Na co si dát pozor během snažení o otěhotnění? 🙂

babyna
30. srp 2006

ahoj holky, snazilky,

napadlo me na co si dat tak pozor v dobe snazilkovani. napr. mam se vyvarovat noseni tezsich veci atd i kdyz jeste nemam jistotu ze jsem tehotna ?

diky moc

len
8. pro 2006

My budeme taky u tchýně, ale blýsknu se 100%, protože tchýně dělá jenom nepečený rumový kuličky 😀 Nechceš se přesunout na nějakou "drbací" diskuzi, ať tu nerušíme téma? 😉

michina
8. pro 2006

A kde to je? 😉

len
8. pro 2006

No já nevím, třeba snažilky nad věcí 🙂

kuzelka
17. pro 2006

Ahojte holky, co si myslíte o snažilkování během nemoci (nachlazení, kašel, rýma) ale bez léků. Je to bezpečné vůči případnému těhotenství 😕 ?????
No, jak na straně muže i ženy 😅

kammka
18. pro 2006

hmmmm, toť otázka..úplně ideální to asi není, ale co si budem povídat, spousta miminek byla počatá ve stavu totální opilosti a narodila se zdravá...ale třeba horečka asi vadí.to teď řeším já....obávám se, že proběhla ovu, my se třeba trefili a den na to 38.....takže nic...

kammka
18. pro 2006

jinými slovy, vajíčko je vařený natvrdo... nebo máte někdo jinou zkušenost? je pravda, že kamarádka otěhotněla při chronické angíně a zánětu žil, její manžel si jednou nedal pozor a bylo to a děcko donosila, akorát si musela píchat fraxiparin na ředění krve...blbý je, že kdybych byla doma, tak teď spim jak mimino a dost možná by mi bylo pozítří úplně fajn...ale překlepat noční s horečkou je fakt síla..dorazím zas ve středu, mějt se krásně 😀

len
18. pro 2006

Kammko, jestli se vajíčko má chytit, tak se chytí, pravda je, že takováhle viróza ho hodně oslabí, ale v takhle raném stádiu je to buď-anebo, buď se to vajíčka jakýmkoli způsobem dotkne a těhotenství v podstatě ani nezačne, nebo bude hodně silné, než dojde do dělohy, nemoc pomine, a nakonec o nějaké nemoci ani nebude mít tušení 😉 Otázkou ale je, jestli je moudré se milovat, když je ti zle, jestli se na to cítíš a co partner, abys ho třeba nenakazila taky, já bych se na to asi vykašlala spíš z tohohle aspektu 😒

karotky
18. pro 2006

Ahojky holky!Pokud můžu přispět svým názorem,tak viróza(pokud teplota nepřesáhne 38 stupňů)není tak škodlivá.Steně je embrio(do 3.měsíců)vyživováno přes vaječníky a ne placentou,takže by to nemělo vadit.Buď to vyjde nebo ne.

martinka20
19. pro 2006

ahojky holky 🙂 Ja se s pritelem o mimi snazim od zacatku zari{takze cca 3 mesice} 😉 je to pro me strasne dlouha doba ☹ tedkon vcera mi zkoncilaMS tak se budeme snazit znovu 😉 Zatim si ani nepocitam plodne dny,tak jeste chvili pockam a kdyz se to nepovede ani dalsich par mesicu tak budu muset zacit 😠 vcera jsem zacala brat vitaminky Babyplan a brufiky jsem take vysadila{jelikoz tpim na bolesti hlavy pri zmene pocasi tak je to nekdy boj] 😖 take jsem vyrazne omezila koureni a piti kavy no tak uvidime 😉
Antikoncepci jsem vysadila v dubnu a radeji jsme se zacali snazit az po pul roce{bez antiny]
Jeste ze jsou vanoce clovek potom nejak na to moc nemysli

majenka
10. led 2007

Ahojky holky. Mám jeden dotaz, na který bych ráda znala vaše názory. Jsem dárce krve a nevím, zda-li bych mohla jít dát krev i v době snažilkování. Mám na mysli etapu po OVU, kdy vždy doufám, že jsem těhulka, ale samozřejmě to vůbec nevím...Může to být, za předpokladu těhotenstí (uhnizďování vajíčka), pro pidimiminko nebezpečné??? V těhotenství se samozřejmě krev nedává,dárkyně v čestném prohlášení potvrzuje, že není těhotná. Ale zdá se mi "hloupé" ji přestat dávat, když zatím těhulka nejsem ☹ Díky moc! 🙂

janinininka
10. led 2007

Já si myslím,že když těhotná nejsi ještě,tak to nevadí,ale pro jistotu bych se zeptala spíše přímo tam,nebo gynekologa,ten by to měl podle mě vědět 😉

poupatko
10. led 2007

Jsem taky dárce krve. Ale v době snažilkování jsem rozhodnutá, že dávat krev nepůjdu. Je to přeci jen zátěž pro organizmus, tak nechci nic riskovat.

hanik
10. led 2007

majenka a co ji jit dat pred ovu? 😕

majenka
10. led 2007

Hanik:no to bych asi šla. Jenže tím,že mám RH-, tak mě volají většinou nečekaně, jestli bych "teď" mohla přijít 😉 Ale asi to udělám tak, že když to bude před OVU, tak bez problému půjdu a po OVU nepůjdu 😉.Holky díky za názory 🙂

kaca007
9. črc 2008

zajímavá diskuse... tak ji oživuji, třeba někdo přidá další poznatky