Nedaří se otěhotnět cca rok. Zítra jdu na gynekologii, co se pak děje?

kaja2016
24. srp 2017

Zajimalo by me, jestli gynekolog napred doporuci treba nejake vitaminy, ovulacni testy atd. nebo rovnou posila na vysetreni, popr. na jaka. Dekuju moc.

komive
24. srp 2017

Mne udelal nejdriv UZ, pak hormonalni profil, ptal se, jestli beru listovku.

kaja2016
autor
24. srp 2017

@komive Diky a co je to hormonalni profil a jak se dela?

komive
24. srp 2017

@kaja2016 To je jenom odber krve, dela se cca 3.-5. den cyklu. Pak mi jeste Dr. bude brat krev 21DC, pry aby zjistila, jestli probehla ovulace..

kaja2016
autor
24. srp 2017

@komive Aha, diky🙂 A partnera tedy zatim neresi?

komive
24. srp 2017

@kaja2016 Na spermiogram se chystame po vysledcich, pak si pujdu pro zadanku..

komive
24. srp 2017

@kaja2016 Tak pak dej vedet, co doporucili tobe 🙂 drzim zitra pesti!

akankeo
24. srp 2017

@kaja2016 na profilu mas rocni holcicku, pokud si rok po porodu, tak to gynekolog dost mozna resit nebude. Pokud uz nekojis ,tak maximalne zkontrolovat cyklus a zda je s ovulaci, jinak se telu nemusi proste tak rychle chtit, muze byt jeste vycerpane, zalezi i jak dlouho si kojila a tak...

kaja2016
autor
25. srp 2017

@komive Diky, dam, akorat se pripravuju, jsem docela nervozni🙂
@akankeo Ahoj, mam rok a ctyri mesice starou holcicku. Hele nevim, myslim, ze to resit bude, je mi 36, predesle tehotenstvi nebylo "na prvni dobrou". Ona je dost pecliva, nastesti. Ja myslim, ze naopak je snazsi otehotnet kratce po porodu.

thalia
25. srp 2017

@kaja2016 my se o druhé snažili taky od porodu a otěhotněla jsem na druhé narozeniny. První rok jsem neměla ms, tak jsem to neřešila, pak jsem tomu nechala cca 9 měsíců volný průběh. Pak jsem začala sledovat ovulaci, naštěstí byla, ale jindy než jsem myslela 🙂), takže jsem se snažila o lepší časování a povedlo se cca v pátém sledovaném cyklu. A nejsem mladá matka, druhé skoro v 36 a první trvalo 6 let. Já bych začala sledováním ovulace a nějakými vitamíny pro oba. Jinak souhlasím spíš s
@akankeo, tělo nemusí být hned připravené.

akankeo
25. srp 2017

@kaja2016 mozna po potratu je pohnojeno, po porodu ne. Vek uz neni nejmensi, spis nez do sebe neco cpat je treba se dat do formy, zlepsit fyzicku, zlepsit zivotospravu, vyladit jeste vic jidelnicek, ono pilulky jsou fajn, ale vetsina z toho se nevstreba a jenom zatizi ledviny. Nasadit caje na cyklus, jestli uz nekojite, kontryhel, rebricek, proste zenske caje nebo kapky a uvidite, rozumny gynekolog tohle resi kolem 2 let od porodu... Pokud do sebe ted nechate rvat ruzne hormony a stimulanty, muzete si spis uskodit, ono ne vzdy je nejlepsi delat neco na presmoc. Kamaradka taky takhle blbla, ma dve deti pres invitro, povazovala se za neplodnou, tak ani nebrala antikoncepci a jak si telo od vsech tech dryjaku odpocinulo, tak po 40 prirozene otehotnela, poprve v zivote mimochodem...

janule1212
26. srp 2017

Dobrý den, my se snažíme už skoro pres rok, od listopadu 2016 jsem začala brát listovku a piju kontryhelovy caj, a porad nic. Tento měsíc jsem začala brát nosifol, který brala ma švagrová a po měsíci uzivani se ji povedlo otěhotnět. Byls jsem na gynde se poradit a tam mi muj gynekolog oznamil že posílají na vyšetření první chlapy, aby věděli jakou mají kvalitu spermií a pak řeší ženy, měl to taky nekdo???

eviicka
26. srp 2017

@janule1212 každý doktor postupuje jimak, mně taky pouze zkontrolovala ovulaci a před dalšími kroky chtěla spermiogram.

kaja2016
autor
28. srp 2017

@akankeo Hele ono to bude individualni a nedelala bych uplne nejake zavery o tom, co je spravne a spatne.

simdan
28. srp 2017

U nás se posílá na vyšetření první muž na spermiogram,až potom se řeší žena,jelikož u ženy je vyšetření i léčba složitější a celkově náročná na psychiku i organismus.Mě se nadařilo otěhotnět 19měsíců,už byl manžel objednaný a bum 2// 🙂 Jinak jsem brala pravidelně Kys.listovou,pila čaje na podporu těhotenství(tzn.namíchat u bylinkářky)+i pro muže na produkci,strava,pohyb a sex co2-3dny-ne denně.