Nakloněná děloha. Máte s tím někdo zkušenost?

1kaculka
17. srp 2006

Včera mi bylo řečeno, že mám nakloněnou dělohu dozadu. Prý by to mohlo zpomalit naše snažení o miminko. Docela mě to zaskočilo a chtěla bych vědět, jestli s tím některá z Vás nemá nějaké zkušenosti? 😨 😀

dita78
17. srp 2006

Ahoj Kačulko, jsem na tom stejně a můžu tě uklidnit. 😉 Není to žádná fyzická vada, paní doktorka mi to vysvětlovala, že je to totéž, jako když je někdo levák - je jich méně, může to některé věci komplikovat, ale celkově se nic neděje. O tom, že mi může otěhotnění trvat déle, mi taky samozřejmě řekla. Doporučila mi, abych po každém styku zůstala přibližně 20 - 30 minut ležet na zádech s podloženým zadečkem. Teď jsem ve 3. měsíci a moc šťastná 😵 (trvalo nám to asi rok). Takže hlavně neházet flintu do žita. Držím pěsti.

1kaculka
autor
17. srp 2006

Děkuji Dituško za útěchu 😉 . To jsem ráda, že Vám to vyšlo a já teda budu doufat, že si nám to taky podaří.
Už jsem si našla na internetu nějaké podrobnosti a hnedka jsem klidnější. A asi si taky pořídim nějakej obrovskej a naducanej polštář na podložení prdelky 😉 😉 .

barney
17. srp 2006

Ahojky,taky mi na preventivní prohlídce Dr.řekl,že mám nakloněnou dělohu a doporučil mi při snažení o mimčo styk zezadu.Snažit jsme se museli jen 2 měsíce,jsem 10t těhotná,takže žádný strachy.

1kaculka
autor
17. srp 2006

Tak barney blahopřeji, těhulko 😀

kopretina82
17. srp 2006

Taky mám nakloněnou dělohu, jen jsem do dnes netušila, že by to mohl být nějaký problém 😖
Hned jsem hledala na netu-někdo tvrdil "no problem", jiná paní varovala, ať si neděláme iluze, že by to bylo bez problému, tak nevím 😒
No asi je to individuální a musíme doufat, že nám to tejně jako barney klapne brzičko 😉

1kaculka
autor
17. srp 2006

Kopretina mě včera Dr. řekla, že by mohl být problém s otěhotněním. Že normálně musí urazit spermie k vajíčku cca 20 cm a s nakloněnou dělohou asi o 2 cm více. Takže určitě také záleží jak "agresivní" spermie jsou 🙂 .
Jinak jsem se nikde nedočetla, že by měl nastat problém s porodem, takže snad to bude všechno ok a všechny to dotáhneme k zdárnému konci.
😉

ladunka
17. srp 2006

Ahojky, já jsem se o své zakloněné děloze dozvěděla až ve třetím měsíci těhotenství, jen tak mimochodem to konstatoval můj nový gynekolog při prohlídce.
Do jiného stavu jsem přišla hned druhý měsíc 🙂

ladunka
17. srp 2006

Co se týče zakloněné dělohy a těhotenství, tak pokud se nemýlím, během postupujícího těhotenství se děloha narovnává, takže porod by opravdu už nijak ovlivňovat, jsa narovnaná, neměla 🙂

raculka
17. srp 2006

1kaculka- nenech se strašit, moje kamarádka otěhotněla i s nakloněnou dělohou vždycky hned a porod zvládla taky bez problémů 😉

1kaculka
autor
17. srp 2006

Děkuji holky za rady a za útěchu 🙂 .
Tak můžem s manželem vesele pokračovat ve snaží se o mimíska 😀 (už aby to bylo).

lanka
18. srp 2006

Taky se hlásim do klubu.
Krom těch 2 cm navíc. Je to ještě cca v druhém měsící bolest břicha jež provází přetočení dělohy do běžného stavu. (ti kdož ji nemají zakloněnou tohle prostě mine) Jinak to vážně žádný problém není. 🙂

1kaculka
autor
18. srp 2006

lanka: 😀 😀 . Dneska už z toho tak vyjukaná nejsem, přečetla jsem si nějaký věci ohledně nakloněné dělohy a Vy holky jste mi taky dost pomohli. Takže no problemo 😀

zonja
19. srp 2006

ahoj
také se k vám hlásím, čekám druhé dítě a dr. mi to teprve před týdnem oznámil a to jsem ve 4 měs. prý jsem to měla i minule, tak nevím, určitě se to upravilo. do jiného stavu jsme přišli po pěti měsících. asi to chce klid a žádný stres a po styku zůstat ležet. pomáhá také nějaké cvičení. najdete ho na netu pod vyhledanou retrovezí dělohy. je tam toho o tom docela dost.
tak ahoj a držím palečky.
PS: ještě s tím stykem ze zadu, nevím, jak vás, ale mě to pěkně bolí....

1kaculka
autor
19. srp 2006

Zonja: Pro mě to je zase v celku jediná poloha kdy mi to vyhovuje 😀 . Musim ještě vylepšit podkládání zadku, aby se mi tam ty mršky mohli pořádně zavrtat. 🙂
No jo, ono se řekně klid a nemyslet na to, ale co pak to jde 😉 . Dneska jsem byla kupovat známým, čekají chlapečka a můžu Vám říct, že jsem se měla hodně co držet, abych si taky někoupila něco do foroty 🙂 . Takový úžasný věcičky, no nádhera.

hata
20. srp 2006

taky taky-děloha dozadu při obou chlapečkách!!a vždycky se to během těhotenství upraví,jak začne mimi růst 😉

zuzovi
29. srp 2006

Taky mám nakloněnou dělohu, ale kaculku, jak sama ode me vis, za tři měsíce jsem otěhotněla, takže to opravdu nebude velký problém, zkus to s těmi nohama nahoře. Mě gynekolog radil i polštář pod zadek, ale vždycky nám ujel 🙂 .

womann
29. srp 2006

Ahoj,mam zaklonenou delohu a Dr.rikala,ze docela dost...Nicmene do jineho stavu jsem prisla hned prvni mesic a pri porodu taky zadny problem,mimi melo 4300g a v ´pohode... 🙂

coxa
30. srp 2006

I já mám zakloněnou dělohu, doktor mi říkal, že by to možná mohlo malinko zpomalit otěhotnění, ale vůbec žádný problém by v tom neviděl.( Taky doporučoval zůstat ležet) A moje mamka ji prý má taky a povedlo se jí mít mimi hned jak chtěli a druhé taky. 😉

1kaculka
autor
30. srp 2006

No stejně nejvíc záleží na tom jak jsou spermijky mrštný 😀 , takže si budeme všechny držet navzájem palce a hlavu vzhůru. Nejdřív jsem to viděla černě, ale teďka když jsme to rozbrali, tak jsem v poho. Děkuji všem za názory a zkušenosti 🙂

zuzovi
30. srp 2006

kaculko, tak co test?

doubie
6. kvě 2007

Ahojky, připojiju se k tomuto tématu. Již delší dobu vím, že mám zakloněnou dělohu. Doktorka mě informovala o možnosti delšího průběhu otěhotnění. V lednu tohoto roku jsem dobrala HA. Chtěli jsme 3 měsíce počkat, ale vydrželi jsme to jen 2 měsíce, no a hned v dubnu jsem otěhotněla. 🙂 Jinak jsem si na internetu přečetla, že se buď děloha v průběhu těhu sama obrátí nebo se jí musí někdy kolem 12 týdne u doktora pomoci, protože jak děloha roste mohla by se uskřinout a maminka by mohla potratit, to mi potvrdila i doktorka.
Snažila jsem se najít informace jak děloze pomoci. Mělo by se v 1. trimestru sp
spát na břiše (což mě moc nejde ) 🙂 a svičit tzv. "kočičí hřbet" dle cviků pí. Mojžíšové. Není tu zde někdo kdo by poradil ještě nějaký jiný trik? 😉 Díky

mandragora
8. kvě 2007

ahoj doubie,mám za sebou již tři potraty,ale také jednoho krásného kluka.již u prvního těhu mně doktor upzornoval,že mám zakloněnou dělohu,ale nic jsem si z toho nedělala a kluka donosila,ted při těch dalších,mně bylo doporučeno ležet co nejvíc na břichu,ale já neležela,protože mně hrozně bolely prsa.potratila jsem.na další snažení,jsem řekla,že se na to musím připravit víc a přihlásila jsem se na cvičení Mojžíšové a rehabilitační o tom ví,takže to prý nějak upravíme.tady jsem četla,že doktoři doporučují při oplodnění ležet na zádech s nohami nahoře,ale mně muj gyndoš zase radí,ležet na břichu.tak nevím.příště.
radši se na to zeptej a přeju hodně štěstí 🙂

lenkabu
8. kvě 2007

Ahoj, s tím stykem zezadu je to pravdu, u nakloněné dělohy se opravdu doporučuje(ve škole mně učil gynekolog se zálibou v sexuologii 😀 , mám to z první ruky) a po styku radil ležet na bříšku.

qiara
8. kvě 2007

ahoj holky, měla jste některá z vás IVF? Mám zakloněnou dělohu a nevim jestli po transferu embryjka mám tedy ležet na břiše, nebo na zádech?

lenkabu
8. kvě 2007

qiara: to bohužel nevím ☹ Mně dává smysl to břicho, je to stejná poloha jako při styku zezadu...
Tvůj lékař by měl vědět, zeptej se radši jeho 😉

lenciatko
9. kvě 2007

Kaculka, ja mam tiez zaklonenu maternicu dozadu, ale mozem ta uistit, ze po vysadeni tabletiek hned prvy ovulacny cyklus som otehotnela, takze s tym si nelam hlavu. 😉

doubie
9. kvě 2007

mandragoro děkuji moc za zprávu. Snažím se spát na břiše a cvičit. Když se to neupraví, doktorka mi dělohu bude muset převrátit, aby se předešlo potratu. Tak snad bude vše v pořádku. 🙂

miluse
17. kvě 2007

Ahojky holky, taky se hlásím k těm co mají otočenou dělohu. Můj doktor mi to řekl teprve včera při prohlídce a to jsem si už nějaký ten čásek stěžovala, že mě to při sexu bolí. Zatím se tedy o mimi nesnažíme, až po svatbě, což bude v létě, ale říkal, že na těhotenství to nebude mít negativní vliv, tak se nechám překvapit. Ale nechal mi na zváženou, že prý kdyby mě to hodně obtěžovalo, že prý by mi ji laparoskopicky napravily. No odcházela jsem z té ordinace docela v šoku, páč už to mám nějaký čásek a na podzim mi dělaly ultrazvuk a vůbec o ničem takovém se mi nikdo nezmínil 😒 No tak jsem si pak vyhledala nějaké info na netu a zjistila jsem, že to má snad každá 5. žena a jen asi 2 až 3% to vadí při pohlavním styku, což se mezi ně řadím i já ☹ Takže buď si mám rozmyslet jestli s tím mám jít na operaci nebo počkat, jestli se mi podaří otěhotnět a tím se to napraví....a teďky nevím a jsem v koncích..... ale jak vás tu tak čtu,tak se asi nejdříve pokusíme o mimíska a pak se uvidí 😕

r123
29. kvě 2007

ahoj já mám taky dělohu do zadu a přišla jsem na to když jsem byla před třemi měsíci v nemocnici po potratu ☹ a tam mi paní doktorka taky vysvětlovala že otěhotnění může trošku déle trvat a porod může být někdy malinko malinko komplikovanější.teda když jsem rodila svého prvního syna nožičkama napřed a 14 hodin křížových bolestí tak sem o žádné otočené děloze nevěděla.a ani mi to nikdo jaksi neřekl! 😒

r123
29. kvě 2007

miluse taky se přidávám do klubu.určité polohy mi vadí.občas to tak nepříjemně štípne nebo píchne a někdy to už bolí dost!bolelo mě to i dřív,ale nepřikláněla jsem tomu velkou váhu,ale teď když vím že to má svůj důvod se nebudu bránit nějakému řešení!