Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

zuzanockamt
26. dub 2011

@riana12 a ty co tu v takej teme? 😕 😀

mon777
26. dub 2011

@riana12 18 a pol. Ja viem, je to málo, no ja s tým nedokážem nič robiť 😔 Túžba je silnejšia ako ja 😅 😀

riana12
26. dub 2011

@zuzanockamt a preco nie? 😅 a vari nepamatas z davnejsia? 😕 😅

@mon777 preco by bolo malo? nemyslim si, ze by to bolo malo... 😉

mon777
26. dub 2011

@riana12 neviem. Veľa ľudí mi vykrikuje, že som ešte decko, tak čo chcem...ale ja si aj tak myslím svoje 🙂 A ja to proste ovládať neviem. A aj priateľ chce mimino (dokonca ich chceme až 4!!), len čakáme, kým zmaturujem a kým budeme spolu bývať 😵

riana12
26. dub 2011

@mon777 hlavne, ze na to tuzenie nie si sama, ale je tomu aj priatel nakloneny... a neboj, to ostatne pride 😉

ja sa obcas v duchu smejem napr. na mojich kolegoch... su to vsetko starsie rocniky... jeden den to "vykrikuje", ze co ja ako "decko" chcem, ale na dalsi den ma uz velmi radi podozrievaju z tehotenstva, svadby a pod... no vyber si 😀

mon777
26. dub 2011

@riana12 no pekne 😀 To sú mi kolegovia 😀 Hej, mám šťastie, že na to nie som sama 🙂 Podľa mňa je to dôležitejšie ako vek...to, že to chceme obaja 🙂

riana12
26. dub 2011

@mon777 tak, tak... to nie je o veku... ale o tom, ze to chcu ti, ktorych sa to tyka...

mon777
26. dub 2011

@riana12 to si pekne povedala 🙂 Čo mne tak najviac psychicky v tomto ubližuje je to, že ma vlastní rodičia kvôli tomu odcudzujú 😔 Stále mi hovoria, že decko v takom mladom veku ničí život, že im nemám prísť rumázgať pod okná, že ako som dopadla... Bolí to 😔

kukucg
26. dub 2011

@mon777 Je tazke nemat podporu od rodicov 😒 ako moja mama tiez nebola dvakrat nadsena ze som tehotna, ale preto ze sa bala ze neskoncim vysku... no dlho to netrvalo, a pochopila ze ju dokoncim aj s babom, a kedze sama mala problem otehotniet a druhy krat sa to uz ani nepodarilo, som jedinacik, tak to aj pochopila a bola rada 🙂
ono ta teraz asi nechapu, ale v zasade to podla mna nemyslia zle, a verim tomu ze keby si naozaj tehotna bola, ze by boli nakoniec s babatka nadseni a mali ho radi a neotocili by sa to chrbtom.. 😉
Ale to teda len tipujem, zese ich nepoznam...... 😒

mon777
26. dub 2011

@kukucg no veď to, že ich nepoznáš. Niekedy si myslím, že sú šialení! 😔

kukucg
26. dub 2011

@mon777 Tak to ma mrzi 😒
Co uz my rodicia sme uz raz taki 😀 😀 😀
Ako niektore veci ktore som predtym nechapala na nasich uz chapem odkedy som aj ja matka, a niektore zarucene viem ze budem robit inak 😉

mon777
26. dub 2011

@kukucg No akože to mi je jasné, ale oni sa v niektorých veciach správajú ako deti a mne hovoria, že som decko 😠 Ale to je jasné, že keď sa stane človek rodičom, tak na veľa vecí zmení názor 😉

kukucg
26. dub 2011

@mon777 Jj tak nejak to bude 😉

mon777
26. dub 2011

@kukucg Ale aj tak sa toho neviem dočkať 😀 A možno si pomyslíš, že som fakt šibnutá, no ja sa teším aj na to, ako mi drobrec nebude chcieť spať a stále sa bude budiť 😀 😀 Viem...budem mať určite nervy, ale to budú také nervy z lásky k nemu 😀 😀 ..ja viem...som cvok 😅

mon777
26. dub 2011

@dreana
@kukucg
toto je môj nový objav...strašná paráda!! 😵 😵 Čo vy naň? 🙂

kukucg
26. dub 2011

@mon777 Co to je zac?? 🙂 pekny je to ano.... 😉 ale nema pevne koliesko??? 😀 to vies ja tie pevne nemusim 🙂

mon777
26. dub 2011

@kukucg ABC Design Terra. Áno, má ho pevné 🙄 Ale to je ťažko nájsť fenomén a genialitu, ktorá by ti vyhovovala vo všetkých smeroch 🙂

riana12
26. dub 2011

@mon777 no ten kocik resp. taky typ sa mi nepaci... 😅 ja mam rada klasiku a nech sa da s nim riadne hojdat 😀 teda nie dusu vytriast z drobca, ale aby som ho mohla pekne ucicikat bez vaz vacsej namahy... nech to ma dake slusne pruzinky...

mon777
26. dub 2011

@riana12 no veď jasne. Ale jedna baba na FB zháňala niečo tohoto typu a ja som ho čírou náhodou našla, tak som sa aj vám chcela pochváliť 😀 A ona má už väčšejšieho chlapca, takže čičíkať nemusí 😀 U mňa aj tak boduje Bambi OZON A3, čo som aj sem dala 🙂

Inak baby, čo sme sa bavili o parametroch, tak tento sa mi zdá fakt ideál. Akurát sa mi podarilo nájsť toto:
http://www.meblik-nabytek.cz/files/detsky_kocar...

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Asi žiadna mamina, alebo tá, čo ňou túži byť si o tebe nemyslí, že si cvok. 😉 Ja som sa hrozne bála, že žabku v noci nebudem počuť 😲, ale tým dňom, kedy sa narodila, mi príroda preprogramovala tvrdosť spánku a ja som bola okamžite hore, len čo trošičku mrnkla. 😀 A je tak doteraz, aj keď už je veliká a má vlastnú izbu. Tiež som sa tešila aj z nočného vstávania, pretože keď som si ju vzala do náručia, hneď nám bolo obom lepšie... 🙂

riana12
26. dub 2011

@mon777 no ani ten bambi pre mna nie 😅

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc zlatá si 🙂 Ale ja si občas fakt myslím, že som šibnutá 🙂 Minule sme boli s priateľom v meste na pivko a vonku pred reštikou, či krčmou, či ako to nazvať bola mamička s dvojičkami (chlapček a dievčatko) a to dievčatko sa na mne tak zlato smialo 😵 A priateľ furt do mňa, že už tam nekukaj na ňu toľko 😀 😀 A za ten tvrdý spánok...to ja sa toho strašne bojím, lebo jediné, čo mňa zobudí je, keď ma priateľ posadí 😀 😀 Žiadny zvuk (okrem budíka, lebo na ten som už zvyknutá) 😅

mon777
26. dub 2011

@riana12 čo už s tebou. Si ťažký oriešok 😀 😀

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Ja som bola taká istá, mňa v noci nezobudilo vôbec nič, preto som sa tak bála. Mažel ma ukľudňoval, že "neboj, jeden z nás ju určite bude počuť" a nakoniec som bola vždy hore skôr, ako sa malá vôbec prebrala 😀 .A to som bola okamžite úplne prebudená, nie také to na jedno oko 😀 Myslím, že to je naprogramované v každej maminke 🙂
To s priateľom si neni sama... Aj keď sme sa s drahým dohodli, že momentálne na druhé bábo nemáme podmienky (hlavne a v našom prípade jedine finančné), nakúkam aj ja do každého kočíka a na každú tehuľku tak, že ma musí niekedy štuchnúť... 😀

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc 😀 😀 😀 YES!! Nie som sama 😀 😀 Vieš čoho sa ešte bojím?? Je kopa prípadov, čo sa na mimi tešili strašne a po pôrode ich nechceli ani vidieť...proste im preplo ☹

zuzikboc
26. dub 2011

Inak, keď ste sa bavili o farbách na kočík, ja som rozhodnutá si ho kúpiť, až keď nám povedia, čo to bude... 🙂 Môj favorit má totiž tak krásne farebné kombinácie, čisto pre dievčatko a chlapčeka, že by mi bolo ľúto vyberať neutrálnu farbu 😀 Aj keď sa môže stať, že sa nám potom nebude chcieť mimi ukázať... 😀 😀

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Neviem, myslím, že ak sa mama teší na mimi už pred pôrodom, tak jeho odmietanie potom je len chemická nerovnováha v mozgu (popôrodná depresia) a tá sa dá s lekárskou a rodinnou pomocou prekonať. Ja, keď na mňa prišla depka (som sama doma, nestíham pri malej upratať a navariť, atď), tak som si malú pritúlila k sebe, alebo sme išli pozrieť tatinka do práce a bolo po nej... 🙂 Ak túžiš po dieťatku a jeho počatie je plánované (niekedy ani nemusí byť, viď ja 😀 😀 😀 ), tak si neviem predstaviť, že by si ho potom bezdôvodne odmietala...

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc tie farby sú krááásne!!! 🙂 A tak ja neviem. Občas ma chytí taká nálada, že sa bojím a zároveň teším a čo ja viem...no otras so mnou 😅 😅

riana12
26. dub 2011

@mon777 no co uz... ja som za klasicke veci 😅 a na taketo "modne vychytavky" si ja len tak lahko nezvyknem...

mon777
26. dub 2011

@riana12 akože ja som tiež skorej za klasiku, no ten mi padol do oka 🙂 Mne sa bohovsky ľúbia hlboké.