Ovulace se dostavila hned po odstavení?

melinkaproch
30. dub 2013

Ahoj, předem děkuji za odpovědi.

Moc mě zajímá, zda se vám dostavila ovulace hned v prvním cyklu po ukončení kojení (ještě před 1. MS).

Popř. který den to bylo (pokud víte, nebo vzpomenete si).

A pokud ne, tak v jakém cyklu se poprvé objevila.

Ještě jednou díky. 😉

brisalek
30. dub 2013

1MS jsem dostala 3 měsíce po porodu a ten cyklus jsem měla ovulaci, protože od té doby mám dost silné ovulační bolesti a ukázkový hlen, který jsem nikdy před tím neměla. S kojením to u mě nijak nesouviselo, protože jsem plně kojila do 6 měsíců přes den každé 1,5-2hod, v noci i 8 x za noc, pak do 12 měsíců méně ale přes den i noc a do 16 měsíců jen večer a v noci.

marketma
30. dub 2013

Já jsem dcerku kojila do dvou let, přestala jsem z důvodu snažení o miminko. Ješte pred odstavením jsem byla u gynekologa a konstatoval, že ovulaci mám i když stále kojím - zrovna jsem byla totiž 12 den cyklu...... ale je pravda, že MS jsem měla už v šestinedělí pak pravidelně každý měsíc....

andelka
30. dub 2013

Tak první ovulaci jsem měla bezpečně ještě před odstavením. Ale jestli před první MS byla nebo ne, to netuším, nepoznala jsem to a měřit BT jsem začala až od první MS po porodu.
Po prvním porodu jsem měla MS pravidelnou (cykly ovulační) od 11měsíce, kojila jsem 13měsíců.
Po druhém porodu přišla první MS po 10,5měsících, zjištěná ovulace 66den cyklu, druhá MS 13měsíců po porodu a kojím stále.
Jediný rozdíl je, že staršího syna jsem v noci kojila jen 1x, kdežto mladšího 3x. Asi za tohle může za rozházený cyklus a problém s ovulací.

evulinkab
1. kvě 2013

Bez ovulace není menstruace, takže když odstavíte mimčo(z plného kojení ze dne na den), tak nejprve přijde ovulace a následne pak menstruace...Kdy ale k tomu dojde, to nikdo neřekne...Každá jsme jiná..Já treba kojila malého 15měsíců, z toho plně prvních 6měsícu a MS dorazila 4 měsíce po porodu...