Můžu otěhotnět i když nemám žádnou menstruaci?

pitove
17. lis 2007

Ahoj holky jsem tady nová, stránky mi poradila švagrová tak to zkouším.
Chtěla jsem se zeptat na to, jestli je možnost otěhotnět, když nemám menstruaci.
Mému cyklu se nedá říct nepravidelný, ale žádný.
Ahoj Petra

pitove
autor
17. lis 2007

já doufám, že mám dobrého, chodí k němu švagrová a moc jí pomohl v rizikovém těhu, tak mám důvěru, že mě nenechá na holičká.
právě teď to nechtěl moc řešit protože mám přítele v zahraničí, ale začátkem prosince se vrací tak jsme čekali jestli nám pomůže jen vyvolávačka nebo nasadí prášky. takže teď už začnu chodit na častější prohlídky.....

rosienka
17. lis 2007

pitove, no tak to je dost blbe s tym vynechananim...ale na vysetreniach si uz bola?

luko
17. lis 2007

moja kamaratka mala tiez super gyndosa a ten jej to poriesil a o mesiac uz rodi 😀 takze sa urcite zadari aj vam coskoro 😉

rosienka
17. lis 2007

aha, uz si napisala, tak snad sa to skoro vyriesi

pitove
autor
17. lis 2007

z důvodu, že naše snažilkování ještě není rok, tak je to docela těžké, ale vyšteření krve bylo v pohodě, doktor to příčítá i nervozitě a dalším věcem, ale nevím jestli nervozita může za to, že bych vůbec neměla menzes.....

luko
17. lis 2007

ale ked su anovulacne cykly tak na co cakat, kamoska to tiez zacala riesit az po roku a pol a uplne zbytocne cakala, potom po nasadeni liekov bola hned tehu

pitove
autor
17. lis 2007

luko, snad se to podaří všem co snažilkují.

ivana98
17. lis 2007

pitove, z nervozity to urcite nebude 😉 ach jo, dalsia obed HAK... ☹ drzim palce

luko
17. lis 2007

urcite sa podari, v novej knihe o materstve som citala, ze 25% sa podari hned 60% do pol roka , 80% do roka a 90% do roka a pol 😀

ivana98
17. lis 2007

obet, pardon 😅

luko
17. lis 2007

ja som brala HAK s prestavkami 7 rokov a MS mam, nechodi sice ako hodinky, ale od 26 - 32 DC, gyndos povedal, ze mam nepravidelnu ovulku, tak to preto...ale ja mam zas obavu, ze mam kratku luteacnu fazu, takze uz som tiez k nemu objedana, nech sa chlapec posnazi 😉

luko
17. lis 2007

takto mi chodila aj pred HAK... 😒

geegee
17. lis 2007

aj mne cyklus zblbol po HAK...teraz neberiem nic 😠

pitove
autor
17. lis 2007

jojo přesně tak, když už potom nepomáhají babské rady, tak je nařadě pan doktor 😉

kacka.va
17. lis 2007

Jak jste se bavili na minule stránce, tak jsem měla spolužačku, která přestala jíst maso a úplně ztratila MS. Takže nakonec maso zase začala jíst a po čase MS přišla.

luko
17. lis 2007

mne prave rok po vysadeni HAK chodil 27 - 28 DC, ale tento posledny dok - to su uz dva po vysadeni si chodi od 26 - 32 DC, raz 24 DC a teraz dokonca 20 DC - ale letela som prvy krat lietadlom , takze mozno zo stresu 😖

pitove
autor
17. lis 2007

luko, ještě jsme pořád v těch 80% 🙂

pitove
autor
17. lis 2007

kacka.va, tak to já zkusím přestat jíst maso... možná to platí naopak 🙂

luko
17. lis 2007

ja som maso nejedla 9 rokov, a aj ked som nebrala HAK, tak mi chodila v pohode, maso jem asi 2 roky. ale ja som jedavala ryby a hovadziu polievku 😀 aspon a inak som sa to snazila nahradzat, nemala som ziadne zdravotne problemy.

pitove
autor
17. lis 2007

kacka.va - jinak gratuluju k těhu, hlavně ať je vše tak jak má být

stepankav
17. lis 2007

Holky já nejím maso tři roky, a MS chodí, sice nepravidelně ale mám spíš jiné gynekologické problémy. Při MS veliké bolesti a také se mi dělají cysty a několikrát jsem s tím byla hospitalizovaná. Lékař nikdy neřekl ani slovo na to, že jsem vegetariánka, ale myslíte, že bych třeba mohla mít problém otěhotnět? Díky za rady 🙂

gabik18
17. lis 2007

ahojky pitove chci TI jen dát trochu povzbuzení při otěhotnění já jsem naprosto stejný případ jako TY bez HA prostě nemenstr. ale podařilo se my dvakrát otěhotnět letos v lednu to bylo sice neúspěšně,jelikož jsem v 8týdnu potratila,ale ted jsem znovu otěhotněla i bez MS jsem teprve v 5tt,ale snad to výjde musím doufat tak,že i Tobě a všem ostatním držím palečky 😉 😉 😉 😉

kili
17. lis 2007

pitove, nechce sa mi to všetko čítať, tak neviem, či ti už niekto nenapísal to čo ja teraz. Ja som na tom bola tiež ako ty, 2 roky som mala MS len po vyvolávačke, predtým 6 rokov HA, vtedy bola ako hodinky. Potom sme chceli mať mimi, tak som zašla za dr., už neviem presne ako to prebiehalo, ale tuším mi dali vyvolávačku a potom som mala prísť na sono na 13ty deň (+/-) a vtedy zistil, že nemám vôbec ovuláciu a keď nie je ovulácia, tak nie je MS. Nasadil mi clostilbegyth, začali sme sa snažiť a podarili sa nám dvojičky na 3 cyklus 🙂 . Mala som ho 32 dňový, a to som netušila, myslela som si, že má byť po tých liekoch presne 28, tak sme sa prvé mesiace snažili v nesprávne dni. Ale treba rátať s tým, že pri clostile je zvýšená šanca na viacorčatá 😀

jetko
17. lis 2007

pitove, pokus se pozorovat, jestli Te nekdy neboli tak zvlastne v podbrisku, nebo v mistech, kde jsou tak priblizne vajecniky. Nemusi to byt vyrazna bolest, jen velmi slabe pobolivani, treba jen pri vstavani, sezeni, nebo tak. Mnoho zen citi svou ovulku a ani to nevi. Me se to taky podarilo diky tomu. Bohuzel to tehu bylo zamlkle v 9 tt, ale to sem nepatri, ovulka na to nema v zadnem pripade vliv...

jetko
17. lis 2007

StepankaV .... ja taky mela silene bolesti, bohuzel i pri HA, po vysazeni HA se malinko zmensily, ale furt des... V 9tt mi jsem mela zamlkle tehu, a pry to mohlo byt i tema bolestma, ale ja je mela i po celou dobu tehu... teda po tech par tydnu... tak uvidime po revizi delohy

beranek
18. lis 2007

Ahoj, ráda bych reagovala na minulou stránku. Nejím maso (pouze vyjímečně kuřecí maso a ryby) už 15 let a nemám vůbec žádné zdravotní problémy, proč taky 🙂 Těhotenství jsem měla naprosto bez problémů, bez zvracení, bez jediného dne absence v práci. Ale určitě se mohou vyskytnout případy, kdy žena přestane mít MS...ale upřímně řečeno, co je normální strava? Taky si myslím, že strava je věc každého člověka a nikoho bych o svém životním stylu nepřesvědčovala 😉 Jen jsem se s vámi chtěla podělit o své dojmy...
Věřím, že se vám podaří otěhotnět a budete mít krásná miminka 😵

pitove
autor
18. lis 2007

kili, to jsem taky slyšela, na začátku snažilkování jsme si řekli že mít dvojčátka je docela náročné, ale čím déle se člověk snaží tak přemýšlí právě i o prášcích které by jim pomohli. Nejdříve jsme to chtěli všechno přírodní cestou, zkoušet cvičení a bylinky, ale když nic nepomáhá tak jsme se rozhodli pro prášky tak uvidíme jak to dopadne začátkem prosince u doktora.

Dvojčátka by nás možná čekala i tak, protože otec přítele je z dvojčat. 🙂

kacka.va
18. lis 2007

pitova: děkuju 🙂, nám se (musím zaťukat) zadařilo hned. Tobě přeju, ať se také co nejdříve zadaří.
Jinak k té stravě. Já neříkám, že se maso jíst musí, ale každé tělo to snáší jinak, takže některé, když má něčeho méně, tak se začne bránit a "šetřit". Např. kamarádka po leukémii už 3 roky nemenstruuje a není to ovlivněno žádnými léky. Doktoři jí prostě řekli, že po implantaci nové kostní dřeně se tělo zbavuje všech činností, které nejsou nezbytně důležité a mezi ně patří např. i menstruace, protože tělo zbytečně vysiluje. Ono zdravým lidem to nepřijde, ale podle lékařů to tak je.
Jo a jinak už jsem se setkala i s případy, kdy se holky snažily hodně hubnout a když pak přibrali, tak najednou bez problémů otěhotněli, protože tělo už nemělo žádné signály, že by přišlo zlé období a že bude muset ono samo "bojovat, aby přežilo", ale bude připravené i na vyživování druhé osůbky uvnitř.
Holky, hlavně se nevzdávejte, určitě miminka přijdou.

malaika
18. lis 2007

Pitove a to tě d. nechává bez menstruace? Mám stejný problém jako ty, mám MS jen občas nebo vůbec, beru Utrogestan nebo jednou za čas vyvolávačku. To by mělo upravit cyklus, ale mně to nějak nezabírá. Na vyvolání ovulace jsou potom jiné léky, ale bylo by třeba nechat si udělat horm.profil a zjistit, proč nemenstruuješ.

pitove
autor
18. lis 2007

k doktorovi jdu zase v prosinci, tak uvidíme co z něj vypadne.