Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

kukucg
30. dub 2011

@bubbble uz som to tu niekde pisala ze ako nadseny neboli teda ktovie ako, ale nic hrozne, len sa ako mama bala ze ci dokoncim skolu, ale ziadny hnev alebo vycitky alebo tak, a ked sa maly uz narodil tak sa vsetci sli z neho zblaznit a idu sa doteraz :D a zistili ze skolu zvladnem aj tak tak je to vsetko ok 😎 okrem toho je to aj z financneho hladiska do urcitej miery vyhoda mat dieta popri skole, dostavam stipko a tak, je tazsie podla mna ked si vezmes uver obaja robite a potom zrazu ist na matersku kde zacne jeden prijem chybat a vsetko musis splacat aj tak... mna ale vsetko ma vyhody aj nevyhody 😉

mon777
30. dub 2011

@bubbble Áno, je v tom rozdiel...a obrovitánsky!! 🙂 LARP je o vymyslených veciach. Fantazy, princezničky, víly, elfovia a tak...LH je o histórii!! 😵 Napríklad LARPové zbrane sú oničom. Nejaké doma vyrobené hračky z kartónu, dreva a obalené tak, aby neublížili 🙄 Pre mňa nič zaujímavé, nuda. LH máš normálne meče ako kedysi, kopije ako kedysi, luky ... a všetko povyrábané tak ako kedysi. Len s otupenými koncami, aby sme sa naozaj nezabili 😀 NO už také sa stalo, že niekto odišiel domov z akcie s rozštiepenou lebkou 😀 😀 Proste je to život postavený na 100% historických faktoch 😵 😵 😵 My robíme konkrétne vikingov.

A o mojich plánoch vedia rodičia len na 20%. Inak by som bola dcérou smrti 😅

bubbble
30. dub 2011

@mon777 tak larpy nie su len o vymyslenych 🙂 z velkej casti ano, ale casto byvaju aj nejake rekonstrukcie historickych udalosti... a tak jasne ze su tomu prisposobene aj zbrane, aby sa tam ludia nedozabijali 🙂 ale ja sa teda zatial nebijem, chodim sa tam len tak flakat.. fotit, nosit jedlo, vodu 😀 ale bavi ma to 🙂

@kukucg tak ako, moja mama je presvedcena ze skolu nedokoncim tak ci tak, ale tak moje vztahy s rodicmi su uz druha vec.. nie ze by som zatial nebola na cerveny diplom 😀 ja som odjakziva chcela mat babo popri skole a byt mlada mamina, tiez mi to pride take lepsie 🙂 🙂 vies, ja skoncim skolu tak v 24, potom ma caka 5 rokov atestacii pre moj odbor co chcem robit, atd atd... ale co sa tyka toho stipka, u nas je najvacsie (pri priemere 1,0) nejakych 265 eur za semester :-/ pri mojom priemere to bude tak 200 a mozno len 100. nie ze by to nepotesilo, ale zase z tejto stranky ma to nespasi..

mon777
30. dub 2011

@bubbble No neviem. Mne osobne sa larpy nepáčia, no to je každého osobný názor 😉 Hlavne, že nás to baví 😉 Ja sa tiež ešte nemlátim, no chcem hrózne luk a dva saxy 😵 😵 😵 Bude zo mňa vikingský mixér 😀

kukucg
30. dub 2011

@bubbble no ja to mam podobne, tiez chcem robit atestaciu na klinicku psychologiu a vsetky psychoterapeuticke vycviky sa zacinaju az po skole a trvaju aspon 7 rokov takze ked to cele uz budem mat za sebou tak ma na matersku asi nikto nedostane 😀 preto chcem deticky radsej teraz a tiez som chcela byt mlada mamina radsej sa mi zda ze je tam taky blizsi vztah, nasi boli dost stary a este som aj jedinacik takze nanic 😠

no a stym stipkom som nemyslela prospechove ale socialne, tym ze sme sa vzali, a jeden z nas mal uz nad 26 tak nas brali ako samostatnu rodinu, a aj ked moj muz aj robil, no penizaky dostaval na ruku aby sme nemali nejake oficialne prijmy a tak dostavame stipko cez 200 eur mesacne obidvaja a to uz nie je na zahodenie 😉 nedostanes ho ak ste zobraty a obaja denne studujete a mate do 26 rokov lebo vtedy vam rataju aj prijmy vasich rodicov este, ale ak jeden z vas nestuduje alebo ma nad 26 uz ste samostatna jednotka 🙂

mon777
30. dub 2011

@kukucg A je nárok na štipko aj keď si externista?

kukucg
30. dub 2011

@mon777 urcite nie len na dennom ked si externista tak si za skolu este budes aj platit 😖 to preto ze ked chodis na externe mas moznos pracovat normalne

mon777
30. dub 2011

@kukucg nj...850€

bubbble
30. dub 2011

@mon777 asi tak, hlavne ze nas to bavi 🙂 nech uz je leto! 😀

@kukucg tak tak, mna mala mama sice "len" v 27, ale myslim si ze mozno keby ma mala skor je vsetko inak, jej pohlad na svet a mali by sme mozno aj teraz lepsie vztahy...
jaj taaak s tym stipkom, no my sme bohuzial cca rovnako stari a obidvaja na dennom, takze to asi nepojde ☹ a nevies ci by nebolo nejake stipko pre mna, ak by sme neboli zobrati? akoze nejake pre "slobodne mamicky"? 😀

Ja som inak povodne chcela robit nieco na co treba este dalsich 6 rokov atestacie, cize dokopy 11 + 6 rokov skola 😀 ale ked som zistila kolko to trva, tak sa uspokojim aj so zakladnou atestaciou za 5 rokov.. plus si k tomu este chcem dat take bocne 2rocne studium tradicnej cinskej mediciny 🙂

mon777
30. dub 2011

@bubbble ani mi nevrav! Mali sme ísť na otváranie šerm. sezóny, no baba, čo nám mala šiť veci odišla do CZ 😅 Takže sa nejde nikam 😀

bubbble
30. dub 2011

@mon777 a vy si nevyrabate veci sami? ved to je parada 🙂 ci to mate nejake superzlozite kostymy?

mon777
30. dub 2011

@bubbble najlepšie bude, ak si pozrieš nejakú stránku 😉
http://www.os-midgard.info/

bubbble
30. dub 2011

@mon777 a tak co pozeram to vacsinou nie su az take zlozite veci, ci? teda az na niektore. ale napriklad moj chlap si aj kruzkovu vystroj robi doma sam, za co ho obdivujem.. ta trpezlivost 😲 😀
ja si teraz idem sit take obycajne saty, biele spodne po zem a nad to nejake cervene vrchne so snurovackou.. k tomu mam este tie kozene chranice na zapastia, neviem ako sa to vola 😀 a tak.. ale nejake topanky si musim zohnat, to neviem kde :-/

kukucg
30. dub 2011

@bubbble hm akoze keby si sa nevydala a chodis na denne a mas menej ako 26 tak plati to co som pisala ze ti budu ratat prijem tvojich rodicov a iba ak by ho mali velmi maly tak by ti mozno nieco vyslo ale fakt by ho muselai mat maly 😒

a ja uvidim este co a ako 🙂

mon777
30. dub 2011

@bubbble ono to nie je zložité na urobenie.Len matroš sa ťažko zháňa. A čo si vravela, že si musíš počkať, kým príde ľan do obchodov...zabudni! Ak chceš, zoženiem ti a potom pošlem poštou na dobierku 😉 A budeš ho mať origoš prírodný na 100%

bubbble
30. dub 2011

@mon777 hm, to by nemuselo byt zle 🙂 ale zase nebudem si to moct pozriet, chytit, presne pozriet odtien.. a ja som dost vyberava 😀 ale teoreticky... a kolko by to asi tak vyslo, vies mi povedat? Ked by som chcela tak 2 m toho bieleho a 1,5 m cerveneho.. pri tej beznej sirke 140 cm.

bubbble
30. dub 2011

inak mozno by sme sa mali presunut do posty, kym nas zmazu 🙂

bubbble
30. dub 2011

@kukucg jaj tak to skoda, maly prijem zrovna nemaju, ale odmietaju ma financovat ak otehotniem... tak uvidime. nejako sa to vsetko isto vyriesi 🙂

mon777
30. dub 2011

@bubbble no ono ide o to, či hrubý ako na vrchnú tuniku, alebo tenký ako na nohavice 😉 A na začiatok by som ti poslala málo matrošu (cca 2m) a ak by sa ľúbilo, tak by som ťa kľudne aj zásobovala 😉

bubbble
30. dub 2011

@mon777 no co ti poviem, taky ako na saty 😀 myslim ze to bude ten nohavicovy. ale zase neviem si predstavit ten tunikovy :-O nemas nejaku fotku, kde je nieco z neho?
ty mas take latky doma, alebo mas iba kontakty? 🙂

mon777
30. dub 2011

@bubbble priateľ je kamarát s babou, čo to vie zohnať. Len to bude dlhšie trvať, lebo to bude zo zahraničia.

mon777
30. dub 2011

Baby, baby, baby...ja sa vám musím pochváliť mojím objavom!!! JA, sa prosím ich pekne, budem na svadbe pretekať s mojím milovaným mužíkom 😀 Skoro som zdechla, keď som to zistila 😀 Tí vikingovia boli FAKT BLÁZNI!! 😀 😀 😀 😀

zuzikboc
30. dub 2011

@mon777 Pretekať v čom? 😕 😀

bubbble
30. dub 2011

@mon777 aha. a nevies mi teda povedat co by to cca stalo? 🙂
..a v com budes teda pretekat? 😀

kukucg
1. kvě 2011

@mon777 Aj ja chcem vediet v com!!! 😀

kukucg
1. kvě 2011

Kocky kde ste vsetky??? 😒

dreana
1. kvě 2011

Ahojky holky, tak jsem se vrátila z romantického víkendu ve středověké krčmě, bylo to super, ale vedle u stolu seděla krásná 6 letá holčička, ale byla tak strasne rozmazlena že jsem nastestí ani tak nepřemýšlela nad tím jak moc bych chtěla taky a tedka se manžel sluní na zahradě a ja bych se měla učit ale nechce se nechce.

A co vy? jaky byl/je víkend?

Jake byly čarodky? A pozor na uschnutí 🙂

dreana
1. kvě 2011

@mon777 JA tu větu nechápu :(( Zkuste to ěnkdo srozumitelně nebo v češtině :D

mon777
1. kvě 2011

@zuzikboc V behu 😀
@bubbble teraz ti to povedať neviem, lebo tá baba nie je na SR, no prvá možnosť a opýtam sa 😉 Alebo to ponáhľa??
@dreana to nevadí, ja som sa nad tým tiež najprv zasmiala z chuti.
@kukucg

No baby, takže vysvetlenie:
Svadbu chceme podľa vikingov, keďže sme aj my dvaja takí zarytí pohania 🙂 No a páni vikingovia mali šialené zvyky. Medzi jeden z nich patrí takzvaný "beh nevesty". V podstate ide o to, že po obrade (obetovanie zvieraťa, požehnanie neveste a ženíchovi, výmena prsteňov "na hlavici meča" a svadobné sľuby) sa všetci rozbehnú do sály, kde bude svadobná hostina. Koho skupina dobehne posledná (nevesta + jej hostia alebo ženích a jeho hostia), musí celú noc nosiť tým druhým pivo 😀 No a ono je to vždy urobené tak, že neveste nedovolia dobehnúť prvej, takže ju tam ženích (teda už manžel) čaká. Čaká ju vo dverách sály s mečom krížom cez dvere, aby jej zabránil prejsť. Potom ju vezme na ruky a prichádza to povestné prenášanie cez prah. (btw - ten, kto tvrdí, že je to kresťanský zvyk...OMYL!! Cirkevníci to ukradli pohanom a vyhlásili za svoje. Ako väčšinu vecí 😠 😠 😠 😠 ) Význam to má asi taký, že tým zabráni nešťastiu a je to aj kvázi ako ochrana pred zlými duchmi 😵 😵 😵 Proste krása!! 😵 😵 Už nech to je! 😀

dreana
1. kvě 2011

@mon777 TEda tak to je mazec, ale ja miluju originalitu, takže jen schvaluju 🙂 a už víte přesnější datum?

Jinak my to měli na zámku tam by se to asi moc nelíbilo 🙂Fotečky mam na beremese.cz tak mužete kouknout 🙂

Jinak holky mam další objev co se týče kočárku co vy na to? nevím zda ho sem někdo daval ale má uuužasně velkou korbičku 🙂