Nakloněná děloha. Máte s tím někdo zkušenost?

1kaculka
17. srp 2006

Včera mi bylo řečeno, že mám nakloněnou dělohu dozadu. Prý by to mohlo zpomalit naše snažení o miminko. Docela mě to zaskočilo a chtěla bych vědět, jestli s tím některá z Vás nemá nějaké zkušenosti? 😨 😀

bubla2014
6. pro 2014

@1kaculka
Ahoj taky mam zaklonenou delohu dozadu, doktor me strasil jak to bude dlouho trvat. A na prvni pokus! Takze bych bud uplne vklidu a nesoustredila se bych se na to!

kijokena
6. pro 2014

@1kaculka existuje speciální cvičení na retroverzi dělohy, zkoušelas?

tesero
6. pro 2014

Já mám to samé a také hned napoprvé. Přijde mi, že doktoři někdy zbytečně plaší. Byla nám doporučena poloha zezadu, nevím, jestli to bylo tím, ale za zkoušku nic nedáš 🙂

polaks
6. pro 2014

Mala som ju naklonenú na pravú stranu,Dr. mi povedala,že je tým pádom jeden vajcovod menej "prístupný" ,takže bude ťažšie otehotnieť,no a dcérka bola na prvý a jedniný pokus splodená! A počas tehotenstva so to nejako "napravilo" a už ju mám v pohode...

brouzdalka
6. pro 2014

Dříve jsem měla dělohu v AVF. Otěhotněla jsem až po 3 letech. Po porodu se mi při zavinování děloha otočila do polohy RVF a otěhotněla jsem asi na 3. pokus 🙂 Takže bych to vůbec nepřeceňovala 🙂

janickazabicka
6. pro 2014

Ahojky holky, taky se připojím, ale ne se zkušeností nýbrž také o radu.
Doktor mi řekl, že mám taky zakloněnou dělohu a doporučil styk zezadu, s tím že bych snad pak měla chvíli ležet na břiše. Upozorňuji za výpočet plodných dnů mi moc nejde, stále na to nemůžu příjít, ale mám takokvý jeden kalendář, který se automaticky zaktualizuje po zadání MS která byla začátek 9.11. a trvala 5 dní a kalendář mi vypočítal Ovu dny na 27.11 - 2.12. a když jsme měli pohl. styk včera v noci ale klasický tedy nožky vzůru a potom jsem si lehla na bříško, myslíte že by pokus mohl dopadnout pozitivně. Aneb jde s nakloněnou dělohou otěhotnět i při klasické poloze a nebo jen při poloze zezadu? Moc všem děkuji za vstřícné odpovědi 🙂 🙂

lucina90
7. pro 2014

@janickazabicka ahoj taky mam takovy kalendar 🙂 ale jen orientacne at vim kdy mam mit ms, protoze ji nemam presne na den a kdy ovulace. A pokud ctu spravne a ovu jsi mela 37.11.-2.12. ovu tedy pravdepodobne 1.12. a sex 6.12. mi prijde uz pozde..zkus priste v ty plodny dny ovulacni testy a jak bude pozitivni tak sexovat 🙂 me vychazi ovu 24.12. takze testovat budu cca tri dny pred

lucina90
7. pro 2014

@janickazabicka jo a zapomnela jsem, mam taky naopak delohu a taky mi dr rekla, ze sex zezadu 🙂

janickazabicka
7. pro 2014

@lucina90 Díky no uvidíme. Já teď koukala do svého kalendáříku a přesně jak říkáš ty, taky mi plodný den vychází na štědrý den, že by dárek pod stromeček 😀
A myslíš, že je možnost otěhotnět i když nebudu praktikovat polohu zezadu? Nebo je to specifické pro nakloněnou dělohu ??? Díky za odpověď 🙂

lucina90
8. pro 2014

@janickazabicka těžko říct, těhotná jsem nebyla, ale dr doporučila sex zezadu a četla jsem, že je to lepší, protože je delší cesta k vajíčku. Přítel tuhle polohu má nejradši, tak super 🙂

katculilinka
9. led 2015

Ahoj, holky zakloněnou dělohu jsem podceňovala do doby než jsem otěhotněla, jsem ve 13 tt a díky mé zakloněné děloze už jsem byla podruhé na vycévkování ☹, tlačí mi na močové cesty a sama si nejsem občas schopná dojít na záchod. Tak pozor na to není to nic extra příjemného 🤐

barusha_
9. led 2015

@janickazabicka urcite mozes, teda aspon ja som otehotnela a to sme sa ani nesnazili, takze ziadne lezanie potom atd..

polaks
7. únor 2015

mala som naklonenú delohu do pravej strany,takže jeden vajcovod bol akoby zaškrípnutý,Dr. vravel,že až budem chcieť otehotnieť,bude to asi ťažšie a možno mi to budú musieť trochu napraviť...no dcéra sa podarila na prvý a jediný pokus,tehotenstvom sa deloho zázračne spavila a od tej doby je v pohode...

marsrutka
7. únor 2015

doktor mi říkal, že to není nic vyjímečného, že je to jako když je někdo levák nebo pravák, já sama ale jí cítím při některých pozicích a taky mi říkal doktor, že sex zezadu je dobrý na otěhotnění..

havrankahanka
26. zář 2016

Ahoj holky, zkusím po delší době obnovit téma. Poradíte cviky na zakloněnou dělohu? Vím o kočičím hřbetě, ale jinak nic moc nenacházím. Byla bych ráda za každý "cvíček" navíc.
Moc děkuji a mějte se krásně.

janikas85
27. zář 2016

@havrankahanka Já tento problém nemám,ale četla jsem tu příběh paní se stejným "problémem" a pomohla jí návštěva fyzioterapeuta-cvičení podle mojžíšové+manipulace kostrče.

vilibalda
27. zář 2016

@havrankahanka Téma mě zaujalo a našla jsem tohle:
http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/edice/...
Zkušenosti ale se cvičením nemám. Při obou těhotenstvích mi dr. řekla, že mám zakloněnou dělohu, jinak o tom nevím. Otěhotněla jsem hned.

havrankahanka
28. zář 2016

@vilibalda Přesně něco takového jsem hledala 😊! Velmi děkuji. Jsem těhotná, teprve 7. týden. Mělo by se to prý vyrovnat, aby to, až bude miminko větší, nezpůsobovalo problémy. Jen když se dívám na ty cviky, tak ty "provozuji" už dlouho v ramci jógy. ...ale je pravda, že nejóguji denně, tak snad ta intenzita zabere. Ještě jednou děkuji ☺.

betelgeuzz
28. zář 2016

@havrankahanka v těhotenství se mi vždy děloha obrátila sama, ani jsem netušila, že jsou na to nějaké cviky. Po těhotenství se zase vždy zaklonila zpátky.

havrankahanka
28. zář 2016

@betelgeuzz To ráda slyším, snad budu stejný případ ☺. Četla jsem, ze v některých případech je třeba řešit to zákrokem.

helcenka
7. říj 2016

@havrankahanka - já mám taky zakloněnou dělohu, pokaždé jsem otěhotněla na poprvé a žádné problémy jsem s tím v těhotenství neměla. Necvičila jsem žádné cviky. Doktor mi řekl, že těhotenstvím se to může i spravit nebo naopak zhoršit. U mně to zůstalo stejné. 😉

havrankahanka
9. říj 2016

Holky, moc díky za reakce. Jsem v klidu. Jen mám už tři dny křížové bolesti, jednu noc jsem kvůli tomu ani moc nespala, ale dnešní byla klidnější 🙂.
Doufám, že nebudu nějaká anomálie a děloha se mi pěkně narovná, už aby to bylo, nejsem na bolest zad zvyklá 😀.
Krásný den.