Otěhotním stejně rychle jako poprvé?

baterie
15. kvě 2014

Vím, že je to individuální, ale zajímalo by mě, co může bránit bezproblémovému otěhotnění. U prvního mimča jsem otěhotněla měsíc po vysazení prášku. Plánujeme druhé a chceme to začít zkoušet od srpna-září, aby mi to hezky navázalo na konec dvouleté RD. Všichni si ale klepou na čelo, ať začneme co nejdřív, že to podruhé nemusí jít tak snadno. Menstruaci mám pravidelnou skoro na hodinu, plodní oba evidentně jsme, prášky neberu, tak co by se mohlo zkomplikovat?

ffiinnkkaa
15. kvě 2014

Druhé bylo stejně rychle jako to první 😉 Ale jinak to bude asi fakt dost individuální 🙂

kaca08
15. kvě 2014

Bude to opravdu individuální. O první mimčo jsme se snažili 4-5 let, umělka a nic, nakonec přirozeně a druhé mimčo se zadařilo první měsíc po vysazení antikoncepce.

baffiny
15. kvě 2014

si myslím, že v roli je mnohem víc faktorů než, že první bylo tak rychle... tvoje tělo může být v jiném rozpoložení, jak fyzicky tak psychicky a stejně tak i manžel 🙂

petrajurinova
15. kvě 2014

@baterie co může způsobit, že na podruhé to nejde tak snadno jako na poprvé, ti ve většině případů asi nikdo neřekne. Nám se syn podařil na 1. pokus neplánovaně - po tom, co doktoři tvrdili, že přirozenou cestou nikdy neotěhotním. A když jsme se pak začali pokoušet o druhé dítě, žádný z doktorů neviděl problém a stejně se zadařilo až po 2 letech snažení, kdy už jsem byla rozhodnuta, že syn bude jedináček a zrovna jsme si nechala předepsat antikoncepci.
Hodně je to určitě o psychice, aktuálním fyzickém stavu a náladě matky přírody.

kamilka007
15. kvě 2014

@baterie Nevěřila jsem tomu, ale nejvíc dělá vážně asi psychika. Snažili jsme se o druhé mimi, rozmazlení úspěchem s dcerkou hned "na první dobrou", a ono půl roku nic. Pak jsem si našla supr práci, přestala se na to soustředit, 2. září jsem nastoupila a koncem září už v ruce držela pozitivní těhu test. 🙂 🙂 Takže stres, jestli se to tentokrát podaří nebo zase ne, je největší blokátor, alespoň u nás.

chris_n
15. kvě 2014

to ti nikdo nikdy nezaručí 😀

elvira
15. kvě 2014

Zkomplikovat se může cokoliv ... kamarádka má první dítko vymodlené po několika letech, druhé přišlo "Na první skok". 😀 A naopak - první hned a druhé po osmi letech, léčbě atd.
Ale taky jak u mojí sestry - obě děti na první pokus...
Některé věci člověk tak úplně nenaplánuje...

terkaz
15. kvě 2014

Je to asi hodne individualni. My jsme meli diky Bohu vsechny tri hned 🙂 Drzim pesti 😉

kacikaci
15. kvě 2014

první se nám zadařilo na třetí pokus, druhé jsme začali zkoušet o trochu dřív, protože jsme počítali s tím, že to nějaký čas potrvá, zadařilo se hned napodruhé a ještě dvojnásobně (myslím, že to šlo tak rychle, protože jsme si to oba užívali a nepřemýšleli nad tím, zda počneme či ne)..
hodně štěstí!

loafeer
15. kvě 2014

První se nám povedlo prakticky hned. Pak jsme s mužem trošku zestárli, něco málo přibrali, míň se hýbali a na druhém jsme se docela ,,nadřeli,,....sice za půl roku snažení se podařilo, ale mezitím byl potrat a tak....a už jsem byla nervní, v září mi končí RD, takže nás tlačil trochu čas

vrana
15. kvě 2014

Je to podobný dotaz jako jestli bude za měsíc pršet 😉 Skutečně se to nedá říct a to víš určitě sama. U prvního jsem otěhotněla okamžitě bez problémů, když jsem se rozhodla pro druhé (potíže jsem žádné nepociťovala), zjistilo se že mám endometriózu, takže nastolena léčba a půl roku útrum, následně laparoskopické odstranění endometria a pak hned jsem otěhotněla. Takže tolik asi k bezproblémovému otěhotnění 🙂

tulikiss
15. kvě 2014

Pocitej s tim, ze to bude trvat delsi dobu..pak aspon nebudes na nervy pokud se to nebude hned darit, protoze nejhorsi je kdyz clovek pocita, ze to vyjde hned a ono to nejde...

jooola
15. kvě 2014

Prala bych, aby to vyslo. Mam ale v okoli hnednekolik paru, kdy prvni dite slo hned a druhe si dalo na cas. Cekaly i 6-7 let.

cacenka_d
15. kvě 2014

@baterie Lucka nas sla prakticky napoprve, od tusim cca zari jsme se snazili od druhe (to ji bylo 7 mesicu) a Kacka je od ni 2 roky a kousek, vyslo to az v srpnu. Znamy naopak prvni dlouho, druhy hned, to je tezky proste, ale pokud to potrebujes kvuli praci fakt lepsi zacit driv.

terezapetrova
15. kvě 2014

@baterie Nevim kolik Ti třeba je ale ja bych rozhodne necekala pokud Vam nic nebrani zacit se snazit.. Ja mela 1. přes antiko a druhé nam nejde a nejde uz 10mesicu a důvod je nekde mezi nebem a zemi..

pisisvori
15. kvě 2014

@baterie nám se první dcera povedla první měsíc. Bylo mi 33. Když jí bylo 16m otěhotněla jsem neplánovaně z jednoho sexu v měsíci...v době , kdy jsem si myslela, že jsou ještě neplodné dny a povolila manželovi nedávat si pozor, bylo mi 35. Těhu skončilo potratem v 9tt. Při snaze o druhé mimi mi bylo 38 a podařilo se 2 měsíc snažení, ale skončilo potratem v 6-7tt. Pak se zadařilo za 3 měsíce a jsem v 32tt. Jak říkala moje dr. skvělá plodnost na můj věk🙂.
Sestra byla těhu 2x neplánovaně. Další bylo plánované a podařilo se za 3 měsíce.
Kamarádka otěhotněla prvně neplánovaně. O druhé se snažili asi 4 roky.
Další známá. 1. těhu neplánovaně, 2 na první pokus okolo 25-30 let , 3. těhu neplánovaně v 37 letech🙂

kettm
15. kvě 2014

První syn po 3 měsících, druhý za 12 měsíců. Taky jsem si myslela, jak budu hned těhotná a rok jsem si musela počkat.

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
ilonne
15. kvě 2014

@baterie Raději bych neotálela, měli jsme stejné plány. Dcera se povedla na první pokus a teď jsme čekali 11 měsíců. Takže jsem se vrátila do práce a v září mě snad čeká znova nástup na MD.

sarusinek
15. kvě 2014

U nás oba kluci hned první měsíc, nicméně je to určitě individuální, záleží, jak moc je dušička už připravená se k vám narodit 🙂

laurital
15. kvě 2014

Je to loterie, i kdyz nam se obe holcicky povedly hned prvni mesic od zacatku snazeni.

bunicka
15. kvě 2014

Nam prvni trvalo 7 mesicu a druhe jsme jeste nezacali ani zkouset a otehotnela jsem hned po prvnim mesici uzivani Utrogestanu. Ted uz verim....staci kapka...😀

sylvinka
15. kvě 2014

Syn lehce nečekaně na poprvé, dcera třetí cyklus, třetí miminko zase na první pokus ;)

tarra27
15. kvě 2014

@baterie nikdo Ti nezaručí, že ano...nicméně můj názor je, že ta pravděpodobnost je velká....

dotinka
15. kvě 2014

Prvni mimco na prvni pokus a druhe po pul roce snazeni...radsi bych se nespolehala na ro ze se to povede hned 🙂

deniii89
15. kvě 2014

Tak nám se první podařila po 3 měsících a druhá hned napoprvé ,-)

ija1
15. kvě 2014

prvni ditko hned, prvni nebo druhy mesic, proste volny prubeh, zadny snazeni..........druhe po roce, a to nejdriv 3/4 roku volny prubeh, pak nosifol a treti mesic zadarilo......... rozhodne je to strasne individualni a dala bych si cas...... at se pak clovek nestresuje......

svanhild
15. kvě 2014

první dítě napoprvé, druhé po 9 měsících a ještě to nedopadlo ☹

verunka8
15. kvě 2014

Obe děti napoprvé 🙂

kkouzlo
16. kvě 2014

měla jsem plány jako ty, nicméně po císaři jsme se začli snažit v roce malého, první dítě na poprvé, rodičék na dva roky a teď stále nic..... je to individuální, ale spoléhat se na jistotu nejde