Nepravidelný menstruační cyklus a možné otěhotnění

cipisek1
14. led 2013

Ahojky,poradil by mi někdo s mým problémem? Mám nepravidelný menstruační cyklus,jednou 26,podruhé 34 a tak je to stále dokola,nevím,kdy je u mě ovulace,protože mě bolí podbřišek už tak 10 dní před menstruací ☹
S manželem se snažíme už pátý měsíc a nic.Tentokrát mám i citlivé bradavky,podbřišek bolí jako před ms,dneska je to 33.DC,dělala jsem test a negativní,máte někdo podobné zkušenosti?

danw7
14. led 2013

Ahoj můžeš a nemusíš byt,pokud ale test vysel negativne tak nebudes a zajdi si radsi ke gynekologovi muzou to delat hormony.

helen_8
14. led 2013

Pět měsíců je málo. Nebrala jsi předtím dlouhou dobu antikoncepci? Někdy trvá, než se menses srovná a prý může trvat až dva roky, než se tělo vzpamatuje a vyčistí. Zkus pít kontryhel, mně po vysazení před lety pěkně upravil menses. Já ji mám taky nepravidelnou, ale jen plus mínus pár dní, cyklus mám krátký, tak 25. Já si před pár lety zkoušela měřit BT, což mi pomohlo vypozorovat, jak tělo funguje a poznala jsem a od té doby vím, kdy má ovulaci. I když k otěhotnění mi to zatím nepomohlo, a to mám veškeré příznaky. 😉
Zkus ještě počkat, opravdu se snažíte chvíli. Nechat tomu volný průběh a snad se i MS srovná. Hodně zdaru! 😉

rasha
14. led 2013

Mela jsem to podobně.Po vysazení HA rozházený cyklus 29-36 dní,jeden měsíc jsem měla stejné příznaky-pálily mě bradavky,bylo mi slabo apod.,testy negativní,ale byla jsem si téměř jistá,že se zadařilo a nakonec MS dorazila až ten 36.den.Pátý měsíc snažení se mi ale zvětšily prsa a to mě popudilo k dalšímu testování,28 DC test negativní a 32DC už pozitivní.Přeju hodně štěstí

ferrari
14. led 2013

taky mám nepr.cyklus než jsem otěhotněla trvalo to 1.5 už jsem byla z toho v koncích taď se snažíme o 2.miminko tak mi doktorka nasadila utrogestan ten jsem brala i při prvním těhu tak doufám že pomůže i teď🙂hodně štěstí 😉

lupmice88
14. led 2013

ahojky holky mam na vas prosbu,streda,ctvrtek sem mela pozitivni ovulacni test a v patek uz carka byla slaba,myslite ze je nadeje kdyz sme na to vlitli v sobotu ze se to mohlo povest?nebo uz je pozde

helen_8
14. led 2013

@lupmice88 Naděje určitě je, ale netrap se tím, ať se nestresuješ, prostě to budete zkoušet znovu. Jak dlouho se snažíte?

lupmice88
14. led 2013

@helen_8 to nepovedene tehotenstvi skoro 7 mesicu a ted se snazime od prosince as porad nic ,nejhorsi je ze nevim kdy mam ted ovulaci :(

helen_8
14. led 2013

@lupmice88 To mě mrzí!
Fakt to nepoznáš? Mně pomohlo, když jsem před lety měřila BT, jen pro zajímavost, ještě jsme neplánovali prcka. Začala jsem si víc všímat příznaků. Zkus tomu dát chvíli normální průběh, od tohoto prosince? Někdy je po potratu prý děloha jakoby vyčištěná a zadaří se brzy. Moc držím palce! Jinak i kontryhelový čaj je fajn.
Kámoška na sobě ovulaci taky nepoznala, myslím, že nejlíp to jde vysledovat právě měřením BT.

lupmice88
14. led 2013

@helen_8 ja si ji merila jenze pak sem to vynechavala a uz sem se k tomu nevratila,premyslim o tom mikroskupu na ovulaci nemas s tim zkusenosti?

helen_8
14. led 2013

@lupmice88 Ne, to nemám. Já budu ovu testy prvně zkoušet zítra. Ovulace mi vychází 12 DC, co ji cítím, tak jsem zvědavá!
A BT chci začít taky měřit, prostě to zkusit, volný průběh tomu necháváme od dubna, tak to zkusím trochu popostrčit.

lupmice88
14. led 2013

@helen_8 jj ja taky neresim to,jen sem to chtela vyzkouset a jak vidim tak ikdyz me to ukazalo pozitivni tak sem to propasla :(

helen_8
14. led 2013

@lupmice88 Tak to zkus ještě jednou, já si to teď studovala a záleží na délce cyklu a když se objeví druhá čárka, měla by přijít ovulace, ne?

lucmora
14. led 2013

já měla vždycky nepravidelné cykly...až jsem skončila na IVF první dítě přirozeně,druhý přes IVF a třetí zkoušíme opět přes IVF

slundo
14. led 2013

no mám odjakživa nepravidelnou menstruaci a otěhotněla jsem hned při prvním snažení. Milovali jsme se tak jednou za tři dny a ono to vyšlo.

chateau
15. led 2013

Já mám pravidelný jak hodinky a taky nic, takže...ono to ovlivňuje více faktorů.

cipisek1
autor
15. led 2013

helen_8 ahoj,já už antikoncepci neberu dlouho,takže tím to nebude.Pokud bych ms dostala stejně jako minule,to znamená 34 dc,tak to by znamenalo zítra.Stále mě jakoby brní bradavky a mám takový výtok a tlaky v podbřišku,už se k tomu přidala i bolest v zádech a trochu v tříslech,tak já nevím,pokud to zítra nedostanu,tak asi zkusím pozítří test.Myslíte holky,že je to marné?

cipisek1
autor
15. led 2013

@rasha tak to mi docela povzbudilo-děkuji.Snad se budu za pár dní radovat...Já bych měla nastoupit za dva měsíce do práce,ale pro malého zatím nemám školku,tak bych těhotenství uvítala🙂abych byla s malým ještě doma🙂

maximka33
21. led 2013

@cipisek1 ahojky, já měla taky delší a nepravidelné cykly. pomohla mi homeopatika, od té doby ukázkový cyklus 29 dní. ve čtvrtém cyklu jsem přidala gynex a šup jsem těhotná 🙂 u tebe bych začala tím, jestli máš ovulaci, nejlépe testy. no a když tak ti poradím ta homeopatika.

cipisek1
autor
22. led 2013

@maximka33 děkuji moc za radu a povzbuzení...Já si dojdu k doktoru,aby mě v první řadě prohlédl a snad mi na to něco dá.Chtěla bych otěhotnět moc🙂

lupmice88
22. led 2013

ahojky holky mohu vas poprosit o pomoc 🙂 doufam ze to napisu dobre delala jsem si ovulacni testy streda,ctvrtek,patek ,pozitivni byly ve stredu a ctvrtek ale bazalni teplota byla streda 36,1 ctvrtek 36,2 a patek kdy byl negativni byla teplota 36,0 bohuzel pak sem si ji uz nemerila nemuzete mi nektera rici kdy tak mohla tedy byt ovulace???Sem z toho nejak mimo

monicka90
18. zář 2014

i já mám nepravidelný cykus někdy 29-40 někdy i dělší.....a otěhotněla jsem druhej měsíc snažení....a to jsem to celkem odbejvala (max 2krát do týdne) bohužel těhu nedopadlo (12tt. revize), ale to už je jiná kapitola.Teď se první měsíc snažíme znova, tak doufám , že to půjde co nejdříve.

jaenik
20. zář 2014

Já před braním HA měla menstruaci jednou za 3 měsíce, při braní HA jsem ji měla přesně každý 28. den (téměř na hodinu přesně) a teď po vysazení na začátku července jsem ji měla zase rozházenou. Min. měsíc jsem měla cyklus 38 dní a to jsem si MS pravděpodobně vyvolala kontryhelovým čajem, který jsem začla pít 6 dní před příchodem MS. Tento měsíc opět zpoždění, dnes ráno jsem se otestovala a vyšel mi pozitivní test 🙂 Chci jen říct, že nepravidelná MS není vůbec překážka k početí (ani k rychlému početí), hlavní je mít ovulaci, kterou já podle bolestí měla cca 18DC.

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neranek
13. lis 2014

ahoj chtela bych neco vedet, jsem po operac imandli a od te doby neberu anti. a chceme miminko ale menstruaci jsem nedostala 3 mesice tak jsem byla u doktora dal mi nake prasky a mnelo se to tim srovnat a zvisit abych otehotnla ale nic musela jsem dostat inekci abych to dostala ted ma dalsi prasky a mam je brat jen v ciklu ms prvni mnesic to jsem to brala a ted to mam dostat a nic a i delal jsem si test a negativni, a taky mi bylo receno ze mam vic muskych hormonu nez zenskych a kdyz mi ani to nepomuze tak budu muset jit na ohormony zilne-mam z toho strach a uz nevim co mam delat--. nevite nekdo neco o tom.. dekuji za odpoved. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

chanellka
16. únor 2015

Ahojky Holky, zkouším obnovit tuto diskuzi, chtěli bychom s manželem druhé dítě ale jaksi se nám nedaří ☹ od porodu mám problém s menstruačním cyklem který mám děsně nepravidelný klidně i tři měsíce....Kvůli tromboze kterou jsem měla v těhotenství nemohu podstoupit žádnou hormonální léčbu....Začala jsem pít kontryhelový čaj ale jaksi moc nevidím žádný výsledek... Máte nějakou radu co by mi mohlo pomoci na zpravidelnění cyklu? Mám jít ještě na nějaké odběry na štítnou žlázu ale až dostanu ms a to bude zas bůhví kdy ☹

jaenik
16. únor 2015

@chanellka Ještě se doporučuje z těch přírodních věcí Jeřáb ptačí - kapky, nejlépe v kombinaci s tím kontryhelovým čajem... A pak různé preparáty, holky od nás ze skupiny si docela chválily Inofolic, tuším...

chanellka
16. únor 2015

@jaenik děkuji za odpověď, ten jeřáb ptačí, to se dá koupit normálně v lékárně nebo musím někam do speciální prodejny?

jaenik
16. únor 2015

@chanellka Já ho koupila v lékárně, tedy, museli mi ho objednat. Stálo to pár korun. Bohužel účinky nemůžu posoudit, donesla jsem si ho domů ve čtvrtek s tím, že v sobotu ho začnu užívat, v sobotu ráno jsem se otestovala, abych vyloučila těhotenství a potvrdila opožděnou MS a ony na mě vyskočily // .

chanellka
16. únor 2015

@jaenik jéé tak to gratuluji 🙂 odpoledne jdu do lékárny tak se na to zeptám 🙂

jaenik
16. únor 2015

@chanellka Snad to pomůže, držím pěsti, ať se brzy zadaří!!!!!