Ovulace. Mohla by být?

marlendyetrich
10. dub 2022

Ahoj, chci se zeptat.
S přítelem se snažíme o miminko delší dobu, nechávám to plynout.
V srpnu jsem vysadila HA, až do ledna cykli nepravidelné 26-56. Poslední dva měsíce mám zhruba 4-6 dní po MS bolesti v podbřišku a chuť na sex myslíte, že by to mohla být ovulace a tělo tak nějak přirozeně vytváří větší chuť kvůli rozmnožovaní?
PS: nikdy jsem neměla pozitivní ovulační test.
Díky za názory a zkušenosti. 🙂

eloana
10. dub 2022

@marlendyetrich pokud mas zrovna cyklus 26 ( mivam i ja) je mozne mit ovulaci cca ten 10 - 11 den cyklu…

marlendyetrich
autor
10. dub 2022

@eloana nemám mám 30-32

andelka
10. dub 2022

Těžko říct. Ideální by bylo měřit bazální teplotu.
Těch 30-32 máš na mysli co? Píšeš,že mivas 26-56 . Jak dlouhý bude tento cyklus co probíhá, nemůžeš přece vědět.

marlendyetrich
autor
10. dub 2022

@andelka cykly 26-56 jsem mela do ledna, od února 30-32

andelka
10. dub 2022

@marlendyetrich no tak to se úplně nedá brát ještě jako srovnané, jsou to jen dva cykly..Ale pokud by to tak bylo pravidlem,tak ovulaci bys měla mít někde mezi 15 a 19 DC. Nechceš zkusit měřit tu teplotu, když ovulační testy nějak nejsou funkční, průkazné?

marlendyetrich
autor
10. dub 2022

@andelka no asi Jo, ale nechci to nejak hrotit že si budu měřit teplotu a říkat dneska musíme

andelka
11. dub 2022

@marlendyetrich ale o tom to vůbec není. Teplota ti neřekne kdy ovulace bude. Teplota ti jen 3 dny zpětně potvrdí, že byla a kdy byla. Abys aspoň věděla,jestli ji vůbec máš, jestli máš dost dlouhou lutealni fázi a taky bys věděla, jestli v tom cyklu vůbec šance byla nebo ne,a tudíž jestli máš čekat ms a kdy, nebo jestli můžeš doufat a kdy testovat. Já jsem začala kdysi měřit právě po vysazení HA, ani jsme se nechtěli snažit. Jen jsem chtěla vědět, jak cyklus naskočí, jestli to bude ok.

clori
11. dub 2022

@marlendyetrich pri cykloch 30 dni a viac sa o ovulacii tak skoro po MS hovorit neda. a urcite meranie bazalnej teploty odporucam. prosim, ber do uvahy, ze meranie bazalky potvrdi AZ prebehnutu ovulaciu niekolko dni po nej, urcite ju nepredpoveda, takze sa nemusis bat, ze by si mala potrebu sexovat na povel. k urceniu predpokladanej ovulacie sluzia ovulacne testy z mocu, ktore pri pozitivite znamenaju, ze by mala ovulacia prebehnut do 12-48 hodin po pozitivnom teste, nie je to vsak zarukou, ze ovulacia prebehne. na potvrdenie, kedy a ci ovulacia prebehla, sluzi potom meranie bazalnej teploty.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru