Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
14. kvě 2011

@bubbble neviem kde je, no viem že ani Brno a ani Praha to nie sú 😒 Fakt ti s týmto veľa nepomôžem 😒 A ona to aj tak objednáva, takže to možno do toho júna nestihne...neviem, fakt neviem ☹

bubbble
14. kvě 2011

@mon777 aha, no skoda.. uvidime. tak ja kazdopadne skusim este hladat v obchodoch, a ty ked sa dostanes k nejakym novym info mi pls daj vediet 🙂 tak snad dovtedy stihnem nieco vymysliet... !

inak este taka odveci otazka - mozem sa ta spytat ake topanky nosis na akcie? ja som teraz nasla doma stare cervene kristusky tak si ich asi idem dat, ale v noci v nich asi odmrznem...

mon777
14. kvě 2011

@bubbble no ja zatiaľ nemám veci a tie na foto mám požičané, no teraz, keď sa tá baba vráti z CZ, tak mi bude všetko robiť. Od šperkov, cez šaty až po botičky. A budem mať takéto:

tebi
14. kvě 2011

@mon777 no ja som to potom dala resetnut a ked sa chcem znovu zaregistrovat tak ma to nepusti

mon777
15. kvě 2011

@tebi nepustí ťa to, lebo tam píšeš rovnaký email. A keď si sa tam registrovala, tak si tú registráciu celú dokončila? Lebo ak hej, tak sa pozri na mail, či ti neprišlo heslo 😉

tebi
15. kvě 2011

@mon777 no už som na to prišla ale ked neviem nájsť ten graf kde by som pisala teplotu ..ale skusim sa s tým pohrat amožno to nejak zvládnem.....chcem sa spýtať meriaš BT aj počas MS..? pýtam preto lebo ja som pri prvom otehotnela tesne po MS vlastne som sa ešte čistila....

mon777
15. kvě 2011

@tebi no tak daj si základnú stránku a v ľavo hore máš že MY CHARD, tak na to si klikni. Len sa už nepamätám, ako to vyzerá, keď nemáš ešte ani jeden graf...A počas MS nemeriam...to by som si zasvinila teplomer a nechce sa mi to potom umývať 😀

tebi
15. kvě 2011

@mon777 🙂 ja som si aj myslela .....no ved sa tam už hrabem ale už sa v tom začínam orientovať... ďakujem

dreana
15. kvě 2011

Ahojky holky, měly jsme tu na dva dny kolegy z práce, tak jsem tu nějak enbyla ale zítra začíná 14 denní dovolená!! HURA!! Jinak jsem včera dostala mrchu tak jsem z toho takova nastvana a smutna.

Ale manžel přišel s tím že chce dítě hned, teda jako až dodelam školu /červen/. Tak ja nevím co mam dělat. Co vy na to holky? Mam čekat na to povýšení? Lepší situaci? nebo to teda mame zkusit už ted? a jak ho uživíme? Ja nevím co mam dělat... Poradte

dreana
15. kvě 2011

@mon777 Hele a otazka pro nezkušené, to mužeš otěhotnět jen při ovu? Jinak ne? logicky asi ne, ale přijde mi to divny :D

mon777
15. kvě 2011

@tebi nemáš za čo 😉 Keby niečo, tak sa ozvi 😉

dreana
15. kvě 2011

Jinak holky, blba otazka, ovu se da poznat z ovu testu nebo z BT, ale je nějaký DC kdy by asi tak měla chodit? Jako třeba že cca v polovině cyklu nebo tak? na BT mě moc neužije, tak že bych si koupila OVU testiky abych vedela jak na tom jsem 🙂

mon777
15. kvě 2011

@dreana no tak ja neviem. Z jednej strany sa na mňa hrnú informácie, že srátko pred OVU, cez OVU a krátko po nej a profesorka BIO nám v škole povedala, že sa dá kedykoľvek, len počas dní okolo a cez OVU je to najpravdepodobnejšie...tak teraz si vyber, komu veriť 😅 Mi to tak vŕta v hlave, že som napísala do poradne na mamaaja.sk a teraz čakám, čo sa dozviem 😀

mon777
15. kvě 2011

@dreana OVU vieš aj podľa BT, aj podľa OVU testu, no s tým skúsenosti nemám, takže ti neviem o tom nič povedať. Hmm..učebnicový cyklus je 28 dní a učebnicová OVU je okolo 14DC...ale povedzme si rovno: "Ktorá z nás je učebnicový príklad?" 😀 😀 😀

dreana
15. kvě 2011

@mon777 tak prosím pak mi dej vědět. Ale třeba moje kamaradka otěhotněla 3x hned na první sex (2x potratila ale tedka už m,a dva měsíce před porodem.) tak mi úřijde fakt divne že by se hned trefila jen do OVU..

dreana
15. kvě 2011

@mon777 Ja určitě ne :D Ja jsem spíš antiučebnice, ale tak víme že je to cca v polovině cyklu :D

dreana
15. kvě 2011

@mon777 Tak dle diskuzí na netu spermie přežijí v těle ženy několik dní. Nejlepší na snažení je prý ten týden před ovu.. tak nevím no 🙂

mon777
15. kvě 2011

@dreana aj ja o tom pochybujem. Moja mama si BT nikdy nemerala a na Silvestra si povedali, že idú Ivetke urobiť sestričku a zadarila som sa hneď a 5.10.1992 som prišla na svet 😀 😀 Takže aj mne sa to zdá diné 😅 A neboj, dám vedieť 😉

dreana
15. kvě 2011

@mon777 Hlavně ja na tohle nějak nejsem, ted je ovu, tak rychle sex. :D Sex mam když chci a ne když musím a toho bych se fakt ráda držela :D

mon777
15. kvě 2011

@dreana no veď toto! A aj to je také mätúce, pretože profka vravela, že spermia prežije v tele ženy 5 dní, na nete som čítala 7 a moja Dr. mi povedala, že aj 8 môže byť. Asi to všetko záleží aj od chlapa a jeho génov 🙂
A plne s tebou súhlasím. Na sex má byť chuť a nie povinnosť 🙂

dreana
16. kvě 2011

Ahojky holky, jak pak je?

jinak někde jsem tu četla vysvětlování zkratek, a co je to DPO?
Díky

mon777
16. kvě 2011

@dreana DPO = deň po OVU 😉
A máme sa fajn...teda aspoň ja. Ale mala by som sa ešte lepšie, keby mi buď došla konečne MS, alebo keby viem, prečo sa jej tak nechce 😀 😀 Čo ty?? Ako?? 🙂

kukucg
16. kvě 2011

@mon777 stale nic??? 😀 uz si urob ten test prosim ta 😅

mon777
16. kvě 2011

@kukucg a načo?? BT mi klesla, takže dojde MS...len neviem kedy 😠 😠
Veď kukaj...

kukucg
16. kvě 2011

@mon777 😝 vsak som nevedela ze ti klesla 😀 neboj sa ved ona pride 😀

mon777
16. kvě 2011

@kukucg no hej, ale aj tak do piatku nestihne odísť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kukucg
16. kvě 2011

@mon777 😕 ale vsak to nejak prezijes, este vela veci v zivote budes musiet prezit aj s mrchou 😀

mon777
16. kvě 2011

@kukucg no...ako sa poznám, tak budem mať krámy aj cez vlastnú svadbu!! 😠 😠 😠 Ach..

kukucg
16. kvě 2011

@mon777 😅 😅 to je mozne, hovori sa tomu zakon schvalnosti 😀

mon777
16. kvě 2011

@kukucg no to isto!! To potom svadbu odložíme o týždeň. Žiadne také nebude, že ja budem na lvastnej svadbe nejako obmedzovaná!! 😀 😀 😀 😀