Nakloněná děloha. Máte s tím někdo zkušenost?

1kaculka
17. srp 2006

Včera mi bylo řečeno, že mám nakloněnou dělohu dozadu. Prý by to mohlo zpomalit naše snažení o miminko. Docela mě to zaskočilo a chtěla bych vědět, jestli s tím některá z Vás nemá nějaké zkušenosti? 😨 😀

miluse
29. kvě 2007

ahojky R123, to ten první porod ti tedy nezávidím, ale zas to pak vynahradí ten krásný pocit, když toho cvrčka držíš v náručí viď.

A teďky zpátky k tématu. Zrovinka včera se mě ptal přítel jestli půjdu na tu operaci nebo ne. A já pořád nevím, jestli mám fakt počkat jestli se nám podaří otěhotnět a pak to event. řešit nebo teďky. Jak tu holky psaly, tak se ta děloha prej v těhotenství otáčí, tak nevím. Mě jde spíš o to, že mě to při tom milování bolí a jak píše r123 tak mě to tam taky jakoby štípne nebo píchne, jako kdyby někdo do mě vrazil jehlu, bych to přirovnala. Je to spíše asi fakt nepříjemný. Jen mě spíš zarazil ten přístup doktorů, že já si na něco takovou dobu stěžuju a oni se mi ani neobtěžují říct čím to jen, jen mi vždycky řekly, že Vás to asi musí při styku v určitých polohách bolet, že?? A tím to končilo. Jen by mě docela zajímalo zda je to už vrozené nebo jestli se to vyvýjí nějak v průběhu, páč tak před 10 lety mi to vůbec nevadilo 😅

1kaculka
autor
29. kvě 2007

Ahoj holky,
tak mi po bez měsíce roce snažení jsme na tom tak, že by jsme v červenci měli jet na spermio a v září na IUI. Ale tenhle měsíc podle teplot to vypadá nadějně, třeba se tělo leklo 😀 a tak uvidíme jak to dopadne.
Jinak na zakloněnou dělohu jsem si našla na netu nějaké cviky, ale nějak jsem se k tomu nedostala. JSem ostuda 😠 , ale jak říkala moje gynd., že během těhu by se měla děloha dostat do správné polohy, tak jsem v klidu.

miluse
29. kvě 2007

kaculko, tak to držím palečky, ať vám to vyjde 😉

ao
13. čer 2007

Ahoj holky, tak se hlásím taky do klubu. V minulosti jsem si stěžovala na bolesti při styku ale žádná doktorka mi to při UTZ neřekla. Dozvěděla jsem se o tom až při první prohlídce teď v 7 tt u svého nového doktora.
Myslela jsem, že mám bolesti z roztahování pánve, ale když začali být kžížové, dle počasí a tlaku, tak mi doktor vysvětlil, že to bude tím 😒
Mám cvičit kočičí hřbet a ležet na břiše a v 11 tt mi řekne jak se to vyvíjí a co s tím dál.

pajinkaa
13. čer 2007

Teď mě zaujala tahleta diskuze - taky mi kdysi řekla moje gyndr, že mám zakloněnou dělohu - když jsem asi 12 měs nemohla otěhotnět.. Pak jsem to zkusili ze zadu a ležet pak na břiše a otěhotněla jsem hned další cyklus... Byla jsem ráda - pak ale následoval potrat, pak vždy do 6 měsíců znovu těhu a zase potrat - prostě třikrát jsem potratila (12,7,10 tt) -- viz téma - třetí nezdařené těhotenství - a vlastně mě ani dr. nenapadlo, že by to mohlo být i tou dělohou??? Na břichu jsem spávala často, ale necvičila... no, nepomohlo to... Tak teda nevím, co se s tím dá dělat.. ale nemusí to být tím.. nevím..

doubie
13. čer 2007

Ahojky AO: Jsem v 11 tt a včera jsem byla u své doktorky. Šla jsem tam s tím, že mi jí budou otáčet. Ale po vyšetření mi paní doktorka sdělila, že se mi sama otočila. 🙂 Taky jsem cvičila kočičí hřbet a trochu spala na bříšku, ale nijak jsem to tedy nepřeháněla. Sama uvidíš, kolikrát se to vyřeší samo. 😉 Na začátku těhotenství mě taky hodně bolelo břicho a vaječníky, ale teď už je to dobrý. 🙂

janinka23
13. čer 2007

Tak mě pí. dr. sdělila, že mám sníženou dělohu, netuším jestli je to to samé jako nakloněná. Každopádně netuším jaký dopad to na mě bude mít až se budeme snažit o miminko. ☹

pajinkaa
13. čer 2007

Jani - nevím, ale možná je to to stejné, říká se i zakloněná i nakloněná - tak proč ne třeba snížená... ale to fakt nevím, neslyšela jsem to takto....
Každopádně pak zkus tu polohu zezadu a ležet na bříšku... nebo to prostě střídej 🙂

janinka23
13. čer 2007

Hmmm pajinkaa ptala jsem se dr. proč to jako tak je, jako čím to může být a na první věc ,kterou se mě zeptala byla, jestli jsem nedělala nějaký sport a světe div se já chodila na sportovku, ale nikdy mi neřekla, že bych měla mít problém s otěhotněním. Tak snad žádný nebude 😕

pajinkaa
13. čer 2007

hmm, Jani, tak to vypadá, že to asi nebude tak zlé. Být Tebou, tak se tím zatím nestresuju, všechno určitě bude dobrý. Na trápení bude prostor, až když náhodou ten problém nastane. Ale já věřím, že bude vše ok!

1kaculka
autor
13. čer 2007

Ahoj holky,
tak nám se zatim nedaří, zkoušíme to pořád "ze zadu" a pak ležim na břiše a zatim nic. Minulý měsíc to vypadalo nadějně, ale pak to odplavalo s MS. V červenci jdeme na spermio a v září do Prahy, kde mi budou vkládat spermie do dělohy. Tak uvidíme, jsem z toho trošku smutná, protože jsem si myslela, že si miminko k nám najde cestu přirozeně 😢

pajinkaa
13. čer 2007

Kaculko, to mě mrzí - a jak dlouho se snažíte??? Třeba není ještě nic ztraceno - my to taky zkoušeli nejprve 12 nebo 13 měs a nic a pak už vcelku šlo, ale vždycky to nedopadlo...

1kaculka
autor
13. čer 2007

teďka to je rok co se snažíme a moje Dr. to po roce snažení řeší. Jdeme do toho, nechce se nám to odkládat, třeba by nás to za dalšího půl roku stejně čekalo. Tak uvidíme, do září ještě dost času a dneska ovu 😀

janinka23
13. čer 2007

paji, já vím problémy se mají řešit až nastanou, ale víš jak,,hlodá mi to v té mé hlavičce ☹

pajinkaa
13. čer 2007

jo jo, tak to jo. Taky jsem už chtěla jít na ta vyšetření - to bylo v září - dala jsem si ještě limit do vánoc a v zač listopadu už jsem byla těhotná 🙂)

tak držím pěsti, ať už ta vyšetření nepotřebujete a zadaří se co nejdřív a normálně 🙂

kalo
13. čer 2007

Janinko23...s nakloněnou (nebo sníženou) dělohou si nedělej hlavu...vůbec na to nemysli. Já ji mám taky tak a před tím jsem to vůbec nevěděla, žádný Dr.mi to neřekl. Řekli mi to, až při nějakém z prvních kontrol až když byla těhotná. A prý to vůbec není žádná vada, jak se bude natahovat, tak se srovná

ao
13. čer 2007

Doubie: díky za povzbuzení, akorát se ty bolesti chvílema nedají vydržet, zvláště v tom vedru. Hodně to tlačí až bolí, jakoby pánevní bolesti, chvilkama vystřelující až do oblasti kříže. Mám pocit, že se to zhoršuje růstem mimi. Trochu mě viděsilo co napsala Pajinka, o těch potratech..

yenn
13. čer 2007

AO, s rustem miminka by se mela ta deloha dostat do normalni polohy, myslim ze do 13tt. Proto to i vice boli. Mela jsme to same, vsechno se srovnalo a je to ok. S potraty to opravdu nesouvisi.

pajinkaa
13. čer 2007

Ao, nechtěla jsem Tě nijak děsit - myslím, že všechno je individuální a já sama nevím, v čem je ten problém u mě.

Držím pěsti, ať bolesti ustanou a nestresuj se - mysli pozitivně!!!! Bude to dobrý!!! Dr si Tě pohlídá!

ao
13. čer 2007

díky Yenn

ao
13. čer 2007

holky, tady je ještě zajímavý článek o tom, že POKLED DĚLOHY není to samé jako RETROVERZE DĚLOHY http://zdravi.doktorka.cz/prolaps-delohy-aneb-jak/

ao
13. čer 2007

Pajinkaa: díky, budu se snažit zbytečně nestresovat 😉
Yenn: cvičila si prosím tě na to něco? Nebo nějaký nápad, jak si od bolesti ulevit???

yenn
13. čer 2007

AO, doktorka mi doporucila akorat kocici hrbety, parkrat jsemto zkusila, ale spis jsem to flakala. A to mi rikala, ze ji mam hodne zaklonenou....a srovnalo se to. Na tu bolest asi nezabere nic z toho, co se v tehu muze...jedine mysli na to, ze za 5 tydnu uz to bude nejspis v pohode 🙂

ao
13. čer 2007

Díky holky... ještě jsem k tomu našla toto: http://www.stripky.cz/cviky/deloha/deloha.html

pavla.nyvltova
27. zář 2007

ahoj taky mam naklonenou delohu a zadny obavy,otehotnela jsem i pres antikoncepci,ale mimi nemam musela jsem jit na potrat protoze to bylo pres prasky a mimi by bylo postizeny

lu777
27. zář 2007

holky, já jsem to měla taky, dá se to otočit cvičením podle Mojžíšové 😉 jinak se to většinou otočí během těhotenství, ale ta Mojžíšová je super i v tom, že i podpoří otěhotnění, záda budete mít jako nová a taky vymizí ta bolest při styku což je super 😉 😉
jen nezačínejte cvičit samy podle knížky, jděte za rehabilitační sestrou, ta vám nejdřív uvolní bloky a tak, aby to cvičení bylo fakt účinné..

lu777
27. zář 2007

jinak to dělají jen některé rehábky, koukněte na net pod metoda Mojžíšové a vyjede vám to seznámek.. nebo se zeptejte u vás na rehabilitaci..
jestli jste z malé vesnice nebo tak, tak není potřeba tam pořád dojíždět, stačí párkrát na srovnání a pak třeba jednou za měsíc dva tři na kontrolu, mezitím si budete cvičit doma.. zabere to tak hoďku denně, ale říkám efekt po všech stránkách 😉 😉

miluse
27. zář 2007

lu, díky o tom cvičení už jsem taky slyšela a dokonce i vím, že ho u nás v jedné rehábce dělají, a dokonce do ní máme i poukázky z práce 😀 Ale já to taky začnu řešit tak někdy začátkem roku, když se do té doby nezadaří, zatím jsem v klidu, prášky jsem vysadila teprve v červenci, takže klííídek 😅

kalo
27. zář 2007

Nevím, jestli to souvisí s mojí nakloněnou dělohou, ale měla jsem mimiše koncem pánevním...myslíte, že je to mozné??

miluse
28. zář 2007

kalo, ono je možné asi všechno. Ale blíž by ti k tomu asi něco řekl tvůj gynekolog. Jinak jak tu holky píšou, tak některé ani nevědí, že mají nakloněnou dělohu a přijdou do jiného stavu úplně normálně a jiným to trvá. A co vím, tak doktror mi řekl, že je to úplně normální, že to má snad každá 4. žena, je to asi tak jako s leváky.