Ovulační hlen nekoresponduje s ovulací. Dá se to nějak upravit?

kkonikk
13. lis 2019

ahoj, už skoro rok sleduji svoje znaky plodnosti a myslím si, že vcelku jistě poznám, kdy probíhá ovulace..... jakmile vyskočí čárka na ovu-testu, druhý den je téměř jistě ovulace, další ráno vyskočí teplota. A teď k jádru brouka- mám ukázkový ovulační hlen, jenže- tak tři až čtyři dny předem...... v době, kdy se objeví čárka a je tedy nejvhodnější doba ke snažení, už je zase ukázkově neplodný. Čtyři dny jsou celkem dlouhá doba na životnost spermie, ale neplodným hlenem zas ve vhodnou dobu "neproplavou". Dá se to nějak upravit? Děkuji

lilian2111
13. lis 2019

Ovulační hlen bývá pár dní před ovulací, je to známka že se ovulace blíží. Je to úplně normalni 🙂

kkonikk
autor
13. lis 2019

@lilian2111 vím, že začne pár dní před ovu, ale on mi začne tak týden před a pak tak 3-4 dny před ní skončí....takže když se snažíme třeba den před ní, tak už je ten lepkavý neplodný, přes který spermie neprojdou (teda jestli chápu správně význam toho hlenu- vajíčkový´- plavou dobře, lepkavý-zachytává je a neprojdou) ale zas snažení 4 dny předem je už skoro dlouhá doba k přežití

terka80
13. lis 2019

@kkonikk ty ho uz mozna nevidis ale v pochve je.me ho takhle potvrdila a dokonce ukazala gyn.na ultrazvuku

ja_osobne
13. lis 2019

@kkonikk mám to úplně stejně jako Ty, taky by mě zajímalo 🙂 u mě byla ovu vnedeki, tak uvidíme příští víkend, zda se povedlo

kkonikk
autor
13. lis 2019

@terka80 tak já Ti budu věřit a doufat, že máš pravdu 😀

kkonikk
autor
13. lis 2019

@ja_osobne tak pak dej vědět 😀

terka80
13. lis 2019

@kkonikk mi pouzivame jeste ten gel conseive kdyz mam pocit sucha 😉

vineta
13. lis 2019

Když jsme u těch gelů, já zas můžu doporučit gel Prefert, myslím, že jsem díky němu dvakrát otěhotněla, ale kdo ví 😉.

ja_osobne
13. lis 2019

@kkonikk dám!

Taky používám ten concieve gel, tak uvidím, zda teď zabere. Jsem 3 týdny po laparoskopii, tak snad!

kkonikk
autor
13. lis 2019

@terka80 já právě ale nemám pocit sucha, ale už ten bílej lepkavej hlen...... ale gel vyzkouším-třeba se to smíchá a bude to aspoň o něco plodnější
😀

cuuza
14. lis 2019

Možná by to chtělo časteji mít sex než zkoumat hlen....