak pokud jsi ho brala až po ovulaci, určitě být těhotná můžeš. Ale jestli nevíš, zda a kdy ovuluješ, tak můžeš jen testovat a čekat.

zuzulejarab
18. pro 2015

Jo díky za odpověď. Dnes ráno se dostavila....takže další měsíc zase čekání....chjo..co myslíš zaberou tyto prášky na Mimi? Byla bych nejšťastnější a pritel taky.

monishkam
18. pro 2015

Prosím o radu. Po depo proveře nemám cyklus a dr mi nasadil duphaston na 2 měsíce, každý měsíc na 10 dní. Začla jsem brát 24.11., krvácet jsem začala 1.12, trvalo to 8 dní, tudíž do 8.12. Od včera (17.12) krvácím znovu, celkem silně i s bolestma břicha. V pondělí bych měla duphaston znovu začít užívat. A teď nevím, jestli mám, když znovu krvácím. Neměla některá podobný problém? Děkuji 🙂

werumka
18. pro 2015

@zuzulejarab Ahoj, zaberou, ale musíš je brát po ovulaci, jinak Ti jí zablokujou a bez ovulace neotěhotníš 🙂 Takže si musíš zjistit, jestli ovuluješ a kdy a pak teprve duphaston nasadit. Ten pak pomůže v uchycení oplodněného vajíčka a k jeho výživě.

werumka
18. pro 2015

@monishkam Ahoj, provera a duphaston jsou oboje léky, které obsahují hormon progesteron. Takže tím duphastonem si teď možná akorát znova rozhazuješ cyklus. K tomu, aby cyklus fungoval, je potřeba ovulace. Když ovulace proběhne, tak se vytvoří žluté tělísko, které samo ten progesteron zajistí. A díky té ovulaci pak přijde menstruace. Tudíž k tomu, abys menstruovala, potřebuješ ovulaci. Doporučuju začít brát bylinky jako gynex, pít kontryhel a začít sledovat ovulaci. Jakmile Ti naskočí ovulace, máš vystaráno a jako podporu početí můžeš po té ovulaci brát i duphaston. Teď bych se na něj osobně vyprdla. Ale uvážení je na Tobě 🙂

luciestancova
18. pro 2015

Taky jsem duphaston brala až po ovulaci, přestože mi do dr naordinoval jinak, měla jsem hodně dlouhej cyklus a ms se kolikrát ani nedostavila, byla jsem dvakrát na vyvolávačce 😀 věděla jsem, že duphaston "zruší" ovulku a početí by bylo tatam, ale dávala jsem tomu šanci ještě jeden měsíc a povedlo se. Otěhotnění jsem podporovala pitím kontryhele a já i manžel jsme brali inofolic a folandrol. Nyní jsem zdárně ukončila 3 měsíc a snad už bude vše v pořádku 🙂 Jinak všem ostatním snažilkám držím moc palečky aby se taky zadařilo 🙂

monishkam
18. pro 2015

@werumka ale já měla rok píchlou depo proveru, antikoncepci, která mi rozhodila cyklus. Kontryhel piju, i ten gynex mam, plus nosifol 😉 od srpna jsem neměla menzes, proto mi dal dr. Duphaston. A ovulaci nemám, dèlala jsem si testy, v tydnu mi silila čarka, ale včera jsem právě začla zase krvácet ☹