Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

kukucg
25. dub 2011

@mon777 ano viem ja mam taku trojkolku, je to Quinny a ma to predne koliesko naklapacie podla mna je to super, je to take stabilnejsie ako na otaacavom koliesko pri trojkolke ale netreba ho naklapat, ale netusila som ze su aj 4kolesove s naklapacimi kolieskami 😕
v kazdom pripade otacne a naklapacie ok ale pevne pre mna teda nie 😝

Jj ja budem tiez zase smutna o par dni a ja mam aj z coho ani si nedavam pozor a to ani cez plodne dni a aj viem kedy ich mam a vzdy mrcha pride ☹ ☹

mon777
25. dub 2011

@kukucg meriaš si BT? A tej 4-kolesák bol ohromne pekný, no neviem. Ja som jednoznačne proti pevnýk kolečkám. Nieže by som mala odmaminkované voľačo, ale úplne mi stačilo kočíkanie kamoškinej malej. No aj na trojkolky mám svoj názor. Kamarátka z LV mi dala malého Dávka strážiť, keď mal 3 mesiace na dve hodinky. S kočíkom zaparkovala u maminy v robote a poviem vám, keď som ho potrebovali odtlačiť o kúsok ďalej, dal mi poriadne zabrať (a nie, zabrzdený nebol 😀 ). Bol ťažký ako sviňa!! Len škoda, že moja pamäť nejako pokrivkáva a ZASA si nepamätám značku 😀 😀 Asi si ich začnem zapisovať 😅

zuzikboc
25. dub 2011

Baby, a čo poviete na tento? Našla som ho pred pár dňami na nete a hoci nespĺňa nič z mojej pôvodnej predstavy o kočíku, som z neho úplne hotová 😀 Nevidela ste ho niektorá naživo? Je to Laviroo Core

kukucg
25. dub 2011

@mon777 Nie nemeriam, ale vzdy ma picha v pobrusku a mam taky ten sklovity vytok, proste viem kedy to je... ale tak vravim ze sa nejak brutalne nesnazime ale ak sa nebude darit budem si merat 😉
S tymi kocikmi je to hotove umenie, ja tiez som si vybrala nakoeniec podla toho vsetkeho co sa mi zda dolezite a co dobre a co nie, ja som mala golfac napriklad, ten sa neda ovladat jednou rukou a neda sa otacat v smere a protismere jazdy, trojkolky su dost nestabilne hlavne ak ides na obrobnik a zodvihnes zadnu cat a cely kocar stoji na jednom koliesku :-/ pevne kolesa zas tazka manipulacia... aj hojdanie mi chybala kedze som mala vecne nespokojneho vrestiaka 🙂
Preto u mna brio vyhrava keby do kelu lebo taky drahy.... aj z druhej ruky za menej ako 450 trojkombinaciu nekupim, ten bertini tak za 250 mozo aj 200....

kukucg
25. dub 2011

@zuzikboc fiiha tak ten som teda urcite este nevidela a ani o nom nepocula 😲 ja uz sice mam vybrane a asi neupustim uz ale vyzera teda zaujimavo 😉 kolko stoji, nevies??

mon777
25. dub 2011

@kukucg no mne sa páči aj OZON A3. Ešte keby bol aj s ručnou brzdou, bol by to skvosť medzi kočíkmi podľa mňa🙂
Čo sa mi vidí na ňom dobré a výhodné je to, že má 4 kolieska a predné otáčavé, takže s tým vychádzaním na chodníky a dvíhanie zadnej časti...myslím, že by tam strata rovnováhy ako pri trojkolkách nehrozila 😵 😵 Veľmi, ale veľmi sme s priateľom uvažovali nad týmto, no jemu sa nepáči fabra a ja ju milujem 😅

mon777
25. dub 2011

BAMBI OZON A3
Kombinovaný kočárek vč. autosedačky

Čtyřkolový kočárek (dle výběru možná i jiná konstrukce) s novým moderním desingem, vyroben z odlehčených slitin.

Možnost výběru konstrukce: - do poznámky zadejte typ konstrukce!
-4 nafukovací klasik
-4 kola nafukovací, z toho 2 aretační
-2 velká kola nafukovací+1-dvojkolo taktéž nafukovací.

- moderní nafukovací otočná kola (o 360 stupňů - možnost aretace) o průměru 270 mm
- pevná nafukovací zadní kola o průměru 310 mm
- podvozek má měkké odpružení
- centrální zadní brzdu
- výškově nastavitelná rukojeť
- šířka podvozku je 62 cm
- délka podvozku je 90 cm
- na podvozek lze nasadit autosedačku ve směru i proti směru jízdy
- komfortní hluboká vana
- vnitřní lůžko má polohování zad
- odnímatelná prací vložka
- vnitřní rozměry lůžka: 77x37cm
- na boudě je odvětrávací síťka
- elegantní sportovní sedačka s vlastní letní boudičkou (možnost kombinace boudy od hluboké vany),s nánožníkem - na podvozek lze nasadit ve směru i proti směru jízdy
- madlo
- polohování nohou, polohování zad, bezpečnostní 5-ti bodový pás
- délka lehu 89cm, šířka 34cm
- autosedačka v ceně - váhová kategorie 0-1 (do 13kg), polstrování, odnímatelná redukce okolo hlavy

Sada obsahuje:
- nánožník hluboká korba i sport
- taška na rukojeť v barvě kočárku
- pláštěnku
- autosedačku + adaptéry na autosedačku, nánožník a boudička
- hlubokou korbu
- sportovní sedačku

kukucg
25. dub 2011

@mon777 tiez vyzera dobre, mne by sa pacila ta modro-hneda kombinacia keby bolo este o nieco tmavsia , ina vyzera ze ma vseko co by mal mat 😉

dreana
25. dub 2011

@kukucg tak jasně, že budu, ale hlavně s ním budu tady u nas, ale tak třeba najdu nějak kompromis, hlavně se chci podivat do obchodu.

když mě se ty s dvěma malýma a dvěma velkýma kolečkama nelíbí

@mon777 tak děkuju za radu, s tím kočárkem to bude jeste sranda, ale juknu zda by se mi nelíbil nějaky co tu radíte 🙂)

@zuzikboc Teda ale ten vypada taky dobře, ale nelíbí se mi tolik vzhledově, ale je to ten typ co mam rada 🙂)

mon777
25. dub 2011

@kukucg ako to nazvať?? Je to "PÁN KOČÍK" 😵 😵 Len tá ručná brzda mi pri ňom trochu asi bude chýbať, ak si ho kúpim. Lebo ak ťa má ťahať k zemi, keď pôjdeš dole kopcom, tak díki 😀

dreana
25. dub 2011

Holky měříte si některá BT? Ja jsem si říkala, zda nezačít, abych věděla kdy mam vlastě ovulku a tak,co vy na to?

mon777
25. dub 2011

@dreana akože nie že by som sa do toho vyznala, ale som rada, ak pomôžem 😀

kukucg
25. dub 2011

@dreana Ja nie ale neotehotniem do juna tak potom zacinama v oktomri a to uz si urcite predtym merat budem aby to co najskor vyslo potom, len si musim nastudovat co a ako 😉

mon777
25. dub 2011

@dreana ja meriam 🙂 Aj keď nie vždy a 100% vzorne, ale tento MC som sa polepšila 🙂

kukucg
25. dub 2011

@mon777 Ano vyzera velmi dobre 🙂 Aj ked pre mna mojich favoritov asi uz netromfne 😀 ale tak ktohovie

kukucg
25. dub 2011

@mon777 tak nam hod info ze co a ako 😉

mon777
25. dub 2011

@kukucg no tak BT...všetky asi viete, čo to je, takže to vysvetľovať nemusím 😀 Merať ju treba každý deň v tú istú dobu. Ja osobne meriam o 5:30 +/- 10 minút. Ak budete merať ortuďovým teplomerom, tak 10 min a ak digi, je to ľahšie a rýchlejšie 🙂 na fertilityfriend.com si môžete zapisovať teploty a potom vám to urobí graf a vyznačí OVU (ak bola). Ak chcete, dám sem svoj marcový. Nie je celý, lebo som furt zaspala, ale na ukážku by mal stačiť 😉

dreana
25. dub 2011

@mon777 jj hod prosím info a prosím jako pro blbe, jsem v tomhle uplny lajk 🙂

zuzikboc
25. dub 2011

@kukucg Nebol ani drahý, vychádzal aj s vajkom na 300 € nový 😀

kukucg
25. dub 2011

@zuzikboc a nevies ze ci sa polohuju zvlast nozicky a zvlast chrbatik alebo sa len tak cely naklapa???

kukucg
25. dub 2011

@mon777 jj daj 😉

kukucg
25. dub 2011

@mon777 a co povies na tento?? je tiez super, mam ho aj odskusany a ma aj brzdu 😀
Kočík S4 Casualplay je tým najlepším riešením na jazdu do všetkých terénov.

Kolekcia casualplay 2010 je vytvorená tak, aby vás celkom uchvátila. Nové textílie značky casualplay obsahujú špeciálnu úpravu „Ultra-fresh“. Tieto textílie sajú pot a udržujú tak dieťa v suchu a pohodlí. Textilné poťahy sú odnímateľné a môžu sa prať. Materiály sú vhodné predovšetkým pre alergikov, ale ich výhody určite ocení i akékoľvek iné dieťa a jeho rodič.

Nový kočík S4 Reverse s otočnou sedacou časťou je kombináciou najmodernejších technológií a designu. Umožňuje dieťaťu cestovať v oboch smeroch – pozerať sa buď na rodičov alebo smerom dopredu na okolie.

Má pevnú konštrukciu so 4-mi nafukovacími kolesami a nastaviteľnú opierku hlavy pre maximálne pohodlie dieťaťa.

Pásy, ručná brzda a parkovacia brzda zaručujú maximálnu ochranu dieťaťa a tým tiež väčšiu pohodu rodičom. Váš malý dobrodruh si tak môže vychutnať vzrušujúce výlety v meste alebo kdekoľvek inde. Kočík S4 Reverse sa dá ľahko zložiť, čo uľahčuje jeho prepravu a skladovanie.
Kočík presiahol všetky NFS 54-001 smernice.


Technické údaje:

* OTOČNÁ športová sedacia časť do protismeru

* 4 nafukovacie kolesá
* Dvojité predné koleso plne otáčavé o 360° alebo uzamykateľné na jeden smer
* Odpružená predná aj zadná náprava
* Unikátny, kompaktný, nový design kolies (ráfiky a hustiteľné pneumatiky)
* Bubnová brzda s ručným ovládaním - bovdenovým
* Parkovacia brzda
* Teleskopická 3-polohová rukoväť
* Odnímateľné madlo
* Veľký priestor na nohy pre lepší komfort v prípade, že dieťa spí

zuzikboc
25. dub 2011

@kukucg neviem, také údaje o ňom ešte neboli, ale podľa obrázkov to vypadá, že sa len vyklápa celý 😖 Preto som zisťovala, či ho niekde nemajú naživo, vyskúšať a popýtať sa na detaily. Zatiaľ má oslovil len výzorom 😀

mon777
25. dub 2011

@kukucg vybavený fantasticky, no mne sa nepáčia tie koliečka v predu 😒 Dá tozabrať, vybrať si kočík snov. No tu mám tie grafy

mon777
25. dub 2011

jeden je marcový, nie je celý, lebo som furt zaspala, OVU je na 14 DC, no je tam málo teplôt, takže nevyznačilo DPO 😠
A ten druhý meriam teraz. prvý deň po MS som zaspala, tak tam nie je, no odvtedy meriam poslušne. Najviac ma štve, že som 14DC a ani len náznak OVU 😠 😠 Veď uvidíme, čo bude.

kukucg
25. dub 2011

@mon777 No to hej 🙂 vyskladat je najlepsie 🙂 Jediny pre mna dokonaly je Brio go ale tam by som menila cenu 😀 😀
Inak to koliesko sa nepacilo ani mne ale ked som ho skusala bol velmi dobry 🙂
Tie grafy si musim prestudovat, nejak sa v nich nevyznam 😒

mon777
25. dub 2011

@kukucg Ono na tej stránke si značíš, kedy máš akú MS, styk, insemináciu, výtoky, bolesti a také hovadiny. Samozrejme, že najhlavnejšia je MS a teplota 🙂 1. DC vieš kedy je (prvý deň MS) a po MS začneš merať teplotu vždy v tú istú hodinu pred tým, ako vstaneš z postele, takže si odlož teplomer na nočný stolí 😉 potom si len značíš teploty a graf sa ti kreslí automaticky sám. Na OVU klesne teplota rapídne dole (môj marcový 14.DC) a potom vystpi vysoko hore a pred prvým dňom ďalšej MS teplota klesne. Ak si tehu, tak sa stále drží hore a tuším by mala aj stúpať (to ti na 100% nepoviem, lebo som také ešte nezažila, i keď možno aj, no vtedy som nemerala ešte 😢 😢 😢 ). Jedna baba mi v téme o Duphastone povedala, že na ten 22DC sa mohlo vyjíčko uhniezďovať, lebo teplota klesla, no stále bola pomerne vysoko (to je tých 36,7), no vtedy som nemala byť z čoho tehu ☹

mon777
25. dub 2011

@kukucg http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/slov... ak by si chcela nejaké info o tých divných tehu skratkách 😉

kukucg
25. dub 2011

@mon777 Dakujem si zlata, nastudujem a vyskusam merat teraz mo ms a uvidime ci to tento cyklus vyde 🙂 mohlo by lebo potom mame pauzu az do oktobra 😝

mon777
25. dub 2011

@kukucg prečo pauzu? Akú pauzu? Uniklo mi dačo?? 😀 😀