Nevím, jestli se snažit o druhé miminko

jessi13
6. zář 2013

ahojki holki,
měl bych takový problém a budu ráda za každý názor . S manželem se snažíme o druhé miminko 5 let. Kvůli mé prodělané tromboze a plicní emblii mi žádný doktor s otěhotněním nechtěl pomoci. Změnila jsem doktora a ted po roce jsem konečně doktora přemluvila na hormóny. Máme za sebou nějaká vyšetření, manžel byl už běhen té doby 2 krát na spermiogramu, ted jsme čekali na MS. ta konečně s týdenním zpožděním dneska příšla a to pro mě znamená od zítra začít píchat fraxiparin a od neděli začít papat glostil.. ALE .... Když jsem to všechno dotáhla až sem a konečně jsem se i psychicky připravila na ty injekce, pořád musím uvažovt nd jednou otázkou. Chtěla bych druhé miminko, moc, ale už máme s manželem zdravého syna (5let) a já si tak říkm, mám si to dítě pořizovat už ted ? Víte, s mamželem jsem za celou svou dobu manželství byli akorát tak na 4 dny v Adršspažských horách a nikde jinde. Chi říct, nikde jsem se ještě nepodívala nic ve zkutečnosti neužila a to ted nemyslím diskotéky alkohol - na to nejsem, myslím hory, dovolené atd.., kvůli dluhům které manžel měl a které jsme splatili teprve nedávno.. Bydlíme v podnájmu, chceme brát hypotéku.... Mám teprve 26 let, manžel 29. Oba jsme ještě relativně mladí. Božinku, mám v hlavě tolik myšlenek, že ani nevím jak to mám napsat ¨.-( Myslíte si , že mám ještě s druhým miminkem počkat a něco si užít nebo je to moc sobecké ? Dívám se i na dnešní ceny a naší slavnou ekonomiku.. Patrik jde za rok do školy.. Myslíte si že druhé miminko je na dnešní dobu luxus nebo se to dá zvládnout a ještě se někde dá i při dvou dětech kouknout do světa ? Nevím co mám s těmi emocemi ted dělat.. Počkala by jste některá s tím druhým miminkem nebo by jste do toho skočila po hlavě ? budu rád za jakkoukoliv radu a názor, snesu i kritiku 🙂

terinda
6. zář 2013

Tohle rozhodnutí přece záleží jen na vás 😅
Jste mladí, máte ještě čas, tak jeďte ještě aspoň na dovolenou 😉

lesanka845
6. zář 2013

Samozrejme, ze to zalezi na Vas, ale ja by som sa asi rozhodla pre miminko, uz kvoôi tym zdravotnym problemom, tore si prekonala. Dovolenky sa daju absolvovavat aj s dvomi detmi, ale miminko sa uz nemusi podarit. Sama mam dve deti, ktore som aj vychovala sama, uz mam dokonca vnucku, uzili sme si aj dovolenky, aj ked skromnejsie, aj more som raz detom ukazala, takze taky je moj nazor, drzim palce, aby si nasla to spravne rozhodntie

petkula
6. zář 2013

@jessi13 já bych si být Vámi pořídila miminko raději teď. Vzhledem k zdravotním problémům, které máte a můžou se věkem zhoršit. Chápu, že se chcete někam podívat ale to můžete i s dětmi, když se jim přizpůsobí program, dá se to. Nebo můžete dát děti pohlídat na pár dní rodičům, nešlo by to? Raději mimčo teď, dokud jste mladá a pak si budete užívat všichni 🙂 Jo a nedostatku peněz bych se nebála, máte ještě oblečení po starším nebo se dají koupit v sekáčích, atd. Vždy je to spíš otázka priorit - co člověk potřebuje a bez čeho se obejde.

fram
6. zář 2013

Šla bych do miminka, vždyť mít dítě neznamená konec všeho 🙂 Na dovolenou můžete jet s dětmi anebo cestovat až odrostou, dejme tomu za 15 let, bude ti něco málo přes 40 a to je ideální věk na to, začít si užívat 😉 S přibývajícím věkem se zmenšuje možnost otěhotnění, a vzhledem k tvým zdravotním problémům bych neváhala a šla do toho co nejdříve.

lv
6. zář 2013

když píšeš, že se snažíte 5 let o mimino, tak to úsilí asi muselo být velké úsilí a pro vás i zdravotní úskalí..nějak tomu nerozumím, tak 5let bojuju, abych měla dítě a najednou nevím? já beru děti jako součást života, ok - nepodíváme se do světa, protože na to nejsou peníze, ale jezdíme po kempech, od mimina, po čechách, v chorvatsku jsme byli 1x, pouze s s jedním dítětem, k moři chceme, ale než začnu pracovat, ty dva roky ještě vyrdžíme..kdybych 5let lítala po doktorech, že chci druhý, tak by mě asi takový myšlenky nenapadaly..jinak jistě, každý pochybuje, jestli to dá, jestli zvládne omezení maeřské /spíš těch příjmů atd.)

pinuska25
6. zář 2013

Ahoj no podle toho co od tebe čtu jsi opravdu na vážkách. Mně je 25 mám skoro šestiletého syna. Nikdy jsem nebyla dál než v Selbu. Včera jsme zjistili moje druhé těhotenství(po osmi měsících snažení). Taky jsem brala Clostylbegyt a pomohl. Myslím si že s dítětem nikdy nic nekončí.. Nikdo přece neříká, že s dětmi se nedá dovolenkovat... Myslím že dovča s dětmi je taky super...Ano v dnešní době je vše dražší ale nejsi na to sama.. 😉

jessi13
autor
7. zář 2013

@lv ano, v lednu to bude 5 let . Nikdo mi nechtel pomoci, a tak jsme to nechavali ciste jen na prirode, ale ted mi doktor nabidl hormony a ja vaham. Ale rozhodli jsme se ze to zkusime. Doktor rikal ze mi bude hormony davat nanejvys pul roku . tak bud se to povede nebo to pak uz necham jen na prirode. Dekuji za nazor.

jessi13
autor
7. zář 2013

@pinuska25 dekuji.

ange_de_la_morte
7. zář 2013

Tohle si musíš w prwé řadě ujasnit w hlawě ty , já osobně bych k tomu nepřistupowala jako co je rozumnější ale prostě tak jak to teď w tuhle situaci cítím tak bych to udělala. A co se týče zda je w dnešní době 2. dítě luxus ? Tak to rozohodně ne , nechci jedináčka a nemyslím že je to tak spráwné, s manželem bychom chtěli 2-3 děti, ale tuhle otázku si samozdřejmě musíte zwážit s manželem, do rozpočtu wám newidím 🙂 Přeju co nejjednodušší rozhodowání a sama za sebe bych šla do miminka, cestowat můžete i později a se 2 dětmi to buou o to krásnější zážitky ( omlouwám se za ,w,)

anushka111
7. zář 2013

Já bych se na vašem místě řídila pocity (samotné mi je 25 a mámě čtyřletou cácorku). Vy budete s miminkem doma, starat se, bude to zase náročné a do toho bude třeba skloubit starost i o staršího. Je fakt že na dovolenou se nějakou dobu nepodíváte a když už budete moci, není jisté kolik při dvou dětech bude v rodinné kasičce. Nicméně pokud druhé dítě určitě chcete a doktor vám tuhle hormonální léčbu nabízí jen teď a na půl roku ...
Skutečně bych poslechla svoje pocity a touhy bez ohledu na "praktičnost" řešení 😉