Opakované neúspěchy při IVF, máte radu, povzbuzení?

misutka30
15. bře 2016

Ahoj snažilky, jsem čerstvě po 3. neúspěšném IVF, z toho během ani ne tří let byl celkem 3x ET a 1x KET, mezi tím asi 4x ministimulace. Pokaždé bez úspěchu, krom jedné výjimky nikdy nic na zamražení ☹ Manžel má špatné spermio, já bych měla být zdravá, jen menší problémy s imunologií na mé straně, ale dle lékařů nic neřešitelného. Nechápu, proč se pořád nedaří, nikdy nebyl pozitivní test. Jak sami znáte, postupem času je to náročnější a náročnější na psychiku, takže přistupovat k tomu pozitivně už mi nejde... Máte někdo povzbuzení, zkušenost, že i po xtém pokusu se zadařilo?? Nechci se vzdát naděje na vlastní miminko, poslední pokus byl už i s dárcem. Jsem ve fázi, že nevím, jak dál.... Děkuji za případné reakce.

verca35
16. bře 2016

Sice tě nepovzbudím jak by jsi asi chtěla, protože taky zatím bojuju, ale musíš prostě bojovat dál, tu imunitu bych si zjistila úplně přesně co je tam za problém, může to být právě ten problém, proč se embryo neuchytí, já jsem právě před OPU u svého třetího ivf a právě z důvodu imunity budu mít infuze intralipidů, taky se mi nikdy emryo nechytlo i když bylo vždy kvalitní a dle embryologa prý lepší být nemohlo, ten boj je hrozně dlouhej a nejhorší na tom je, že nikdo nezaručí kdy to miminko přijde a jestli vůbec, ale věřím, že když se člověk nevzdá tak jednou prostě zvítězí.
Moc ti přeju aby se problém brzy zjistil a nemusela jsi už déle čekat na to vytoužené miminko 🙂

evcann
16. bře 2016

@misutka30 také to znám, léta trápení, ale nakonec se zadařilo, říká se a i to tak je každé se zadaří jen každé za jinou dobu. Neboj, vydřž. Já už pak měla šílený stavy až nenávisti a zoufalství. Každý říkal at jsem v klidu, ale to nešlo, ale i tak se nakonec vždy zadařilo. Krom jiných věcí tak já taky měla imunitu a je určite i preventivně brát Prednison. Opravdu žádný moc lék neexistuje, chce to jen vydržet a bojovat, přeji moc moc štěstí at to brzy vyjde 🙂

misutka30
autor
29. bře 2016

@verca35 Ahoj Verčo, díky za reakci. ohledně imunologie jsem pod dohledem prof. Ulčové Gallové, je to kapacita, nevím, kdo jiný by v tom mohl lépe pomoct. Můžu se zeptat, kolikátý máš transfer? Mě trápí už jen to, že nikdy nemáme nic na zamražení, i když to vždy vypadá nadějně, že aspoň něco zbude. Manžel už se tak nějak smířil, že biologicky dítě jeho nebude, ale pro mě je zatím představa toho, že by nebylo ani moje, děsivá. Adopci si zatím představit neumím.Nejhorší je ten čas, který nám rychle utíká... držím palce, aby pro tebe byl tento transfer poslední a úspěšný!

misutka30
autor
29. bře 2016

@evcann Ahojky, děkuju za povzbuzení! Ono je to těžké, zpočátku jsem byla plná optimismu, při prvním ivf jsem věřila, že vše dopadne. S postupnými neúspěchy je to horší a přesně jak píšeš, chytré rady od lidí typu: "buď hlavně v klidu, odjeď na dovču", bych vymazala ze slovníku. Kdo nezažil, nepochopí. Můžu se zeptat, jak dlouho vám to trvalo? Člověk by byl ochotný počkat řadu let, jen kdyby věděl, že se to nakonec podaří. My jsme si teď s manželem aspoň naordinovali týden na horách, teď už opět v práci, ale v lepší pohodě.

verca35
5. dub 2016

@misutka30 ahoj, tak u nás bohužel nedošlo ani k transféru, bylo jen jedno embryo a to bohužel nevydrželo ☹ tohle mě dostalo ještě víc než ty neúspěchy před tím, protože jsem s touhle variantou vůbec nepočítala, takže ještě vůbec nevím co bude dál, bude mi 39 takže věk neúprosně běží a já mám pocit, že už je má šance na mimčo asi definitivně pryč ☹ tobě samozřejmě moc držím palce 😉

verca35
5. dub 2016

jo a transférů bylo celkem 6 a celkem 7 embryí a nikdy žádný těhu ☹

olasek
5. dub 2016

@misutka30 ahojky, mám dvě děti 😵 ... ale trvalo to.... Hned 1.IVF bylo stopnuté - po OPU jsem neměla jediné zralé vajíčko a doktor mi jen tak mimochodem řekl, když jsem se oblékala za paravánem, že mít vlastní děti nebudu ať se smířím s darovaným embryem. No, nemusím asi popisovat, co to se mnou udělalo. Bylo to hodně špatný, celá jsem se vnitřně zasekla, ani manželovi jsem to nebyla schopná říct. Trvalo mi rok a půl než jsem byla schopná jít zase k lékaři - samozřejmě jinam!!!! 2.IVF nic, 3.IVF nic ani k zamražení.... mezitím nějaké neúspěšné IUI ... depka hrozná, pro slzy už jsem neviděla, každé těhotenství kolem mě jsem obrečela a totálně KO jsem byla z kamarádky, která mi po 2 měsíčním vztahu oznámila, že nechtěně otěhotněla. Co mi pomáhalo - mluvit o tom, stále a pořád dokolečka, protože nikdy nevíte, kdo vám řekne něco, co vám otevře oči nebo posune vaši myšlenku někam dál....hrozně mi tenkrát pomohlo náhodné setkání s bývalou kolegyní z práce ... už nevím, co mi přesně řekla, ale řekla něco co mě hrozně pomohlo začít pracovat s myšlenkou adopce a pustit ji k sobě ( před tím pro mě naprosto nemyslitelné). Po 5 letech jsem se s adopcí smířila, vnitřně jsem se přestala stresovat, že by to tak mohlo dopadnout ... a pak s to povedlo. 10 vajíček - 3 zůstaly ještě na zamrazení ... 4.IVF Míša a po dvou letech hned na první KET Lukášek..... Moc držím pěsti...!!!

tehulka1167
5. dub 2016

Já jdu do pátýho pokusu a věřím,že ten prcek bude dřív neebo později. Někomu se zadaří hned někomu až dýl,ale tak je to i v běžném životě bez IVF. 🙂

jahodnice
5. dub 2016

@misutka30 u nás špatné spermio u manžela, já zdravá, ivf jsme absolvovali v 37 letech, 2 transfery 2 embryí, nepodařilo se. Vzhledem k věku jsme si řekli, ze končíme. Teď už máme 2 holčičky přirozeně, podruhé jsem otěhotněla, když bylo malé 9 měsíců. Držím palce!

misutka30
autor
9. dub 2016

@misutka30 Ježiš, Verčo, to je mi moc líto, že nedošlo k transferu! Úplně mě zamrazilo, když jsem to četla. Tuším, jak jsi se cítila, prošla jsem si tím jednou taky - po prvním neúspěšném IVF jsme šli do ministimulace, přirozeně jsem měla na vaječnících dvě vajíčka, obě se oplodnila a byla k transferu, mělo k němu dojít třetí den tuším. Ráno jsem si ještě volala s embryologem, chystala jsem se už odjet do centra, když v tom znova telefon a že je jim líto, ale obě se rozpadla, jezdit nemusím. Byla jsem vyřízená daleko víc, než po tom neúspěšném IVF. Když čtu tvůj příspěvek, vidím, že jsme na tom velice podobně, také jsem po 7 neúspěšných transferech a nikdy nic... je to boj... chápu, že i věk je stresující... moc moc držím palce, aby se na vás i na nás usmálo štěstí!

misutka30
autor
9. dub 2016

@olasek Ahojky, díky za tvůj příspěvek - to je přesně to, co člověk potřebuje slyšet, aby mohl jít dál, je to úžasné!! A neuvěřitelné, čím si člověk musí projít... i mně už teď doktorka naznačila možnost darovaného embrya... nevím, stále se držím naděje na naše vlastní děti a možná i to mě brzdí? Každopádně díky za tvůj happyend 🙂

misutka30
autor
9. dub 2016

@jahodnice Zázraky se dějí a přesně tohle mi dodává naději! Děkuju!

suzief
9. dub 2016

My se snažili jen půl roku, žádné zkušenosti s umělým oplodněním naštěstí nemám, zadařilo se přirozeně. Měla jsem zdravotními protože s kterými to nešlo ( endometriózu ) a manžel taky nic moc spermiogram.
U mě pomohlo změna stravy, cvičení a léčba čínskou medicínou, manžel to samé. Nejen, že jsem se velmi rychle zdravotně lepsila po 3 měsících změny životního stylu js byla těhotná ani jsem tomu nemohla věřit.
Takže za mě, zamyslet se nad tím co jíte a děláte a pátrejte a starejte se o své zdraví a tělo, dr. Mi nikdy nepomohli. Za zkoušku nic nedáte, aspoň u manžela by mohla přijít větší změna a snaha....hodně štěstí

misutka30
autor
9. dub 2016

@suzief Ahojky, gratuluju k přirozenému otěhotnění, měli jste štěstí! My jsem také zkoušeli čínskou medicínu, cítila jsem se lépe po akupunktuře, léčitelka mi nabízela i jak ty píšeš nějakou očistu, změnu stravy, do toho jsem tenkrát nešla, nezvládla bych to, miluju sladké a jídlo obecně. Nicméně teď uvažuju i nad touto změnou, minimálně ať si pak můžu říct, že jsem udělala maximum. Jinak čínské bylinky manželovi na lepší spermio nepomohly (užíval je teda asi 4 - 5 měsíců). Paradoxně měl nejlepší spermio při 1. IVF (i když i tehdy mělo do normy hodně daleko) a od té doby, co se léčíme, tak ho má horší a horší! Vitamíny mu nepomáhají. A můžu se zeptat, jaké cvičení máš na mysli?

damae
9. dub 2016

@misutka30 Ahoj, nevím, jestli tě to uklidní, nebo ne, ale my se snažíme uz přes pět let a myslela jsem, že mě to vždycky bude bolet pořád stejně, ale už jsem otupěla. Díky bohu! Jo jasně, pořád ještě mi to vadí, přijde mi to nepsravedlivé, každou menstruaci si říkám, že to je blbý... Ale už na to koukám tak nějak shora. Mám přesto a nebo možná díky tomu skvělý vztah s manželem a hledám i další výhody - můžu si dělat kdy chci co chci, utrácíme peníze za dům a za cestování...
Tak si říkám, že to asi bylo nezbytné, obrana organizmu proti tak dlouhodobému stresu... Buď tohle, nebo Bohnice 🙂 (maj tam pro nás nějaké oddělení??)

Samozřejmě jsme nepřestali se snažit, stále více uvažuju o adopci (která pro mě byl původně také nepředstavitelná...).

No tak to nebylo, cos chtěla slyšet, ale třeba je to aspoň trochu povzbuzující... Představuju si, že otupění čeká po X letech na každou snažilku, jako vysvobozující lék.

BTW: věta "nemysli na to" ze mě také dělá neuvěřitelně agesivního jedince - ještě štěstí, že v kabelce obvykle nenosím nic ostrého...

suzief
9. dub 2016

@misutka30 myslim, ze je jedno jake cviceni ja zacala t25, to je neco jako Jillian. Manzel taky cvici v posilovne.

olasek
10. dub 2016

@suzief a @misutka30 ... jj, také na tom určitě něco je! Při nadváze se doporučuje zhubnout před IVF 10% váhy, pokud nadváha není tak nasadit zdravější stravování a pohyb.... Ono je to tak i u zvířat - když kráva nemůže zabřeznout tak se jí nedává nažrat.... 😀

bubinko1506
11. dub 2016

ahoj, u nas to bolo tiez komplikovanejsie a boli casy, ked som myslela, ze sa od zialu zblaznim. o dietatko sme sa snazili 4 roky, podstupili sme 2x IVF (2x ET a 1xKET). manzel ma zly spermiogram, s ktorym sa neda nic robit, k tomu geneticku odchylku, kvoli ktorej boli nase sance na vlastne dieta velmi nizke (odporucali nam hned od zaciatku darcovske spermie, ale to sme odmietli).
na prekvapenie vsetkych 1.IVF a 1.ET sa podarili, cakali sme dvojicky - chlapcov. o to väcsi bol moj zial a pocit beznadeje, ked som v 6tt zacala krvacat a potratila. kedze mi nadalej velmi pomaly stupalo hcg, stravila som tyzden v nemocnici kvoli podozreniu na mimomaternicove. robili mi laparoskopiu a kyret pocas jednej operacie. nastastie mimomaternicove sa nepotvrdilo. bola som uplne na dne a veru mi neprospelo, ze svagrinej sa o par tyzdnov narodil syn..
s muzom sme sa dohodli, ze ak nam nevyjde ET v druhom IVF, dame si ziadost o adopciu. ET nevysiel, test uplne negativny, tak sme zacali vybavovat vsetky formality a zaciatkom januara nas zaradili do poradovnika. mali sme pred sebou 2 roky cakania na dietatko, tak ma muz presvedcil, aby sme este v januari zacali s pripravou na KET. ok, suhlasila som, ale velke sance som tomu nedavala - pre istotu sme si rezervovali lyzovacku. den pred odchodom na dovcu mali byt vysledky krvneho testu. nebolo mi nic, citila som sa uplne netehotne, tak sa mi na ten test ani nechcelo. o to väcsi bol moj sok, ked mi sestricka z CAR sama volala vysledky - hcg 3831. vkladali sme dve embrya a uchytili sa nam obidve. chvilu nam trvalo, kym sme to obaja predychali - po 4 rokoch budeme mat naozaj dietatko a rovno dve naraz. este stale nemame vyhrane, na zaciatku boli opat komplikacie s krvacanim, picham si fraxiparine na riedenie krvy, ale drobci su zatial v poriadku a ja pevne verim, ze to dotiahneme do uspesneho konca.
ziadost o adopciu sme este stale nestiahli - ak nam to financie dovolia, tak ju len pozastavime a dame novy domov aj jednemu dietatku, ktore nemalo tolko stastia.

misutka30
autor
11. dub 2016

@bubinko1506 Ahoj bubinko, moc držím palečky, aby vše s tebou a miminky dobře dopadlo! Je to hezký příběh a snad bude i se šťastným koncem🙂 my ostatní musíme ještě vydržet...

misutka30
autor
11. dub 2016

@damae Ahojky, je to tak jak píšeš, ta beznaděj a bolest není stejná, u mě se stále spíše stupňuje, z prvotního chtít se vypovídat o všem, co prožíváme, se spíše začínám stahovat, myslím, že je to složité i pro okolí, které neví, jak s tím naložit, když se neúspěchy stále opakují, a já si už připadám, že bych s tím stále dokola obtěžovala. No, začala jsem už docházet i k psycholožce, ale nevím, jestli to bude to pravé ořechové. Také se snažím hledat v tom bezdětném období nějaké výhody, ale spíše převládá období pochyb a chtění.... A "nejlepší" je, jak kolem všichni rodí a člověk se nedovede upřímně a otevřeně radovat, zvlášť když je to ve vlastní rodině.

misutka30
autor
11. dub 2016

@misutka30 Děkuju, holky, za srdíčka!

damae
11. dub 2016

@misutka30 Doufám, že pokud brzy neuspějěš, tak se to aspoň začne zmírňovat. Lepší by bylo to těhotenství 🙂

Já mám takhle pocit s částí okolí, část je naštěstí velmi chápavá. Je to blbý problém - člověk si přijde jako zaseknutá gramodeska - pořád to samé dokola... Bohužel taky nevim co s tím... Asi je to dobrý způsob probrání přátel...

tulda3
11. dub 2016

@misutka30 Ahojky a neuvažovala jsi o změně imunoložky? Já bych ti doporučila ještě doktorku Malíčkovou. Mě zjistila agresivní imunitu a nasadila metipred ted se chystám na 4 IVF a uvidíme zda to zadaří.

tehulka1167
11. dub 2016

@tulda3 Jako NK bunky nebo co konkrétně?

tulda3
11. dub 2016

@misutka30 Ahojky a neuvažovala jsi o změně imunoložky? Já bych ti doporučila ještě doktorku Malíčkovou. Mě zjistila agresivní imunitu a nasadila metipred ted se chystám na 4 IVF a uvidíme zda to zadaří.

tulda3
11. dub 2016

@tehulka1167 hele uplně přesně nevím ale je to Intracel. cytokiny ( INFg , TNF ALFA, Interleukin 2) tyhle látky jsem měla vyloké. Podle doktorky moje imunita byla tak vysoká že právě likvidovala i těhotenství. Jinak pokud ani tohle nezabere pak doporučuje ješte infuze intralipidu takže uvidíme

ninamax
29. říj 2019

@misutka30
Je to stará diskuze, ale třeba si někdo přečte a věřím, že ty misutko30 už máš dávno mimčo. Můj příběh byl podobný. Objektivně jsem já i partner byla bez problémů, pouze při stimulaci jsem měla méně vajíček. Podstoupila jsem IVF 2xHelios Brno, 1X Obilní trh Brno, 3xUnica minimálku a vždy bez úspěchu. Nějaké transfery proběhly, ale embryo se nikdy neuchytilo. Ve Fertimedu mi nabídli udělat vaginální hydrolaparoskopii, kde provedli šetrnou abrazi děložní sliznice, "profoukli" vejcovody a zkontrolovali dělohu. Příští měsíc jse spontánně otěhotněla. Po 4 letech aktivního snažení a 6ti IVF. (Ještě doplním, že při IVF jsme si vždy připlatili vše co by mohlo pomocti - ICSI, PICSI, embryoglue, asistovaný hatching, 1x PGD - stejně se embryo neuchitilo).