Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
28. dub 2011

@kukucg to je fajn prístup 😉 Načo nemocenské?? 😕

kukucg
28. dub 2011

@mon777 no lebo chodim do skoly a nie do prace, teda nie som nemocensky poistena, takze by som dostala od porodu hned len RP ktory je mizerny, ked chces matersku, musis byt pred porodom 270 dni nemocensky poistena, aby si ju dostala, nemusis koli tomu chodit rok do prace, mozes si platit dobrovolne nemocenske poistenie 🙂 kamoska si tak platila 50 eur mesacne a teraz dostava matersku nieco cez 600 eur, inak by dostalava len tych necelych 200 RP 😎 oplati sa to

mon777
28. dub 2011

@kukucg To je pekná sumička 🙂 Ja som to tiež navrhovala priateľovi, že by som niečo také platila, lebo mi to už jedna baba spomínala, no nevydalo...zamietol ma ako žiadosť na byt 😅 Inak ako to zvládaš? Drobec a do toho škola. A čo na to tvoj MM??

kukucg
28. dub 2011

@susan87 Asi hej, ale to si mala stastie a aj ti zavidim 😉 simi nebyva nejak brutal chory, ale ovela viac ako predtym, lekarka vravela ze je to normalna adaptacia na kolektiv, a ze to tak ma drviva vacina deti 😝 vraj bude lepsie buduci rok tak som zvedava 😒 kamoske maly doniesol aj kiahne zo skolky ked bola tehu, si myslela ze pohoda ze vsak ona mala a chytila ich 😠

mon777
28. dub 2011

@kukucg a ako dlho si treba pred pôrodom to nemocenské platiť, aby boli fajn peniažky??? Musím nejako priateľa prehovoriť 😀 😀

mon777
28. dub 2011

@kukucg a ak by sa platilo tých 50€ a PPM by bola tých 600€ k tomu ešte bude tých 190 RP?? Lebo tieto oné sú pre mňa hrozne chaotické 😅

kukucg
28. dub 2011

@mon777 no ako kedy 😒 ale tak d sa celkom, akurat v pondelok mam odovzdat projekt ale viac tu s vami pisem ako do projektu nejak mi to nejde, zase budem nestihat 😀 no a moj muz teraz pise diplomku, teda klika, nepise, on ma sice 28, ale po strednej robil v reklamke, na VS siel az 4ty rok po strednej a mal ju 6 rocnu, ale uz ju ma za sebou, aj statnice, len tu diplomku ma odovzdat desiateho a bude Ing.Arch 🙂 som rada ze uz to bude mat za sebou, aj ked on uz teraz posledne dva roky moc ani nechodil tam, mal tazke skor zaciatky, teraz viac chodi do roboty... a uz bude moct iba do roboty tak bude zase lepsie 😉

kukucg
28. dub 2011

@mon777 nieee na RP nabehnes az ked ti skonci materska 😉 a terab aby si bola myslim za posledne dva roky aspon 270 dni nemocensky poistena, ale nie som ista, myslim ze tak... ja by som si chcela zaplatit nejake 3 mesiace teraz a potom si budem platit az ked budem tehu aby som neplatila zbytocne dlho, ono by sa to mala zratavat ale musim si este overit ci to nejak nepomenili medzi casom

mon777
28. dub 2011

@kukucg no dočkaj...PPM dostávaš ako dlho? A RP? Ako...teraz sa pýtam ako debo, no ja v tom mám ozaj miešung 😀

majka_3
28. dub 2011

@mon777 Ahoj ..len tak som sa dostala do tejto témy mrknúť.
Chcem ti len povedať že sme na tom rovnako...teda už nie ale boli...tak presne ta chápem....ked som mala 18 som chcela moooc babenko no priateľ nie preto lebo sme mladý...ale že raz určite budeme mat spolu babenko...tak sme to nechali tak...ked som mala 19 vysadila som antikoncepciu lebo začala robiť problémy.Tak som dúfala že sa nám babenko podarí...no nedarilo sa ☹ neriešila som to......nemala som pravidelný cyklus nič....Ako vadilo mi to že prečo sa nám nedarí ...sme mladý zdravý a aj tak som nechápala....no tak asi po roku nie že snaženia ale skúšania some sa dohodli že keď skončí bakalára(rok2011) že sa budeme snažiť 🙂 no do vtedy som si potrebovala upraviť cyklus a tak....rok som brala duphaston na úpravu cyklu je to aj na otehotnenie no a samozrejme mne to iba upravilo cyklus.....
prišiel rok 2011 stále sa nič nedialo....2roky skúšania a stále nič...doktor v marci predpísal tabletky ........a MY teraz čakáme babenko...vytúžený poklad 🙂
ešte len tento mesiac som sa to dozvedela 🙂 neverila som tomu 8 testov som spravila s toho 2 digi .
tak čo ti poradím je trpezlivosť a drzím palce 🙂 🙂 🙂
ono to pride ked to bude súdené... 😉

kukucg
28. dub 2011

takto asi :

@mon777 Poistenka, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní. Do obdobia 270 dní sa nezapočítava obdobie výkonu služby policajta, profesionálneho vojaka a vojaka prípravnej služby.

– Poistenke vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.

kukucg
28. dub 2011

@mon777 a RP ti zacne chdoit potom tom, cize po tych 28 tyzdnoch

mon777
28. dub 2011

@kukucg Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak. ---- toto absolútne nechápem 😀 😀 😀 Ale si zlatá, že si mi to našla 😉

@majka_3 juj, gratulujem 😵 A teraz máš kolko rokov?

kukucg
28. dub 2011

@mon777 ze to dostavas 28 tyzdnov od kedy ho dostavat zacnes, nepisali konkretne, lebo ho mozes zacat dostavat 6, alebo 8 tyzdnov pred porodom, ak rodis skor tak od porodu... cize odvtedy 28 tyzdnov mas na neho narok 😉

majka_3
28. dub 2011

@mon777 teraz mam 22 🙂
podla mna idealny vek na prve babo ..tak ako hovoris.... 😉

mon777
28. dub 2011

@majka_3 😀 No...ešte to len vysvetliť môjmu drahému a bude 😀

mon777
28. dub 2011

@kukucg jáááááááááááááááááj...bože, nieto paragrafy sprosté 😀

piskle89
28. dub 2011

@mon777 Tak tak, za měsíc státnicuju a pak už začneme řešit společné bydlení. Svatbu plánujeme na příští rok na léto a snaženíčko na jaro 🙂 My spolu s přítelem "bydlíme" už přes 5 let. Oba jsme přes týden pryč, ale víkendy trávíme buď u něho nebo u mě doma, takže teď už jen ten detail - vlastní bydlení 🙂

mon777
28. dub 2011

@kukucg teraz pozerám...tvoj MM je architekt? 😨

kukucg
28. dub 2011

@mon777 no hej je, ale preco sa tak tvaris?? 😖

mon777
28. dub 2011

@piskle89 tak to vám potom držím palčeky, aby sa zadarilo na prvý šup 😉 😉

Ach, baby, napísala som správu priateľovi za to naše zato o bohviekoľko rokov, tak som zvedavá, čo mi na to povie. Ale mám pocit, že ma pošle doprdele 😅

piskle89
28. dub 2011

@radule86 Tak já vdaná ještě nejsem, plánujeme to na příští léto. I když po těch letech, co už spolu s přítelem jsem, to bude už opravdu jen formalita 🙂 ale určitě moc krásná 🙂 Ale teď už máme alespoň termín, kdy bysme to mohli odstartovat a už jen ta představa je super 🙂 Moc se těším

mon777
28. dub 2011

@kukucg to nie je zlé tvárenie 🙂 To je údiv a podsta 🙂 Lebo aj ja som chcela byť, no nejako ma to prešlo...je to ťažká škola a mne matika raz nejde 😀 😀 Hmm...a už robil veľa projektov?

piskle89
28. dub 2011

@mon777 To snad neudělá :D Děkuji, přítel má trochu strach, že to hned nepůjde. Jeho sestra se snažila přes 2 roky a najednou čekají 🙂 Tak snad nebudou problémy a i my se dočkáme 🙂 MY VŠICHNI 🙂

majka_3
28. dub 2011

@mon777 nechaj ono to pride same...cim viac budes spominat tym menej to bude chciet..poznam... 😀
tak nespominaj nehaj tak.... 🙂 a uvidis....neskor.. 🙂 vies cim viac to spominas tym to jeho odradza.... daj tomu cas....uzivaj si kym mozes 😉

mon777
28. dub 2011

@piskle89 nezabúdaj na to, že jeho ségra nie si ty 😉 😉 Možno sa na teba len kukne s myšlienkou na mimino a bude 😀

mon777
28. dub 2011

@majka_3 nie...akože ja viem, že aj on ho chce. A viem aj to, že keby to bolo len na ňom, tak som rodila už včera 😀 Ide o to, že on sa hrozne bojí o budúcnosť. Ako ja to beriem, lebo viem, že to nie je len tak...ale on sám neznáša, že sa človek na niečom dohodne a potom to zrazu mení a čo ja viem...a teraz to urobil on mne 😔 No...trochu sa čertím na neho 😀
Ale tak teraz som mu napísala za mimi a potom to už nechám tak...kým zasa nechytím "miminovskú depku" 😀 😀

kukucg
28. dub 2011

@mon777 no je to tazka skola, aj on sa bal hlavne preto ze siel po dlhsje pauze zase do skoly, a len v prvom semestri vyhodili asi polku 😒 ale koli matike si to zvdat nemusela, to nemali vela a ani tazku, take gymplacke veci 🙂 najviac ich poslo na zaciatku na stavitelstve, TZB a na atelieroch, ani nemozem uverit ze uz ma tych 6 rokov za sebou...
Projektov robil len par, robi totiz s kamoskou, ktora ma atelier, ale robi interiery vacsinou, a jej MM ma firmu kde to vyrabaju potom... tak robi navrhy, vizosky a aj do firmy chodi pomahat ked treba 😉 ina je sikovny, so spoluziakom robili projekt Visute zahrady tu v BA, a dostali aj ocenenie nejake, aj v telke a v novinach boli a tak 🙂 Len nas tato nema az tolko casu popri nas a skole robit, ale tento rok zacal simi do skolky chodit a za tyzden a pol bude mat aj po skole tak dufam ze sa mu to aj s robotou rozbehne dajak a ze aj financie budu lepsie, nech mozme aj byvanie poriesit konecne 🙂

piskle89
28. dub 2011

@mon777 To já to v ím, on má pořád nějaký strachy a tak by nejradši začal co nejdříve :D blázen :D

majka_3
28. dub 2011

@mon777 ved aj ten moj chcel..len mal strach co bude a podobne.... to ho odadzalo... ale uz sme spolu dlhooo tak uz bolo nacase aby sme boli traja 🙂
vy ste kolko spolu? chapem..vsetko je dobre..a potom pride taka depka..hehe..poznam 🙂 vsetky kamosky okolo man uz davno deticky len nic..... 🙂