Nízká hladina testosteronu?

17mia17
24. led 2022

Ahoj, už som párkrát písala, že sa z priateľom snažíme aktuálne rok aj štvrť o miminko. Dneska som bola na gynde a doktorka z toho čo sme sa bavili a aj z ultrazvuku usúdila, že je nepravdepodobné že by bol problém u mňa a odporučila spermiogram. Už som sa o tom s chlapom bavila pred pár mesiacmi, no netváril sa na to nadšene.
No a čím ďalej premýšlam nad tým, že by mohol mať zníženú hladinu testosterónu. Sám od seba sex nechce, len keď prídem s tým, že by to mohlo vyjsť, alebo prostre keď s tým začnem ja a aj to sa stáva, že povie že je unavený, že sa mu nechce atď. Príde mí niekedy až taký apatický. Pozerala som že sú nejaké doplnky testosterónu tak neviem či mu to skúsiť ponúknuť alebo aby šiel najprv za obvodnou či by mu vzala krv a zistila to z toho. Nie som si istý, či je úplne dobrý nápad ho nejak nútiť do toho spermiogramu. Riešili ste niekto podobný problém?

petradt1986
24. led 2022

@17mia17 a neni z toho pritel spis otravenej? Z toho sexu na povel? Jak si psala, ze za nim prijdes, ze by se to mohlo povest?
Ono to tak vypada spis, ze dite chceš ty a on ne.

17mia17
autor
24. led 2022

@petradt1986 práve že on prišiel za mnou s tým, že chce aby som vysadila antiku, že už deti chce, ale sám povedal, že nemá chuť na sex a že s tým mal problém aj predtým. A sám prišiel aj s tým, že mu mám povedať keď bude na to vhodná doba. Pred snažením sme mali tiež sex len párkrát do mesiaca, vždy z mojej iniciatívy a to som vtedy brala antinu. Respektíve bývalá partnerka sa s ním aj rozišla údajne kvôli tomu, že nechcel sex tak casto ako ona.

uzivatelkapetra
24. led 2022

@17mia17 určitě by si měl zajít na spermio. Pro chlapy je to strašný zásah do ega, ale neuvědomují si jaké to je pro ženy. Tohle je to nejmenší, co pro dítě může udělat a bohužel problém na straně chlapa bývá skoro stejně často jako u ženy.

jonasel
24. led 2022

@17mia17 ahoj. Máme stejný problém. Chceme mimčo, snažíme se 7 měsíců, zatím se nepovedlo. Manžel taky nemá moc choutky. Na internetu si našel dotazník od doktora, který vyplnil a vyšlo mu, že má nízký testosteron. On kromě té chuti je i věčně unavený a nemívá ranní erekci, skoro nikdy. A určitě nedoporučuji kupovat volně prodejné, ale poslat ho na krev. Výška testosteronu se pozná z krve, manžel na to taky půjde. Bude za chvíli nastupovat do nové práce a až půjde k doktorce kvůli nástupu, nechá si tam zaškrtnout i hormony.

17mia17
autor
24. led 2022

@jonasel to by tiež sedelo na môjho a príde mi, že sa to čím ďalej zhoršuje.

jonasel
24. led 2022

@17mia17 hele stres taky hraje velkou roli. Teď, co je manžel měsíc na úp, tak se uklidnil, že ho v práci nikdo nes**e a choutky jsou vyšší a máme sex 2 x týdně. Před snažením to bylo tak 3 x měsíčně. Ale rozhodně bych mu to nadhodila. Protože nízký testosteron způsobuje malou pohyblivost. Já doporučuji nejdříve tohle, než ho poženeš na spermio.

jonasel
24. led 2022

@17mia17 jinak jsem manželovi koupila SELZINK, píšou, že je dobrý i na sperma, tím taky nic nezkazíš 🙂 bere se jeden denně

17mia17
autor
24. led 2022

@jonasel no ono je to tak jedno z druhým. On celkovo odmieta fyzickú aktivitu, nevytiahnem ho ani na prechadzku, do toho má astmu na ktorú sa vyhovára, že preto nikam pešo nechce. Že má stres, tiež vravel, no on je taký, že negatívne veci dusí v sebe. Máme protismeny v práci a večer ma väčšinou odbije s tým, že je unavený. Cez víkend sex len cez deň (lebo večer proste nechce) z mojej iniciatívy, no mňa už to tiež nebaví. Tiež už som na tom tak, že deti chcem ale na sex nemám chuť, keď viem, že zasa musím začať ja.

jonasel
24. led 2022

@17mia17 zkus s ním v klidu promluvit. Za mnou přišel manžel sám, že to chce začít řešit. A když už jde na sex, tak mu neříkej, že máš plodné dny, prostě ho jen sveď, ať nemá pocit, že to je jen kvůli mimču 🙂 já třeba jsem taková, že s manželem všechno chci sdílet, ale nedošlo mi, že na něj nakládám svým způsobem stres. Takže jsme se po jedné hádce a pak pár hodinám vysvětlování dohodli, že mu o tom nebudu každý den něco vykládat a je to lepší.

17mia17
autor
24. led 2022

@jonasel ja už som sa s ním o tom bavila, ale už je z toho vynervovaný, že to furt riešim. Keď som sa ho aj pytala či si to nejak nerozmyslel, tak vravel, že nie. Už má aj meno vymyslené a sám aj navrhoval, že sa prestahujeme do menšieho bytu, aby sme mali viac peňazí potom na mimčo aby sa malo dobre.

verka86
24. led 2022

@17mia17 určitě bych ho poslala na spermiogram. Manžel byl taky, bohužel byl problém u něj. Doktor nasadil léky a doporučil Folandrol. Jinak jsme byli přímo u androloga, v této oblasti má více znalosti, zkušenosti a taky více možností, co zvolit, než obyčejný obvoďák. Udělal nám oběma genetiku a rozbor krve snad úplně všeho. Je sice pravda, že to chlapi psychicky hůře snáší, ale jedno vyšetření vydrží a budete vědět, na čem jste.

jonasel
24. led 2022

@verka86 ale jestli je už takhle vystresovaný, tak to asi k ničemu nebude, akorát se zabejčí, to chlapi umí.
@17mia17 asi bych mu nechala nějaký týden oddech a pak to zkusila v klidu znovu 😇

17mia17
autor
24. led 2022

@jonasel tak veľmi ma to prekvapilo, ale nakoniec idem zajtra po žiadanku a povedal, že tam pôjde, že by bol akurát rád ak by som šla s ním. Snáď si to ešte nerozmyslí.

jonasel
25. led 2022

@17mia17 tak super 🙂 tak dej pak vědět, jak jste dopadli 😇

gamora
28. led 2022

@17mia17 ahoj, my sme davnejsie riesili rovnaky problem, dlha snaha o potomka sa podpisovala na nasej psychike, zacali sme riesit vysetrenia, najskor u chlapa, kedze je to rychlejsie, vysledkom bola astenozoosperia...takze este vacsi stres, hned nas hnali do IVF...ja som tiez vzdy tvrdila ze ma nizky testosteron, a tak som patrala po lekarovi. Nakoniec som nasla androloga, gynekologa a sexuologa v jednom, tam sme sa objednali obaja, manzelovi zistil z krvi ze teda skutocne ma nizky testosteron, ale nepredpisal mu lieky na zvysenie testosteronu ale hormony na zvysenie poctu spermii (normalne clostylbegit). Lieky na zvysenie testosteronu by boli v nasom pripade snahy o potomka a danom spermiograme kontraproduktivne. Manzelovi po tristvrte roku upravil hormonmi spermiogram az na normu. Nakoniec sme museli aj tak do IVF lebo problem bol v mojej imunite - zvysene Nk bunky...takze uz ked tak sa dajte obaja kompletne vysetrit naraz, a to dokladne. To ze mas pravidelnu ms a ovu neznamena ze nemoze byt problem aj u teba...

17mia17
autor
28. led 2022

@gamora no, ja som čakala že aj mňa pošlú rovno, ale na gynde ppvedala že zatiaľ len on aby šiel. No a podarilo sa vám nakoniec?

gamora
29. led 2022

@17mia17 po 3 neuspesnych inseminaciach (uz s normospermiogramom) sme podstupili IVF. Pred IVF mi zistili na reprodukcnej imunologii zvysene Nk bunky. ET nevysiel, nasledovala dlha liecba Medrolom, kontroly krvi na imunologii a az v novembri minuleho roku vysiel KET, takze sa teraz modlim aby bolo vsetko v poriadku az do konca. To, ze poslala doktorka najskor muza, je standardny postup...u nas cely ten proces pozostavajuci z planovanych stykov (tzn. Folikulometria + injekcia Ovitrel), az inseminaciami a ivf trval takmer 3 roky...Uvidis ako vyjde spermiogram vam, ak bude v pohode tak potom sa zameraju na teba, pripadne vas poslu do CAR. Ja som napriklad na gynde mala vzdy vsetky vysledky super, ako hormonalny profil tak ms, ovu, proste vsetko ako hodinky. Az podrobnejsie vysetrenia odhalili problem...drzim palce

17mia17
autor
29. led 2022

@gamora tak uvidim, potom ked tak napisem sem. Neviem, možno to je len psychikou alebo tak. Držím palce aj ja nech to vyjde 😊