Nakloněná děloha. Máte s tím někdo zkušenost?

1kaculka
17. srp 2006

Včera mi bylo řečeno, že mám nakloněnou dělohu dozadu. Prý by to mohlo zpomalit naše snažení o miminko. Docela mě to zaskočilo a chtěla bych vědět, jestli s tím některá z Vás nemá nějaké zkušenosti? 😨 😀

jajajkaja
14. říj 2007

ahojky mohla byste mi některá z vás prosím poradit?nevim to sice na beton ale mám takové podezření že moje dobrá kámoška je těhotná(ona to sama neví jistě a chci jí nějak pomoct) dítě si nemůže dovolit a doma to říct také nemůže.nevim jak jí poradit:nevíte některá jak potratit(pokudmožno alespon trochu bezpečně)anižby šla na interupci?jestli to miminko čeká tak maximáolně týden takže tu možnost potratu je.prosím jestli můžete některá poradit,poradte!dík

miluse
17. říj 2007

jaja, promiň, ale co to má společného s nakloněnou dělohou? 😕

katerinat
18. říj 2007

jajajkaja, tohle bych teda neriskovala. čekat mimi není nic nezávazného. Vždyť potrat by šel domluvit s odborníkem anonymně. Je to velký zásah do organizmu a jednou by mohla nějaký blbosti zatraceně litovat, až by se náhodou rozhodla, že už drobečka chce a ono by to nešlo. A ono někdy vypadají problémy neřešitelně a přitom stačí málo. Určitě bych šla k doktorovi a to co nejdřív

miluse
20. říj 2007

Kat, ono to spíš vypadá, že milá jajajkaja si z nás možná trošku dělá dobrý den, sotva se tu přihlásí tak dvo dvou diskusí napíše úplně ten samý problém. Promiň, ale jsem tu o něco dýl a bohužel vím, že tohle se tu občas stává. ☹

lu777
21. říj 2007

ježíšikriste, Jajajkajo 😲 se mi udělalo úplně špatně z toho příspěvku 🤐 😖 takové věci sem ani nepiš!!!
jednoho dne pak třeba bude miminko chtít a ono to po potratu nepůjde (stalo se mé kamarádce) a pak bude zoufalá, to bych nikomu nepřála co to je, když to trvá roky a plno vyšetření, operace a pak třeba taky žádný výsledek ☹

jetko
21. říj 2007

Ahojky, taky přidávám odpověď..... Také mám dělohu nakloněnou dozadu, řekla mi to doktorka asi před dvouma rokama..... mno s otěhotněním problémy nebyly... druhý měsíc po vysazení HA se podařilo... máme za sebou asi 3tt... tak uvidíme co bude dál...

katzi
25. říj 2007

ahojte, taky mi doktorka řekla, že mám nakloněnou dělohu. Já jsem se v tom překvapení zapomněla zeptat, jestli je to vrozené, nebo získané později? Nevíte? Nikdo z předchozích gynekologů mi to totiž nikdy neřekl.

zonja
25. říj 2007

katzi, mě to řekl gynekolog až ve druhém těhotenství, že mám cvičit, aby se narovnala a nebyl problém později. prý je to taky dáno vadným držením těla.

katzi
25. říj 2007

zonja, děkuji za reakci. Tak to bude u mě to vadné držení těla asi, stojím křivě jak paragraf 😀 Jen mě to zajímalo jak se to takto stane, to naklonění.

kalo
25. říj 2007

Já myslela, že to je vrozené!!! Že se to získat nedá. Mě DR.řekl, že se to těhotenstvím srovná a mám ji nakloněnou pořád,,,i po porodu...

k284
27. říj 2007

ahoj holky, taky mam zakloněnou dělohu. Po vysazení HA jsme 8 měsíců počkali s pokusy o otěhotnění. Hned na 1. pokus to vyšlo. Je pravda, že jsem to jistila. Po styku jsem vždy dělala "svíčku". Zajímá mě ta bolest při styku. Na to mě doktor neupozornil, že by bolest taky mohla být od toho. Na občasnou bolest jsem si mu stěžovala, ale on tvrdil, že žádnou příčinu možné bolest při styku nevidí. Jaká je ta bolest, je při hlubším pronikání?

k284
27. říj 2007

No a skoro jsem zapomněla, teď jsem v 20 tt a žádné problémy s těhotenstvím kromě nízkého tlaku a nevolností nemám ani jsem neměla.

miluse
31. říj 2007

k284: Ono je to možná u každé s tou bolestí trochu jiné. Mě to bolí jak kdy, někdy v pohodě a jindy to bolí právě při tom hlubším pronikání. Když jsem se na to vždycky ptala doktora tak mi řekl, jen hm, ale asi u nějakých poloh vás to bolí, že? A nic víc, až při poslení preventivce mi to řekl. Ale jak jsem se k tomu dostala mi taky neřekl. Na to se ho zeptám příští měsíc, neb jdu na kontrolu.

k284
11. lis 2007

pro milusi: omlouvám se, dlouho jsem nestíhala jít na internet, děkuji za odpověd,taky mám ten pocit, že to někdy bolí, někdy ne. No a teď v těhotenství žádnou bolest při sexu necítím, možná je to tím, že se partner snaží být opatrný, nevím.

miluse
17. kvě 2008

Koukám, že diskuse trošku zapadla.
U mě vypadá, že asi problém s tou dělohou bude, neb doktro mi pořád doporočuje ji laparoskopicky narovnat, jdu na kontrolu za 10 dní tak uvidím co mi řeknou 😕

slunickooo
18. kvě 2008

ahoj holky,

tak já mám taky zakloněnou dělohu, měla jsem ji i při prvním těhu a během těhu se srovnala, ted ji mám zase, minule na kontrole v 11 tt mi MUDR. říkal, že je ještě dost zakloněná tak at spím na břiše.... tak se snažím, ale moc mi to nejde, na kontrolu jdu za 10 dní tak doufám, že se to srovnalo....

Holky když se to nesrovná, jak se to rovná????

miluse
18. kvě 2008

sluníčko, ne nemusí se rovnat, pokud ti to vysloveně nevadí, ale mě např. i vadí při sexu, takže proto je mi to doporučováno. Jak mi říkal doktor, tak zakloněnou dělohu má asi každá 5 žena, prý je to jako s levákama, takže tak nějak normální

svoma
20. kvě 2008

Ahoj Kaculka,mám také zakloněnou dělohu a je to vpohodě,mám už dvě děti.Při prvním dítěti mi to nikdo neřekl,ale při druhém jo a dr. mi řekla,že musím spát na bříšku,dokud se děloha dostatečně nezvětší,že by se mohlo dítěti něco stát,kdyby se dostalo do menší části.Nechápu to,při prvním těhu to neřešili. A porody jsem měla oba dva rychlé,tak nevím.Ale je fakt,že někde píšou,že může trvat delší dobu otěhotnění a doporučují polohu zezadu. 😉

missullinkka
17. říj 2008

Ahoj...Moje kamarádka je asi týden těhotná..nevíme to jistě a potřebovali bysme poradit jak by mohla potratit..ale tak aby se to nikdo nedozvěděl...ja slisela ze pomaha tepla voda a cerveny vino je to pravda?dekuji za odpoved ☹

sshiva
23. říj 2008

Ahojky holkám k téme...Tiež mám zaklonenú maternicu a napriek obavám sa nám podarilo po krátkej dobe otehotnieť. Mimíska čakáme len pár týždňov, a tak by som sa rada podelila o vaše skúsenosti a dojmy z "tehulkovania", nemali ste nejaké komplikácie, bolesti počas tehotenstva?

andreahrbacova
23. říj 2008

Ahojky holky,mě zase doktorka řekla že mám obrácenou dělohu,moje mamka jí má taky.Má s tím někdo zkušenosti?
missulinkko,proč chce tvoje kamarádka potratit? 😲

lestep
24. říj 2008

ahojky. v 7 týdnu jsem měla dost velké bolesti, mysela jsem, že opět potratím. Dr. mě ale uklidnil, že je vše v pořádku, že se mimísek drží dobře. Jen říkal, že mám zakloněnou dělohu a že by se to do 12 týdne mělo spravit..Doporučil mě,abych každý den alespoň třikrát cvičila kočičí hřbet a v té poloze vydržela asi 5minut..Když jsem ten kočičí hřbet cvičila, tak se to postupně zlepšovalo. Bylo to ale nepříjemný, jak to někdy bolelo. Po tom cvičení to bylo postupně lepší a lepší..Pak už jsem žádné problémy neměla. Děloha už se dostala z malé pánve do dutiny břišní..Prý to má hodně žen a je to normální.. 🙂

sshiva
24. říj 2008

ahoj lestep, doktor ma tiež ubezpečil že to je pomerne bežné, doporučil mi spávať na bruchu, vraj sa maternica vačšinou do konca prvého trimestru upraví sama. Zatiaľ veľké bolesti nemám, skor cítim veĺký tlak na žalúdok, občas ma zabolí vnútro "tam dole", pri lonovej kosti, je to trocha intenzívnejšie ako bolesť pri ms...Doktor ma upozornil že to može byť bolestivé, ale aspoň viem že sa niečo deje 🙂

lestep
25. říj 2008

sshiva- mě na to upozorňovat nemusel, právě ty bolesti mě přivedly do ordinace. Dost to tlačilo, někdy takové píchavé bolesti..Nevěděla jsem, jestli to má souvislost s jídlem něbo ne. Někdy to bolelo po jídle více, někdy to přestalo. I taková bolest jakoby v bederní páteři, dost nepříjemné. Po tom kočičím hřbetu se to upravilo, cítila jsem vždycky takovou úlevu. pak to jakoby přestalo..

andreahrbacova
19. lis 2008

Ahojky,našla jsme si toto téma,protože včera mi doktorka řekla že mám dělohu nakloněnou dozadu.Taky mi doporučila ležet na břiše,což mi asi nepůjde,a nebo klečet na čtyřech.Tak o to se snažím,tak se nějak pohupuju na těch čtyřech,ale nevím jak třeba dlouho denně.A pomůže to,aby se děloha dostala dopředu?Děkuji za všechny odpovědi

azhra
15. pro 2008

Ahoj holky, ja mam taky zaklonenou delohu. Rekla mi to az 3.dr.,ke ktere ted chodim. Dlouho jsme se snazili bezuspesne otehotnet, pak jsem 1mesic pila kontryhelovy caj a po sexu,ktery byl podle mereni bazalni teploty presne naplanovan jsem si podkladala zadek polstarem na 15min[jak mi dr.radila] a hned to vyslo! 🙂
Jina doporucov.polohu zezadu kvuli bolestem nemuzu. Dokud jsem si neprecetla vase prispevky,tak jsem nevedela,ze to je zpusobeno prave zaklonenou delohou ☹
Oni tu doktori vubec spoustu veci nereknou!
Ja to mam ted navic zkomplikovany tim,ze se mi zaroven[jak naschval] udelala cysta na vajecniku[doted jsem nikdy zadnou cystu nemela] ,takze jak se asi deloha zvetsuje a je naklonena dozadu,tak me tlaci na tu cystu a picha to a boli. Cekame do 12tt,zda se deloha pretoci a cysta vstreba..
Mam lezet na brise a odpocivat. O kocicim hrbetu nic nerikala. Kolik cviku hrbetu se ma cvicit? A ma se zustvat vic poloze vyhrbene nebo prohnute??
Dekuju moc za odpoved.

tannawe
17. pro 2008

zaklonena deloha v podstate nicemu nevadi...ja jsem bez problemu odrodila dve deti a doktorka rikala, ze pri tretim by se znovu pomerne "narovnala", ale stejne se po porodu vrati do te sve puvodni polohy. Neni to zadna velka komplikace. Jen nekdy muze byt problem s otehotnenim, ale vzhledem k tomu, ze ja otehotnela vzdy a bez problemu a oba porody byly super rychle, tak bych tomu neprikladala takovou vahu... 😉
Kocici hrbet opravdu cvicit poctive kazdy den, pomaha to i pozdeji ke spravnemu otoceni miminka...ja bych cvicila dve serie po peti minutach, ale davejte si pozor na spravne dychani 🙂

azhra
17. pro 2008

Tannawe,takze stridat prohnuti a vyhrbeni? Nezustavat treba v prohnuti dyl apod? Ja si myslim,ze kdyz se pak vynrbim,tak se mi vsechny organy vrati zpatky do male panve.

tannawe
17. pro 2008

stridat jak jsi napsala,setrvat trochu dele na dva nadechy ve vyhrbeni, to je optimalni 😉

azhra
17. pro 2008

Dekuju 🙂