Ovulace po vysazení HA, dostaví se v půlce cyklu?

tynatup
23. pro 2013

Ahoj. 🙂
Mám otázku.Snažíme se o miminko,teď je to první měsíc po vysazení antikoncepce.Jak je to s ovulací dostaví se tak nějak v půlce cyklu nebo je to ze začátku nepravidelný?? 😒 A jaká šance je že se to podaří první měsíc? Moc si miminko přejem 🙂 děkuju za každou radu 🙂

zlatelevizeedna
24. pro 2013

Tak já štědrodenně zkusím odpovědět🙂. Je to velmi individuální - u někoho cyklus naskočí hned, včetně ovulace. Dokonce bezprostředně po vysazení je šance otěhotnět vyšší, proto se ha nasazuje v určitých případech krátkodobě při léčbě neplodnosti.
Když budu psát za sebe, tak jsem brala pilulky více než deset let a trvalo skoro třičtvrtě roku po vysazení, než se mi cyklus srovnal a byla ovulace.

maice
24. pro 2013

Ahoj, mám podobnou zkušenost jako pisatelka výše. Srovnávám cyklus osmý měsíc, zatím bez ovu, a to i s hormonální léčbou. Ale je to opravdu velice individuální 🙂 Přeju ať se zadaří hned a neplácáš se v tom jak já.

zlatelevizeedna
24. pro 2013

@maice já jsem brala nějaké tabletky s výražkem z drmku - napsal mi je doktor, ale byly přírodní. A taky jsem si nechala namíchat kůru na míru od Byliny Naděje.
Ať ti to brzo vyjde😉.

maice
24. pro 2013

Ten drmek mam taky...i kontryhel, ale nějak se nedaří! Vy už jste v pořádku?

dehors
24. pro 2013

brala jsem antikoncepci přes 15 let. před rokem jsem vysadila, ovulaci mám každý měsíc (napřed jsem měla testy, které ukazovaly, pak jsem se naučila rozpoznat "příznaky" na sobě). mám cyklus 28 dní, přesně uprostřed ovulaci. ale mimino nikde... 🙄

maice
24. pro 2013

Navíc, po vysazeni antikoncepce lékaři doporučují 3 měsíce počkat, než se začnete snažit. Chce to chvilku, než se dá děloha a vaječníky dohromady, jinak hrozí vysoké riziko potratu :(

jamamutka
25. pro 2013

mno dovolím si nesouhlasit s maice, otěhotněla jsem ihned po vysazení a dr mi říkala že v tom není žádný problém, tělo si samo řekne jestli si otěhotní 😉 Já jsem už dřív vysadila prášky, ale ne kvůli mimi a vůbec jsem neměla menzes, nezrály mi vajíčka, dr se ptala jak to vidím s mimi, viděla jsem to zhruba za půl roku a ona mi doporučila znovu na ten půl rok nasadit antiko a hned nato se snažit .. což se zadařilo. myslím že kdybych si ,,čistila,, tělo tak to tak hladce nepůjde.. Každé tělo je ale jiné, takže těžko odpovědět na tvoji otázku kdy se dostaví ovulace, nebo jaká je šance že budeš ihned těhu. Někdo má ovulaci, všechno v cajku ale nedaří se.. Tak ti držim palce, jako každé snažilce tady, ať se brzy zadaří 😉

maice
26. pro 2013

@jamamutka Jen prodávám jak jsem koupila. Taky jsem slyšela, že se HA dokonce používá -tedy její krátkodobé nasazení a znovuvysazení - jako metoda otěhotnění. Mě po 12 letech HA bylo oporučeno toto, stejně jsme se nehlídali, jak říkáš, organismus si řekne a podle mého mělo-li by být těhu nekvalitní nebude vůbec 🙂 Znám spoustu případů těhu ihned po vysazení, ale také velké množství potratů :(