"Očistná kúra" po vysazení antikoncepce, máte tip?

weddingm
7. říj 2012

Ahoj, chtěla jsem Vás poprosit o radu, zda-li nemáte nějaký typ na očištění organismu po dlouholetém užívání antikoncepce?

Moc díky.

WM

ivca_doubek
7. říj 2012

Dřív se říkalo že by se nemělo otěhotnět 3 měsíce po vysazení, ale myslím že dneska už to neplatí, jsou jiné antikoncepce s nižším obsahem hormonů než bylo dřív... Myslíš vyčistit od těch hormonů z ní? Nejlepší je asi ji nebrat 😀. Oba naši kluci jsou počati druhý cyklus po vysazení, před Matýskem jsem ji užívala 10 let, a následky to na nich nezanechalo... 😀

citun
8. říj 2012

Určitě souhlasím s ivca_doubek.Já otěhotněla,při druhém dítěti,hned první měsíc po vysazení.Taky to na synovi není vidět. 😀

coxa
8. říj 2012

Ahoj, můj doktor dokonce říkal, že to je nesmysl a zbytečné, ikdyž někdo otěhotní přes antikoncepci tak to na dítě nemá vliv.

camelinka
8. říj 2012

Ted uz to neplati, ja to brala tak, ze dokud telo neni "cisty" tak neotehotnis, takze sme se zacali snazit hned po vysazeni,brala sem 10 let a 4.cyklus byla tam 😉

sarkar
8. říj 2012

Souhlasím s názory holek výše. Kamarádka psala bakalářku na toto téma - prý se nejlépe otěhotní 1-2 měsíce po vysazení. Tak jsem to vyzkoušela a funguje to, taky jsem otěhotněla okamžitě a to jsem brala asi 8 let...

nikiii
8. říj 2012

Přidávám se ke všem předešlým názorům, obě naše děti jsou počaté hned po první "přirozené" MS bez antikoncepce a vše je s nimi naprosto v pořádku, a to jsem ji brala skoro 8 let.

blondynka400
8. říj 2012

Taky si myslímn že je to zbytečné... Ty dávky jsou natolik malé, že v organismu nic nezůstává...
Problém bývá spíš po dlouhodobém úžívání (o obzvlášť když se HA bere od mladého věku když cyklus ještě není plně dozrálý) s tím, že ti cyklus hned nenaskočí (hlavně ovulace) a to spraví stejně jenmo čas a podpoří možná bylinky. Takže já osobně bych na nic nečekala 😉

ivaanka
8. říj 2012

Brala jsem antikoncepci 12 let - vysadila jsem a hned první měsíc otěhotněla. Při druhém synovi jsem ji ani nevysadila 🙂 A kluci jsou zdraví 🙂

blahova_andrea
8. říj 2012

Nic takového není. Jen prostě přestat antikoncepci brát. Nemyslím si, že by to něčemu vadilo. Někdo otěhotní i přes pilulky, jinému to nejde ani roky po vysazení. Myslím, že vždy rozhoduje více faktorů. Jak už se tu psalo výš, dneska už mají prášky jiné složení a není potřeba kolem nich nadělat tolik humbuku jako to bylo za našich maminek. Víc by mě trápilo očištění od jiných jedů v těle, které mohou být pro miminko horší.

pablinka
8. říj 2012

HA jsem začala brát asi v 17 kvůli nepravidelnému cyklu, brala jsem ji cca 11 let, po skončení cyklus naskočil naprosto pravidelný, navíc MS bezbolestná (ne jako při braní HA), otěhotněla jsem cca 3 měsíce po vysazení, ale předtím jsme to ani nezkoušeli, doktorka doporučila začít se snažit hned po vysazení, že je nejvíc šancí otěhotnět. Myslím, že očista není třeba, ať už se člověk snaží nebo nesnaží otěhotnět. Jak jsem přestala brát prášky, tak jsem hned do měsíce viděla změny - lepší pleť, lepší psychika, úbytek na váze, MS přesně po měsíci, slabší a nebolestná...

miskadovci
8. říj 2012

Souhlasim se vsim, co bylo receno. Ptala jsem se na to i doktorky a ta rekla, ze az budeme chtit, tak jen dobrat platicko a vrhnout se na to 🙂 na nic necekat

naomi6
8. říj 2012

Také souhlasím s ostatními, žádné čištění není nutné, je to hloupost, můžete se snažit hned po vysazení. Držím palce 😉