Otěhotnět v nemoci. Je to možné?

slunicko.lucinecka
17. pro 2009

Holky, je možné otěhotnět, když při ovu nebo těsně po vás sklátí chřipka nebo angína?

babblinka
17. pro 2009

presne to je ale pred 11 dnami a trvala mi tri dni, to sme skusali kazdy den, aj kd viem, ze by sa to nemalo, ale mali sem proste chut🙂))dufam, ze som to dobre ratala..a cyklus mavam asi 27 dnovy...

slunicko.lucinecka
autor
17. pro 2009

počkej, kdy si měla poslední ms?

babblinka
17. pro 2009

ja to totiz mam take zvlastne, aj jem moc cokolady ale 10 dni pre ms, ked ma asi prist, tak ju dostanem skor, mne to tie hormony tak posunu....

slunicko.lucinecka
autor
17. pro 2009

já jenom, když si ovu měla před 11 dny, tak bys ms měla dostat teď někdy...

slunicko.lucinecka
autor
17. pro 2009

a jak poznáváš ovu? testama, měřením nebo podle bolestí?

babblinka
17. pro 2009

vidis takze mas asi pravdu, teraz mi to vychadza skor, ja si vzdy proste poviem ze ked som dostala ms minuly mesiac 26, tak nabuduce to bude okolo 24-25, ale to je len domnienka....a ovu spoznavam podla vytoku cireho....je to dobre???a vtedy mam aj strasnu chut na sex.... 🙂

slunicko.lucinecka
autor
17. pro 2009

jj, to by mohlo být...ale není to přesné, protože bílkovitý hlen bývá PŘED ovulací (ovulace trvá 12-24 hodin) plodné dny sou protože spermije vydrží v pochvě dlouho (někde se uvádí 2 dny, někde 3 🙂 ) takže si vlastně na to vajíčko počkají 🙂

babblinka
17. pro 2009

no to som uz niekde citala, no uvidim.....

slunicko.lucinecka
autor
17. pro 2009

jj, tak doufej a testík dělej vdycky tak 2 dny po vynechání (těch 16 dní od ovulace) to už y mělo něco být vidět....budu držet pěsti 🙂

babblinka
17. pro 2009

ok slunicko velmi pekne ti dakujem, si velmi zlata, ze si mi pisala, dufam, ze nabuduce este pokecame....idem si lahnut, liecit sa....potom ti napisem ked sa mi nahodou ukazu // 🙂
velmi si mi pomohla....prajem inak prijemne vianocne sviatky a vela darcekov, nech ste v rodine vsetci zdravi....papa

slunicko.lucinecka
autor
17. pro 2009

děkuju, tobě taky 😉

diapozitiv01
18. pro 2009

ahojte baby vidim ze sa tu bavite o ovulaciach,,
ja mam napriklad cyklus dlhy 34-36 DC, ovulku mavam okolo 25DC, takze oproti klasickym 15DC dost neskoro, ale za to vsetko moze ten dlhy cyklus.
Babb a ucite sa to podari, len netreba tlacit nato, potom to naschval nejde,,,
slunicko podla toho aky mas dlhy cyklus, ak mas 28-29 dnovy odpocitaj si asi 14 dni..

a co sa tyka otehu po chorobe, ja by som sa triasla ako kon,,naozaj vacsionu plati ze ke je nieco v neporiadku tak sa embryjko nevydrzi ale napriklad aj my sme pripad kedy sme dokonca porodili aj s VVCH srdiecka,, takze take 100% to nieje..
Tak ja zase to asi prehanam, ale bohuzial s tym mam skusenost, takze by som urcite ziadala dosledny morfologicky utz v 20t. a taktiez echokardiografiu,,, ako odporucanie staci ze si prekonala nejaku virozu ci chripku v prvych hlavne 2 mesiacoch vyvoja,,

slunicko.lucinecka
autor
18. pro 2009

Diaozitov díky....já měla cyklus 40-45dní, ale před měsícem sem začala pít kontryhel a ovulka se mi posunula z 29DC na 16DC 🙂 takže docela úspěch..minule sem to nevychytala, nečekala sem, že mi kontryhel cyklus tak upraví, takže sem se vyzbrojila na tento cyklus, měla sem rozhážené tím, že sem kojila....jinak mám za sebou jedno nepodařené těhu, revize v 7tt (05/09) a za 3 měsíce sem našla po týdnu meškání krásný //...ale po 2 dnech začaly slábnout a nakonec sem dostala ms :( tak doufám, že nám to "dotřetice" vyjde 🙂 a určitě jak říkáš, jestli to vyjde tentokrát, prokonzultuju to s dr...

strouzek
18. pro 2009

ahoj znám asi 5 holek co otěhu v době nemoci nebo těsně před ní a těhu bylo pak v pořádku.

diapozitiv01
18. pro 2009

Strouzek, ako sa hovori nahoda je svina,,, a akurat dalsia moze na to doplatit,,
takze osobne ak by som bola uz pred ovulkou chora, tak by som do toho rozhodne nesla, ale ked sa choroba objavi uz potom s tym sa neda nic robit, akurat potom neskor ziadat kvalitny morfologicky ultrazvuk s echokradiografiou srdiecka,, 😉

strouzek
18. pro 2009

dia no to je těžký, víš jak právě že náhoda je sviňa a je určo spousta případů kdy to nevadilo a dopadlo to dobře a pak i ty špatnéjako u tebe. ☹ ono asi záleží jaká je to nemoc,průběh jestli má někdo 40 horečky a valí do sebe silné antibiotika tak to bych se i já bála i když mě dr. sám řekl že do doby než se mimi chytne těla a začne hlavně žít přes placentu tak můžu chlastat, kouřit a nevím co a k mimču se to nedostane prej nemá jak tak nevím ☹ každopádně vrátit čas a být snažilka a být nemocná tak ti povím že na jednu stranu bych se bála a nešla do toho a na druhou si zase pamatuju jak jsem měla pocit že nepřežiju ani týden čekání a z představy přerušit snažení v tom cyklu kvůi nemoci tak bych šílela.

diapozitiv01
18. pro 2009

No ja som praveze chora nebola, az na zaciatku 4 mesiaca a kedze srdiecko sa vyvija prve 2 mesiace a hlavne ten 1 mesiac je velmi dolezity, tak my sme pripad s neurcitym vplyvom... 😔 .

No pocas choroby hlavne sa jedna o 1. trimester, je tu urcite riziko aj ked minimalne, je tam,,

Strouzek, ty sa pekne krasne setri s vylozenymi nozickami a uzivaj si vianocnu atmosferu, za chvilu tu mate Nelinku 😉

strouzek
18. pro 2009

dia no tak to jo, to je pravda, toho jsem se bála i já té nemoci v tom 3. a 4. měs. kdy se vlastně tvoří ty důležité orgány. právě že je i obecně známo že je hodně zamklých potratů když někdo dostane silnou chřipajznu v tom období vývoje srdíčka, mojí kolegyni se to stalo že byla nemocná a měla pak ZP. já ho měla taky ale asi ze štítky kdoví

strouzek
18. pro 2009

jinak děkuji dia, no vánoce budou o klidu ale po vánocích se to rozjede, v lednu budeme měnit okna, malovat atd. tak se už fakt těším,doufám že nepojedeme v montérkách do porodky 😝

diapozitiv01
18. pro 2009

ja ked som citala ze vyvoj srdiecka je ukonceni v 2. mesiaci skoro som odpadla,, naozaj asi nic neni tak dolezite ako srdiecko,,,
No treba si davat bacha,
Aj ja mam tu hnusobu stitku, hypofunckiu, ale pocas tehu bola dobre nastavena,,, teraz som bola na odbere ale vysledky budu az za mesiac 😝 a teba sa ako drzi??

strouzek
18. pro 2009

vývoj je ukončen v 2 měs.? to je divný ne? vždyť teprve srdíčko vzniká někdy kolem 7 tt a to je skoro konec 2. měs.

moje štítka holka já nevím, ale asi dobře, cítím se skvěle, na začátku těhu mi to houplo do slabé hyper, pak po pár týdech do hypo a teď na poslední kontrole to bylo v normě, já už nemám štítku tak vlastně nemám žádný hormony jen to TSH a T4 tak je to brnkačka tělo se nemá protičemu bránit tak vždycky dobře a skoro hned zareaguju na nastavení léků. na další kontrolu jdu v lednu tak jsem zvědavá.

včera se mi líbila sestra na gyndě, že prej mi udělají kontrolní odběry co dělají na začátku těhu, na nemoci a hormony tak jí říkám ať tam nedává štítku bo by se v laborce asi divili kdyby jim u některých hodnot skočila nula 😀 pak jsem se jí snažila vysvětlit že jsem štítkařka bez štítky a ukazovala jsem jí jizvu, nechápala že jsem rok po operaci a na krku není skoro ani škrábanec vidět.

diapozitiv01
18. pro 2009

no nieco som zkopirovala zo stranky www.dkch.sk
Vrodené srdcové chyby sa vyskytujú približne u 0,8% živo narodených detí. Vyskytujú sa častejšie v rodinách, v ktorých už niektorí z členov mali vrodenú srdcovú chybu. Ak má jeden z rodičov vrodenú srdcovú chybu, môžeme očakávať u ich detí výskyt v 3 -10%. Ak sa zdravým rodičom narodí jedno dieťa s vrodenou srdcovou chybou je riziko výskytu u ďalšieho dieťaťa okolo 1-5%. Ak sú postihnuté dve alebo viac osôb z priameho príbuzenstva, stúpa riziko výskytu vrodenej srdcovej chyby až na 100%.

U detí matiek s cukrovkou sa vrodené srdcové chyby vyskytujú približne v 5%.

Viac ako 90% vrodených srdcových chýb má multifaktoriálnu etiológiu. Predpokladá sa, že vrodené srdcové chyby vznikajú pôsobením jedného alebo niekoľkých teratogénnych faktorov u jedincov, ktorí na to majú aj genetické podklady. Teratogénne môžu byť niektoré vírusové ochorenia, lieky, ale taktiež narastá význam vplyvu nevyhovujúceho životného prostredia.

Pre vznik vrodenej srdcovej chyby má najväčší význam prvých 60 dní vývoja plodu. Ak v tomto termíne na plod pôsobia negatívne vplyvy, môže sa vývoj srdca uberať nesprávnou cestou.
Dôležité sú tieto časové intervaly:
# 14. deň po oplodnení - ZAČIATOK VÝVOJA SRDCOVOCIEV. SYS.
# 40. deň tehotenstva - ZACHYTENÁ SRDCOVÁ AKCIA
# 60. deň tehotenstva - UKONČENIE VÝVOJA

slunicko.lucinecka
autor
18. pro 2009

dia.. to je fakt mazec...díky!

diapozitiv01
18. pro 2009

no veru kto by to tusil??

naomi6
11. dub 2013

Ahoj, pokusím se obnovit téma. Chtěla jsem se zeptat. Jsem teď nemocná, beru nějaké léky a jsem první den cyklu. Chtěli jsme se začít snažit o druhé mimčo. Myslíte, že to vadí, když jsem teď nemocná? Máte s tím někdo zkušenost? Nerada bych něco zanedbala. Je lepší počkat raději na další cyklus? Díky

vercikn
12. kvě 2014

Take trochu obnovim tema 🙂 Mam dotaz z opacneho konce. Co kdyz ja jsem OK, ale manzel ma virozu - trochu tezsi. A prave se rozhodne mimcu nebranime. Muze to byt nebezpecne? Myslim aby z toho vzniklo zdrave miminko, nebo nemame riskovat?

lowndes
28. pro 2016

Teda pri kojeni se moc otehotnet neda. Jsem ted taky ve chripce. V ovu a snazime se stale. Tak jsem take zvedava. Ale ja uz mam 20.ti mesicniho klacka 😀