Na co si dát pozor při koupi kočárku?

rikaroni
16. srp 2017

ahojky, chci se zeptat těch zkušenějších, na co si dát pozor při výběru kočárku - co by měl mít a co je zase zbytečné či problémové apod. Děkuju za radu 🙂 je to pro mě španělská vesnice....

j.a.n.i
16. srp 2017

@rikaroni No, předně si musíš ujasnit, co od něj očekáváš ty - úžasný ideální kočárek totiž neexistuje, takže vždy musíš stanovit priority a podle toho se dá pak vybírat a i radit.

rikaroni
autor
16. srp 2017

@j.a.n.i no to je jasný - já myslela spíš takový věci, který pokud nemáš zkušenosti s výběrem kočárku tě nenapadnou, třeba nějaký naklápění držadla nebo velikost koše nebo materiál a pod.

rikaroni
autor
16. srp 2017

prostě co byste u svých kočárků už určitě nechtěli nebo co vám tam konkrétně chybí nebo rozčiluje...

kalutedi
16. srp 2017

u nás to bylo tak: nechtěli jsme polský kočárek (těch moc není), chtěli jsme větší nafukovací kola (jsme z vesnice) s aretací, chtěli jsme teleskopickou rukojeť (ne tu ohýbací), chtěli jsme velkou korbu a vysoký kočárek (jsme vyšší). tenkrát jsem chtěla trojkombinaci a nový kočárek. Teď už bych se na to vyprdla🙂 A pak taky něčím netradiční kočárek, aby jsme se odlišovali😝

odula
16. srp 2017

no, pokud budeš kupovat dvojkombinaci, tak si dej velkej pozor na tu sportovni část. Korby bejvaj pěkný, sportovní části mívaj nedostatky - příklad jaký jsou pásy, jak snadno se s nima manipuluju, jestli se dá snadno nastavovat výška, jak se daj sundavat potahy atd. Pak je ještě důležitý jestli je polohovatelná opěrka nohou a jak chrání dítě stříška - případně jestli ještě k tomu dávají sluneční clonu.
Pak si nech vyzkoušet tu sportovní část a zkontroluj jestli je stabilní a jak se s ní manipuluje.
Určitě je taky důležitý skládání - jak se dá složit a jak je velkej když se složí. Kvůli převážení, pokud máte auto.
Já osobně, po zkušenostech s třema děckama, bych se vyprdla na kupování drahých kombi kočárků, koupila nějakej hlubokej za pár kaček z bazoše, protože korbu používáš 6, max 9 měsíců. A investovala do šik, lehkýho a kvalitního sporťáku, protože ten budeš jezdit několik let.
Dej si taky ještě pozor na kola - matroš, jestli je kvalitní, nezasekávaj se kameny atd.

agnes2ivory
16. srp 2017

Ja jsem nejdriv kocarek podedila po segre a vydrzela to s nim par tydnu. Byl tezky, do auta se musely sundat kolecka (a to ma oktavka velkej kufr), nizkej (myslela jsem, ze mi prdnou zada, kdyz jsem potrebovala prebalit v kocarku....)....takze od novyho jsem ja osobne chtel, aby byl lehkej (mame, vazi 9kg), jednoduse skladnej, abych ho lehce sama slozila do auta. Aby byl vyssi (kvuli prebaleni v kocarku). Polohovaci madlo a aretacni kolecka. Podle toho jsem vybirala. Dnes uz bych se soustredila i na sportovni korbu, ale to vetsinou u prvniho neresis. Pak zpetne si to uvedomis 🙂. Takze si dej na to cas a opravdu si ujasni, co od kocarku chces. Podle toho nakupuj 🙂

eliskaxox
16. srp 2017

Tak určitě mě třeba nedošlo že městský terén na malém městě je 100x horší než na vesnici. Takže jsem měnila městský kočárek za terénní. Pak určitě sehnat dítě starší 18m a jít zkoušet sportaky a manipulaci s nima, pak teprve se ptát zda jde dokoupit korba a autosedacka. S korbou se jezdí tak půl roku ale se sportakem další 2 roky

86mirka
16. srp 2017

Jeste me napadá reklamace. Jestli v případě reklamace zapujci zdarma kočárek (popřípadě podvozek). Protože měsíc bez kocarku se s mimcem nedá. My jsme reklamovali a podvozek nam zdarma pujcili (mame kočárek zn.Patron)

soleilll
16. srp 2017

@rikaroni Nechtěli jsme kočárek nad 10 tis. a v nesmyslném nepraktickém designu s miniaturní korbičkou a nanicovatými koly (za mě typický příklad Bugaboo či Stokke). Ano, náš polák je těžší a ne příliš skladný, ale nemám ho jako módní doplněk nebo na jezdění v autě, ale jako vozidlo pro dítě. A slouží už na druhé a naprosto bez problémů. Každé jezdilo v hluboké korbě min. celý první rok a ne, jak někdo výše píše max 6 měsíců (ovšem já mám klidné "vozící a koukací" děti, které se z hluboké korby nikdy nesápaly ven). Kola velká nafukovací, přední otáčecí s možností aretace - bydlíme na vesnici, les za domem, takže i když alespoň 1x týdně jezdím MHD do města a tedy jen po chodnících, byl potřeba podvozek do terénu. Hluboká korba délky nad 80 cm, polohovací rukojeť, možnost otočení obou typů korb po i proti směru jízdy a velký koš byly samozřejmostí. Jasně, má své mouchy, ale co nemá... Možná je lepší (ale i ekonomicky náročnější) volbou pořídit nejdřív čistě hloboký kočárek a až nastane potřeba, vyměnit ho za samostatný sporťák. Kombinace je totiž vždycky kompromis. Navíc po zkušenosti s hlubokým už budeš vědět přesně, co od následného sporťáku požaduješ. A taky se můžeš podřídit aktuálním potřebám dítěte - třeba bude brzo chodit a vozit tedy už nebude nutné. Nebo místo sporťáku koupíš jen golfáč na výlety "co kdyby náhodou".

pavlina212
16. srp 2017

Tak, že městský terén je leckdy 100x horší než na vesnici, by se mělo tesat do kamene. Souhlas s @eliskaxox

barapta
16. srp 2017

Je dobré si ho vyzkoušet jak se ti řídí, každý kočárek to má trochu jinak. Já osobně nesnáším tříkolky, při výstupu z tramvaje nebo autobusu je stabilita na jednom kole mizerná a pokud má vysoko těžiště tak prostě padají do prudších zatáček nebo v nerovném terénu. Mě třeba vyhovovala u čtyřkolky s korbičkou že šla otočit rukojeť na druhou stranu kočárku takže když svítilo slunko šup a jel proti směru. Pokud jsou aretovací kolečka koukat na systém aretace u plastových koleček a plastové aretace se často ochoděj a pak plně nefungujou kor když jsou hlavně menší kolečka. Váha je důležitá. Pokud budeš hodně cestovat autem koukej na co nejednoduší systém složení. Taky pokud jezdíš hodně autem je fajn mít kočár s adaptérem na autosedačku. A eště je dobré koukat na místo pod kočárem jak je dělaný. Některé pod větší váhou nákupu kolabují. Měla jsem za svoji kariéru matky 6 kočárů od tříkolek po sourozenecký kočár a musím říct že úplně nejvíc mi vyhovoval starší kočár s velkými nafukovacími koly dvojkombinace se samohoupací korbičkou za jízdy a železným spodkem na nošení věcí.

kachnicky
16. srp 2017

Ja bych ještě dodala, aby si žena dobře ujasnila, zda bude jezdit i s tím těžkým sporťakem... Já sama jsem měla trojkombinaci a už bych to nechtěla, sporťák zcela nevyhovujici, těžký, nedomyšlený no hrůza, koupila jsem lehký sporťak a jsem šťastna 😉jinak nejsem opravdu jedinná, hodně holek jen sporťak vyzkouší a pak běží koupit lehký a skadný... A jinak bacha na ty vajíčka, ty polský nemaji mnohdy ani žadné testy 😣

jirinka1989
16. srp 2017

@kachnicky u nás to dopadlo tak, že máme "těžký" sporťák - do "lehkých" se nám dítě nevejde a těžko se ovládají kvůli špatně položenému těžišti - např. britax jsem nemohla dát na obrubník....nechápu...🙂 byl krásný nádherný, ale nadřela jsem se s ním 🙂

kachnicky
16. srp 2017

@jirinka1989 ja mam taky velke dite a koupila jsem Valco a to je krasne prostorne, kdyz jsem.ho v obchodě porovnavala tak valco je o dobrych 10cm širší

odula
16. srp 2017

@kachnicky ja jsem zas videla valco v terénu a nikdy nikdy... 😉 hrajou taky roli konkrétni požadavky maminky.

eliskaxox
16. srp 2017

@jirinka1989 Britax je totiž příšerný kočárek 😀 taky jsem ho měla a po pár měsících šel z domu. Ale mám třeba Baby jogger city Lité a ten má 7kg a je mega prostorný, náš tříletý v něm má místa jak král. Obo celkově Baby Joggery jsou velmi kvalitní lehce ovladatelné a velmi prostorné. Myslím ze délka zádové opěrky kolem 50cm hovoří sama za sebe

kachnicky
16. srp 2017

@odula jj je to kočárek spíš do města než na polňačku, mě to stačí, v terenu nejezdime skoro vůbec ☺ A parádně se zkládá ☺

dolve
16. srp 2017

Tak u nás bylo při koupi nutnost, aby se dal složit do kufru auta a byl "terénní" (bydlíme v zapadákově), ale co mě vůbec nenapadlo bylo to, že by taky neměl vážit metrák, což jsme silně podcenili a skládání kočárku do auta je pro mě váhový očistec. Nehledě na to, že jak dítě přibývá na váze tak kočárek silně těžkne. Příště bych se určitě zamyslela víc. 😉

lcn162
16. srp 2017

@odula Valco nevlastním, ale už jsem viděla s různými koly. Možná ten s nafukovacími by se na vesnici dal.

lcn162
16. srp 2017

Já bych si vyzkoušela, jestli se vám lépe řídí kočárek s aretovacími koly nebo s koly "na pevno". A taky, jestli se vám vleze složený do auta.

g_m
16. srp 2017

Ad 1 - chce si to ošahat, dojít do prodejny a prostě vyzkoušet - tam člově kvyřeší problém s naklápěcí rukojetí atd. Myslet na prostor, spousta jich má malou korbu a děti se tam pak mají v zimě problém poskládat i s fusakem, jak trochu povyrostou.

Ad 2 - trochu popřemýšlet, kde s tím bude člověk jezdit.

Ad 3 - pokud ho budete dávat do auta, tak pokoumat skládání

Bydlím na vesnici, kočár dávám do auta a jsem naprosto spokojená s Junama Impulse Colors - kolečka zaaretuji, ale v obchodě zas uvolním a krásně kroužím mezi regály. Mám gelové kola, čili nemusím řešit píchnutí a lepení atd. Kámoška strašně řešila terén a jezdění po vesnici, tak koupili kola pevné "železné" a mají těžkou potvoru kočár. Do korby by se vlezly i dvě miminka a sporťák používám na 100%, ač v recenzích chválený nebyl. Jediná chyba je dolní úložný prostor, brala bych klasický odkrytý, aby se tam vlezlo víc věcí, ale to už je detail.

pavlina212
16. srp 2017

Pro mě bylo třeba důležité, jak je kočár odpružený. Vadí mi, když je příliš tvrdý a dítě se v něm naklepává 😀 . Ségra má třeba Gesslein a se vším je spokojená kromě toho, že podvozek je prostě tužší. Já mám Concord Wanderer, což je takovej trochu tank. Obě jsme chtěli otáčení po a proti směru jízdy. Já jsem jako hluboký kočárek měla Inglesinu Sofii.

lenidlo1
16. srp 2017

Musím říct, že když bych měla další dítě, tak rozhodně nepůjdu do trojkombinace. Koupím nějaký obyčejný na toho prvního půl roku, co v něm bude malý jezdit a potom pořídím kvalitní sporťák. Bývají skladnější a lehčí. Jinak nafukovací kola a prostorný košík.

rikaroni
autor
17. srp 2017

děkuju moc...hodně jste mi toho objasnili....tak až půjdem konečně vybírat, tak budu vědět, na co se zaměřit...díky 🙂

babanci
17. srp 2017

My máme perfektní tratar a tak Ti řeknu, co na něm nejvíc oceňujeme. Otočný podvozek, nádherně s ním manipuluješ a je lehký. Má boudu, co jde hodně naklánět a uzavřít, takže u mrňouse cloníš proti slunci /nelíbí se mi ty hadry, deky, pleny, co jsou uchycené kulíkem/, k tomu přidáme sluneční clonu a stíníš dokonale. V létě je odvětrávací. Kola velká, nenabaluje se na ně sníh. Jde snadno složit. Je prostorný, vložnou tašku jsme používali asi 9 měsíců, i sporťák je super. Má několik výškových poloh, díky adaptéru. Můžeš k němu dokoupit řadu doplňků, co se hodí, tašku, fusak, termoobal na láhev, náhradní kola do extrémních terénů, i základní projedou kdeco, autosedačku.. Podvozek jde nastavit, aby buď houpal nebo nikoliv. Za 16 měsíců jsme na něm nenašli chybu, a to jezdíme několik kilometrů denně. Můžeš si ho sestavit dle svých požadavků, udělají Ti ho na míru. Není problém. Můžeš si vymyslet úplně cokoliv..... ale, není to za babku. 😀 Ale, tak to bývá, kvalita nebývá levná.

babanci
17. srp 2017

Zapomněla jsem, že má přehazovací rukojeť, taky dobrá vychytávka. A vše na něm můžeš sundat a vyprat a pokud bys ho chtěla na další dítě a chceš ho trochu jinak vytunit, nic nevadí, můžeš. Každopádně nekupuj, pokud si ho nevyzkoušíš. Některé kočárky, které i hezky vypadají, jsou taková chrastítka umělohmotná, takové "vejtřasky". Tak na to bacha.

galatea_a
17. srp 2017

Děvčata, nemohly byste mi poradit? Ráda bych kočárek, který zvládne i trochu terén (bydlíme u lesoparku, takže budou i lesní cesty), ale zároveň s ním budu jezdit i mhd (takže aby nebyl moc těžký). Jo a taky aby se dal lehce složit do auta. Nevím, jestli těch požadavků není moc a jestli je to splnitelné, co myslíte? Jinak miminko se narodí na přelomu ledna/února, takže ještě v zimě. Děkuju předem za jakoukoliv radu! 🙂

rikaroni
autor
17. srp 2017

@babanci a jaký je to přesně typ? tohle zní zajímavě

tyo
17. srp 2017

@babanci Ahoj, nějak mi ve tvém textu unikl název kočárku 🙂 prosím o jeho přesné označení. Děkuji 😉

eliskaxox
17. srp 2017

@rikaroni
@tyo myslím že dle popisu to bude Hartan