Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

loss
27. zář 2007

prepacte-z drobcekov v brusku

dili
27. zář 2007

petka tak sa drz... vela stastia... vsetkym... 😉 😀 😵

ninule
27. zář 2007

Lu77, klobouk dolu pred vasim osudem, teda to musel byt peknej zhulSami deti mit nemuzem, o jedno jsem po IVF prisli,bylo to jak pises na psychitra, ale nejak jsme to ustali a bojujem dal.Tvuj pribeh je takova "injekce" nadeje pro nas beznadejny pripady.Preju krasny tehu a jeste krasnejsi mimi!!!!

cathushka
27. zář 2007

ahojte rozhodla som sa prispiet aj ja do tejto temy. vydavala som sa vlani v septembri a ked manzel na Vianoce zacal spominat babatko ...verte neverte mala som chut mu ublizit. v juni som skoncila skolu a rozbiehala sa mi skutocne slusna kariera v jednej firme. potom som sa rozhodla hodit ju za hlavu, zmenila som zamestnanie za ovela pokojnejsie.... tam mi moj hlavny sef povedal dal najavo ze beru na vedomie ze som vydata a ze casom sa skratka budem chciet rozmnozit..v tom case sa narodilo bratrancovi dieta a ja somsi ten vonavy batoztek pripustila k telu... zacala som tiez chciet, ale dali sme si termin...ked mi skonci zmluva na dobu urcitu a zacne ta na neurcitu... zacneme sa snazit. tie mesiace boli take strasne dlheee, depresie..place..nalady. Zvlast ked som stravila nejaky cas s mojim takmer synovcom....
dnes snazilkujeme asi tyzden a ja som spokojna a kludna....lebo sa tesim na obdobie..kedy budem tehotna. viem ze to asi nejaky cas potrva...ale nevadi. Prekonali sme to pasivne obdobie tuzby po babatku a zacali sa snazit.

tuzba po babatku je vec strasne silna...a podla mna ju vobec netreba brat na lahku vahu. mozno sa nam telo snazi naznacit ze je spravny cas. tolko teda moja skusenost.

mywiel
27. zář 2007

Ahojte zienky a buduce mamicky, no to som rada, ze tu je takato tema, uz som si myslela, ze som spadla z Marsu. 😀 A ze nie som normalna ked sa tak rozplyvam nad miminkami a vecickami pre babo. Vsetko mi pripada take, mile, zlate, malinke. Doteraz ma deti velmi nezaujimali, ale od minuleho roku sa to vsetko zmenilo, ved uz mam 30 tak to bude asi aj tym. Aj ja velmi tuzim po babu, a uz som si kupila aj par veciciek, ktorym som neodolala, samozrejme vsetci su v soku, ze dopredu sa nic nekupuje. Tiez vela citam a pripravujem sa, aby som mala dost info ked uz budem v tom, uz aby to bolo.

Drzim Vam vsetkym palce, nech sme v tom cim skor.

margarita
28. zář 2007

loss a dili - vdaka za povzbudenie 😉
loss - tiez mam obavy, ze po 2 potratoch budem pri dalsom tehu asi uplne hystericka 😀 len aby vsetko bolo OK.

meleri
28. zář 2007

Petko, to je mi líto.. Můj muž má nadváhu, a celkem dost, kdežto já jsem abych řekla, dost štíhlá..někdy se setkávám s posměchem druhých, blbýma poznámkama,typu..co s ním děláš.. a někdy mě to tak sere, že odpovím! Prostě dvojice - chudá tlustý je pro společnost problém! Prostě se mi vždycky líbili muži při těle, a takového jsem si taky vzala...nejvíc bolí posměch mého otce...Vím, že by s tím mohl něco dělat, snažit se zhubnout, ale on nechce, a já ho nenutím! Díky mě ho začal bavit sport, a tak se svým způsobem udržuje v normě..a díky němu mě začalo chutnat jídlo..
Jen jsem ti chtěla napsat, že jsem někdy strašně naštvaná na druhé lidi, jak dokážou odsuzovat...nebýt takových lidí, určitě by se lidi při těle cítili líp..
Nadváha jak jsem slyšela má vliv na plodnost...snad to dělá něco s hormonama v těle ženy..ale fakt nevím, určitě to na to nemá takový velký vliv!
držím palce, at se ti to podaří!

petka21
28. zář 2007

Meleri ja osobne nehledim na to co kdo rika,stim problem nemam,v nasem okoli nam to nikdo nenadhazuje,uz si asi zvykly a ja taky.JA jen slapu na rotopedu,ale jen kdyz se fakt donutim a jinak prochazka se psikem,ja asi bribiram i ze vzduchu,ale taky je pry mozny ze mam vodu v tele nebo stit.zlazu,asi si to necham zjistit.No a doufam ze se zadari brzo a vaha vadit nebude,no doufam v to!!!
Okoli si nevsimej hlavne ze vite ze se mate radi a ostatni at vam vlezou stema poznamkama nekam 😉 Meleri a co vy planujete mimco nebo uz mate?? 🙂

redkvicka
28. zář 2007

Ahoj meleri, aj mne sa vzdy pacili mackovia, a ten moj je o 3 kg tazsi ako ja, takze niekedy sa ma ludia tiez pytaju ci mu varim, ale jemu hrozne chuti jest a myslim si, ze varim dobre. Spociatku ma to rozculovalo, ale teraz je mi to jedno, lebo s tym nic neurobim.

nina2
28. zář 2007

Ahojte dievcata.Ja som tiez snazilka uz dlhych pat rokov.Stale cakam a cakam a stale nic.Dufam ze po tomto co som si teraz presla sa to konecne podari.Zmenila som gynekologa ani jeden mi doteraz nic nezistil len do mna pchali hormonalne lieky a ze mame sa snazit vtedy a vtedy a stale to nejak neslo.Az ma tento novy Dr. poslal na hysteroskopiu pri ktorej mi zistili ze namiesto 21 den cyklu mam 11az14 den cyku.Ten zakrok sa roby 21 cyklu.Zistil pritom nepriechodnost vajcovodov tak ma automaticky objednal na priefuky vajcovodov.Teraz som uz styri dni doma citim sa ako keby ma presiel parny valec ale dufam ze to stoji zato.Musime si ale este chvylu pockat kedy sa budeme moct snazit lebo tri tyzdne mame zakaz. ☹ Tak som teraz strasne netrpezliva a plna nedockavosti ci sa to podary do styroch mesiacov alebo nie.Vraj potom budem musiet chodit do nejakeho centra asistovanej reprodukcie ci ako sa tomu hovori.Dufam ze to nebolo zbytocne a ze sa zase nesklamem. Drzim vam palceky aby vam to vyslo 🙂

meleri
29. zář 2007

Ahoj Nino,

píšu si tak s jednou holkou s Emimina, měla taky neprůchodné vaječníky. Udělali ji taky ten samý zákrok co tobě, a pak šla hned do CARu. Přeju ti, aby ti to vyšlo! Musí to být asi dost nepříjemné, ta laparoskopie, ale snad to brzy přebolí.. 🙂

Ahoj Redkvicko,

to je legrační. Třeba mu to jen rychle spaluje a proto je štíhlý. Já jsem na tom podobně.

Petko21,

držím ti palce aby ti to vyšlo s tím miminkem! Hubnout je asi strašně těžké. Manželovi pomohlo to, že ho začalo bavit kolo a brusle, tak aspon tak nějak se udržuje, on ale ujíždí na sladkém, a na mase..to je jeho vášen..
Jo, máš pravdu, člověk si blbých keců nesmí všímat, ale někdy je to těžké... ☹

Jinak já stimuluju hormony na IVF, který nás čeká zhruba za 14 dní, tak se těším. zatím se to dá vydržet..
Holky všem vám držím palce!

nina2
29. zář 2007

Meleri velmi pekne dakujem za povzbudive slova.Dufam ze ti to vyslo po IVF 🙂
hrozne moc ti drzim palceky. Ked sa mozem spitat ako dlho sa snazite vy?Bol aj tvoj manzel na nejakom specialnom vysetreni alebo mu robili len spermogram?Moc dakujem. 😉

meleri
29. zář 2007

Cau Nino,

není zač! Není to žádná radost, když se nedaří..ale nic netrvá věčně!určitě se ti to povede. Hlavně to chce hodného a trpělivého doktora. To ti přeju nejvíc!
No, ještě nemám po všem, teprve si píchám injekce, aby mi zraly vajíčka. A potom se uvidí! 🙂
Jo, my se snažili od roku 2003, s tím, že to necháme na přírodě. Když jsme se vzali, to bylo 2005, tak jsme to začli řešit, nejdřív spermogram, který vyšel dost špatný, 4 ml spermií, normálně bývá víc než 20 mil. Takže jsme šli na inseminaci, ale ani jednou nevyšla..tedkom se připravujeme na to IVF, jsou tam větší šance. Jinak já jsem vpořádku.

nina2
29. zář 2007

Meleri poviem ti ze toho dobreho doktora som asi uz nasla.Doteraz co som mala doktorov cakali aby som pomastila vrecko alebo co.☹Ani jeden mi doteraz nerobil ziadne dolezite vysetrenia.Ze to su len poblaznene hormony a tabletky mi davali ako TIPOS BINGO.Moja polovicka je v uplnom poriadku.Aspon ze tak lebo keby mal on chodit po doktoroch tak by ho asi porazilo.On a doktori to nejde dohromady. 😒

meleri
29. zář 2007

Cau Nino,

tak to je fajn! Někdy to trvá, než člověk najde doktora, který mu vyhovuje..
Můj muž byl úplně stejný!! 🙂 Ale časem si zvyknul, a ted je z něho už hrdina.
Ale chápu, že je to těžké, pro každého. Mě ty návštěvy gynekologa jsou dodnes nepříjemné, stydím se..člověk to musí přetrpět.. 🙂 At ti to dobře dopadne!

ceeruti
29. zář 2007

Také jsem s manželem hrozne toužila po miminku,presne před tremi ety jsem vysadila ant.po vsech neuspesich jsem byla odeslana do CARu,tam nasledovala vystreni-kde nam bylo recen,že je problem na obou stranach,nasledovalo hromada vysetření,IUI a ted jsem po 1.IVF těhu,je to sice jeste zacatek,ale i to je uspech a mam 5 mrazacku 🙂 Cekala bych tak rok,max dva a pak to asi zacala resit!
Vsem brzy //

nina2
29. zář 2007

Meleri drzim palce aj ja tebe. 🙂

meleri
29. zář 2007

Ceeruti,

to je supr! Gratuluju! Nic lepšího ani člověk slyšet nemůže! At se ti daří a at je všechno v pořádku.
Mě to taky všechno teprve čeká..punkce, transfer, těhotenský test..no snad to taky dopadne dobře s dvěma čárkama!

Nino,
dík, měj se zatím pěkně!

lul
26. led 2008

zacinam mat takuto tuzbu, ale zatial nie je vsetko idealne a snazit sa mozeme zacat tak od aprila... ako si skratit chvilu?

awe
26. led 2008

lul, ak sa mozem spytat, preco az od aprila?

mexx
26. led 2008

No, babky, mna by tiez zaujimala taka vec, ako sa pyta Lul - ako si skratiti chvilu??? 🙂

awe
26. led 2008

baby, to sa neda...ak raz po babatku tuzite, tak sa to bude stale stupnovat az sa zacnete snazit, lebo uz na nic ine nedokazete mysliet...

lul
26. led 2008

awe - musim este podstupit nejake ockovanie, po nom si este musim dat aspon mesiac pauzu a vychadza to tak na april... 🙄 no ale to zase neviem, ci budeme snazilkovat, lebo ak by to nahodou vyslo a budem hned tehu, nechcem mat decembrove babo 😀 ale asi mi to bude aj fuk 😀

awe
26. led 2008

lul- aj ja som si najskor hovorila, ze je super, ked sa babtko narodi na jar alebo do leta, ale teraz si myslim, ze je to jedno, neovplyvnis, kedy sa zadari...december je podla mna super - darcek pod stromcek, co myslis? 🙂

lul
26. led 2008

ved hej, ale chuda male, bude mat aj vianoce aj narodky... a este nebodaj meniny 😀 ale je pravda, ze nechcem byt na vianoce v nemocnici. v zime sa aj smyka, co ked sa niekde zvalim? najlepsie bude asi zacat tak v septembri

awe
26. led 2008

samozrejme, je to na tebe 😉 mas pravdu, v zime je zima, aj sa smyka aj babtko treba poriadne naobliekat, ked s nim ides von. Kazde rocne obdobie ma svoje pre aj proti, ale drzim palce, nech sa ti podari, ked budes sama chceit 🙂

lul
26. led 2008

dakujem, aj tebe awe 🙂

vanditka5
26. led 2008

nazdarek dievcata 🙂 no tak tato tema je uplne ako pre mna. Mam priatela ale svadbu planujeme az o take 4 rocky a babetko az potom takze to sa este nacakam ☹ ale napriek tomu ze by som uz dietatko strasne chcela mat a nesmierne po nom tuzim budem rada ak sa este neprittrafi lebo nasu situaciu by to strasne skomplikovaloale hned po svadbe ideme na nom pracovat 😉 s mojim priatelom mame uz aj vybrae mena pre babetka . takze uz staci len pockat

lul
26. led 2008

vandit - tak sa pochval aspon menami 😉

vanditka5
26. led 2008

takze mame dokopy 6 mien 🙂 : benjamin, tuomo a martin a pre dievcatka adelka alicka a lucka 😀