Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
25. dub 2011

@dreana 😀 My by sme hrozne chceli velikú rodinu (4 detičky). Dievčenské mená vyhrali: Nina, Katarína, Kristína a ja by som veľmi, veľmi chcela Eriku alebo Majku, no priateľ Eriku nechce. A za chlapcov je jednoznačný Samuel, Dávid, Erik a štvrté ešte nie je vybrané.
Stredné mená chceme švédske alebo nórske. Ja osobne hrozne túžim mať takéto zmesky: Nina Jora , Katarína Astrid, Samuel Sigurd a Dávid Olaf, no toto ešte čaká na schválenie 😀 😀
A čo sa týka kočíka, tak ja by som chcela hrozne zelený alebo béžovo hnedý...také neutrálne farby, čo môže mať aj dievčatko aj chlapček 🙂 A čo sa týka značky... u nás doma vyhrali dema, bexa a 😵 😵 😵 bebe confort high trek 😵 😵 😵

A čo ty a @kukucg . Vy ste na tom ako??

Tu sú obrázky mojich milovaných kočíkov, medzi korými sa neviem rozhodnúť, no vďaka polohe náško vysneného bývania vyhrá asi bebe confort 😵 😵

mon777
25. dub 2011

prvý - bebe confort high trek 😵 😵 😵
druhý (zelený) - bexa AX3 😵 😵
posledný (krúžkovaný) - dema classic 😵

kukucg
25. dub 2011

@mon777 No my by sme chceli deticky tri, uvidime aj podla financii, byvania a tak, ale dve minimalne urcite, a ked sa bude darit ja by som aj 4 brala ale myslim ze manzel by chcel pri 3 skoncit. Inak aj ja som chcela Ninku, ale manzel nechce, tak sme sa zhodli na tej Nelinke. Z chlapcenskych sa mi tiez paci Dávid, ale to sme este nejak neriesili.
Pri kocikoch mi nejak velmi o farbu nejde, a kedze mam vytipovane take drahsie znacky a chcem ich kupovat z druhej ruky tak ake sa naskytnu 🙂 Chcem teda trojkombinaciu a aby bol kocik lahky, velmi lahky, predne mensie otocne kolieska a lahka manipulacia, polohovaltelne nohy aj chrbat, velky kosik, pratelny potah, sportakova korbicka aby sa dala otacat v smere aj v protismere, dost priestranny, aby sa dal hupat, a autosedacku by som chcela s isofixom...
Tak to splnaju tieto dva akurat bertini sa hojdat neda... ale neviem ako to urobim, pri simonkovi som totiz kocik ani nevyuzila a celu trojkombimnaciu sme predali ked sme prestali pouzivat vajicko, ale tajne dufam ze moje druhe dieta bude pokojnejsie a bude niekedy aj spat 😀 😀 😀

kukucg
25. dub 2011

@mon777 tak pridam foto aj ja
Bertini sa mi paci v zelenej a brio sa mi paci biela konstrukcia a pri briu sa daju farby kombinovat, ze vanicka ina, autosedacka ina a sportak iny 🙂

kukucg
25. dub 2011

@mon777 inak som rozmyslala nad bexou aj ja, len by som ju chcela vidiet nazivo a oskusat si ju, tamtie dva mam uz osahane, tak mozno nakoniec zakotvim aj aj pri bexe, ale pri tejto 🙂 len v nejakej veselsej farbe

mon777
25. dub 2011

@kukucg ten bertini je celkom pekný 😉 No ja som aj za to, že do autobusu (ak budeme chodiť autobusom) jednoznačne iba v šatke 🙂 Šetrí to priestor a zdá sa mi to praktické. A ak s kočíkom, jednoznačne s vajíčkom, lebo viem aké to je trepať sa s mega kočiarom do busu. Zažila som už aj také, že do jedného busu potrebovali ísť tri maminky a tak sa tam tiskali chúďatká a zakaždým sa museli vykladať a nakladať, aby mohli ľudia vystúpiť 😖 No nič moc 🙂

A ja po Ninke túžim už hrozne dlho. Podľa mňa je to najkrajšie ruské meno na svete!! 🙂

mon777
25. dub 2011

@kukucg tú bexu poznám. Stretla som ju u nás v meste a je hrozne super. A mamka, čo kočíkala mimi mala bohovsky dlhé nohy 🙂 🙂 A nevyzerala, že by zakopávala alebo niečo podobné. Zdala sa mi taká spokojná 😉

kukucg
25. dub 2011

@mon777 Och tak babysatka bola nasa oblubena nielen do busu, ale aj na prechadzky a doma 🙂 kedze moje dieta nebolo nikde spokojne 🙂
ale uvidime ake bude druhe 🙂
Ninka sa mi velmi paci a aj by sa hodilo k priezvisku, mame ho take ukrajinske 🙂 ale manzel nechce asi ho neukecam.... 😝
Tu bexu si teda pojdem niekam pokukat ale najviac sa mi aj tak paci brio 🙂

mon777
25. dub 2011

@kukucg Nemyslíš, že je to chybné? Mám len 18 a už je to vyše roka, čo túžim po mimi. Pripadám si ako cvok!

kukucg
25. dub 2011

aale coby, ja som tuzila po babu asi od 16 🙂 ked som mala cerstvych 18 dala som sa dokopy s mojim manzelom a on vie uzasne kreslit, celu izbu u mojich rodicov mam oblepenu kresbami babatiek co mi kreslil kym sme spolu neboli 🙂 spolocnost je zial nastavena teraz tak, ze to povazuje za cudne... ale ja si myslim ze je to induvidualne, na niekoho to dojde skor, na ineho neskor 🙂

mon777
25. dub 2011

@kukucg a na niekoho nikdy. Mne najviac vadí, že dievčatá, ktoré sú ako ja sú odcudzované, lebo túžia mať deti v mladom veku a ženy po 40, čo o dieťati nechcú ani počuť?? Prečo nikto neodcudzuje aj ich? Raz to nechápem.
Najviac ma však trápi a mrzí, že ma majú moji rodičia sa divnú a tvrdia, že sa vidia, že sa môj vzťah rúti do záhuby a ničí mi život a celú našu rodinu a tak...hrozne mi to vadí.

kukucg
25. dub 2011

@mon777 rozumiem ti velmi dobre 🙂 zhodou okolnosti je to taka vec ktora ma zaujima aj do skoly robim projekt teraz od odkladani materstva, tak riesim ze ake su dovody a tak.... a minuly semester som sa zaoberala mladymi mamickami, robila som rozhovor s babou co mala deti v 16, 18, 20 a 25. Aj jej kazdy hovoril ako si nici zivot, a teraz jej skor zavidia to co ma, je skvela mama, ma fungujuci vztah, super deti, a aj financne na tom nie su zle.... neboj sa trochu naburavat stereotypy, aj ked tomu ludia teraz nerozumeju a odcuzduju ta, mozno to pochopia neskor 🙂

dreana
25. dub 2011

@kukucg Tak to mas vyhodu, ja vybiram podle vzhledu, určo chci čtyř kolovy, aby byl spíš do terenu a aby měl vfelkou korbičku 🙂

jinak ja mam jmena prop holku Gabriela nebo Veronika, pro kluka Daniel nebo Martin 🙂) Gabča a Dan vedou 🙂

@mon777 No jinak byt to na mě a mít na to peníze tak mam deset dětí, ja jsem vyloženě rodinný typ, ale budou mi stačit dvě 🙂) zaleží na financich, což mě fakt stve...

@mon777 Teda ten dema classic je užasny!!!! A v zelené nebo modré super! Jsi mě inspirovala, díky :D

a co je na tom že chceme děti brzo? mě je 22, děti bych chtěla už davno, ale přece jeom je potřeba jim zajistit nějaké to bydlení a zázemí, proto s manžou čekame, ale myslím že rodinné typy jsme tu všechny ne holky?

dreana
25. dub 2011

Jinak taky přidávám foto kočarku, ale čím dyl přemyslím tím více mi vadí, že je jen na aukru a nemužu si ho ošahat :(

mon777
25. dub 2011

@kukucg ja sa nebojím, lebo viem, že ak sa začneme snažiť o mimi, urobíme to vtedy, keď budeme obaja vedieť, že sme schopní sa o malé postarať 🙂 Ale najskôr musím dokončiť gympel. Potom chcem ísť niekam do roboty...hocičo - predavačka v kaufe, čašníčka - to je jedno...potom po roku mimi VŠ dialkovo ... myslím, že s podporou a pomocou mojej polovičky to zvládnem 🙂 🙂 nech si vraví kto chce, čo chce 🙂

mon777
25. dub 2011

@dreana to s tým rodinným typom je pravda 🙂 Ja detičky milujem a preto chcem veľkú rodinu a túžim robiť v škôlke. Inak ak by niektorá z vás vedela, čo je na prijímačkách do NR na odbor PEP (predškolská a elementárne pedagogika), tak počúvam 🙂

kukucg
25. dub 2011

@dreana no hej, osahanie a oskusanie je asi dolezite aspon podla mna.... nech vies aka je s nim manipulacia, ako sa sklada a co ja viem co...
4 kolieskovy chcem aj ja alezase do terenu nemusi byt na to mam este po simim taku starsiu trojkolku s nafukovacimi kolieskami... takze ja skor do mesta, a hlavne nech je lahky, uz teraz mam krize dost v haji 😕 a ked beriem kocik plus dieta a nejake nakladanie do mhd a podobne 😒 no hadam to vydrzia 😀 tie krize myslim

kukucg
25. dub 2011

@mon777 urcite ano 🙂 drzim vam palce
ja zvladam ako tak aj skolu na dennom, lebo moj odbor sa dialkovo neda studovat, aj ked som mala 2 roky prerusene ale da sa to 🙂
chces ist na tu predskolsku pedagogiku??

mon777
25. dub 2011

@kukucg presne tak! Učiť v škôlke je môj sen 😵 Ty čo študuješ?

dreana
25. dub 2011

@mon777 Líbí se mi ten tvuj přístup, ten se mi líbí!!!

jinak s tou školou netuším :D Ja jsem chemik, takže tohle je trosku mimo mě :D

@kukucg hele tedka koukam že mas v profilu že se o mimčo už snažíte, tak jsem trosku zmatena :D překoukla jsem něco? :D

Jinak jsem si do albíčka dala kočarek aston, jukněte!! Moc se mi líbí! Co vy na něj? 🙂)

kukucg
25. dub 2011

@mon777 Ano je to krasna praca a je aj pre deti super ked je v skolke ucitelka ktora aj deti a svoju pracu ma rada, Simi ma skvele ucitelky a aj tam rad chodi, adaptacne obdobie mal asi 3 dni 😀
Ja studujem psychologiu,Bc. uz mam buduci rok stratnicujem na Mgr.

kukucg
25. dub 2011

@dreana no nie je to take ze sa vyslovene snazime, ale ani sa nijak nebranime, proste to nechavame tak ze ked to pride, ale taka moznost na vyber nebola 😀 tak som dala snazime sa
pravda je ze kazdy mesiac ocakavam s napatim ci mrcha dojde alebo nie 😖 teraz cakam v stredu a uz ma boli brucho zase dojde potvora 😝

mon777
25. dub 2011

@dreana veľmi pekný 😉 Kamarátka má podobný (neviem čo je to za značku) a zdá sa mi pomerne nepraktický. Keď sme boli vonku a nechala mi kočíkať malú, hrozne zle sa s ním chodí na chodník. Bohovsky je ťažký. A ak by si chcela otočiť malé, aby videlo dopredu a nie na teba, blbo sa ovláda, lebo sa mu trochu zmení ťažisko a taký je akoby ťažší. No to nie je presne tento, takže neviem. Keby som vedela, čo to má ona za značku... Raz sa jej opýtam a potom dám vedieť 😉

mon777
25. dub 2011

@kukucg paráda!! Tak potom držím palce 😉 Aj ja si myslím, že je dôležité, aby učiteľky rady robili to, čo robia, inak deti dopadajú ako ja...moje prvé učky som z duše nenávidela. Kričali na nás a stále nás zahriakávali za niečo. A tie, čo som dostala potom....to bola jedna báseň. Táničku som milovala!! 😀 A kde študuješ?? Lebo ja som uvažovala nad UMB v BB alebo UKF v NR a tá Nitra sa mi vere viac pozdáva. Už len kvôli tomu, že na 90% budeme bývať v Seredi a to mám do NR bližšie 🙂

dreana
25. dub 2011

@kukucg Hele ja vím že ted si řeknete že jsem magor, ale ja jsem smutna cely den když přijde mrcha a to se nesnažíme!! Takže vím o čem mluvíš :D

@mon777 Dej určitě, jde o to že ja bydlím na vesnici, příjkezdova cesta je takova štěrkova a tak, takže potřebuju fakt bytelný kočarek :D

kukucg
25. dub 2011

@dreana chcela som napisat nieco podobne ako mon 🙂 ja osobne nechcem ani pocut o kociku bez otacavych kolisok, vzdy ked trosku musis menit smer musis ho naklapat a nie je velmi lahky takze to nie je moc sranda... kamoska ho mala od niekoho pozicany kym bol jej v oprave a teda nadavala statocne.... 😠 ale mozno je to individualne, vidim vela mamiciek s kocikmi tohto typu 😉 ale ja by som do takeho nesla, ako som pisala lahky a dobre ovladatelny nech je.... ved sa s nim nachodis kilometre a kilometre 😀

kukucg
25. dub 2011

@mon777 to ano, aj ja mam spomienky na svoje ucitelky zo skolky 🙂 su dolezite pre kazde dieta 🙂 simi ma Majku a Lubku a ma ich rad, su k nim dobre, a nechyba ze deti pohladia, pomojkaju, rozpravaju sa s jim ked su smutne rano alebo tak, a kolko veci s nimi robia to je fakt skvele 🙂 simi vzdy pride s nejakou basnickou, rozpravkou, alebo vystrihovackami, kresbami 😉
Ja chodim na FIF UK v BA....ani ja ani manzel nie sme z BA preto mame aj problem s byvanim lebo je to drahe hrozne a mame len jedene prijem ale druhe babo uz hadam pride do nasho 🙂

kukucg
25. dub 2011

@dreana som si myslela ze koli terenu ho potrebujes, ale hadam by sa nasiel kocik aj lahsi ktory by teren zvladol 🙂 neviem kde vsade ho budes pouzivat, ale asi budes chodi aj MHD, a po meste, po obchodoch alebo tak.... v kazdom pripade si ho urcite oskusaj poriadne a ak toi bude vyhovovat tak potom nie je o com 🙂

S tou mrchou je to sranda 😝

mon777
25. dub 2011

@kukucg ja som videla už aj taký, čo mal síce kalsika 4 koliečka a neotáčali sa, ale nahíňali do strán. Mamička nemala absolutne žiadny problém so zmenou smeru. Aspoň sa mi nezdalo, že by mala. Tlačila ho jednou rukou a šla do takej zákruty, že mi skoro oči vyskočili, že jej to ide tak ľahko 😀

@dreana a myslím, že na štrkovú cestu je ťažký. Podľa mňa by sa ti zabáral do kamienkov a ťažšie by sa ti tlačil. Jednoznačne ľahký = dobrý 🙂 A to za MS a celodenný smútok dobre poznám aj ja. Ide ma z toho šlak trafiť, aj keď viem, že nemám byť z čoho tehu 😒 Aj tak to zamrzí, že sa ani nepošmyklo ani nič 😒

zuzikboc
25. dub 2011

@kukucg zatiaľ prevažne známy a priatelia, nejaké ďalšie info som nehľadala. Ak je to pravda, začnem sa stresovať, keď vysadím tabletky a nebude sa nám dlhšie dariť 😀
@dreana ak sa môžem pridať, ja mám pre dievčatko vybraté Emka a pre chlapca Erik. A kočík sa mi páči Rambler od Nestoru (masívny, preklápacia rúčka a vhodný aj do zlého terénu), jeho vzdialeného predchodcu sme mali pri žabke a osvedčil sa... 😀