Otěhotnění po cystě na vaječníku, máte zkušenost?

denculinka
8. lis 2013

Ahoj Všem, jsem tu nová tak jsem si řekla že vyzkouším hned diskuzní fórum, a poprosím o radu zda by to bylo možné 🙂 Měla jsem teď problémy skrze cyst na vaječníku,a teď se snažíme o miminko. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti s cystami a poté snažení otěhotnět? Jak to třeba Vám dlouho trvalo nebo tak ? 🙂 Děkuji za odpovědi 🙂

mariquita11
8. lis 2013

Ahoj denculinka.aj ja mam cystu a 28.11.idem na laparoskopiu.inak laparka niekomu pomoze a niekomu nie.mne doktor odporucil hned ist do nejakeho centra.

tery58
15. pro 2013

@denculinka Ahojky, měla jsem cystu na pravém vaječníku, když jsme se začali poprvé snažit, ale naštětstí měla jen 3cm v průměru, takže mi píchla hormony a cysta se vstřebala a hned další měsíc, když hormony vyprchaly, tak jsem otěhotněla... jinak to bylo asi takhle: jeden cyklus zpožděný díky cystě ( píchnuty hormony), další cyklus trochu opožděný díky těm píchnutým hormonů a další cyklus už něbyl díky otěhotnění... 🙂
Teď máme doma skoro dvouletého klučinu a na jaře se začneme snažit o druhý miminko... Třeba se zadaří holčička, abychom měli páreček... 🙂

ckei
15. pro 2013

@denculinka v září 2011 jsem potratila, na konci října jsem bohužel dostala naprosto šílený zánět obou vaječníků + na jednom byla veliká cysta. Byla jsem v pracovní neschopnosti do začátku prosince, kdy se snažili mi zánět vaječníků vyléčit a poté mělo dojít k laparoskopii a odstranění této veliké cysty. Nicméně v polovině listopadu cysta sama praskla, zánět vaječníků se do poloviny prosince dovyléčil, ale skrze průběžné krvácení byla laparoskopie domluvena na 22.2.2012. Ovšem osud tomu chtěl jinak a 2.2.2012 jsem měla pozitivní těhotenský test, laparo se zrušila a já v říjnu 2012 porodila syna 🙂 Tudíž sama za sebe mohu říct, že cysta ani rozsáhlý zánět vyječníků vliv na otěhotnění neměl 😉

denculinka
autor
15. pro 2013

@tery58 @ckei Tak jsem zvědavá jak dopadnu já... Protože teď minulou neděli mě praskla cysta, a od té doby mě bolí hrozně břicho :/ Tak snad to nebude nic vážného... A vždy když se blíží Ovulace tak to jsou hrozné bolesti... :/ Jestli tohle mám mít i v době těhotenství tak mě asi šlehne :/ :(

tery58
15. pro 2013

@denculinka a byla si u doktora? mě ještě nikdy nepraskla a nevím ani jestli to je komplikace, ale radši si s tím někam zajdi a řekni i to, že Tě bolí břicho...

tery58
15. pro 2013

@denculinka jinak já jsem s minulým těhotenstvím byla od samého začátku na neschopnosti, měla jsem nízký tlak a občas jssem omdlela a taky jsem hubla...
tak snad to budeš mít dobrý a lepší těhotenství než já... 🙂

denculinka
autor
15. pro 2013

@tery58 No já tam volala, a ona mi říkala, že mi to mělo prasknout a že já mám tu cystu opakovací a že se mi takhle bude vracet a prý je lepší když takhle praskne a odejde sice to je bolestivé ale aspoň je pak chvilku klid... a tak mě právě říkala že by to chtělo co nejdříve otěhotnět aby mě to přestalo dělat už úplně... že by to mělo tím těhotenstvím odejít samo, a pomohlo by mě to i 🙂 tak proto jsme se rozhodly jít do toho miminka... když mě to pomůže 🙂

lenkafaloutova
5. únor 2016

Dobrý den mám dotaz s přítelem se snažíme už 8 měsíců o miminko ale pořad nemůžu otěhotnět nevím co mám dělat před cca 2 lety sem měla cistu na vaječníku 5 milimetru velkou ale doktor mi řekl ze nermalne mužů mít děti ale mám strach ze nebudu moci byt těhotná prosím o radu díky

verunkadar
20. únor 2016

Já jsem minulý rok byla na operaci cysty. Poté jsem se ptala doktora, co mě operoval, zda třeba kvůli tomu nebudu mít potíže otěhotnět. On říkal, že ne. Ale již pul roku se snažíme o miminko a stále nic. Tak už mám docela velké obavy, zda vůbec to půjde. Půl roku je krátká doba, ale stejně. Je to takový zvláštní pocit.

lenkafaloutova
20. únor 2016

Mi se taky s pritelem snazime pul roku o miminko a taky nam to nejde a na operaci ciste sem byla cca v 16 letech

verunkadar
20. únor 2016

Koukam, že se tu najdou lidí, kteří mají stejné obtíže. Gynekolog by Nas hned hnal k sobě do centra a nějak se k tomu nemám. Říkám si, že si příroda najde cestu sama. I když jsem si zakoupila kontryhelový čaj, jim kyselinu listovou.

ppejskova
20. únor 2016

U mě jí sice mini ale přece našli na levém a to až po té co jsem otěhotněla... Více mě sledovali ale teď mám pár dní do porodu a pak prý počkáme co s tím provede kojení... Je pravda, že jsme se s ohledem na věk (jsme poměrně mladý pár) snažili déle a jednou neúspěšně... Proč jí neodhalili dřív, netuším :(
Takže po odstranění /zaléčení si myslím nebude problém když nám se podařilo i přes ní

lenkafaloutova
21. únor 2016

Mi sme taky mlady par me bude za mesic 19 pritelovi bude 23 a sme spolu 8 mesicu a porad nic sem s toho uz na prasky

verunkadar
21. únor 2016

@ppejskova Tak to je super,byla jsem na operaci již v červnu 2015. Od te doby se snažíme a zatím nic. Ale asi to chce čas, občas si říkám, že příroda si poradi sama. Bude mi 26 let, tak už by to první miminko chtělo 🙂.

veruuuuberuuuu7
19. pro 2016

Ahoj vsem,rada bych vas poprosila o radu.minuly mesic se mi poprve v zivote nedostavila menstruace coz u me docela neobvykle mohla jsem si podle toho skoro narizovat hodinky. Navstivila jsem tedy sveho gynekologa kde mi zjistil malou cystu v prumeru cca 24mm na levem vajecniku, pichnul mi tedy injekci na vyvolani menstruace. MS do tydne prisla, po MS jsem sla na kontrolu kde na levem vajecniku cysta uz nebyla ale byla pro zmenu na pravem :( o neco mensi nez ta na levem :( napsal mi prasky Norethisteron nebo tak nejak :D na upraveni menstruce. Zacala jsem brat 17.den od zacatku MS po dobu 10dnu. MS by mela prijit do 2 - 3 dnu. Dnes je to 3den a zatim nic mozna jen zacinam panikarit nevim. Mam i priznaky jako vzdy pred MS. Ale dalsi vec co me desi je jestli je mozne s cystama otehotnet, co kdyz neovuluji diky tem cystam? S manzelem mimco chceme. Jen jdu v lednu na operaci se zubama a jdu na celkovou anestezii takze musime pockat. Ale mam strach ze diky cystam to nepujde, nebo nemusim ovulat atd atd :( muzete mi prosim nekdo neco poradit? Vase rady a zkusenosti? Mam byt v klidu nebo panikarit? :( je mi 28let tak si myslim ze nejvyssi cas ale mam z toho vseho strach. Vzdy bylo vse v poradku :( prosim o radu. Dekuji vam.

m.monica
28. pro 2016

@veruuuuberuuuu7
Cysta na vaječníku je neprasklý folikul, který vypouští vajíčka. Slupka je silná a nepraskne, nebo se v něm nahromadí tekutina. Já mám teď po laparoskopii levý vejcovod mi vzali. A bohužel na levém vaječníku se mi vytvořila cysta velká cca 4-5 Cm. Měla by s MS odejít, tak doufám, ze tomu i tak bude. O dítě se snažíme rok. Pravý vejcovod a váječník mám průchozí a v pořádku. Bude mi 31 let... tak Vám holky přeji nevěstě hlavu, jste mladé a miminka se všechny dočkáme :-*

absintka19
28. pro 2016

@denculinka nechci strasit, ale u mne pcos znamenal to, ze nemam ovulaci, takze se vyvolavala lekama, to nezabiralo, takze umele IVF.

absintka19
28. pro 2016

@lenkafaloutova fuuu, to jdete na to tedy hopem 🙂 hlavne se nestresuj, ten tomu skodi, uvolni se a kdyz to nepujde tak skocte na vysetreni.

absintka19
28. pro 2016

@verunkadar ne vzdy to prirodne vylecit jde...jsem toho dukazem :( ale bez umel.opl.bych nemela mimi...nekdy to proste nejde....

jade85
28. pro 2016

Já měla pomalu rostoucí cystu na vaječníku asi 5 let (začínala na 2 cm, nakonec přes 5 cm), gynekolog mi doporučil nechat si ji laparoskopicky odstranit. Na operaci jsem byla koncem září, dopadla výborně - podařilo se odstranit jen cystu, vejcovod i vaječník zůstali. Hned po operaci jsem vysadila HA a v listopadu už jsem byla těhotná 🙂

nikynikol25
10. únor 2017

Ahoj,taky se chci zeptat,mám též cistu na leve straně a zvětšený vajecnik,občas když uklizim tak me ta levá strana vajecniku bolí a nevím proč,o miminko se snažím přes rok a nic,začla jsem pít kontryhelovi čaj,jestli jsem to napsala zpravne,snad se my podaří už otěhotnět,už jsem s toho zoufalá ☹

absintka19
10. únor 2017

@nikynikol25 spise by to chtelo lekare, caj je jen caj, mozna by mala laparka pomohla vice nez caj.

nikynikol25
10. únor 2017

@absintka19 Dostala jsem vyvolavacku a 27.2 si mám vzít nějaké prášky,nevím teď jak se přesně jmenují.V březnu jdu na kontrolu jestli se to zlepšilo nebo ne.Tak nevím no.Uz me to čekání ubiji a nedávám tomu už šance😔

absintka19
10. únor 2017

@nikynikol25 hele, je tolik moznosti v dnesni dobe, ze byt tebou tak se nestresuju 🙂 ja cekam prcka po ivf, protoze mam pcos. Zadnou paniku 🙂 jen se lekaru ptej, konzultuj, zdel snazeni, nechte se oba vysetrit at vis na cem jste. To je zaklad.

verunkadar
10. únor 2017

@absintka19 už jsme absolvovali minulý rok IVF a KET. Nepodařilo se, na jaře se chceme vrhnout do druhého pokusu. Mám také problém s tím, že mi nechce ovulace nějak nastartovat a ještě mám nízké AMH. Cysty se mi po laparoskopii prý nedělají už, ale stejně k té ovulaci nedochází.

absintka19
10. únor 2017

@verunkadar to znam, ja cysty mam, ale nerostou, jsou 'malinke', no anovulacni cykly mam. Budu drzet palecky, nam se podarilo napoprve, i kdyz ket protoze jsem mela ohss. Mame jeste 6 mrazacku.
:( medicina je tak uzasna, verim, ze i vam se zadari.

nikynikol25
12. únor 2017

@absintka19 Asi ano,jsem koukala co je to za prášky a je to Provera,četla jsem že ženský při něm otehotni i ne,ja měla hlavně cykly rozhazeny,tak nevím,jen se chci zeptat,za jak dlouho může zmizet ta cysta,vím že,když nezmizí tak nevím,musím na operaci nebo ne.

verunkadar
13. únor 2017

@absintka19 no mně se celé první IVF nepodařilo. Měla jsem jednu cystu, od té doby naštěstí sami malinké zmizí. Ale tělo se nemůže nějak vzpamatovat, do toho mam nízké AMH. Teď mám Clostilbegyt na zkoušku a na jaře na další IVF.

absintka19
13. únor 2017

@verunkadar budu drzet palecky. Hlavu vzhuru. ❤ posilam pro stesti

lucikporembska
28. únor 2017

Cysta těhu nebrání 🙂 Měla jsem cystu, a tak naplánovanou laparo. Když jsem přišla k přijetí do špitálu, tak mi ještě dělali kontrolní vyšetření. A závěrem bylo: Jste těhotná, sedmý týden 🙂 Málem jsem tam doktorovi spadla z té kozy. Krásný zážitek. Cysta přežila těhotenství, porod a mám ji stále, kojila jsem tak neřešila, prakticky o ní nevím. Tak uvidím co bude dál, chceme druhé🙂 Držím palečky 🙂