Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

lul
26. led 2008

ja prave pozeram nejake mena a paci sa mi Katrin 🙂

vanditka5
26. led 2008

to je peknee meno mne sa paci strane vela mien len neviem kedy by sme stihli toko deticiek 😀 ale hups asik pisem uz kusok od veci 🤐 😀

kukuca
29. led 2008

Tak tohle téma je mým problémem..Touha po miminku..Mám z toho celkem depresi už delší dobu.Práci mám dobrou,ale na dobu určitou,s tím teda že nevím jestli mi ji prodlouží anebo ne.Musela bych 1,5 rok čekat.Jsem taky za půlkou VŠ dálkově.A to jsou ty problémy, kdy mi rozum velí že ještě ne,ale celý tělo ANO 🙂 Nedokážu myslet a nic jinýho ☹ je to se mnou v práci při učení,pořád..Bydlet máme kde,manžel je zlatej,slíbil mi že mi maximálně pomůže.Ale jak se zbavit toho pocitu že odejdu od rozdělaných věcí a začnu úplně novou etapu života?Už beru i vitamínky a nejradši bych vysadila prášky..

s.a.l.o.m.e
24. lis 2009

Ahoj holky,
vím o čem mluvíte.Taky úplně blázním po miminku.Na jednu stranu si říkám,jak po niočem jiném netoužím, na druhou mám strach co bude...ale to snad asi každá 😀 Už tolik chci miminko...jenže nejdřív se musí vyřešit bydlení...ale občas mám pocity že to už nevydržím, tak aspoň pročítám všechny stránky zaměřené ne miminka, modrýho koníka nevyjímaje 😀

sirael4
18. kvě 2010

ahoj holky obnovuji diskuzi, najde se někdo?

sonickag
18. kvě 2010

ahojte kočky môžem sa kvám pridať???? 😉

sirael4
18. kvě 2010

sonickaq: no jasně, proč by ne 😉

runi
26. črc 2010

Tak jsem se po týdnu prolejzání těchto stránek taky přidala. Mám podobný problém, proto bych byla ráda, kdyby se toto téma obnovilo.
Po 4 letech vztahu mě můj nynější manžel požádal o ruku a po 5měsích přemlouvání a přesvědčování, že vše zvládnem, jsem mu odpověděla ano. Jsme hrozně šťastní a manžel je skvělý, ačkoli jsme dost mladí (oba 21let), ale dost jsem si toho prožili a překonali...a oba si vážíme toho, že můžeme být spolu a mohu s klidem říct, že i po 5,5letech jsme stále moc zamilovaní.
No, a asi před 14dni za mnou můj manžel přišel s něčím, nad čím jsem do té doby vůbec neuvažovala..že už dlouho přemýšlí a že by si hrozně přál mimi (vždy jsme na to měli rozdílné názory, on chtěl mimi do 25max a já min. v 27, i když každý ví, jak děti miluju 😀 ), docela mě to šokovalo, ale jak jsme si o tom pořád povídali, tak jsem si uvědomila, že bych si to mimčo taky moc přála 🙂 a vlastně poslední dny nemyslim na nic jiného.
Bohužel nebo možná naštěstí nastoupil na řadu rozum, který mi předhodil: bydlení v malilinkatym bytu v podnájmu, splácení nového auta (ještě na 6let), žádné fin. rezervy, vzpomínky na nevydařené dětství kvůli penězům atd. 😢
A to nemluvím o neustálých názorech, že na děti máme ještě hafo času,ale když jsme se brali, tak místo gratulace byla otázka, zda musíme 🙄
No, takže jsme taky v pozici, kdy oba moc chceme, ale musíme počkat...

runi
27. črc 2010

Jéé holky, řekněte, že je tu někdo s podobnou situací...ať nemám pocit, že jsem na tom takhle jediná... ☹

baru7
27. črc 2010

@runi já myslím, že nejde všechno naplánovat...vždy bude nějaké až...až budeme mít větší byt, až budeme mít větší auto, až budeme mít lepší práci, až.......a pak to nepůjde..mě měli rodiče na VŠ...peníze tím pádem neměli vůbec, ale rozhodně nemůžu říct, že by mi dali kvůli tomu méně lásky. Samozřejmě je třeba být nějak zajištěn, ale zase moc plánovaní škodí...tak nechte rozum rozumem a nechte to koňovi, ten má větší hlavu 😉 a kvůli dětem se člověk musí omezit vždy..je jasné, že už nikdy to nebude jako bez nich, už nebudeš mít zodpovědnost jen sama za sebe, ale myslím, že takové omezování za to stojí 🙂

runi
27. črc 2010

@baru7 to jsem ráda, že se taky někdo ozval 🙂 já vím a je pravda, že na děti se nikdy nikdo úplně nepřipraví..Asi mám dost strach kvůli tomu dětství, protože penízky nebyli, ale bohužel lásky taky moc ne ☹ Ale o to víc jsem přesvědčená, že chci být dobrá mamina a manžel to měl a má stejné, chceme se našemu mimi v budoucnu věnovat a zahrnout ho láskou tak, jak my jsme to neměli. Ale možná proto je tu i ten strach, abychom to zvládli a čekáme, až na tom budem finančně lépe.
A ty baru, ty už máš miminko?

baru7
27. črc 2010

@runi myslím, že pokud víte, že mu chcete dát svou lásku, tak to je to nejdůležitější 🙂 a můžete se mít rádi i bez peněz...samozřejmě..konflikty v rodině velmi často pramení z nedostatku peněz, ale pokud si ujasníte priority, tak myslím, že to jde. Znám spoustu lidí kolem sebe, kterým to funguje. A znám spoustu takových, kteří nemají na rozhazování a o to více si pak všech maličkostí váží 🙂 Ja zatím mimi nemám, i když bych hrozně moc chtěla..takže v té touze to mám stejné jako ty 🙂 do nedávna nebyl vhodný otec 😠 teď je potenciální tatínek, máme kde bydlet, máme auto, dobrou práci..tak jsme začli se snažením 🙂 ale být to jen o tom, jak jsem to cítila, tak jsem měla mimi už dávno...přítel chtěl ještě chvíli počkat, až bude splněn další bod z jeho plánu...ale nakonec tomu necháváme volný průběh, protože život se fakt nedá naplánovat...stejně si s námi udělá, co bude chtít 🙂

runi
27. črc 2010

@baru7 moc ti děkuju za tvůj názor, je fajn si o tom s někym "popovídat". A máš pravdu, plánovat se to nedá a asi ani nemá, pak je člověk akorát zklamaný, když se plány nedaří 😉 a co se má stát, to se stane 🙂 Tak ti přeji hooodně štěstíčka, ať se zdravoučké mimi podaří co nejdříve 🙂

baru7
27. črc 2010

@runi taky přeju hodně štěstí 😉 a děkuju

minis
27. črc 2010

tak tu som spravne 🙂

runi
27. črc 2010

@minis jj, jsi a pročpak ty sis ještě nepořídila mimi, copak ti v tom brání?

runi
28. črc 2010

jinak koukám, že tu moc "toužilek" není... 😀 😀

jankula
2. srp 2010

Ahojte kočky, myslím, že tých "toužilek" je viac než dosť ... a ja k Vám tiež patrím. S priateľom sme už takmer 8 rokov, sme zasnúbení, svadbičku zatiaľ predbežne plánujeme na budúci rok a po bábätku túžim už asi 2 roky ... síce sa moja túžba strieda so strachom a obavami, či to všetko zvládnem, či to zvládneme finančne, či budeme takí dobrí rodičia, akí by sme chceli byť atď., či zvládnem strach z pôrodu ;) ... ale túžba je silnejšia. Dieťatko je predsa naplnením života a ja sa už na to naplnenie neviem dočkať. Zatiaľ máme dohodu, že by sme mohli začať so snažením budúci rok, no moc by som sa tešila, keby sme začali aj skôr. Tiež som túto tému doma omielala asi príliš často, k tomu časopisy s bábätkovskými témami, webové stránky o tehotenstve, knižky o výchove, nakupovanie bábätkovských vecičiek ... ani sa nedivím, že som svoju Lásku vydesila ;) Ale ustál to a aj ja sa snažím, aby som naňho netlačila. Tak uvidíme 🙂 Držme si palčeky, nech sa nám naše túžby čo najskô vyplnia a nech máme šťastné rodinky plné pohody, lásky a harmónie 🙂

runi
2. srp 2010

Jojo...s těmi obavami tě Jankul naprosto chápu...navíc, jak jsem psala, jsme s manželem 5,5roku (4,5spolu bydlíme) a to on byl první, kdo přišel s tím, že by si moc přál mimi 🙂 Je to moje zlatíčko a jsem ráda, že mi dokáže taky ukázat trochu jiný pohled na svět. Jsem dost "pesimistická", pořád se hodně bojim, zda se to všechno zvládne (ať už to bylo stěhování, svatba a teď mimi), ale on vždy věří, že spolu zvládnem všechno 😀 je fakt, že největší strach mám vždy z těch financí 😒 tak by mě třeba i potěšili příspěvky maminek, které do toho šly a jejich názory, jak to zvládají 😉 O toužilkách, které se z nějakých důvodů ještě nesnaží se ani nezmiňuju 😀 😀

runi
11. srp 2010

toužilky ozvěte se 😉

verusa.j
19. srp 2010

Tak je taky přidávám, my teda už víme, kdy začneme - příští rok na podzim, ale já to do té doby nevydržím asi 🙂 Úplně to se mnou mlátí 🙂 Já nastoupila v únoru do práce, je to má první práci, potřebuji si udělat praxi a tak jsem slíbila, že vydržím nejméně dva roky, no ale nakonec začneme už na podzim a uvidíme, co bude dál, ale moc těším, na druhou stranu mám také obavy, asi opravdu není dobré to takhle všechno plánovat 🙂

katrenka111
19. srp 2010

@verusa.j no veru, to príde vtedy ked to ani necakas.... 🙂

verusa.j
19. srp 2010

@katrenka111 - nějak jsem to začla řešit teď přes dovolenou, mě to přejde, jak budu v práci ( i když ve školce, kde pracuji 🙂 to možná nebude tak lehké) a snad si vzpomneu až příští rok na podzim

runi
25. srp 2010

Jojo, to čekání 😉 koukám, tady holčiny hodně čekají...až bude bydlení, až bude praxe, až bude chtít přítel 😀 ...Jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂 Říká se,že to přijde, když to nejméně očekáváte 🙂 Znáte ten pocit, kdy kdyby to přišlo hned, tak budete rády, ale zároveň (z rozumu) jste rády, že to nepřišlo ???

verusa.j
7. zář 2010

@runi - no někdy si říkám, jestli to není na škodu, takhle to plánovat, on život si to stejnak zařídí po svém, každopádně příští podzim to jistí....

sisisi
7. zář 2010

@runi vystihla si to do bodky a do pismena 🙂 veru veru, skola, peniaze, byvanie, a to najhlavnejsie chlapa, ktory UZ chce... a s tou tuzbou a rozumom ani nehovorim, presne to iste mi beha v hlave!

jankula
29. lis 2010

kočky, ako ste na tom s túžbami a snažením? akosi téma postála, tak ak máte nejaké novinky alebo aj nie, tak sa ozvite 🙂 držíme si palčeky, nech už ten okamih príde a tým, ktorým sa už zadarilo - blahoželám 🙂 pekný deň

sisisi
29. lis 2010

@jankula ahoj!!u mna nic nezmenene... len skola, bez penazi a chlap tiez stale hovori NIE 😝

fire85
30. lis 2010

ahoj holky můžu se přidat? tohle téma se mi líbí.
já bych chtěla mimčo tak za dva roky,někdy si říkám že bych chtěla nejradši hned,ale dítě chci do vlastního a hlavně většího bydlení než máme ted.
na jaře začínáme stavět,takže tak za ty dva roky když vše dobře půjde by jsme se mohli začít snažit.
mě je 25,a přítelovi 28.
@verusa.j ahoj my se známe z jiné diskuze ,vid? akorát tam už moc nechodím,koukala jsem a ani nikdo jiný snad...

katrenka111
30. lis 2010

@sisisi ahooooj 🙂