Otěhotnění mimo plodné dny, dá se?

barusinecka
3. bře 2012

Ahoj holky.Tak mě napadlo,dá se otěhotnět mimo plodné dny 🙂 😉 😀 ?

pajav
3. bře 2012

pokud není ovulace, nelze otěhotnět..

jana804
3. bře 2012

Záleží na tom, jak dobře máš spočítané plodné a neplodné dny. Mně se to povedlo už dvakrát 😀 😀 😀

zuzkka88
3. bře 2012

Mimo plodné dny určitě ne. Ale tvé opravdové plodné dny nemusí souhlasit s těmi, co se dají vypočítat třeba na internetu, nebo kdy je má většina holek.

katyxq
3. bře 2012

Otěhotnět v neplodné dny je nesmysl - závada je v počítání plodných a neplodných dnů 😉, počítání nefunguje, za to ale symptotermální metoda ano.

jana804
3. bře 2012

Já jsem to měla právě špatně spočítané i naměřené (teplotu), ačkoli myslím, že jsem to dělala velmi poctivě. Vlastně dodneška nevím, kde jsem udělala chybu, pro mě bohužel symptotermální metoda není ideální... samozřejmě nic proti ní, mám o dvě krásné děti víc... 🙂

barusinecka
autor
3. bře 2012

@pajav
@jana804
@zuzkka88
@katyxq
@jana804 jé holky děkuji 🙂 .Já to dneska četla někde na netu(nějaká holka se ptala,ale nebyla tam uveřejněna odpověď) a tak mi to leželo v hlavě a uvažovala jsem,ale taky jsem si říkala že to je asi blbost 😀

zdeniii
3. bře 2012

@barusinecka já myslím že jo, protože každá je můžeme mít jinak a ne přesně jak je opecné pravidlo... 😉

weri1
3. bře 2012

@zdeniii ano každá můžeme mít jinak plodné dny, ale vždy otěhotníš v plodné dny, jinak to nejde 🙂

zdeniii
3. bře 2012

@weri1 jo to jo, jsem to myslela jako všeobecně 🙂 že nemusejí být přesně dle tabulek 🙂 samozřejmě že jinak to nejde 😀 i když příroda je mocná čarodějka 😵

schnek
3. bře 2012

dá, moje poslední je ze 7DC 😉

amallie
3. bře 2012

kdo došel na ZŠ až do sedmé třídy ví, že mimo ovulaci a dobu kolem ní, tzn. mimo plodné dny, otěhotnět nelze, ani kdybyses na hlavu postavila

bohužel si někteří pletou, co vlastně plodné dny jsou, zadají si do internetového kalkulátoru datum menstruace a pak mají pocit, že plodné dny jsou v době, kdy řekl chytrý internet, ovšem tak to není, plodné dny jsou dny, kdy lze počít dítě, tzn. ty, kdy je vajíčko připraveno ve vejcovodu a později v děloze na přijmutí spermie

luciemeli
5. bře 2012

Já si myslím, že se asi určitě dá 🙂

petraprostejov
8. bře 2012

Souhlasím s @amallie
Plodné dny = dny, kdy jde počít dítě. Jakýkoliv den, kdy jde počít dítě = plodný den. Od toho ten název 😉
Jo že má některá žena někdy plodné dny během menstruace, protože se jejímu tělu v tu chvíli podařilo mít vajíčko tam, kde může být oplodněno a že otěhotní, i když by to nečekala a i když je to "mimo tabulky", to je 2. věc. Plodné dny jsou dny, kdy žena může otěhotnět a ne dny, které ukazuje tabulka 😉
Takže pokud si spočítáš podle nějaké tabulky, že bys měla mít plodné dny tehdy a tehdy a že ty ostatní dny jsou neplodné a Tvoje tělo se zařídí jinak, tak si sice budeš MYSLET, že je to neplodný den, ale opak bude pravdou 😉
Takže otěhotnět jde i ve dny, které jsou podle výpoču neplodné, protože můžou být ve skutečnosti plodné 😉
Když ve skutečnosti plodné nebudou, tak neotěhotníš, i kdybys skákala po uších, i když Ti tabulka tvrdí něco jiného 😉

kosmou
16. dub 2012

jak jinak mam tedy pocitat plodne a neplodne dny,kdyz mi vypocet dnu v tabulce sedi jako vypocet dnu od doktora,ale moje telo na to nereaguje? Zda se mi,ze je to uplne jinak,nez jak by to melo byt a nerozumim tomu. Znate nejake dalsi priciny ci rady? Beru vsema deseti. Dekuji 🙂

evulinkab
16. dub 2012

Je to tak jak říká vetsina z vás- mimo plodné dny se otehotnet nedá!!!Plodné dny jsou od toho, že jsou plodné-že máš v sobe uzrále, připravené vajičko na oplodneni spermii.
Takže jak tady nekdo psal, že ano že se dá otehotnet mimo plodné dny a že otehotnel 7.den cyklu´= pěkná blbost.Otehotnet sedmý den cyklu se dá, ale to znamená, že dotyčná mela plodné dny!!A né že ne.Proste jeji telo bylo v tu chvili plodné..

evulinkab
16. dub 2012

@kosmou Nijak to nepocitej.Pozoruj hlaven sve telo.Já treba na sobe plodné dny poznám a žádné vypočty nepotrebuju.Protože tabulka na netu ti opravdu nerekne, že ten a ten den jsi na 100% plodná a ten a ten nejsi..To je jen obecne vzato.Protože obecne bývaji plodné dny při 28dennim cyklu nekdy zhruba uprostred, cili plus minus 14 až 17 den cyklu.Ale záleží jak máš cyklus pravidelný a taky se uvádí, že ovulace bývá 10den pred začátkem další menstruace.Takže pokud máš např. menstruaci po 35dnech, tak pak bys mela ovulaci 25den cyklu a zhruba ty tri dny predtim bys byla plodná.Je to proste individuálni, plodne dn se muzou vlivem stresu, nemoci, atd atd zpozdit nebo uspíšit..Takže pozoruj sve telo, to ti nejlepe rekne, kdy jsi plodná

kacab
16. dub 2012

...podle mě se otěhotnět dá ale s mnohem menší pravděpodobností... někde jsem četla, že spermie přežijí v břiše ženy až 2-3 dny, takže pokud je styk o ty 2-3dny před ovulací - tak otěhotníte defakto v ní ale sexem mimo ní... a to samé i po ovulaci - vajíčko je prý už hůře propustné pro spermie, ale jde to 🙂 a jednoho takového dravce - dračici mám doma a odpovídá to i reálné povaze 🙂 tehdy jsem si měřila tepplotu a zaznamenávala sex a přesně jsem věděla, že vznikla 3dny před začátkem menzesu a dost dní po ovulaci... i dr se to nezdálo ale pak přesně na UZ malá vyšla menší o 8dní... takže i když je to rozhodně méně pravděpodobné, tak věřím, že otěhotnět se dá.. 🙂

andelka
17. dub 2012

@kacab jenže plodné dny jsou obecně právě ty 4dny před ovulací až 1den po ní, takže opět, je to otěhotnění v plodných dnech, ne mimo ně, i když sex proběhl těsně kolem ovulace a ne přímo v ten okamžik.
Nemáš graf? vajíčko je totiž oplodněníschopné max24h, tak by mě zajímalo jak to bylo, několik dní po ovulaci to asi být nemohlo.

aemmi
17. dub 2012

Tak pokud otěhotníš v neplodných dnech, tak nakonec nejspíš plodné asi byly 😀

kacab
18. dub 2012

@andelka nemám.. je to už pět let a po tom co ho viděla Mudra jsem ho asi vyhodila... rozhodně i ona se mě ptala, jestli jse měla stykopravdu až před tou MS že podle grafu bazálky jsem otěhotnět neměla.. a o tom to je... nejsme stroje pracující podle grafů... příroda je schopná všeho 🙂

@aemmi záleží na úhel pohledu... obecně jsou asi stanoveny jako dny okolo ovulace uprostřed cyklu - s vyšší pravděpodobností početí, ale z druhého to je jak to vidíš ty... je otázkou jestli jsem třeba já měla druhou ovulaci, v tom stejném cyklu, která se na bazální teplotě neprojevila a nebo jestli opravdu došlo k oplodnění řekněme týden starého vajíčka... tomu spíš věřím já, ale nejsem doktor a jsou to jen úvahy.. každopádně se dadařilo a to je nejdůležitější....

katyxq
18. dub 2012

@kosmou Najdi si na www.rodina.cz články o symptotermální metodě 😉.

aemmi
18. dub 2012

@kacab tak něco takového slyším prvně, to jsi asi jedna z mála 😕

andelka
18. dub 2012

@kacab to je škoda že ho nemáš, tyhlety zajímavé případy by se měly právě nějak podchytit a vyšpekulovat jak to bylo.
Já znám dvojčata, která prý byla počatá týden po sobě, aspoň maminka si to myslí, že měla dvě ovulace, i utz tomu nasvědčoval, ale bohužel graf taky není.

martina_z
18. dub 2012

@kacab Zajimavy...slysela jsem i o "provokovane" ovulaci, ke ktere dojde po styku, ale nevim, jestli to neni mytus. Pokud vim, ma to tak kocka domaci. Proto se kocky tak dobre mnozi.

alus
19. dub 2012

AHOJ holky je tu nekdo kdo ma skusenosti s ovu testama. budu rada za kazdy dobry napad

mona0000
11. čer 2012

Ahojky jak si nejlépe spočítám plodné dny děkuji za odpovědi

naomi6
11. čer 2012

@mona0000 na těchto stránkách je vše perfektně vysvětlené www.merenibt.xf.cz a je tam i kalkulačka na plodné dny

mona0000
15. čer 2012

Děkuji ti moc naomi6 seš hodná 🙂

ingrit
24. čer 2012

Ahoj všem. Na tabulky moc nevěřím, ale podle toho co tady čtu je možné, že jsem opravdu mohla otěhotnět 7/8/9 od prvního dne menstruace, jindy jsem neměla nechránění sex.
Ultrazvuk mě teprve čeká.
Takže je to možné?
Děkuji

strihalka
24. čer 2012

@ingrit moje kamaradka otehotnela na 3DC -🙂 a ma krasnou zdravou Anicku :--)