Mohu si vzít Clostilbegyt, i když jsem nedostala menzes?

nikolav
25. zář 2012

Ahoj chtěla bych se zeptat na jednu věc. Brala jsem tři měsíce Norethisteron. Dostala jsem ho po dvou vyvolávačkách. Abych měla menstruaci a zpravidelnil se mi cyklus. Tento měsíc bych měla dostat menstruaci poprvé bez Norethisteronu. A to dnes. Jenže vůbec to nevypadá, že nějakou menses bych měla dostat. Doktor mi napsal Clostibegyt na to, abych měla ovulaci. Jenže když nemám MS tak nemohu asi začít brát Clostilbegyt že? Dávkování mám 5. až 9. den cyklu 2x 1 tableta denně. Tak se chci zeptat na otázku, zda začala některá z vás brát Clostibegyt aniž by měla menstruaci? Budu ráda za rady.

cabalkova
25. zář 2012

@nikolav Ja jsem clostyl brala a rozhodne bych ti ho nedoporucovala brat ho bez ms. Je to hormon, ktery podporuje tvorbu vajicka a kdyz si ho vezmes ted, kdyz se telo chysta na ms, tak si akorat rozhodis hormony a pochybuju, ze by z toho vzeslo neco rozumneho. Vydrz, az prijde ms a pak jed podle pribaloveho letaku.

nikolav
autor
25. zář 2012

@cabalkova A co když MS nedojde? To zase budu muset brát něco na podporu asi :-/ že?

cabalkova
25. zář 2012

@nikolav Chtelo by to podporit nejak narust sliznice, podivej se na nejake bylinky, kontryhel, malinik, pripadne na rovnani hormnu Femigard. Pokud ti ms nedorazi do 40 dc, tak by to s tebou mel resit tvuj gyndr, protoze to se pak uz nebere jako fungujici cyklus.

nikolav
autor
25. zář 2012

@cabalkova No já ho neměla. Ani po 60 dnech mi menstruace nedorazila. Tak jsem šla na vyvolání. Pak jsem ji dostala. Pak opět víc jak 60 dní nic tak opět injekce. Pak mi dal ten Norethisteron na úpravu cyklu. A ten jsem brala tři měsíce. V srpnu jsem po něm ještě odmenstruovala. A teď nic. Marně čekám na MS. Jsem 30 DC. No takže jestli to nedostanu do 10 dnů tak tam budu muset zajít aby mi píchnul vyvolávačku a pak si vzít opět Norethisteron a nebo začít brát ten Clostilbegyt. Což jsem fakt nadšená :-/ . I když je to svinstvo tak jsem nechtěla do sebe rvát další hormony viz. ten Norethisteron a zkusit ty dva cykly Clostil a pokud by nezabral tak jít do CARu. Ale jak vidím tak tělo prostě přestalo fungovat úplně.

cabalkova
25. zář 2012

@nikolav Norethisteron cyklus pokud vim zastavuje, tak asi neni divu, ze je ovulace nekde na houbach. Do CARu jsme chodili taky a tam je to teda jako na bezicim pasu, hned stimulace, IUI a kdyz se dve nepovedou tak IVF. Cetla jsem, ze mas duvody k tomu, ze chces brzy otehotnet, ale treba by jen stacilo "nahodit" ovulaci a CAR bys k tomu nepotrebovala. Na tvem miste bych tomuu dala cas treba do konce roku, zkusila nasadit ten Femigard a nejake bylinky na podporu cyklu, a pokud se telo neumoudri, tak bych pak sla do toho CARu... Prijde mi mensi zlo nechat si jeste jednou pichnout Agolutin na vyvolani, nez zase cpat Norethisteron.

cabalkova
25. zář 2012

@nikolav Mrkni tady na to, rade holek se osvedcil a pomohl k nahozeni cyklu: http://www.zbozi.cz/vyrobek/hemann-femigard-300ml/

nikolav
autor
25. zář 2012

@cabalkova Záleží jak se Norethisteron užívá. Je několik způsobů. Buď na oddálení menstruace to se bere před MS a nebo aby byla pravidelná se bere od 17. dne DC po dobu 10 dnů. Po dobrání 10. dne se dostaví menstruace do 4. dnů. Takže ten funguje tak i když je to sračka. Od února kdy jsem přestala brát HA, kterou jsem měla brát nepřetržitě furt po laparce, která byla v listopadu tak ovulaci nemám. HA jsem přestala brát kvůli snášenlivosti a taky kvůli špatným výsledkům děložního čípku. Proto jsem se začali snažit o mimi. Ale MS jsem vůbec neměla. Pak když jsem ji měla tak nemám ovulaci. A teď opět nemám MS. Takže opět můžu začít téměř znovu. A Femigard mám doma teď rozpitý už druhý. Jeden už jsem využívala a nepomohl mi. Takže budu ráda, když se dohrabu dostat vůbec MS. A když už ji budu mít tak abych měla vůbec ovulaci.

cabalkova
25. zář 2012

@nikolav A delal ti dr. hormonalni profil, aby zjistil, jak jsi na tom?

nikolav
autor
25. zář 2012

Tak to přesně nevím. Ale dělali mi ho v nemocnici. Musela bych se zeptat. Jako diagnostiku mám anovulační cykly.

saurer
25. zář 2012

Já taky nemám vůbec cykly, teď jsem brala poprvé Clostil a nezabral...ale začni ho brát až při MS, dojdi si na gyndu a oni ti píchnou vyvolávačku, po které MS do deseti dnů přijde...já už teď pomalu budu zase 40DC i s clostilem, takže příští týden jdu zase na vyvolávačku a budu brát dvě tabletky clostilu. Doktor říkal, ať jsem trpělivá, že musíme popohnat a trochu oblbnout vaječníky a to že chvilku trvá

nikolav
autor
25. zář 2012

@saurer Aha no to je škoda :-/ já čekám na MS a ona nikde no. A asi jen tak nedojde. Clostil na mě nezabere je mi to jasný a bude to ještě na strašně dlouho no. Ale co hold to budeme muset zvládnout.

saurer
25. zář 2012

@nikolav neboj, já se taky nebojím a jsem na tom úplně stejně 🙂 a ještě jsou určitě další možnosti než clostil...já bych tebou, tak hned pádím k doktorovi na tu vyvolávačku, ať můžeš s tím clostilem začít

nikolav
autor
25. zář 2012

@saurer No on je tu jen dvakrát týdně. A bohužel ve čtvrtek jsem v práci :-/ takže jedině až příští týden. Stejně mě to sere. Proč to nemůže fungovat normálně!!! Jsem si myslela NAIVNĚ, že jednou objevím na testu dvě čárky a bude to překvapení. Tak to překvapení není a je to "hon" na miminko. A vím, že manžel bude každý den jak na trní.

saurer
25. zář 2012

@nikolav jojo, to znám až moc důvěrně 🙂 minulý měsíc jsem se pořád zkoumala a všechny příznaky měla a prd. Ani ta debilní MS, kterou mají všichni nepřišla...ale musíš to brát s nadhledem jinak se to nepodaří 😉

nikolav
autor
25. zář 2012

No beru, ale to je strašný. Aspoň kdyby ta MS přišla :´-( a ani ta není. To je strašný prostě!!!

maximka33
25. zář 2012

@nikolav ahoj, to slyším prvně, že se noretisteron bere na anovulační cykly. a tobě to opravdu zjistili? u mně bylo také podezření kvůli polycystickým vaječníkům. brala jsem duphaston skoro půl roku a cykly byly víc pravidelné. jiinak ten clostilbegyt vůbec neber, pokud ms nemáš. můžeš jít také na vyvolávačku. ty jo, koukám, jak jsi mladá, to se máš 🙂

nikolav
autor
26. zář 2012

@maximka33 no já neměla vůbec menstruaci. Takže to bylo na její udržení. Po noretisteronu jsem ji měla. Teď jak jsem ho dobrala se měl cyklus nastartovat sám a fungovat. Jaksi se tak nestalo. Počkám do toho příštího týdne do pondělí až tady na gynekologii bude a zajdu si na vyvolávačku. Zítra jsem v práci. Ale pokud by to šlo tak bych si tam skočila. Bude mít ze mě radost, že jsem tam furt. Už je mi to trapné chodit tam každý týden.

maximka33
26. zář 2012

@nikolav taky jsem chodila často na gyndu. ale co, jsou tam přece od nás. držím palce, ať se ti to vyřeší.

nikolav
autor
26. zář 2012

@maximka33 Děkuji. No já vím, že jsou tam pro nás. Ale už je mě to blbé, že furt s něčím otravuju :-/ byla jsem tam v pondělí si pro ten Clostilbegyt a teď tam půjdu zase, že nemám menses. Já si už ani nepřipadám jako ženská. Co se to děje. Ani tu menstruaci nemám :´-(

maximka33
26. zář 2012

@nikolav na hodně věcí se poptej. může to být tím, že máš PCO, polycystické vaječníky. já k tomu mám sklon, a proto jsem mívala hodně dlouhé cykly, 40-50 dní. naštěstí se to dá léčit hormonama. teď už mám cyklus 30-32 dní.

nikolav
autor
26. zář 2012

@maximka33 Já vlastně pokud mi nepíchnul vyvolávačku tak bych MS neměla. Takže nějaké cykly o tom snad nemohla být ani řeč. A teď je to to samé. Ach jo. Nevím co teď dělat. Jestli jít na tu vyvolávačku a pak zkusit ten clostil. A nebo jít hned do centra. Ale zase se budeme stěhovat a tak, takže plno věcí na zařizování a málo času. No uvidím. Když to nedostanu do pondělí tak tam zajdu aby mi zase dal vyvolávačku. Pak zkusím ten Clostil a uvidí se.

kalipso
26. zář 2012

@nikolav mně clostilbegyt pomohl, taky jsem neměla ovulaci a po 2 cyklech s ním jsem otěhotněla (sice s dopomocí lékařů, ale přeci) 😉 Tak vydrž, počkej na MS (případně zajdi na vyvolávačku) a dej tomu šanci. Každý reaguje na léky jinak, tak uvidíš co ty. Máš velkou výhodu, že jsi mladá, takže tvoje tělo pravděpodobně bude reagovat dobře 🙂

nikolav
autor
26. zář 2012

@kalipso No jako třeba na vyvolávačku reaguje dobře a i na ten noretisteron jsem reagovala tak jak jsem měla. Ale mrcha jedna ne a ne dorazit abych to mohla zkusit s Clostilem. To mě sere nejvíc. Že samo to nefunguje!

kalipso
26. zář 2012

@nikolav mně to samo taky nefungovalo, prostě tělo stávkuje. Ale clostilbegyt byl právě dobrý v tom, že nahodil ovulku a pak už zbytek cyklu jel tak nějak samospádem. Když není ovulace, tak holt tělo nemá moc důvodů pro nárůst sliznice a pak MS.

nikolav
autor
26. zář 2012

No jo já vím, ale i tak. Člověk čeká na tu můru krvavou a ona nikde. Všechno nachystané, prášky vyzvednuté a to podstatné chybí. To fakt nasere!

saurer
26. zář 2012

@nikolav hele, já tam teď taky chodím pečená vařená...no a co...byla jsem tam minulý týden, příští týden chci zase na vyvolávačku a pak chci na folikulometrii, aby mi zjistil, jestli ovuluju...to si z toho vůbec nic nedělej, že tam pořád chodíš, tohle je vážná věc, ne nějaká rýma...a v tom centru by ti stejně nejdřív dali clostil si myslím...nejdřív to zkus takhle a na centrum je vždycky času dost...a neboj, vážně jsme na tom s tou mrchou úplně stejně...před antikoncepcí jsem ji měla tak jednou ročně...a bez ní ani ťuk....jen hned první měsíc po vysazení asi po 40 dnech a pak tři měsíce nic...dr. mi udělal krevní rozbor a prej jsem zářivej případ chemický hormonální bouře 🙂

jika10
26. zář 2012

@nikolav
@saurer Taky jsem brala clostil a myslim, ze v pribalovem letaku pisou, ze muze zpusobovat snizenou delozni sliznici. Pri brani clostilu zkus rust delozni sliznice podporit pitim kontryheloveho caje. Mel by se pit od 1 DC do ovulace. Pri brani clostilu by jsi mela chodit na kontrolni UTZ, takze by jsi i vedela, kdy ovulace byla. Ja mela ovulku po clostilu v rozmezi 18-21 DC

@nikolav Ver, az i kdyz budes mit hormonalne rizenej cyklus, budes po IUI, IVF tak pozitivni tehu test je vzdycky prekvapeni. Pro nas to bylo prekvapeni az na druhy pokus IVF. Tak drzim palce, aby to u tebe takhle daleko nemuselo dojit, zazraky se deji 😉

saurer
26. zář 2012

@jika10 teď jsem pila kontryhel...po vyvolávačce ho budu pít zase..teoreticky bych už mohla i teď, protože těhu nejsem a MS nikde

jika10
26. zář 2012

@saurer No muzes zkusit ho pit, pokud nemas dorostlou delozni sliznici tak by jsi tim podporila jeji dorustani a tim by se MS mohla spustit driv. Za zkousku se nic neda 😅

saurer
26. zář 2012

@jika10 jo, to máš pravdu..a ten kontryhel se dá pít, není to žádnej driák...ještě si zkusím ráno test, kdyby náhodou a hned zítra si ho uvařím...ještě mám koupený gynex,ale nechce se mi to kombinovat s clostilem radši