Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

dreana
27. dub 2011

@mon777 Ahojík 🙂 No ty jo, ty jsi sand moje dvojče! Vždyckly když něco takového vidím, mam pocit že přijdu domu, skočím na manžela a rozum nerozum :D
@solinkarka Teda!! Gratuluju! a taky závidím, tiše a nahlas :D

@piskle89 Ahojky vítej vítej 🙂 No závdiím ti toho přítele že vybíráte spolu 🙂 Manžel se třeba podívá na netu na kočarek co muý ukažu ale řekne "hm hezký" a to je všechno 🙂

Manža vždycky: Pojd, udělame si dětátko, a ja vždycky že musíme mít rozum, a jednou jsem zkusila říct "tak fajn" A to by jste měly vidět jak extra rychle vycouval!!!

tebi
27. dub 2011

Ahojte chcela by som vás poprosit o pomoc dnes poobede 15.00 hod. mi vyšli na ovul.teste krásne bordove čiaročky ale manžela nemám doma ...chcem sa spýtať či by to mohlo vyjsť aj zajtra poobede ....ako dlho vlastne trvá ovulka....

jajuuus
27. dub 2011

@tebi ovulka trvá len pár hodín... 😒

zuzikboc
27. dub 2011

@solinkarka Jé, vidím že dnes sa tu udiali veľké veci! Blahoželám a úprimne závidím... A vôbec nie potichu, ale poriadne nahlas... 😀
Mojej naj kamoške sa dnes narodila malá princeznička, tak keď nie svoje, pôjdem mojkať aspoň to jej miminko... Ale je zdravučká a krásna a to je podstatné 🙂

tara9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tara9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mon777
28. dub 2011

@dreana U nás je to zasa opačne. To ja vždy, že "Zlatík, urobíme si miminečko?" A on furt, že ee, lebo teraz sa nedá. Ale čo raz nechápem, sú jeho včerajšie slová 😔 Pred časom sme sa dohodli, že po mature idem na rok do hocijakej roboty, aby som mala celkom dobré peniažky z PPM, aby som mala dačo odpracované a začneme sa snažiť o mimi. To by som mala cca tých 21. No a včera mi povie, že až po mojom Bc.? 😕 Ja tomu fakt nerozumiem. A pri tom som si viac, ako na 100% istá, že aj on chce bábo! Nechápem... Trochu mi to pokazilo včera náladu, ak by som sa mala priznať...

@tara9 joj, moja, zlatá si, no teraz to určite skúšať nebudem. Keď, tak až o dva roky 😔 Ale aj tak vďaka 😉

radule86
28. dub 2011

dobré ráno všem, jsem tu u vás nová. Můžu se přidat?
@tebi myslím že se můžeš otěhotnět už když dojde ke styku 2 dny před a nebo i 2 dny po ovulaci. 😀

mon777
28. dub 2011

@radule86 ahoj 😉
Jasne, že sa môžeš 🙂 Povedzže dačo o sebe 😉

piskle89
28. dub 2011

@dreana Jo tak přesně takové řeči má přítel taky..."pojď uděláme si miminko" :D je to blázen, ale jsem za něho ráda..na ten kočárek, který se nám líbí, mě vlastně upozornil on...je to tak 3/4 roku zpátky, kdy představa miminka byla pro něho šílená a teď chce najednou hned :D ale když jsem mu navrhla můj plán, tak ho přijal. Doufám, že ten rok uteče jako voda a pak se poštěstí. Máme trochu strach, že to bude na dlouhé lokte.

radule86
28. dub 2011

@mon777 tak bude mi 25 let, bude rok vdaná 17. 7. , momentálně pracuji ve fakultní nemocnici Olomouc v oboru soudního lékařství jako zdravotní laborantka, teďkom jsem v práci 😀 . Bydleli jsme s Honzou u jeho rodičů, ale bylo teďka ke konci už strašné peklo, tak jsme se 1. dubna nastěhovali k našim. Koupily jsme kousek od nás pozemek (ve vedlejší vesnici) a budeme stavět domeček. Máme roční štěňátko bernského salašnického psa. Je to fenka a jmenuje se Layla = Lajla 😀 . Je to naše zlatíčko, všude musí s náma. Je to už 45 kg telátko. No a snažení je naplánované, tak říjen až listopad, tak uvidíme jak se zadaří. Chtěli jsme malého lvíčka 😉. U nás se čaká jak to dopadne u mě v práci, kdyby bylo po mým, tak už máme mimčo 😉

mon777
28. dub 2011

@radule86 Jéj, berňáčik 😵 Tých ja môžem 🙂 JV tých českých mesiacoch mám ja trochu chaoz, ale aj tak sa trašne teším. Ja som chybná, ja viem, no ja sa teším už aj z toho, že si iní ako ja plánujú a snažia sa 😅 Som fakt cvok 😅 Ale nehanbím sa za to! A tá tvoja robota mi pripomína VŠ mojej sestry - biochcemik, či čo 😀 A tú svadbu ti závidím 🙂 Keby som mohla, už som tehu a svadbu mám pred dverami 😀

radule86
28. dub 2011

@mon777 já mám jen učňák chemickej a potom zdravotní školu na 4 roky s maturitou 😉 a zatím mi to stačí a jak seš na tom ty?studuješ?nebo na co čekáte?a můžu se zaptat co to máš za foto v profilu? 🙂

mon777
28. dub 2011

@radule86 jasne, kľudne sa pýtaj a ja ti odpoviem 😉 Nedržím tajomstvá 🙂
Na budúci rok ma čaká maturita, na ktorú sa "neskutočne teším". Chodím na gympel (Gymnázium Andreja Vrábla - najťažší gym. na SR ak nerátam bilinquálny v BA - aspoň tak sa vraví, že sme najťažší 😀 ). Maturovať idem zo SJL, ANJ, RUJ a BIO. Chcem ísť aj na VŠ (externe), no po strednej by som si chcela dať rok pauzu od školy a šla do roboty. (Kam ma vezmú, tak tam budem 🙂 ) Pred časom sme sa s priateľom bavili o miminku a dohodli sme sa, že (on ide do armády) budem rok robiť kvôli PPM (aby bola nejaká slušnejšia) a potom sa zasčneme snažiť otehu. No čo ma trápi je, že zrazu včera zmenil názor a vravel, že to sme sa dohadovali s tým, že budem na dennom...ale figu borovú! Takže teraz ani len rok, kedy sa začneme snažiť neviem. 😔 Doteraz som aspoň vedela, že v 2013 ... a teraz? Neviem NIČ!! ☹
A v podstate čakáme len na to, kedy jemu zahlásia, že je v tej armáde a ešte na moje maturitné vysvedčenie.

mon777
28. dub 2011

@radule86 a foto v profile...to sme boli v auguste 2010 na Devíne na jednej skcii. Ja ešte nemám svoje oblečko, tak to mám požičané od Vargaru (šermiari - vikingovia za BA)--čiapka, vrchné čaty a kapucňa 😵 Roh je priateľov a je krááááásny 😵 😵 😵 A tú kapucňu mám ale naopak, lebo bola mokrá, tak sa na mňe sušila 😀 😀

radule86
28. dub 2011

@piskle89 ahojky, já jsem na tom úplně stejně, jsem nejstarší z bratránků a setřenic a jediná vdaná. A moje babička a děda říkají, že se tak těší na pravnouče a že by se ho tak rádi dožili 🙂 . Na vesnici jsem odhlídala tak 10 dětí. Něco bylo v rodině a pak i cizím... 😉 Navíc mi byly ty maminy, tak vděčné, že si aspoň uklidily atd. Tak jsem na to mimčo, taky úplně nadržená 😀

mon777
28. dub 2011

@piskle89 a aké to máte plány? O rok sa idete posnažiť? 🙂

radule86
28. dub 2011

@mon777 tak tě čeká maturita 😉 tak to máš, tak 18 ne? no to já už budu mít 25 a nechci mít dítě až ve 30, to bych si na první připadala stará ☹

mon777
28. dub 2011

@radule86 Presne!! Ja som hrozne chcela prvé bábo okolo 21-22. A to si myslím, že je optimálny vek. A ešte aj to, že s priateľom chceme deti 4...to podla nho mám rodiť v 40 o posledné? 😠 No to isto!!

erin4
28. dub 2011

Já jsem poprvé hrozně chtěla ve 23 po škole a to jsem si byla opravdu jistá, pak mě to přešlo, stěhování a práce a pak si usmyslel MP teď ve 26,ale to já zas úplně nevím,ale asi taky chci 🙂

mon777
28. dub 2011

@erin4 podľa mňa je 21-22 oprimálny vek na prvé dieťa 🙂

susan87
28. dub 2011

@dreana tak ne doslova spatna,ale priteluv mladsi syn oslavil v breznu 2 roky a bojim se ze bych je momentalne vsechny 3 nezvladala,a navic jsem uz 2 roky na ÚP,ptz se staram o maleho,a potrebuji si oddelat aspon rok v praci,abych mela narok na PPM a vybrat si dobu cerpani v RP.a navim maly ma ted silene obdobi vzdoru,porad se vzteka,nemuzeme ho za boha odnaucit plenky,a mam podezreni ze je hyperaktivni,ptz neposedi a nevydrzi u niceho,a casto sem rozcilena a unavena a bojim se ze kdybych ted otehotnela,nemuselo by me tehotenstvi probihat v klidu a v pohode tak jak bych si predstavovala,rikam si ze az bude ve skolce tak to snad bude snazsi,ale ted si to nedokazi predstavit,no uvidime jak to vse dopadne.snit muzu to mas pravdu,mam i shruba predstavy o vecech pro mimi,at vim co je ted IN🙂tak koukam po internetu a vybiram co by se nam tak libilo,ale to je z me strany mozna chyba,ptz kdyz na to budu myslet tak se pak nebude treba darit ve snazilkovani,nevim...

kukucg
28. dub 2011

@susan87 ked ma 2 roky na plienky ma este narok, vykaslite sa na to, odplienkuje sa aj sam ked pride cas a bude toho schopny, ked na to nie je zrely moze sa snazit kolko chces a nepojde to 😉
obdobie vzdoru prejde 😀 a s tou hyperaktivitou co ti poviem, to su asi deti dnesnej doby, ze neposedia ani za pana ale stale lepsie ako mat nejakeho lekvarika, aspon sa v zivote nestrati 😎
Hlavne klud 😉
Inak ze budes mat pokojne tehotentsvo ti nikto nikdy nezaruci, na to sa asi cakat neoplati 😀

riana12
28. dub 2011

@tebi ahojky, ovu po pozitivnom teste moze prist v rozmedzi 12-48 hodin... po ovulke vajicko prezije cca 12 hodin, tak je dneska este dobre 😉

kukucg
28. dub 2011

Dosla mrcha ☹ 🙄 😔

susan87
28. dub 2011

@kukucg nevim,mozna jsou to jen moje domnenky,ze bude klidnejsi tehotenstvi kdyz bude malej ve skolce,takto se kolem nej cely den nezastavim,ptz porad neco vyvadi a vymysli🙂

kukucg
28. dub 2011

@susan87 ako to asi bude z tohto pohladu 😉 ja som len chcela povedat ze nikdy nevies co sa ti v zivote postava a z kludneho tehotenstva bude kovbojka 😎 aj ja som to tak mala 😀 zivot je nevyspytatelny....
a zase minus je ten, ze dieta ked zacne chodit do skolky tak minymalne prvy rok je stale chore :-/ takze ho mas veeeelmi casto doma a navyse nevies co kedy donesie a mozes byvat aj ty castejsie chora od neho, co v tehu neni moc dobre 😝

mon777
28. dub 2011

@kukucg neboj, zadarí sa nabudúce 😉 Teraz aspoň môžeš začať merať BT, keď mrcha prejde, zistíš OVU a šup na bábo 😉 😉

@susan87 a možno to budeš mať ešte "horšie", lebo keď príde zo škôlky, bude okolo teba behať a bude ti chcieť vynahradiť to, že s tebou nebol cez deň 😀 A stále ti bude brblať, čo sa v škôlke dialo a tebe z toho pôjde hlava vybuchnúť 😅

kukucg
28. dub 2011

@mon777 no ved hej, aj tak som si chcela este zacat platit nemocenske, a zhodit par kil 😝 tak mozem chodit na zumbu 😀

susan87
28. dub 2011

@kukucg vim,ze se tohle muze stat,ale kazde je jine,starsi holcicka nebyla nemocna skoro vubec za ten prvni rok ve skolce,snad jen 2krat za cely rok,a obcas kasel ryma,jinak nic,kazdy dite je individualni,nejhorsi ze porad otazka co kdyby?