Můžu otěhotnět před ovulací nebo po ovulaci?

maturantka
20. pro 2011

Včera jsem měla ovu a prošvihla jsem jí může se stát že už jsem otěhotněla před ovu nebo je šance že ještě otěhotním po ovu?

luciebx
20. pro 2011

ono je tohle fakt hodne individualni... svym zpusobem muzes otehotnet kdykoliv .. nemusi to byt zrovna pri pred nebo po ovu... ale byt tebou tak na to vlitnu co nejdriv.. a to nej 2x za sebou aby byla vetsi sance.. 😀

iluss
20. pro 2011

Můžeš otěhotnět 3 dny před ovu a 3 dny po ovu 😉

cabalkova
20. pro 2011

Tak tri dny po ovu, jak pise iluss, rozhodne ne. Zivotnost vajicka je v idealnim pripade 24 hodin, spis ale 12, takze muzes teoreticky otehotnet jeste den po ovulaci. Zivotnost spermii se uvadi az pet dnu, takze muzes otehotnet ze styku, ktery probehl v peti dnech predchazejicich ovulaci... ovsem i to je idealni hodnota, spis se prakticky uvadi dva az tri dny pred ovulaci... takze pokud jste se snazili pred ovulaci, urcite sance na otehotneni je, po ovulaci uz se to vetsinou nestiha, protoze spermie musi k vajicku jeste doplavat a najit ho, a to uz se proste mnohdy nestihne. Takze tak.

salomee
20. pro 2011

Tři dny po ovulaci? Tož to teda nevím... To už bych teď čekala ne první, ale aspoň desáté dítě ..otěhotnět lze jen v době počínající ovulací při do okamžiku, kdy vajíčko doputuje do dělohy, než tam zanikne (24 h je asi extrém, spíš se uvádí těch dvanáct). Jiná věc však je, že styk nemusí být přímo při ovulaci. Ale tři dny mi po mi přijde už dost. To bych vlastně mohla tvrdit taky, že jsem otěhotněla tři dny po ovulaci, kdybych nevěděla, že se mi zrovna ten měsíc ta ovulace prostě o tři dny posunula... JInak jsem ji měla vždycky přesně, tak myslet bych si to mohla..🙂

dreamal
20. pro 2011

Určitě lze otěhotnět 2 dny po ovulaci, vlastní zkušenost🙂 A znám i případ týden před ovulací... Je to hrozně individuální a závisí to na mnoha okolnostech, včetně psychiky a tak...

crawler
20. pro 2011

Možné je všechno! Já si měřila BT a sledovala hlen více než rok, takže jsem si byla jistá v kramflecích a otěhotněla jsem i přesto, že vajíčko "mělo být" již dávno zaniklé...tož nevím, kde se stala chyba 😅 😀

eloana
20. pro 2011

Tak pred ovu muzes -spermie chvilku pockaji. Po ovu- tezko rict -je to individualni u kazde zeny... take je otazka kdy presne ovu probehla -podle ceho usuzujes. Ale 3 dny, jak pisi holky, horko tezko

anysek85
20. pro 2011

Šance je vždy! 😀 Znám holku, co otěhotněla v předpokládaný den nástupu MS 😀. Já jsem naopak s největší pravděpodobností otěhotněla asi 6DC 😅. Tak moc to nesleduj. To přijde samo 😉.

pajula
25. pro 2011

Můžeš otěhu 3 dny před OVU a den po 🙂

tonicek2010
25. zář 2012

Ahoj holky,poradíte mi? mívám 28cykly.poslední ms byla 14.9. a před tím jem měla ovulaci 31.8.bolel mě vaječník a tlak v podbřišku a snažení bylo 27.8,30.8 a 1.9 ale to nevyšlo.Tak si myslím že jsme to měli zkusit toho 31.8 v den ovu.Teď mi vychází na 27.9.Jen se zeptám jaké dny myslíte že jsou dobré se snažit?za kažou radu moc děkuji 🙂

daasenka85
4. říj 2012

no, ač se taky přikláním k tomu, že po ovulaci už moc šance není, tak já jsem otěhotněla teď 19. DC. před tím dvakrát (neúspěšná těhu) 16. DC a pdle ovu testů jsem měla vždy ovulaci právě okolo toho 16.DC. měla jsem ale te´d jakousi intuici a chuť a vyšlo to takhle pozdě 😉 jasný, asi se ovulace opozdila, ale to nezjistíme 🙂 lepší je se na ovu testy vykašlat a dát na intuici, ve všech 3 případech jsem tušila, že bych mohla otěhu...

lucoska29
24. říj 2012

ze začátku snažílkovaní to asi nemá cenu až tak řešit. Chvilku to nechat na přírodě. Člověk pak nedělá nic jinýho než že na sobě sleduje každé píchnutí a zabývá se tím úplně zbytečně. Po několikátém nezdárném pokusu bych začala teprve řešit otěhu podle grafů a ovu testů. Já si ale osobně myslím, že tím, že je "životnost " vajíčka opravdu max 24 hodin, tak je spíše pravděpodobnější, že otěhotníš pokud byl styk pár dní před ovu. Po ovulce už ta pravděpodobnost je docela malá, i když výjimky potvrzují pravidlo...

helen_8
8. lis 2012

Čau holky, tak já mám pocit, že na stopro nefunguje snad nic a jsou různé případy - moje kámoška otěhotněla při menstruaci, jiné se už blížila, moje mamka prý těsně po menses, i její mamka. Já mám úplně typické příznaky ovulace, cyklus mám tak 25 dní a ovulaci cítím 12. den (bolesti v podbříšku, hlen, chuť na sex, občas bolesti v zádech) a nedávno jsem byla na prevenci, gynekoložka mi dělala ultrazvuka říkala, že za 2-3 dny přijde, což opravdu vycházelo tomu, co jsem si vždy myslela a cítila.
Paní doktorka mi řekla, že se máme snažit před ovualcí, že při ní už je to spíš pro potěšení. 😉
Stejně dle mého hraje největší roli psychika, vemte si, kolik je případů, kdy vše funguje, oba jsou v pořádku a nejde to, v okamžiku, kdy tu snahu člověk vzdá či trochu poleví, kdy si najde jiný cíl, povede se. A znám i pár holek, kterým první otěhotnění dělalo problém a u druhého se zadařilo rychle, bez problémů, nečekaně.
Takže já si myslím, že nějaké přihnané hlídání ovulace je zbytečné, i když je samozřejmě dobré vědět, jak tělo funguje a může to pomoci. Třeba moje kolegyně otěhotněla po více než 3 letech přirozeně, a to měla zdravotní problémy se štítnou žlázou, neprůchodné vejcovody a za sebou několik pokusů uměl. oplodnění. Někdy jsme prostě na nějaké plánování krátcí.

veruweru
1. srp 2013

Ahoj,mám otázku chtěla bych se zeptat...Že jsem si zapomněla vzít sobotu a neděli prášek,tak jsem si je vzala oba v pondělí hned jak jsem to zjistila.A pak večer jsem si vzala další podle platíčka jsem měla každý den bez zapomenutí, pak jsem to tři dny měla a v sobotu 27.7.jsem byla s přítelem a on se do mě udělal,tak bych chtěla vědět jestli můžu otěhotnět nebo ne,prášky beru už docela dlouho.. děkuji za odpověd..

sarkad2856
3. srp 2013

HA by se neměla jest po 2 tabletkách i když si zapomněla,vše je v přibalovém letáku,můžeš se i předávkovat 😒

jenyska4
14. srp 2013

Holky jdu na radu mám cyklus 31 dní a 12DC jsem měla folikul 13mm myslíte, že by z toho něco bylo, že uzraje a nějaká ovulka bude,Páč doktor se moc netvářil, že jsou prý malé měla jste to taky některá a přesto otěhotněla?

svoba
14. srp 2013

I po ovulaci to jde.

erika5
14. led 2014

Ahoj holky jsem tu nova s pritelem jsme v nedeli meli pohlavni styk a ov.jsem mela az ve stredu myslite ze 3 dny pred ovu je mozny otehotnet ?dekuji za odpoved 😉

santal88
27. únor 2014

S partnerem jsme měli sex poslední den mého menstruačníhp cyklu..rano to vypadalo ze uz je konec protoze jsem a i moc nespinila..večer jsme měli sex a způsobil mi zase krvácení..neudělal se do me..říkala jsem si ze by to mohlo byt v pohodě..poté jsme měli sex 2 den po ovulaxi a opět se do me neudělal, ale víte jak to je stačí kapka..bojím se..jsem pracovně na dva roky v USA a pokud bych byla vázne v tom, nedokážu si představit co dělat...děkuji za info

metelkovai
27. únor 2014

Ahoj holky, jak poznám, kdy mám ovulaci,když po vysazení antikoncepce mívám menzes strašně nepravidelný, tak 44 dní teď i 28 .....

mocinky
28. únor 2014

Čauky mamky a těhulky chtěla jsem se zeptat jak to je? Když jsem měla styk týden před ms a ms došla jak má je možně že už by přistí nepřišla a byla bych těhu,nebo už by nepřišla ani ta první?
Diky vsem za info

reex
18. pro 2014

Mam to presne ha ty prosum pradte

akmitaf
27. pro 2014

Tak holky my se snažili opravdu moc asi 2 roky a na konci jsem z toho byla tak psychicky na dně, že jsme se doma dohodnuli, že nám jedno zdravé dítě stačí První měsíc jsme si hlídali ovulaci a byly na dovče v pokoji s dcerou, takž nic nebylo. Styk byl až 3 dny po ovu a co myslíte, Po měsíci mi přišlo divné, že MS nikde a tak je to tu - pozitivní testík. A musím říct, že když mi miminko přeměřují na ultrazvuku vždy mi Dr. hlásí, že je o 3 dny menší. Tak nevím já myslím, že co se má stát se prostě stane.

Jinak k dotazu jak určit ovu - já si psala BT + ovu. testy. Pokud je to hodně nepravidelné asi jen ty ovu testy, protože po zvýšení BT už je pozdě

janickazabicka
1. led 2015

Ahojte děvčata mohli by jste mi poradit, teprve se zaciname snazit cca. 2 mesice o mimíska a chci se zeptat, pisou ze plodny hlen je nejlepší kdyz se tahne tak ze ho muzete rozztahnout na par centimetru, a moje otazka zni,? je mozne že by mohla mít žena 2 ovu hleny v jednom měsice? Já měla mit ovu 24.12. pohl. styk jsme měli 21.12. a pak 29.12. a v ten den jsem se studovala a prilo mi, že jsem měla ten táhlý hlen. Tak jestli s tím máte některá zkušenost? Děkuji 🙂 😉

leonalea
3. bře 2015

Dobrý den ,máme se snažit i v době přesné ovulace kdy test ukáže že již nastala? Je možné v tomto období otěhotnět nebo je sex za tímto účelem zbytečný? zkoušela jsem si měřit i bazální teplotu a dám příklad jeden den byla 36,6,další den 36,4 a třetí den 36,2 je možné že mám takové výkyvy?? takže já asi ovulaci podle teploty nepoznám že??? když mám takové skoky \☹ četla jsem totiž že při ovulaci je výkyv teploty 0,4 stupně ☹ a mě takto kolísá pořád ☹

jesterka13
13. dub 2015

Ahoj chci se zeptat k tematu.S manzelem jsme spolu spali 7 a 9 a podle kalendare mam mit ovulaci 15. Ale mam pokazde jinak dlouhou ms takze to muze byt sem tam plus minus den.ale jed vlastne od 11 mi je spatne a boli me hlava a vcera 12 jsem zvracela dvakrat a dneska mi porad neni dobre.jak to vidite???

haninka123
13. dub 2015

Taky jsem tohle řešila jestli to zkoušet před nebo po ovulaci ale zatím bez výsledku dle mého názoru je nejlepší si užívat a bud těhotenství přijde nebo ne pokud chci mimčo ty rady jsou hodně individuální a né každé ženské to pomůže.

romelia
27. dub 2015

můžete me poradit? nikdy jsem neměla problémy, bolesti s ovulaci, nikdy jsem nebrala žádnou antikoncepci. nyní jsem potkala někoho s kym bych si miminko moc přála.Mam cyklus 24-25dni podle me ovulaci kolem 11-12dne. Mela jsem ted problém poslední 2mesice s nějakým zánětem, ale nyní je to již dobre. Akorát me ted 11 den večer a 12den celý bolelo v podbřišku, vaječníky. .. nevím z ceho... nikdy jsem ovulaci necítila tak nevím zda to mohlo byt z toho, ale mela jsem i nafouknute břicho. 12.den večer me to přestalo a meli jsme s přítelem sex tak se ted nechám překvapit.

axelis
29. dub 2015

Pokud vím tak je to možné dokonce i při menstruaci

ana_stazie
7. kvě 2015

pokud je ale ovu při menstruaci, tak pak luteální fáze je celý cyklus?