Můžu otěhotnět i když nemám žádnou menstruaci?

pitove
17. lis 2007

Ahoj holky jsem tady nová, stránky mi poradila švagrová tak to zkouším.
Chtěla jsem se zeptat na to, jestli je možnost otěhotnět, když nemám menstruaci.
Mému cyklu se nedá říct nepravidelný, ale žádný.
Ahoj Petra

felixmama
6. pro 2007

Ahoj mmmk.
Nooo, dobra otazka ja som poslednu MS mala presne 2.7.2005, takze uz je to 2,5 roka, co som bez 🙂 ale samozrejme musim do toho zapocitat 9 mesiacov tehu a potom 15 mesiacov kojenia.
Maleho som odstavila 14.9.2007, takze teraz to budu 3 mesiace a mrcha stale nikde.

malaika
9. pro 2007

Felixmama, takže ti ani druhá vyvolávačka nezabrala? No je to zvláštní, nemůžeš přeci jen být těhotná? Dělala jsi si test?
Pro mě jediná "jistota" v těch všech mých problémech je, že po injekci mi vždy MS přijde 6.den 😠 Bohužel už i prášky, které dlouhodobě beru (injekci má jen jednou za čas), mi nějak méně zabírají a MS mám po nich moc slabou...

Moje maximum bez MS je asi 3/4 roku!!! (po dohodě s dr. jsme tomu chtěli nechat "volný průbeh". Dodnes mě trápí, že mi tenkrát dr.řekl na otázku, zda nevadí nemenstruovat "no jestli to nevadí vám, tak ne".

Jenž asi o 3 roky později, když jsem po jedné MS co přišla sama od sebe asi 35 dní po vysazení prášků na vyvolání (už jsem zadoufala, že se mi to po letech srovnalo),čekala na další asi 2,5 měsíce a teprve pak šla k dr., strašně mi vynadal, že nemůžu tak dlouho čekat a když nebudu menstruovat, tak se mi může překrvit děloha a budu muset na zákrok!!
Samozřejmě nemělo cenu mu říkat, že před 3 roky mel jiný názor, nikdy by to neuznal...

felixmama
9. pro 2007

Ahoj dievcata.
Malaika - Tehos asi nebudem...BT na to nevyzeraju...ale v kazdom pripade si myslim, ze sa v mojom tele nieco deje. neviem, ci som tento tyzden nemala OVU - krcok nebol az taky tuhy a aj bielkovy hlien bol. Tak uvidim, co bude dalej. Vo stvrtok pojdem opat ku MUDr.,tak budem mudrejsia.
A ake tabletky beries?
A lekara mas este stale toho isteho, alebo si ho uz zmenila 😉 ?

malaika
9. pro 2007

beru Utrogestan (je to to samý co je ve vyvolávačce - čistý progesteron, jen vyvolávačka je větší "náraz" pro tělo)
Já už jsem měnila 2x a Dr.až na tuhle věc mi přijde skvělý (bojím se "řezníků", jsem hodněci tlivá a "úzká" a on je strašně jemný a už si na mě zvykl 🙂, nesnaží se mě cpát hormony za každou cenu a je odpovědný - jednou jsem 3t. špinila a i když jsme těhotenství na 95% vyloučili, protože ani pořádně v tom období nedošlo ke styku, stejně mě ihned poslal na odběr, jestli nemám mimoděložní, jen pro jistotu.
Když slyším story od jiných holek, tak nechci riskovat, že se dostanu k někomu příšernýmu...

felixmama
10. pro 2007

Bre ranko.
Malaika - tak potom je vsio v poriadku, ked si s MUDr. spokojna.
Ved vyber gynekologa a spokojnost s nim je velmi dolezita.
Este sa chcem spytat - prebieha u teba OVU alebo mas cykly anovulacne?

Dievcata - moze byt, ze Agolutin vyprovokuje OVU?

petreva
11. pro 2007

Dneska jsem našla tuto stránku. Je pěkný jak se podporujete a radíte si navzájem.
felixmama: zdravím, Agolutin bohužel ovulaci nevyvolává.

malaika
11. pro 2007

Felixmama, Agolutin by nemel vyprovokovat OVU - po Agolutinu ti naroste sliznice, na OVU jsou jiné prášky...
Já mám bohužel zřejmě anovulační cykly, ale potvrdím si stav po hormonálním profilu příští měsíc. Také jsem se rozhodla investovat do drahých ovulačních testů..

petreva
11. pro 2007

Malaika, snad nevadí, že se pletu do hovoru. Jen jsem vám chtěla přidat tip, koupila jsem si mikroskop, který odhalí ovulační dny podle slin. Je s ním jednoduché zacházet. Bohužel si už nepamatuju kolik stál, ale určitě byste to našly na internetu. Hezký večer.

felixmama
11. pro 2007

Ahojte kocky.
No, tak to ste ma nepotesili - ja som tajne dufala, ze by to mohla byt OVU ☹
Co uz, vo stvrtok pojdem asi po 155-krat ku MUDr. a asi budem musiet zacat brat nejake tie hormoniky...fuj 😠
Malaika - ja som uz tiez rozmyslala nad OVU testami, ale myslimn, ze v mojom pripade by to boli vyhodene peniaze...ja sa skusim nadalej spoliehat na meranie BT a sledovanie krcka a hlienu.
Inac, ako pisala Petreva, ten OVU mikroskop moze byt dobra vec - a urcite sa oplati viacej ako jednorazove OVU testy. U nas stoji lacnejsi cca.400,-Sk a drahsi 700,-Sk...teda ak sa nemylim.
Petreva - ty mas tiez nejake problemy s cyklom?

petreva
12. pro 2007

Zdravím,
taky myslím, že stál něco kolem 350kč.Myslím, že je to lepší než jednorázové testy. Máte to napořád.Ptala jsem se doktora a řekl, že je to spolehlivé jako krevní testy.
Felixmama: Měla jsem potíž "to" ,po ukončení hormonální antikoncepce,dostat. Ale ještě jsem měla problémy s přijmem potravy a to se také podepsalo na mém hormonálním profilu.Je to šílená nemoc.
Co ty? Chtěli byste drobečka?

malaika
12. pro 2007

Petreva, jasně, že to nevadí, rádi uvítáme nové tváře, vždyť to tu moc nejede 🙂
O testeru na sliny jsem četla mnohé, bohužel hodně lidí tvrdí, že jim to ukazovalo plodné dny pořád, takže je to spíše na nic. To se divím, že to i doktor chválil.

Felixmama, ale tu ovulaci jsi klidně mít mohla, jen né vyvolanou Agolutinem...Obdivuju, že to někdo pozná z krčku (to je čípek? 🙂, já si to neumím ani nahmatat. Testy jsou drahý, ale jeden cyklus to zkusím, tak za těch 450 kč asi 6 testů (ale zase ty dražší prý spočívají jenom v tom, že jsou pohodlnější na užití, jinak mají být spolehlivé všechny)

petreva
14. pro 2007

Malaika: zdravím, já nevím, mě to ukazuje věrohodně. Ale na kažkém záleží co zvolí.
Já jsem zase nafouklá jak balon, tak jsem zvědavá, kdy "to" přijde a jestli vůbec. To by byl dáreček pod stromeček. Ale já myslím, že ne ☹

felixmama
14. pro 2007

Ahojte dievcata.
Tak ako som uz pisala - nase 2.babo je zatial v nedohladne ☹ S MUDr. sme sa dohodli na HA - MINERVA - aspon na nejake 3 - 4 mesiace, aby mi konecne nabehol ten cyklus. Takze snazit sa znova intenzivne zacneme asi az v aprili 2008. No neva, zatial si aspon uzijeme toho nasho nezbednika...dnes sa mu podarilo rozbit lampu v obyvacke.

Malaika - ja som tiez nikdy neverila, ze budem svoju OVU sledovat aj podla krcka/cipku...ale okolnosti ma donutili. A fakt to nie je ziadna veda...staci par dni "cviku" a budes presne vediet ako sa sprava tvoj krcok/cipek.

Petreva - tak ako, mrcha prisla?...dufam, ze nie. Okrem pouzivania toho mikroskopu merias aj BT?
A dufam, ze si z "toho" - poruchy prijmu potravy - uz vonku. Ak sa smiem spytat, co ta trapilo - anorexia, ci bulimia?...ak nechces nemusis odpovedat, pochopim to.

amelie001
14. pro 2007

Já dostala menstruaci další měsíc po vysazení antikoncepce,tak fakt nevím co bych poradila.Taky by mě zajímalo zda bez menstruace to jde být těhu.

petreva
14. pro 2007

Felixmama: zdravím, no zatím nepřišla, ale má na to ještě tak 3-4 dny čas.Beru totiž Utrogestan a po posledním prášku přichází menstr. do týdne.
Teď už o PPP mluvit snad umím, měla jsem anorexii, a to jestli jsem venku? Nevím, jestli se dá úplně vyléčit, v té hlavě nebo kdesi ve mě ty myšlenky ještě některé jsou ☹
BT si už neměřím, mě totiž připadá, že čím víc se o miminko snažím, tím menší chuť mám na sex. No a bez něj to jaksi nejde. Takže se u nás možná nedá říct, že se cíleně snažíme.
To je mi líto, že se ti všechno takhle oddálí. Ale máš jednoho mrňouska a je moc důležitý tělo dostat do pohody. O tom bych mohla povídat, díky zkušenostem z období, kdymi bylo opravdu špatně kuli PPP.

malaika
16. pro 2007

ahojte 🙂
Petrevo, jak dlouho bereš Utrogestan? A jakou máš "diagnozu" 🙂 Mám ho taky, už několik let...bez něj nebo vyvolávačky MS prostě nemám.

petreva
18. pro 2007

Malaika:
ahoj, beru ho skoro rok. Po rozhodnutí vynechat HA jsem nedostala menstruaci. Nejprave jsem šest měsíců dostávala Agolutin a pak hned Utrogestan. Dr. říkal, že ho budu brát dokud neotěhotním nebo se nerozhodneme otěhotnění pomoci jinak. Čekáme do zimy a pak asi nastanou všemožná vyšetření. K vám se mimčo taky nehrne?Je to těžký, viď.

jablonka
5. led 2008

pomoc, uz som zufala z mojho cyklu...od vysadenia antikoncepcie v auguste 2006 mi mrcha skoro vobec nechodi, stale mi doktor opakoval ze telu chvilu trva nez si da do poridaku hormony 😅 , ale uz by sme chceli druhe baby a teraz som mala naposledy mrchu 14.11. a uz som aj 10 dni po dvojitej davke Agolutinu a stale nic ☹
okrem ineho mi nejako pomaly rastu folikuly, tak som dostala Clostilbegyt, ale to mi najprv musi nabehnut cyklus 😖
co dalej ak mi mrcha vobec nedorazi? ako sa to riesi dalej?
nechapem ako mozem mat taketo problemy, dceru sme pred siestimi rokmi spravili na prvy krat 😉

malaika
6. led 2008

Petrevo, já to mám takový dosti komplikovaný...menstruaci nemám přirozeně vůbec, neměla jsem ji nikdy pořádně od 15 let, jen uměle po injekcích, Utrogestanu nebo 1,5 roku HA. Navíc po 7 letech vztahu nemáme společné bydlení a mám problém s váhou - do nějakého skutečného řešení jsme se ještě nevrhli, teď půjdu na hormonální profil (který prokáže anovulaci, což ostatní vím i bez toho profilu 🙂))) a v březnu k Dr.

petreva
31. led 2008

Malaika: tak březen za dveřmi, a jak dopadl profil??? My jsme tam kde jsme byli, žádný prcek v bříšku. Jestli to není moc drzá otázka, ty trpíš anorexií? Je to peklo, viď.

petka21
31. led 2008

Ahoj holky muzu se zeptat jak se leci kdyz mam neprav.menst.a dostanu to jen po agolutinu?Chceme ted miminko a tento mesic to nevyslo,asi je chyba vtom ze blbne ta MS.Uz sem ztoho zoufala,agolutin beru pres pul roku ale dost sem po nem pribrala tak uz ho nechci!Chci jit pristi tyd.k doktorce at mi neco poradi,protoze uz fakt nevim ani jestli mam ovulaci proste nic 😠 Mate nekdo podobnou zkusenost a co byste mi doporucily?Diky a vsem brzke // 😉

petreva
2. únor 2008

Petka21: moc tě zdravím, když jsem přestala brát HA vůbec jsem menstruaci nedostala. Píchali mi půl roku právě Agolutin a pak jsme se s Dr. domluvili vzhledem k tomu, že i mi chceme miminko, na Utrogestanu. Je to přirozený lék na druhou polovinu cyklu. Pak jsem začala dostávat menzes téměř na den. Beru ho už přes půl roku, ale mimi nikde. Tak jsem se rozhodla zkusit Femigard. Slyšela jsem na něj skoro jen samou chválu. Tak hodně štěstí!!

lorry
2. únor 2008

ahoj petka21 ja tiez nemam menzes a codim uz 4 roky na injekciu Agolutin lebo inak nedostanem menzes. Ovulaciu nemam a hormony nechcem stale brat lebo aj od nich som trocha priberala a nerobia mi dobre na zaludok. Ja teraz skusam pit Femigard a zacala som chodit na akupresuru a chela by som skusit aj kepele Lucky. Tak sa uvidi co s toho bude 😖

venuss
6. únor 2008

ahoj holky,mám úplně stejný problém s MT.Po vysazení HA jsem to nedostala, šla jsem k Dr.,ten mi píchl vyvolávačku,tak jsem to dostala do týdne, další cyklus jsem to dostala sama a potom zase ne,tak jsem šla zase na vyvolávačku,opět jsem ji dostala a teď ji mám dostat 17.2. tak jsem zvědavá.Taky bysme chtěli mimi,ale nevím,jestli to půjde,pokud nebudu mít menstruaci pravidelnou.Mám strach brát nějaký hormony,protože nejsem nejštíhlejší a pokud bych měla ještě přibrat,tak se asi nehnu. 🙂 no,ale pokud by nám to pomohlo mít mimi,tak ty hormony podstoupím,ale Dr. mi je ještě nenabídl.tak uvidím jak to půjde.

A je tady někdo,komu se MT srovnala,ještě před otěhotněním??

kousinka
6. únor 2008

vysadila jsem v listopadu, v prosinci ms vůbec ale vůbec nedorazila (jen asi dva týdny po vysazení jsem jednou večer špinila) a v lednu už jsem otěhotněla 😵 takže to asi jde i když u mě to je vlastně jen jednou vynechaný ale zase mi to rozhodilo doktora, protože vlastně nevěděl odkdy počítat těhu ☹ ale už jsme se domluvili že to bylo opravdu v lednu až ...

lauritka
6. únor 2008

jkousi a nemohlo to byt tym, ze sa ovulacia posunula?? ja som napriklad ovulaciu mala teraz az na 36 DC...ako potom doktor pocita tehotenske tyzdne??

kousinka
6. únor 2008

laurit to já bych měla ovu až 42 den 😒 ale tak možný to je 😕
on to teda nejdřív počítal normálně od toho listopadu, jenže to mu nesouhlasilo s utz, tak mě hnal do nemocnice ☹ tam po třech dnech mrňouska našli 😵 takže to odhadli podle utz a to tak plus mínus souhlasí s mym měřením a pocitem 😉 ale ještě to bude asi divoký ☹
ale jen jsem chtěla abyste si případně tohle doktorovi vnutily, když vám bude chybět ms - protože ten můj se zděsil že jsem podle MS už skoro v devátym tejdnu a na utz nikde nic 😕

lauritka
6. únor 2008

😀 ale ved doktor by mal vediet, ze sa ovulacia mohla posunut nie??? to su mi amateri potom..a zevraj nie je dobre si merat BT 🙄 niekedy ma ich uvazovanie dost zaraza... ved podla BT by si to mal uvedomit.. 🙄

kousinka
6. únor 2008

no jo ..ale zas na druhou stranu mi nemůže věřit že jsem si tam ty teplotky nenapsala tak krásně 😀 takže chápu že to bral přes utz radši ... u mě se ještě snoubilo to že hodnota Hcg byla fakt dost vysoká na vlastně ranný těhu 😖 ale taková jedna stará skvělá sestři v nemocnici říkala že se to stává - že jsem se trefila do dokonale zlomovýho okamžiku - hcg už vysoký ale na utz ještě nic .. za dva dny se to zhouplo ... ale to už tu kurnik odbíhám od tématu .. 😀

lauritka
6. únor 2008

kousi ok tak dakujem 😵