Otěhotnění mimo plodné dny, dá se?

barusinecka
3. bře 2012

Ahoj holky.Tak mě napadlo,dá se otěhotnět mimo plodné dny 🙂 😉 😀 ?

milca111
19. zář 2014

@dacenka ano plodné dny si žena těžko sama spočítá přesně, přesně se to dá určit jen ultrazvukem nebo celkem spolehlivě ovulačníma testama.Já třeba chodila k dr na měření ovulace a vždy tak hned otěhotněla.Tentokrát chci zkusit ovulační testy

petraprostejov
19. zář 2014

@dacenka Přesně... Pokud má žena pravidelnou menstruaci, tak má teoreticky plodné dny stále ve stejné dny cyklu. Ale když si tělo usmyslí, že se z nějakého důvodu vajíčko uvolní jindy a je jindy připraveno na oplodnění, tak jsou plodné dny ten měsíc prostě jindy 🙂 Asi tak, jako se normálně uvolňuje 1 vajíčko každý měsíc, ale občas se prostě uvolní 2 a jsou z toho dvojvaječná dvojčata.
Existuje Lady Comp, který BY MĚL plodné dny počítat relativně přesně. Prý je to spolehlivé hodně, ale nevěřím, že na 100%.

elule38
28. říj 2014

Jak poznám kdy mám plodné dny a kdy ne? Jak mám vědět jestli mi souhlasí tabulka na internetu a nebo to je u mě úplně jinak? 😨

nonacek
28. říj 2014

@barusinecka Ahoj,spolehlive se nedá otěhotnět mimo plodné dny ,akorát málo ktera žena ví kdy plodné dny má.

nonacek
28. říj 2014

@elule38 zkus ovu testy.

nikolaceknikolac
17. pro 2014

Tak nevim.Vy diskutujete na webu o tehotenstvi a ani ste necetli jedinej clanek?
"Před menstruací je období neplodných dnů a po menstruaci zase pravděpodobnost otěhotnění velmi nízká, avšak ne
nepravděpodobná. Žena může otěhotnět prakticky v každém období svého cyklu, ale plodné dny jsou jakýmsi nejpravděpodobnějším
obdobím, které pomáhá například snažícím se párům."

lazara
17. kvě 2015

Jak to tu všechno čtu, tak nejlepší bude, když v 10 den cyklu s manželem začneme, a skončíme 17 nebo 18 den. Prostě mít každej den styk. To už by mohlo vyjít, ne? :D Snažíme se už od ledna, ale až teď v květnu sem snad pořádně poznala dny ovulace. Ale to mně bylo tak zle, že se nedalo sexovat vůbec. A k tomu eště celej týden v práci:( tak snad už to teď v červnu vyjde. Beru k tomu femibion a od 1,dne MS do ovulace piju Kontryhel.

kvakuska
17. kvě 2015

@lazara začněte klidně hned po menstruaci, nač čekat až na desátý den? Já třeba při svém pravidelné cyklu po 28 dnech mám ovulaci mezi 8-10 dnem cyklu, trvalo nám skoro rok, než jsme ji s doktorem odchytili, vypadalo to, že snad ovulaci nemám vůbec, vždy když jsem přišla kolem desátého dne na UZ, tak se nic nenašlo ... jednou jsem potřebovala někam odjet, tak jsem šla na UZ už sedmej den cyklu a hleďme, folikl tam byl ... a další měsíce také ... takže ani předpisová pravidelnost a délka cyklu ti nezaručí ovulaci 15DC.
A styk každý den se nedoporučuje, stačí každý druhý den, spermie potřebují čas k tomu aby stíhaly dozrát. Hlavně si to užívejte a nesexujte jen proto, že zrovna "musíte" 😎

lazara
18. kvě 2015

@kvakuska tak nikdy to nevýjde přesně, jak si naplánuju...

katkasamkova
5. říj 2015

Dobrý den...prosím prosím jak si přesně vypočítám plodné a neplodné dny?....snažíme se o miminko a ještě nic 🙂..děkuji vám mockrát za odpoved

werumka
5. říj 2015

@katkasamkova Když si vezmeš délku cyklu, tak od něj odečti 14 dní. To by měl být zhruba den ovulace. Ale pozor - Těch 14 dní je takové univerzální číslo, může to být ve skutečnosti 10-16 dní. Takže bych si vypočítala pro jistotu tenhle týdenní rozptyl. Ideální by bylo dělat v tu dobu třeba ovulační testy a měřit bazální teplotu. To je pak téměř 100% metoda.

karlajasmine
5. říj 2015

@katkasamkova presne jak rika werunka.. nejlepsi to mas pomoci bazalni teploty a orientacne cca 14 dni pred MS (ale ja mam napr. vzdy 16 dni..takze tech 14 dni je orientacnich).
Pomoci bazalni teploty to funguje tak, ze si meris kazdy rano ve stejnou dobu (hned po probuzeni, jeste nez se napijes nebo nez zajdes na zachod nebo cokoli) teplotu a zapises si hodnotu. Do ovulace jsou hodnoty nizsi (napr.u me cca 36 stupnu), po ovulaci ti do cca 24hod teplota stoupne o az pul stupne (napr. u me na cca 36.3, 36.4) a drzi se vysoko az do pristi MS. Pokud nejsi tehotna, teplota po 10-16dnech klesne a dostanes MS. Pokud jsi tehotna, MS se nedostavi a teploty zustanou vysoke.
Jakmile ti po ovulaci teplota stoupne, je na otehotneni pozde a nezbyva nez cekat zda se dostavi MS nebo ne.

krumlanda
31. říj 2015

A když dle "tabulek" býky plodné dny do 24 a sex byl 25 a dopoledne na intimce průhledný hlen mohla by se nehoda stát? Bohužel to bylo omylem a byl to 18 DC cyklus mivam pravidelný cca 28/29.....diky

pingii
7. říj 2016

Ahoj holky..mam dotaz.muzu otehotnit i mimo plodnich dnech ???

lazara
8. říj 2016

@pingii to bys neměla.

pingii
9. říj 2016

@lazara Takze mimi plodnych dnech nejde otehotnit ??? Vzdy kdy si to pocitam tak to nejde newim jestli na intaku ty kalkulacki sou nepravdive !?

mika251
9. říj 2016

@pingii internetové kalkulačky sú len veľmi orientačné, každá žena má plodne dni jindy- niektora presne uprostred cyklu, na na začiatku, inána končí. Je potreba to vysledovať na sebe, kedy je ovulacia.

luj89
9. říj 2016

@krumlanda Na tabulky se vykašli ;). Tvoje tělo nejede podle tabulek, který podle mě musel vymyslet nějakej chlap 😀

lazara
9. říj 2016

Jak říkají holky, tabulky jsou orientační. Já měla ovulaci už 8-9 DC. Promluv si o tom s doktorem, můžete to vysledovat nebo zkus OVU testy. Ale hlavně je důležitá psychika. Užívej života a sexujte protože chcete, ne kvůli dítěti. 😊 hlídala sem si 14DC a ono to vyšlo dřív.😊

nikolettea
12. říj 2018

Holky nezlobte se na mě.. Má dvě děti, ovulaci mám od 9 dne cyklu. První syn byl počat dva dny před očekávanou menstruací a dcera v době ovulace. Takže není až tak důležité, jestli v té době je ovulace, nebo není. Otěhotnět se dá kdykoliv a né jen v plodné dny, jak tu píšete.

werumka
12. říj 2018

@nikolettea Nezlob se na mě zase Ty, ale docela jsem se zasmála - bez ovulace to může být maximálně neposkvrněné početí 😀 Bez ovulace neotěhotníš 🙂 Akorát ta ovulace může v cyklu chodit v různou dobu 🙂

vendelinka08
12. říj 2018

Jelikoz jsme se chranili hodne let tim..ze jsem sledovala plodne a neplodne dny..tak vim..ze v neplodne dny se otehotnet opravdu neda...ovulace je proste zasadni a kdy u koho probiha je ruzne...bez ovulace mimco nevznikne.

nikolettea
13. říj 2018

@werumka smát se můžeš jak chceš.. já měla a mám ovulaci vždy 9 den cyklu, dělám si ovu testy už 6 let a syna jsem vážně neplánovala v 19 ti, takže jsem nepočítala s tím, že bych mohla otěhotnět a ono se tak stalo. U malé vím, že jsem ovulaci měla, ta byla plánovaná. A nejsem ani jediná, která otěhotněla mimo ovulaci. A mimo jiné moje gynekoložka mi potvrdila, že možné to je. Je to minimální a nestává se to běžně, myslím, že jí řeknu, že by měla vrátit titul, tady.

werumka
13. říj 2018

@nikolettea Ale jakým způsobem bys otěhotněla? Jakože ... postup. Spermie sama bez vajíčka? To by byl biologický přelom v rozmnožování. Myslím, že dr. spíš myslela, že ovulace může být v různou dobu cyklu. Ovulační test neukáže, že ovulace proběhla. Dokáže jen to, že se tělo k ovulaci chystá. Ale folikul nemusí prasknout. a dokud se tak nestane, může prasknout kdykoli. Teprve když praskne, zvýší se hladina progesteronu a pak už k další ovulaci nedojde. Tohle dobře sleduje bazální teplota. Ale ovulační testy nikoli.

odula
13. říj 2018

pardon že se do toho pletu ale "otehotneni v neplodné dny" je oxymoron. pokud se povedlo otehotneni mimo OČEKÁVANÉ plodné dny, pak ano. ale už samotným faktem - den, kdy došlo k otehotneni, je z definice PLODNÝ ;) Tedy odpověď na otazku - ne,v neplodné dny otěhotnět nelze 😛

urtica
13. říj 2018

@nikolettea Bez ovulace opravdu neotěhotníš 🙂 , je to jak píšou holky - fígl je v tom, že ovulace nemusí být pravidelná, jsou i případy, kdy žena ovuluje dvakrát za cyklus a neví o tom. Pak se ještě mluví o tom, že spermie jsou schopné si v těle ženy na ovulaci počkat až týden - tím by tedy mohlo být myšleno ono otěhotění "mimo plodné dny"..ale ke splynutí spermie a vajíčka pak stejně dojde po uvolnění vajíčka..

bazarky
21. lis 2019

Holky, me kalkulacka vypocitala ovulaci 13.11....12.11 jsem mela s pritelem...no hratky. Poceti pres strikacku. Proste mu do me nejde ejakulovat, ano, bohuzel ne.. Chci senzeptat... Dneska je to 9.den. Vcera jsem mela krece v brichu a tim, ze jsem byla na pohotovosti na gynekologii. Zjistili mi vysokou delozni sliznici a pani doktoeka rikala, ze jsem vcera (20.11) mela pravdepodobne ovulaci... Chci se i tak zeptat, jestli nemuzu byt i tak tehotna... Na sexualni veci se neptala... Jen mi je porad divne.. Muzu otehotnet i mimo ovulaci? Prosim, ja tomu nerozumim..... 🙄 🙏