Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

katrenka111
26. dub 2011

@zuzikboc No aj u nas je to tak podobne..ja tiež spekulujem...ako nemame sa až tak zle len mame este dosť planov.... samozrejme že nevieme akoby to bolo kebyže mame babo...
Ja potom tužim a zaroven mam strach a obavy a to hlavne tým možným komplikaciam co ma cakaju.....

riana12
26. dub 2011

@mon777 tak im nacrtni, ze das si rok teda pauzu, ale budes chodit trebars na nejaky doucovaci kurz, aby si nevysla z cviku "ucit sa"... za ten rok by som skusila nejaky kurz strihania psikov... proste, ked chces odklad s vyskou, tak ho poctivo vyuzi 😉

zuzikboc
26. dub 2011

@katrenka111 My baby sme rovnaké, ja si tiež viem predstaviť, ža by sme to utiahli aj s druhým bábom 🙂 ale manžel je praktickejší. A potichučky musím uzanť, že má pravdu, zo mňa skôr hovorí moja túžba po bábätku. Tiež sme na tom neni až tak kriticky, máme kde bývať a nemáme chvalabohu problém, platiť hypotéku, ale v terajšej dome by sme bábo mali na úkor všetkých ostatných, vrátane staršej dcérky (jediná jej láska sú kone, čo lezie neuveritaľne do peňazí 😢 )a to jej neurobíme. Hold, budem musieť počkať a musím mm priznať, že sa snaží, ako len vie... 😉

katrenka111
26. dub 2011

@zuzikboc Ja budem rada ked budem mat jedno dieťa zdrave a vynosim ho...tiež tužim po 2 ale to bude možno aj problem.....

mon777
26. dub 2011

-Faninka 😵 😵 😵 Moje malinké zlatíčko 😢 Tam, kde ležká na takom sivom koberci, tak to bol môj prvý pokus v živote.
-Tam, kde ležká na plávačke vo fotoateliéry...tam som ju musela ošklbať (max dĺžka srsti 10 cm), lebo bola chorá a nevládala dýchať 😢 😢
-Na tej tretej sme sa učili výstavný postoj, ktorý sme bohužiaľ nikdy nemohli využiť 😢 😢 😢
- A tam, kde má také huňaté nožičky a čierno-biela na tráve je naše posledné strihanie v živote 😢 😢 😢 😢 😢 😢

A už posledná fotka je Gaya a jej medvedia labička 😵 😵 Strihali sme ich asi tri hodiny, lebo nás zadné labičky hróóózne šteklili 🙂
A už mám za sebou aj Westíka, len ju nemám odfotenú 🙂

mon777
26. dub 2011

@riana12 veď tak to aj plánujem a keď som im to povedala, tak na mňa vyleteli, že nie som normálna, že ak to urobím tak do roka mám decko na krku aškolu a celý život v riti, že mám 18 ale snažím sa byť mahovite dospelá a preskočila som až do 24 roku svojho života .. a bla bla bla ☹ 😠

riana12
26. dub 2011

@mon777 a HAK beries? pripadne, aby mali dusu namieste, ze by si aspon na ten rok HAK zacala brat? 😅

zuzikboc
26. dub 2011

@katrenka111 Z nejakých zdravotných dôvodov? 😢
@mon777 Je krásna 😀

mon777
26. dub 2011

@riana12 Ja som zásadne proti HAK 😀 😀 😀 Ale šplapem na Duphastone. Ale im to aj tak nestačí. V tomto sú strašní. Ja viem, že mi chcú dobre, no mňa to strašne rozčuluje, akým spôsobom mi hudú ho hlavy tie ich reči 😖

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc Bola 😢 😢 😢 😢 Od 10.10.2009 medzi nami už nie je 😢 😢 😢 5 dní po našich spoločných narodeninách odišla ☹ Zmoril ju rozpad pečene 😢 😢 😢

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 To je mi ľúto... 😢

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc Aj mne 😢 Keby sa tak dožila viac 😢 Aspoň rôčik!!! Keby mi neumierala pred očami takmer pol roka!!! 😢 Každý každučký večer som počula, ako sa jej ťažko dýcha, každý každučký deň som po nej umývala dlážku, čo vracala 😢 😢 😢 Prisahala som, že ju z toho dostanem, že ju vyliečim!!! A čo z toho?! Prázdne slová a skutek utek!! 😢 😢 😢 Malá Gaya mala vtedy necelý rok a s Babulkou sa poznali len od 2. apríla2009...a keď Faninka umrela, Gaya na pár dní prestala jesť. Vieš ako som sa bála, že prídem aj o ňu? Aký som mala strach, že sa na ňu veľmi naviazala 😢 😢 😢 Neprajem to nikomu také zažiť, ani najväčšiemu nepriateľovi to neprajem. ☹ ☹

katrenka111
26. dub 2011

@zuzikboc No hej mam problemy s krvou, dosť zavažnu vrodenu trombofiliu a silnu anemiu k tomu......donedavna som nemala skoro ziadne estrogeny...takže nebude to az take jednoduche asi....

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Možno ich do toho až tak neangažuj... Skús sa o mimi baviť s priateľom a kamarátkami (ak teda majú rovnaké záujmy) a toma to rozoberať čo najmenej. Či tam ide hlavne o tú školu?

mon777
26. dub 2011

@katrenka111 čo je to zač vlastne tá trombofília? 😲 A koľko máš vlastne rokov??

zuzikboc
26. dub 2011

@katrenka111 To ma mrzí, ale treba dúfať... Moja mama je tiež na krvných liekoch, má polycytémiu a predsa vynosila a porodila dve zdravé deti... 🙂 Tak len držím palčeky, aby sa to podarilo, aj s priateľom (manželom?) aj so zdravím. 🙂 🙂

katrenka111
26. dub 2011

@mon777 aj tak si spravis po svojom, aj ked ta budu nutiť so skolou a tak.....
Ja som tiež zacla studovat pocas prace, lebo ma hned po skole nezobrali a od zaciatku to bolo nasilu, total ma to nebavilo, potrebujem plno praxe až som sa dostala do takeho psych.stavu že som si povedala už že koncim, zdravie mi je prvorade ako nejaka sprosta skola......
Takže velmi dobre si rozmysli co chces v živote robiť....
Ja som nasla potom taku pracu ktora ma bavi a naplna a som spokojna..... a skolu si možes urobit hocikedy...

katrenka111
26. dub 2011

@zuzikboc No zatial len snubencom...u nas svadba a babo v nedohladne...... ☹

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc Tam ide hlavne o to, že je to môj názor. Ak by oni došli s tým, že "daj si rok pauzu", tak by bolo všetko v totálnom poriadku 😠 Ale keďže je to moje rozhodnutie, je zlé a nezmyselné 😖 A ja to doma absolútne nerozoberám, lebo viem, ako to potom dopadá. To len otec sa furt vypytuje, aké mám plány do života. Vraj, aby sa s maminou vedeli zariadiť. A keď mu ich poviem, tak sa mu nepáčia. A keď im poviem, že čo sa im nepáči, že ak nechcú počuť odpoveď, tak nech sa nepýtajú, tak je zasa zle...tak čo už s nimi. Už som si s nimi nervy zožrala, tak som si povedala, KONIEC! Kašlem na všetko, nechávam ich, nech sa vyrozprávajú a idem preč 😀

katrenka111
26. dub 2011

@zuzikboc No este aj maternicu mam malicku, zevraj ako 10r. dievcatko....takže fasa...

katrenka111
26. dub 2011

@mon777 chcu len aby si sa mala v živote dobre, asi ako každy rodič 😖

mon777
26. dub 2011

@katrenka111 No veď jasne, že si urobím po svojom 😀 😎 Ja vždy tak 🙂 A chcem učiť v škôlke a urobím pre to všetko na svete, no čo som si pozerala, čo chcú na prijímačkách, tak mám pocit, že sa mi ten rok pauzy fakt zíde, aby som si stihla naštudovať všetky tie potrebné veci a už som aj nad tým rozmýšľala, že si urobím aj nejaký opatrovateľský kurz alebo čo...to aj na to potom prihliadnu na externom 🙂 Ale ja tú VŠ mať budem, lebo ju chcem. Keď len Bc., tak len Bc., ale budem 🙂 A ja viem, že mi chcú dobre, ale lezú mi na nervy, lebo ak chcú môj názor, tak nech sa mi ho nesnažia zvŕtať tak, aby sa páčil im. Je to môj život. 🙂

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 😢 😢 😢
My sme Havrankovi (obrovský čierny labrador) dali pred dvoma rokmi vyoperovať nádor na zadnej labke a veterinár nám hovoril, čo ďalej. Vraj, ak je to zhubné, on liečiť ďalej môže, ale predĺžil by mu život tak o rok a bol by to rok plný bolesti, vraj je to na nás... Tak sme sa rozhodli, že ho necháme dožiť bez trápenia sa ešte aj z liečby. Nakoniec sa vďakabohu ukázalo, že bol tukový a nezhubný a naša, teraz už 10 ročná opacha, sa stále s nami blázni, ako malé šteňa.

katrenka111
26. dub 2011

@mon777 No na to nepotrebujes VŠ, staci stredna pedagogicka.....alebo ked chces mat vlastnu tak to už asi VŠ pedagogicka..aj ja som chcela na taku, no neprijali ma....

mon777
26. dub 2011

@katrenka111 ja musím na VŠ, lebo nechodím teraz na peginu. A kamoška čo chodí na peginu mi vravela, že aj tak ak chce učiť sa musí ešte vzdelávať, takže to je jedno 🙂 Ale mojím snom je robiť s detičkami a so psíkmi a ja si za tým pôjdem, aj keby som mala vyvraždiť polku republiky 😀

katrenka111
26. dub 2011

@mon777 no tvrdohlave žiena 😀

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc Moja Babulka mala 13 rokov, keď sme ju museli dať utratiť. Celý čas, čo trpela som behala k veterinárovi po rady, čo a ako...skorej nechcela papať, dal mi probiotickú pastičku...nepomohlo. Išla som tam zasa, poradil mi čajíky kadejaké, nepomohlo. Potom prestala piť a keď sa aj napila, vyvracala to do piatich minút ☹ Ale stále sme sa doma (teda ja, lebo ostatok rodiny to mal jaksi na háku) nevzdávali. No vzdali sme to, keď jednoho dňa začala vracať krv. Totálne hrče. Niektoré boli väčšie ako hrášok 😢 Tak sme zavolali veterinára. Doteraz mám pred očami, ako na mňa hľadela vonku na tráve. Z 13 kg mala ledva polovicu, trčali jej všetky kosti, sklený pohľad...veterinár povedal, že to sa ešte zachrániť dá, že bude na čas na infúzkach a na kašičkách, no keď povedal, že pri tom môže (nemusí, ale môže) trpieť bolesťami neskutočnými...tak sme povedali, že nie. Že radšej nech ju už nikdy nič nebojí, akoby sme jej mali život predlžovať a iba by trpela.
Takmer rok po tom, ako mi umrela som to nezvládala. Schudla som, revala som každú noc, priateľ bo zo mňa zúfalý, lebo som sa mu s ničím neccela zdôveriť. Proste som spala a zrazu som revala zo sna a on nevedel, čo má so mnou robiť...no hrôza! 😢 😢 😢 normálne, ako to píšem, tak sa mi to všetko vracia späť ako film 😢 😢 😢 😢 😢 😢

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Na jednu stranu ich aj trošku chápem, chcú pre teba len to najlepšie a myslia si, že keďže sú tvoji rodičia a sú skúsenejší, to najlepšie je to, čo povedia oni. Na druhú stranu, si dospelá. Mne veľmi pomohlo s rodičmi to, keď som im proste oznámila, že som tehu. Aj keď predtým to bolo tiež také nijaké (si ešte mladá, skús vysokú školu - čo som len pre ich radosť skúsila, ale nejak z toho potom zišlo...), keď sme ich postavili pred hotovú vec, úplne sa zmenili (hlavne otec, mama to vždy brala inak 🙂 ) V tom momente sa z neho stal úžasný nastávajúci dedko, ochotný akokoľvek pomôcť... 😀

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 To s Babulkou je ozaj smutné a bude to také stále, ale treba si hovoriť, že jej je tam teraz lepšie... 😢

zuzikboc
26. dub 2011

@katrenka111 Presne tak, tvrdohlavé... Ale také najviac dosiahnu, nie? 🙂