Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
29. dub 2011

Takže sa musím držať pri zemi trocha 😅 😅

kukucg
29. dub 2011

@mon777 Jj to asi hej :D Ja ratam ze vela nabytku sa urobi v tek kamaratovej firme, tak aspon nieco usetrime 😉

mon777
29. dub 2011

@kukucg náš bývalý sused je stolár, tak ho hádam na niečo ukecáme aj my 😀 A aj muž otcovej sesternice je stolár a môj kamarát zasa študuje návhy nábytku, takže aj sa nám hádam aj toho podarí zapojiť 😀 😀 Ale to je ešte ďalekóóó 😀

kukucg
29. dub 2011

Juuuuj baby taka som nasrdena 🙄 man na predaj autosedacku, ktoru sme kupili za cca 80 eur a pouzivali dva roky, predavam ju za 30 a baba sa na nu bola kuknut, ze na nej vidno pouzivanie, ze je zaprasena, ze tolko za nu neda.... inak tej sedacke nic nie je a fakt mi pride, ze ludia chcu kupit vec z druhej ruky za tretinovu cenu ale aby bola ako nova!!!!!! 🙄 😖

dai
29. dub 2011

kukucq,
tak to bude 🙂 ja by som napriklad nic pouzite asi nekupila... a trosku sa tebe cudujem , ze tu sedacku predavas, ked sa snazite o dalsie babatko.
My teraz cakame 2-he dietatko a nekupujem viacmenej nic ( vajicko som pouzivala len nejakych 8 mesiacov, kocik asi do 1.5 roka, potom buginu, velke sedacky mame uz teraz 2, kedze ja malinku vozim a manzel vyzdvihuje zo skolky... vsetko je velmi zachovale, funkcne - chceli sme dalsie babo, takze sme investovali pri dcerke do kvalitnych veci a teraz nemame problemy s nakupovanim noveho - je to teda pouzite ale ja presne viem ako 🙂 )

kukucg
29. dub 2011

@dai sedacku predavam preto, ze ked sme ju kupovali tak sme mali starsie auto, teraz mame nove ktore ma aj isofix a preto by som chcela aj sedacku s isofixom 😉 a je to kategoria od 0-18 ale teraz by som chcela klasicku trojkombinaciu hlboky, sportak, vajicko, pri simim sme taku nepotrebovali, lebo on nikdy v kociku byt nechcel a ani nebyval, kocik bola uplna zbytocnoct 😀 tak sme mali len autosedacku a maly golfac....
Inak ja mam tiez vsetky veci po malom, ale kocik a autosedacku budem kupovat 🙂

mon777
29. dub 2011

@kukucg Z toho si nič nerob 😉 To bola dajaká nána pitomá 😀

kukucg
29. dub 2011

@mon777 Ako ona nie je z BA tak MM s tym siel do eurovei lebo tam robi jej teta, ale ako take bizardnosti co sa jej tam nezdali na tej sedacky vlastne ani nesuviseli s jej stavom, proste taka bola a ta zenska co ju chcela to asi aj vedela, no ale mudra teticka povedala 😀

mon777
29. dub 2011

@kukucg ale ako povedala @dai , ja by som si ju nechala na tvojom mieste, keď chcete druhú miminko 🙂

kukucg
29. dub 2011

@mon777 no chcem vajicko aby sa dalo nakliknut na kocik 😉 a s isofixom.... a okrem toho ktovie ci sa nam drobec nejaky podari 😒

mon777
29. dub 2011

@kukucg Ale určite sa podarí. Treba myslieť pozitívne 😉 😉

kukucg
29. dub 2011

@mon777 ved hej, len mam dnes nejaky blby den alebo co 😠

mon777
29. dub 2011

@kukucg tak to je zlé. Utekaj sa von trochu vyvetrať 😉 Na slniečko, šup, šup! 😀

kukucg
29. dub 2011

@mon777 😀 😀 no poprve nie je tu slniecko ale burka momentalne, a aj keby bolo kedze som doma s chorym bubakom, tak si mozem tak akurat hlavu z okna vystrcit 😎 asi mi uz z toho sisi a to mame byt doma aj buduci tyzden 😕

mon777
29. dub 2011

@kukucg Búrka? To fakt? 😲 Och, nie!!! Chudáčik môj teraz poštu nosí ☹ ☹
Hmm...a balkón nemáte? Že by si si naň vyšla, keď bude pekne.

kukucg
29. dub 2011

@mon777 mame :D len je cely zapratany somarinami 😀

mon777
29. dub 2011

@kukucg tak hoď somariny do koša a môžeš sa slniť a byť pri tom doma 😀

solinkarka
29. dub 2011

Baby ja budem musiet kupovt vsetko, dufam ze do vtedy vyhram LOTO 😀

kukucg
29. dub 2011

@solinkarka ooo ale to je krasne tak nakupovat pre babo 😉 a loto ti hadam netreba, podla mna bude stacit aj polka lota 😅 😀

solinkarka
29. dub 2011

@kukucg 😀 tak ked kukam kadeco pekne na nete a vsetko sa mi paci tak neviem neviem 😀 a opravujem sa vecicky nejake mame co ja kupujem uz rok a nieco aj dostaneme od tety 😉

mon777
29. dub 2011

@solinkarka Neboj, určite do zvládnete doma 😉 Dá sa aj lacnejšie a pri tom kvalitné zohnať 😉 A keby si chcela, tak moja mamina štrikovala svetríki pre miminká na predaj a zopár kúskov máme ešte doma a ani drahé nie sú 😉 😉 😉

mon777
29. dub 2011

@solinkarka kupuješ už rok?? 😲 Váv...dobrý predstih. No mňa by môj drahý zabil, keby teraz také kupujem 😀 😀 A neraz ma to lákalo 😅

solinkarka
29. dub 2011

@mon777 nooo ked ma to laka, vzdy sa nie cim potesim....ale to nie je len oblecenie ale ja cumliky, uteraciky, hracky atd 😀 ale uz som muzikovi slubila ze do kym nebudeme vediet pohlavie nekupim nic, prisham bohu 😀

mon777
29. dub 2011

@solinkarka A čo ti hovorí na tie nákupy?

mon777
29. dub 2011

@solinkarka ja si zasa pomaličky kupujem veci do môjho kráľovstva zvaného kuchyňa 😵 😵 Zatiaľ mám len zopár prkotín, no keď som to minule počítala, mám v tom už asi 20€. Akože pre niekoho je to malá suma, no pre mňa je to hotový poklad 😀 A na narodky som dostala kráááásnu čajovú súpravu 😵

solinkarka
29. dub 2011

@mon777 nevadi mu to, naopak zopar malickymi kuskami ma prekvapil uz aj on 😵 ta sa tesim 🙂 no my uz mame naststie vsetko zariadene ale tiez sme si museli zobrat pozickcu na rekonstrukciu ale uz mame svoje 😉 teda este okna pridu menit, uff zas kolko penazi pojde het 😒

mon777
29. dub 2011

@solinkarka my si asi nebudeme vedieť vziať pôžičku, tak si to musíme zháňať postupne už teraz. Alebo teda, ak by sme pôžičku aj vzali, tak by musela padnúť na nábytok a také tie veci. Na kuchyňu a podobné "prkotinky" by z nej nevystali peniažky 🙂
Ale mňa by isto priateľ zabil, keby také kupujem 🙂 Jedine, keby som to dakam schovala a potom vytiahla, keď to bude treba 🙂

zuzikboc
29. dub 2011

@solinkarka Neboj, až také zlé to nebude... Pokiaľ netrváš na značkových veciach, tak sa krásne vecičky dajú kúpiť za pár €. Ja som objavila miminkovské oblečko v Tescu (pre synovcov a kamoškinu babuľku) a ceny sú tam, že až smiešne. A aspoň Ti potom nebude ľúto, keď neskôr ocapkáte bodyčká napr. mrkvovou šťavou 😀 😀 😀 . Asi najväčšia položka je kočík a na ňom sa šetriť neoplatí, ale my sme to vyriešili tak, že sme oznámili rodine, že oblečenia máme dosť, ale chýba nám zopár vtedajčích SK na vysnívaný kočík a bolo to... 😀 😀 😀

solinkarka
29. dub 2011

@mon777 veru vsetko je drahe len za kuchynsku zostavu sme dali 30 000sk lebo mame rohovu 😝 a to nehovorim o podlahe, ladnicke, obklade a tak...uz len detsku zariadit a sme hotovy 😉

mon777
29. dub 2011

@zuzikboc alebo je tu ešte možnosť byť na čas bez kočíka a kúpiť ho potom z toho jednorázového príspevku čo je tuším 700€ ... nemám pravdu?