Otěhotnění s nízkou funkcí štítné žlázy. Zkušenosti?

kaimic
22. kvě 2020

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda má někdo nízkou funkci štítné žlázy a snažil se otěhotnět a nešlo to? Nechci ještě plašit a dělat si starosti. Antikoncepci neberu od února a měsíčky dostávám pravidelně. Žlázu mám v normě a dr říkala,že by neměl být problém....děkuji za odpovědi 🙂

ivis_b
25. kvě 2020

@klea81 jako jo, ale u me to jasne souvisi s tehotenstvim. Zas tak jsem nezestarla a jsem porad na sve vaze, krom kil v tehotenstvi, samozrejme. Po porodu jsem dala vsechno dolu s leky mi uz zustaly. Ale co no, nijak me to jinak neobtezuje, jsou horsi veci.

zavodnice
25. kvě 2020

Mně se to teď v druhem tehotenstvi dost zhoršilo, brala jsem 600 mg týdně a teď beru 1000 mg týdně (střídám tablety 100 cca ob den). Doufám, že po porodu to zase spadne. Třeba moji mámě se to s věkem dost snižuje, tak třeba taky skončím jednou na 60 mg letroxu denně 🙂.

eviicka
25. kvě 2020

@kaimic když si tak proberu okruh svých kamarádek, tak něco na sníženou funkci štítné žlázy bere snad každá druhá (Letrox, Euthyrox) včetně mě, a děti normálně máme. Ta kontrola v těhotenství je nutná, ale třeba mě vždycky endkrinoložka zve až na 8-10tt (což mi vyhovuje, protože i na gynekologii pro potvrzení jsem obvykle chodila až kolem 9tt).
Myslím, že pokud jsi pravidelně kontrolovaná, tak by s tím problém být neměl (navíc ty dávky co bereš mi přijdou i celkem nízké, třeba já mám mnohem vyšší).

klea81
26. kvě 2020

@zavodnice ale to není závod, kdo bere min, je lepší, každý metabolismus je jiný, letrox není lék, je to hormon a tělo nepozná, že není vlastní 😉

zavodnice
26. kvě 2020

@klea81 Tak jsem to vůbec nemyslela. Jen že doufám, že se mi to časem sníží. Když si vzpomenu na svoje pubertální roky a lítalo mi to nahoru dolu, brala jsem tolik jako teď v tehotenstvi. Měla jsem radost, že mi to po prvnim porodu trochu kleslo a najednou šok. Jen jako kuriozita, můj pes měl taky hypotyreozu a bral denně 500 mg euthyroxu 🙂.

kaimic
autor
26. kvě 2020

@eviicka ja kolem sebe moc kamaradek nemam co by to melo. Az na jednu,ale ta bere jeste mensi dávku nez ja. Kdyz to tu ctu tak ty davky nemam opravdu vysoké. Takze jen cekat az se zadari.

meliname
Autor odpověď smazal
Zobraz