Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

redkvicka
27. zář 2007

Ahoj lusssinka, vies co poradim ti, na bruska a maminky a ultrazvuky sa moc nepozeraj, to ti neurobi teda najlepsie. A co sa tyka tej neskrotnej tuzby, tak niekedy ju mam a niekedy nie. TEraz som uplne pokojna a tesim sa z takych kazdodennych malickosti. Ja by som sa skusila s tym priatelom porozpravat, ako je svadba pre teba dolezita no na druhej strane mu vysvetlila, ze na neho netlacim ale cakam. On si to mozno ani neuvedomuje, ale zase tlacenie a manipulaciu chlapi radi nemaju. Ja som svojmu manzelovi povedala, ze ja tuzim po dietatku a chcela by som adoptovat, ale nech si to premysli a da mi odpoved, on je taky myslitel.

meleri
27. zář 2007

Ahoj Lussinko,
třeba byste si měli sednout a probrat to, co opravdu chce, třeba pro něho svatba není důležitá, a i tak chce s tebou zůstat navždy a chce mít rodinu.
U nás to bylo naoopak, můj manžel miminko chtěl, a já z toho měla hrozné obavy, že nám miminko změní život a tak...pak jsem si ale sama uvědomila, jak by to bylo krásné, ale trvalo mi to několik měsíců. Manžel byl fajn, že mě do toho netlačil, chápal, že z toho mám strach. Po čase jsem ale chtěla sama. Třeba taky potřebuje čas, a je ze všeho vystresovaný, tvůj přítel... Upřímně, pro mě byla svatba taky šok, dneska už bych hodně věcí udělala jinak, tedy svatbu bych brala, ale malinkou, bez těch zbytečností jako dlouhé bílé šaty, spousta lidí, složité vyvařování...brala bych svatbu někde na pláži, sami, prostě si užít sami sebe..protože nakonec to nebylo ani o nás dvou jako o tom uspokojit své příbuzné! Jak naše, tak jeho rodinu! Jeho máti vymyslela spoustu zbytečností jako fotografa, přitom nám stačily fotky, které udělal jeho strýc...stálo to spoustu peněz..i šaty a dort a objednání sálu a já nevím co všechno....
Já teda nevím jak jinak ti poradit nebo tě utěšit, ale myslím, že by ses mohla zeptat, jak to chce dál..určitě se nenaštve!
ahoj
Meleri

cervena_ciapocka
27. zář 2007

Ahoj 🙂 ja sa rada k tebe pridam 😵
Aj ja by osm velmi chcela baby 😅 manzel tiez, ale ma este trosku obavy ci sa dokaze o nas postarat tak ako by si zelal. Aj my sme najprv chceli baby hned po svadbe. Potom sme to presunuli na obdobie ked budem mat pracu - tu uz mam 😉 , potom sme to oldozili, ze az na vianoce a napokom sme sa zatial dohodli, ze sa o baby pokusime az v marci alebo aprili 2008 alebo az v lete.
Ale keby sa dalo mala by som babynko aj hned 😅 😅 niekedy ma pochiti taka neskutocna tuzba, ze vsetko hadzem za hlavu. Ale neskor ked ma ta euforia prejde si uvedomim, ze este je toho dost na co sa musim pred prichodom dietata pripravit. Ale ako hovoris, keby sa to stalo dnes tak sa tomu nebranime 🙂 😉 😵

evcafrank
27. zář 2007

lusssinko, vydrž dočkáš se 😉 Taky jsme dlouho otáleli, přítel(vlastně už manžel) se nechtěl ženit, natož mít dítě 😉 vydržela jsem čekat 4 roky a pak jsem ho k tomu nasměřovala(ale tak aby to byl jeho nápad 😉 )

cervena_ciapocka
27. zář 2007

Preco mam pocit ze nejako pisete od temy? 😕 😅
"Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží."

wrtulka
27. zář 2007

Ahojky,
myslím že se k tomuhle tématu můžu taky přidat..
Vdávala jsem se letos v červnu a hned vysadila HA. S teď už manželem jsem se takhle dohodli, protož jsme si říkali že dáme tělu tak 3 měsíce přestávku a pak bysme se mohli začít snažit..Souvisí to také s tím že jsme si mysleli že se nastěhujeme tak v té době do opraveného domečku.. našeho prvního vlatního bydlení.. Jenže se tak bohužel nestalo.. jako vždy termíny netermíny stěhovt se budeme tak na vánoce, no možná dřív..Takže bychom oba chtěli moc miminko ale manžel do toho nechce jít než se nastěhujeme.. ☹
W.

cervena_ciapocka
27. zář 2007

meleri, lussinka mozno nechce upetit ani poradit 😕
mozno si chce len tak bezne pokecat ako vy v inych temach.

cervena_ciapocka
27. zář 2007

wrtulka 😉 aspon niekto pise k teme 🙂
ja mam niekedy pocit ze manzel ma pravdu, ked chce este chvilku pockat. Lebo on sa na to diva tak racionalne a ked sa na to pozriem tak aj ja tak si myslim to iste.
Ale kedze my zeny sme viac emotivne 😅 pocuvame len to co nam hovori srdce a to stale krici "dietatko, baby, mimi ..."

lusssinka
autor
27. zář 2007

holky, moc děkuju, to jsem přesně potřebovala, aby mi na to někdo řekl svůj názor, moc nemam komu se s timhle svěřit, každý mě odbyde slovy "vždyť máš ještě čas, neblbni". Snad to nějak dopadne no.. říkala jsem mu před měsícem, že toužím po miminku, ale on mi na to odpověděl právě "vždyť jsem si řekli, že až po svatbě". Toť vše.

evcafrank: jojo, to je všeobecně známý, že chlapy musíš nasměrovat, ale tak aby si mysleli, že to v podstatě vymysleli 🙂

ciapocka: raduj se z toho, že máš konkrétní termín kdy začnete zadělávat🙂

redkvicka: taky se to u mě mění, že někdy na to hodně myslím, jindy jsem spokojená a raduju se z maličkostí..

meleri: trpělivost růže přináší 🙂 taky čekám až na to "uzraje"🙂 a s tou "obrsvatbou" - taky jsme mluvili o velké svatbě, ale taky si myslím, že to možná bude zbytečnost.. možná jen ty nejbližší příbuzné a večer pozvat ty další příbuzné jen na oslavu..... ale říkám, to je otázka daleké budoucnsoti..

lusssinka
autor
27. zář 2007

ciapocka: máš pravdu, ženy mají jiné cítění než muži... a trefila jsi hřebíček na hlavičku když jsi napsala, že srdce křičí to co křičí..."mimi!!!" 🙂

wrtulka
27. zář 2007

Ahojky,
no to mi povídejte..
Můj chlap to taky bere hrozně dopovědně a racionálně.. jemu hormony a city v tomhle směru moc neřeknou.. Sice se mi přiznal že miminko taky už moc chce..
Ale pro něj je to prostě tak, že prvně se musíme nastěhovat a pak teda to mimčo dřív to pro něj prostě není možný..
Taky se mi přiznal že se trochu bojí.. prý se bude bát celou dobu.. než se to narodí a naučí se s tím "komunikovat"🙂
To taky chápu a jsem moc ráda, že tohle v mu v tom chcít miminko fakt nebrání..spíš ta stavba☹ To je o tom, já bych do toho šla hned..
W.

cervena_ciapocka
27. zář 2007

lisssi jeden takytermin uz bol a ked som mu pripomenula ze uz nastal cas, tak sa zatvaril ako male smutne steniatko a povedal "no dobre".
Takze som to stopla. On by to kvoli mne urobil aj hned. Ale chcem aby to bola spolocna tuzba. Aj ked viem, ze keby sa to stalo hned tesil by sa, ale bol aj trosku v soku 😅

cervena_ciapocka
27. zář 2007

wrtulka presne tak. Chlapovi ked povies, ze cakas dieta, tak si mysli, ze hned od zajtra sa zmeni svet. Akoby si neuvedomovali, ze to trva 9 mesiacov v tom najlepsom pripade ak je vsetko v poriadku.

wrtulka
27. zář 2007

no právě, proto by mi vůbec nepřišlo jako problém kdyby se to stalo už teď...
než bysme byli opravdu 3 tak bysme byli nastěhovaný 3x! Ale takhle..
No nezbývá mi než ty dva měsíce ještě počkat..a vydržet 😖
Holky a taky vám okolí pořád říká že máte dost času?? U mě se to navíc jště kombinuje s otázkou jestli už jsem těhotná,popř. kdy do toho už půjdeme.. fakt "supr" Je vidět že lidi nad tím dvakrát moc nepřemýšlí..
člověku je to pak líto..

lusssinka
autor
27. zář 2007

wrtulka: okolí mi říká to samý jako tobě, že mám dost času.. na mimčo i na tu svatbu. Jenže chodí i lidi s tim, jeslti už jsem vdaná a jestli už nečekáme mimi.......???? a leckdy jsou i ti samí lidé! no, říkají to asi aby řeč nestála nebo já nevím.

ciapocka: něco na tom asi bude. nechci aby to dělal jen proto, že to chci já... a proto je lepší počkat si na to, až on sám řekne, že to opravdu chce... a pokud ho k tomu člověk nijak nedotlačí a přijde s tím sám, tak je to pak opravdu znamení toho, že to fakt chce..

cervena_ciapocka
27. zář 2007

Mna sa zatial nik nepytal, ze kedy uz budeme traj. Ale ked len pocujem inde taku otazku alebo pocujem ako niekto hovori "sak mate este dost casu" som vytocena ako vyvrtka. Ale uz som si nachystala odpoved ked sa ma niekto opyta, ze kedy to uz bude: "...prepacte, ale so vsetkou uctou k vam, sa o tychto veciach s vami bavit nebudem." 😠 mozno sa niekto urazi, ale rozoberanie temy kedy mat dieta som opravnena len ja a manzel.

wrtulka
27. zář 2007

lusssinka: mě to dělá i vlastní rodina. Třeba mamka pořád mele že mám ještě dost času.. že mám radši vydělávat bla bla bla.. A ségra se zase pořá ptá jeslti už nečekáme sviště.. To že se ani nesnažíme je fuk..Nedávno s tím stejným přišel manželův otec (žije jinde takže se zase tak moc nevidíme)..Jeslti už jsme do toho praštili..Je mi to vždycky líto a přemýšlím jak na to reagovat.. Jeslti vysvětlovat jak to je, nebo ne..

koni.klec
27. zář 2007

Holky a kolik Vám je let? Myslim, ze tyto pocity jsou castecne biologicky, ale socialni taky. Mne je 30. A do 28 mi prislo vylozene nemyslitelny mit dite. A ted musim uznat, ze to se mnou mlati tyden o tydne silneji a dukazem je, ze uz radu dnu sleduju tyto stranky a vcera jsem se registrovala. Ja teprve vcera, ale rikam si, ze jestli to tak pujde dal, tak snad otehotnim hned pri nejblizsi prilezitosti. Predbezne (tak asi tento rok) jsem to planovala, ze bysme mohli treba zacit koncem roku, jedeme totiz na narocnou dovolenou, tak az po ni, ale ted uz pocitam dny a nemuzu se dockat. Navic mam ted 3 dny zpozdenou MS a jsem z toho uplne v soku, nemyslim si totiz, ze jsem tehotna, teda nemela bych byt. Pri te prilezitosti me napada, ze ma psychika je fakt rozhasena, protoze zpozdeni nikdy nemivam 😕

Pritom vsem je treba ovsem rict, ze nejsem aktualne profesne spokojena, takze hledam jinou rozumnou napln. Prijde mi, ze v tomto zmatenym svete stejne neni rozumnejsi cinnost nez vychovavat deti. Ale mozna na me fakt leze ta tricitka jako casem na kazdou. 😖

Jeste chci poznamenat, ze jsem svobodna a pritel deti chce, ale zenit se nechce. A ja vlastne taky moc ne. Na cele me historce je fakt zvlastni jak to cely eskaluje, jeste pred rokem mi byly deti skoro ukradeny, letos uz zacinam premyslet o terminu, kdy si je poridit, abych jich stihla vic, poslednich par tydnu hledam info na netu a poslednich par dni nemyslim uz vubec na nic jinyho. Vybavila jsem se radou ovulacnich a tehotenskych testu, vitaminu a materialu, pocitam v kalendari data moznych poceti, narozeni a pravdepodobnost pohlavi podle astronomie, cinskyho kalendare a kdeceho. Proste blbnu. Ale mozna se jen nudim 😀 😀 😀

No, asi maji tyto pocity sve opodstatneni, jinak bysme jako populace vymreli 😲

redkvicka
27. zář 2007

Ahoj koni, mozno naozaj dozrel ten spravny cas, nam psycholog hovoril, ze zena to tak prezije, ze neviem to vysvetlit, ale mozno, ze pred rokom by o tom vobec neuvazovala a teraz je to ta najdolezitejsia vec. Takze si uplne v pohode. Ja budem o chvilku 30 a ze maminy okolo 30 su najkludnejsie, tak uvidime, ked sa tam dopracuje. A to s tym zhananim, aj mna to chyta, ze potrebujem vediet vsetky info, mat vsetky vitaminy, moj manzel sice hovori, aby som to neprehnala a skusala postupne a nie vsetko naraz, on je taky raciosko, takze tak. Ja som vzdy chcela mat deti, ale teraz mam kamosku, ktora sa ani vydavat, ani s nikym chodit nechcela a teraz to na nu vsetko doslo a chce aj mimco. Takze tak. 30 je asi taky povazlivy vek, takze krasnu dovolenku aj snazilkovanie. Packo

wrtulka
27. zář 2007

Holky, to mě je teprv 25 🙂 Ale mimčo si přeju už strašně dlouho možná tak 2-3 roky.. Nicméně to to fakt nešlo, prvně jsem studovala, pak si hledala práci..Teď už 2,5 roku dělám stejnou práci, mám dobrý peníze, baví mě to...Mezitím dostudoval i můj chlap, začal vydělávat..
Nevím.. že bysme si třaba řekli že ještě chvíli mít děti nebudme a budeme cestovat a užívat si... nemám pocit že bysme to nedělali..už dřív, doteď..
Navíc mám pocit že je to takový trošku mrhání časem.. protože jsem si vždycky přála 3 děti.. A manžel nechce abysme je měl jako starý to znamená po 35. Navíc každýmu dítěti chci věnovat chvilku svýho života.. chci je mit tak po 5 letech od sebe.. možná že mezi prvním a druhým i 6 let.. uvidíme..
Taky si myslím, že v dnešním zrychleným světě kdy se lidi honí jen za penězma a výchova dítěte a dítě jako takový se v práci berej ako přítěžek je podle mě právě to nejdůležitější vychovat dítě, věnovat se mu..
Vždyť jaká jinak ta naše příští generace bude???
W.

redkvicka
27. zář 2007

Ahoj wrtulka, ja mam sice 30 a chcela by som deti 4 a s manzel si zo mna robi srandu, ze po prvom to uvidime. To mas pravdu, ze aky je dnes svet atd..., ved uvidis, je pekne na jednej strane mat plany, realitka vsak moze byt aj ina, dufam, ze to neznie skepticky, keby bolo na mne, uz teraz cakame druhe, takze len tolko. Ale zelam ti, aby ta tvoje tuzby neupustili a splnili sa, mozno to u vas nebude problem, kiezby. 😀 😀 😀

wrtulka
27. zář 2007

redkvicka: rozhodně si moc přeju aby se mi to splnilo. Víš vlastně, kdyby to šlo měla bych dětí klidně i 5, třeba nějaký adoptovaný..Ale vím že to je dneska už trošku nemyslitelný.. Nicméně, manžel s tím taky počítá (od té doby co spolu chodíme mu říkám že chci 3 děti, v domečku máme plán na 3 dětské pokojíčky 🙂 Prostě i on s tím počtá.. Nedávno jsme byla na kontrole na gyndě, kde mi dělala i ultrazvuk říkala že je vše ok 🙂 (když se dozvěděla že už neberu HA jí bylo vše jasné 🙂) Takže opravdu doufám, že to vyjde.. 🙂
Jinak manžel si ze mě taky dělá srandu, že uvidíme jak to budu zvládat po jednom dítěti..a já doufám že v něm budu mít oporu a budu to zvládat dobře..
W.

labut
27. zář 2007

ahojky holky, tak já bych chtěla děti 2, ale můj manžílek by chtěl aspoň 3. Mně je teprv 23, a snažíme se půl roku a nic. jsem z toho dost něšťastná. ☹ asi zajdu k doktorovi, ale ten mi stejně asi poví, abychom ještě počkali, ale to je tak těžké.,

petka21
27. zář 2007

Ahoj tak i ja se pridam jestli muzu??Je mi 21 a miminko chci uz hrozne moooc,HA jsem vysadila v dubnu,ale pritel chce i nechce,dava si pozor,ale kdyby se zadarilo nezlobil by se.Jen je problem v tom ze nemame jeste vlastni byt,zijeme spolu v pronajmu uz dva roky a on nechce mit dite kdyz neni byt,ja to chapu,ale kdybych takhle mela na vsechno cekat tak se toho mimi nikdy nedockam a uz bych moc chtela!!!!!JAk vidim kocarek hned se po nem divam v obchode po obleckach na netu po postylkach muzu se rozplynout jak je to krasny a ja nic a tak si to preju!!

labut
27. zář 2007

já vysadila taky v dubnu, ale stále nic, už jsem z toho špatná. My se naštěstí za chvilinku stěhujeme do nového baráčku, ikdyž myslím, že když chcete mimi, tak to, že ještě nemáte vlastní bývání není tak důležité. Stejně tě to chtění přemůže a vyhraje mimuško.

petka21
27. zář 2007

No u me asi jo,ale pritel to bere jinak,musely bysme si vzit hypoteku a dotoho pak dite,ale je jedno pro me jestli ted a pak hypoteka nebo napred hypoteka apak dite,nechci neco prosvihnout kdyz se treba nebude darit otehotnet aby sme to neodalovaly atak apak litovaly!

markytkaaa
27. zář 2007

ahoj holky, já se vdávala v červnu a v srpnu se nám to s manžílkem napoprvé povedlo 🙂 Já chci mimčo už nejmíň od patnácti, teď mi je 21 a myslím, že je to naprosto ideální věk na miminko 🙂

labut
27. zář 2007

my máme taky teď hypotéku, ale rozhodně to nemění nic na tom, že moc chceme miminko. My spíš nečekali, že to bude trvat a po 6 měsících ještě nic.
Markytkaaa-si šťastlivec, já bych si taky přála tak rychle otěhotnět. ach jo. ☹

markytkaaa
27. zář 2007

Není to právě ideální doba, ale jsme šťastní 🙂 Já dodělávám školu, máme hypotéku, další půjčky ... prostě začátky jsou těžký.
Já jsem se předtím děsně stresovala, že to nepůjde ... tři měsíce před tím jsem zobala kyselinu listovou, céčko, omezovala kouření a tak nějak se "házela" do klidu.

labut
27. zář 2007

to já se taky snažím na to nemyslet, dokonce jsem nechodila na tuto stránku, ale pořád se nám to nějak nedaří, asi zajdu k doktorovi, třeba bude mít nějakou radu a nebo mě pošle domů ať se snažíme dál. 😉