Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
13. kvě 2011

@kukucg Ale zasa profka na BIO nám hovorila, že sa dá otehu kedykoľvek, len tesne pri OVU a presne na OVU je to takmer 100%, že sa podarí...tak teraz sa uveď do reality..ach 😔
Normálne rozmýšľam, že napíšem na majaaja.sk do poradne, či sa to vôbec dá 😀 😀 😀

kukucg
13. kvě 2011

@mon777 a to ze nemas byt z coho tehu ususdzujem len z toho ze sex ste mali na 12DC a ovu podla tabulky az 21DC??? Nuuuuz ja by som sa nespoliehala 😉 Ako moze to byt aj vselico ine, aaale test si spravit by urcite nebolo na skodu 😎

kukucg
13. kvě 2011

@mon777 ano da sa otehotniet kedykolvek a uz som raz pisala ze mam doma zivy dokaz 😀 😀

mon777
13. kvě 2011

@kukucg No usudzujem to len podľa toho 😀 😀 😀 Lebo sa mi to zdá fakt nepravdepodobné, že by sa to podarilo. Ako...mali sme tesnotku a možno nejaká tá teta spermoška zablúdila 😀 😀 😀 😀 , no fakt o tom pochybujem 😅

mon777
13. kvě 2011

Mne to predsa len nedalo a napísala som na mamaaja.sk či je to možné a teraz som bohovsky zvedavá, čo sa dozviem 😀 😀 😀 😀 😀

kukucg
13. kvě 2011

@mon777 daj vediet potom 😉 ja utekam po simiho a ideme sa vencit niekam, sice dnes fuka, ale slniecko svieti 😎

mon777
13. kvě 2011

@kukucg jasne, že dám vedieť 😉 No utekajte, kým je pekne a neprší 🙂

kukucg
13. kvě 2011

My uz sme aj nazad, a vy ste kde?????

mon777
14. kvě 2011

@kukucg no my sme telefonovali 😀 😀 A potom sme šli hajať 😀 😀 😀 😀 😀

tebi
14. kvě 2011

ahojte chcela by som sa spýtať....môže sa stať že ovul.test bude pozitívny a neprebehne ovulka....to asi nie že? vopred ďakujem...

mon777
14. kvě 2011

@tebi Ja som si OVU testík ešte v živote nerobila, takže ti neviem povedať 😒 A BT si meriaš?? Tam by si si bola na istom furt 🙂

tebi
14. kvě 2011

@mon777 veď to že nemeriam.....nejak sa k tomu neviem odhodlať....my sa snažime o druhe mimi a pri prvom som otehotnela hneď po menzese vlastne som sa ešte čistila , tak preto sa pýtam...a ešte tie moje cykly no katastrofa....včera na 45 deň prišla mrcha...joj....je asi lepšie keď si budem merať BT že?

tebi
14. kvě 2011

@mon777 a na meraní BT je to vlastne ako...keď je teplota vyššia je ovulka? a aký teplomer je dobrý...

mon777
14. kvě 2011

@tebi no ja si meriam obyčajným ortuťovým 10 minút. Myslím, že je dobré BT merať. Všeličo sa z toho dozvieš 🙂
našla som ti stránku, kde si to môžeš celé preštudovať 😉

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

A stránku na značenie grafu odporúčam fertilityfriend.com Keď budeš chcieť poradiť pri zaregistrovaní, nehanbi sa a povedz 😉 😀

tebi
14. kvě 2011

@mon777 jej ďakujem ti veľmi pekne si zlatá...idem študovať.....

mon777
14. kvě 2011

@tebi no utekaj 😉 Ale v podstate ti stačí vedieť len to, že to musíš merať presne v tú istú hodinu pred tým, ako vstaneš z postele. A každý deň 🙂 Potom značíš len teploty, výtoky a podobné blbosti do tabuľky na fertilityfriend.com a OVU ti vyznačí aj samé. Deň alebo dva pred MS by ti mala BT klesnúť a ak si tehu, ide hore, hore a hore 😉 😉

tebi
14. kvě 2011

@mon777 ďakujem pekne ešte raz nech to aj tebe vyjde držím palce...

mon777
14. kvě 2011

@tebi Keby mi tak malo čo ☹ Ale tak nechávam sa prekvapiť. Ale veľa si od toho nesľubujem... A čo ty? Ako dlho sa s nažíte?

tebi
14. kvě 2011

@mon777 joj to je aké zložité......ked som včera dostala menzes mam už napisat tento deň

mon777
14. kvě 2011

@tebi Kedď si dostala MS včera, tak to je 1.DC- zaznač si to tam 😉 A znač akúmáš a tak. A hneď po MS začni merať 😉

tebi
14. kvě 2011

@mon777 my smesa pri prvom snažili 9 mesiacov a teraz skušame zase od septembra a stále nic...myslela som že pri druhom to pojde nejak ľahšie....hlavne netreba na to myslieť a sústredit sa na to .......ja píšem ..keby to bolo také jednoduche......

tebi
14. kvě 2011

@mon777 aaaaa ja som niečo pokazila...prečo je to po anglicky ...však ja až tak dobre neviem ingliš....🙂 nehce ma to pustiť ďalej

mon777
14. kvě 2011

@tebi čo ti to robí?? 😲 popíš mi to a skúsim ti pomôcť 😉

bubbble
14. kvě 2011

@mon777 ahoj, my sme si pisali o tych latkach ak spominas 🙂 chcela som sa ta spytat ci to teda este plati, a ze dokedy a za kolko by si bola schopna ich zohnat.. lebo uz vyse 2 mesiacov beham po celej BA aj ZA a NIC :(

mon777
14. kvě 2011

@bubbble no moja...ľan nezoženieš v obchodoch 😀 😀 😀 😀 Hmm..tá baba je teraz v CZ, takže ti fakt neviem nijako pomôcť a ani mail na ňu nemám, že by som jej napísala, no zdá sa mi, že za 1m 140cm šírokého ľanu berie 9 alebo 10€. Ale fakt ti to na 100% nepoviem ☹ Na kedy to potrebuješ?
Ešteže si sa mi ozvala...úplne som ti zabudla napísať 😅

bubbble
14. kvě 2011

@mon777 praveze po ine roky celkom som aj videla lan v obchodoch, ale teraz mi aj same predavacky hovoria ze tento rok je to bieda.. ☹ skoda. 10 E je celkom dost, hm... ale tak uz to vyzera ze to budem musiet obetovat
Na akciu idem najblizsie nakoniec asi az koncom juna, takze dovtedy aby som to spravila.

a kde v CZ je? lebo ja celkom casto chodim do brna, ak by nahodou tam.. tak by som si to mohla aj osobne prebrat

mon777
14. kvě 2011

@bubbble No ono je to dosť ako dosť. Neviem za koľko by si čakala, že bude 100% prírodný a niekedy dokonca aj ručne tkaný 😎 😀 Ako, nie je to málo, no za jeho kvalitu sa fakt oplatí toľko dať. A keď si vezmeš, že to príde z CZ jej a potom mne a potom tebe...chudáčik sa aj nacestuje 😀 😀 Hmm...do júna by si to mala mať asi 😉

bubbble
14. kvě 2011

@mon777 nie ved jasne, to chapem, ze je kvalitny.. len tak ja si zase na to rucne tkanie a spol nepotrpim :D ale tak co uz, asi by som ho vzala. ale to k tomu bude este navyse postovne? ved a to moze poslat ona rovno mne, nie? zbytocne peniaze navyse 🙂

mon777
14. kvě 2011

@bubbble nie nie...žiadne poštovné, neboj sa ty nič. A keby aj, tak ja to vybavím všetko tak, aby si platila čo najmenej 😉

bubbble
14. kvě 2011

@mon777 jej, tak parada, diky 🙂 a nie je teda ta holka v brne, ze by sme to poriesili rovno tam? resp kedy by sa to teda poriesilo? 🙂

...dik, si zlata ze si taka ochotna 🙂 🙂