Ovulační testy opakovaně pozitivní v měsíci.

kaja2016
4. zář 2018

Holky, kdo rozumíte ovulačním testům? O mimčo se snažíme delší dobu, tak si říkám, jestli něco nedělám špatně. Testy dělám občas, cyklus mám pravidelný, první test dělám 10DC a testuju dokud nevyjde pozitivní, což mívám plus minus 12DC. A pak už netestuju. Počítám s tím, že ovulace přijde 24-48hodin. Tento měsíc jsem byla zvědavá a udělala jsem test už 8den cyklu vyšel ještě negativní, ale první čárka už byla slabá a 9DC už vyšly stejně silné. Teď jsem opět ze zvědavosti po návratu z dovči udělala znova test v neděli 19DC a opět pozitivní (čárka dokonce silnější než ta kontrolní) a dneska 21DC opět pozitivní (čárky stejně silné). Co jsem četla na internetu, tak test by měl být pozitivní pouze jeden den v měsící a pak za 24-48 hodin by se měla dostavit ovulace. Nemáte někdo zkušenost s tím, že by testy byly pozitivní déle nebo opakovaně?

jaaaninda
12. zář 2018

@zmazalka tak to jsou mě známé testy 😀 Wondfo comfort. Ty mají v sobě víc barviva, takže pokud má žena vyšší hladinu LH, tak jí ukazují docela výrazné čárky během celého cyklu. A pozitivitu pak ukazují klidně i 3 dny, což je nevítané. Mám vyšší hladinu LH a na těchto testech to takto bylo znát. Jak dlouhý míváš cyklus? Jak říkám, buď už se chystá ovulace nebo ti nesedí testy. I s těmi se člověk musí naučit pracovat a vyhledat pro sebe tu správnou značku. Když už jsi začala s těmito, tak s nimi tento cyklus i dokonči. Jestli se ti v příštích dnech testování objeví opravdu o dost výraznější čárka než kontrolní, tak až pak tehdy půjde o ovulaci a pak bych spíše doporučila ty testy Dr.Max. Jestli naopak začnou slábnout, tak se o ovulaci jedná už teď.

fatal_error
12. zář 2018

@kaja2016 měla jsem nějaký testy z dr. max 6+2 (6 ovu + 2 těhotenský) cca za 90 korun. taky jsem si říkala, že 19. DC byl možná nejsilnější, jenže zase podle zkušenosti z minulosti po pozitivním už pak právě žádná čárka nenásledovala a tady to pokračuje vesele dál, tak jsem z toho zmatená.

fatal_error
12. zář 2018

@jaaaninda nemám pravidelné, právěže vůbec. jsem 11 měsíců po porodu a MS jsem měla zatím 3x.

zmazalka
12. zář 2018

@jaaaninda Tenhle cyklus se mi to stalo poprvé.Cyklus mám 29-31.Myslím si,že už ovulace byla.

jaaaninda
12. zář 2018

@zmazalka při cyklu 29-31 by ovulace měla být v rozmezí 13-21DC. Chápu dobře, že jsi 7DC a myslíš, že ovulace už byla? Soudíš podle bolesti v podbřišku? Někdo má bolesti i víc jak týden až pár dnů před ovulací, někdo během ovulace, někdo až po ovulaci a i u jedné ženy se to v cyklech může měnit. Zkus testovat dál a uvidíš co bude.

zmazalka
12. zář 2018

@jaaaninda Chápete dobře.Soudím podle bolesti v podbřišku a krvácení.Jednou mi gynekolog potvrdil ovulaci 6 DC tak věřím,že mohla být ovulace 7 DC.

jaaaninda
12. zář 2018

@fatal_error aha, tak v tom případě testuj dál a stačí jednou denně, tyto testy to zachytí. Alespon podle popisu používáš také testy Wondfo comfort ty mají vyšší obsah barviva a pokud má žena vyšší hladinu LH (což vypadá, že máš) ,tak ukazují výrazné čárky. Pozitivitu pak poznáš, že testovací čárka je mnohem výraznější než kontrolni. Kolik jsi měla zatím nejkratší cyklus?

jaaaninda
12. zář 2018

@fatal_error a testuj dopoledne (kolem11), to se zdá máš nejlepší koncentraci LH. Je to tím, že po ránu toho člověk ještě tolik nevypije nebo se umí tu chvíli hlídat, ale přes den,i když se kvůli testování snaží nepít, tak už máš i jidlo, polívku a moč je více ředěná.

jaaaninda
12. zář 2018

@zmazalka možné je všechno samozřejmě. Zkuste ještě zítra, pozítří testnout, jestli byl toho 7DC pozitivní, tak by měl zeslábnout. Pokud chcete mít jistotu, kdy a jestli ovulace proběhla,tak je spolehlivější a levnější měření BT. Držím pěsti, ať se brzo zadaří. Ale pokud víte, že u vás ovulace probíhá (máte to potvrzené od lékaře), máte pravidelné cykly, tak zkuste co nejvíc vypnout. Užívat si s partnerem dle chuti a ono to snad vyjde. Půl roku jsem se po zamlklém těhotenství stresovala testama a měřením BT a v cyklu kdy jsem všeho nechala, našla si koníčka, tak se zadařilo. Držím všem pěsti.

zmazalka
12. zář 2018

@jaaaninda Možná máš pravdu.Vykašlu se na OT a nechám tomu volný průběh.Moc děkuji,snad to nakonec nebudeme muset řešit přes pronatal.

jaaaninda
12. zář 2018

@zmazalka jak dlouho se snažíte?

jaaaninda
12. zář 2018

@fatal_error omlouvám se, že píšu na pokračování, ale vždy napíšu a jak nad tím pak ještě přemýšlím, tak mě napadají další věci, co bych chtěla říct 😀 jestli už ta ovulace přece jen proběhla, tak by se cca do 10-16 dnů od ovulace měla dostavit ms (nebo // 🙂) I podle toho pak zpětně můžeš poznat, kdy ta ovulace přibližně byla a budeš vědět jak v té době ty testy vypadaly.

zmazalka
13. zář 2018

@jaaaninda Už 13 měsíců

fatal_error
13. zář 2018

@jaaaninda zkusim testovat v 10h a uvidim, vstavala jsem v 7. zatim nejsilnejsi carka byla nakonec vcera vecer. luteralni fazi mam 14 dnu, to vim. jinak rodila jsem v zari 2017, prvni menstruace prisla v prosinci, pak dlouho, dlouho nic, pak v cervenci a pak v srpnu. posledni cyklus mel 43 dnu, to je u me normalni, mam dlouhy cykly. dalsi vec je, ze me jeste nepichalo v podbrisku, napadlo me, ze to mohlo byt v noci a prosvihla jsem to, minulej cyklus me v podbrisku pichalo a za 14 dnu prisla MS. no, je to zahada. 🙂

az prijde ms, i kdyz samozrejme doufam, ze neprijde, tak se zpetne podivam, jak ten test vypadal, kterej z nich to byl, to je dobrej napad, diky.

jaaaninda
13. zář 2018

@zmazalka no to už je delší doba. Ty už tedy máš potvrzené,že ovulace probíhá a hormonální profil za sebou. A chlap se byl už taky vyšetřit? My se snažili o druhé rok a půl. Vím jak už to musí mrzet a lézt na mozek. Dala bych tomu čas ještě do konce roku, dýl už bych asi nečekala. Opravdu zkus vypnout, sex co 2-3 dny by měl bohatě stačit a ve vašem případě hned po ms nebo ještě při, jestli máš ms delší, když ta ovulace bývá takto brzy 🙂

jaaaninda
13. zář 2018

@fatal_error měla jsem to po porodu dost podobně. Rodila jsem v červnu 2016, první ms březen 2017 (do ledna jsem brala prášky), v červnu 2017 jsem přestala kojit a v srpnu přišla ms. Pak zas dlouho nic a v říjnu se "zadařilo", ale zamlklé. Pak se mi začali cykly upravovat, byly i kratší (cca 45dnů) než před prvním těhu (tehdy 61dnů) a já se začala strachovat jestli při takové změně probíhá ovulace, tak testy a měřila jsem BT, sledovala čípek a hlen. Pak jsem zjistila,že si neustálým sledováním psychikou asi ovulaci blokuji, protože se cykly prodluzovaly. V červnu jsem se vším přestala, našla si něco na zaměstnání hlavy a ovulace přišla naprosto nečekaně už 22DC a jsem v 15tt 🙂 chápu, že chceš druhé co nejdřív. A testování při dlouhých cyklech je docela otravné a leze do peněz, taky znám 🙂 ale snad se zdá, že se ti to teď už nějak upravuje a cyklus by se mohl zkrátit. Když víš, jak dlouhou máš luteální fázi, tak je to plus. Zkoušej ještě testovat dál a pak zpětně uvidíš 🙂 držím palce 🙂

fatal_error
13. zář 2018

@jaaaninda s tou psychikou nejsi prvni, kdo to pise, jenze ne kazdy to tak ma. ja to mam naopak. kdybych netestovala a nesledovala se, tak budu nervni, ze jsem ovulaci treba prosvihla. kdezto kdyz testuju, jsem klidna, ze jsem pro to jakoby udelala maximum. ale treba na mereni bazalni teploty nemam, nebyla bych schopna si vzpomenout kazdy den a obdivuju vsechny, ktery to daj. i kdyz mam brat nejaky prasky, tak naprosto nejsem schopna dodrzet schema a beru to, kdyz si zrovna vzpomenu. 🙂 tak a dnesni test uz je svetlejsi a hlen uz je bilej, cili ovu asi probehla a ted se dej vule bozi.

jeste teda dodam, ze v cyklu, kdy jsem otehotnela v lednu 2017, jsem pozitivni ovulacni test nemela, mela jsem ho tak ze 70% kontrolni carky, vic ne.

a gratuluju k tehotenstvi! 🙂

zmazalka
13. zář 2018

@jaaaninda Chlap má špatný spermiogram.V pronatalu řekli,že se to přirozeně asi nepovede.Ms 1-3 dc,4 dc pozitivní ovulační test,5 dc krvácení a bolest v podbřišku,6 dc špinění.Bolest v podbřišku cítím ještě dneska

zmazalka
13. zář 2018

@jaaaninda Dnešní OT

jaaaninda
13. zář 2018

@fatal_error jo, v tom jsem stejná. Taky jsem pro to chtěla dělat maximum, mám ráda věci pod kontrolou, chtěla jsem mít jistotu,že ovulaci neprošvihnu a nemyslela si,že by mě to nějak stresovalo, spíš jsem říkala, že mě uklidňuje, když vím, že to funguje jak má. Ale ono stačí jen to,že na to myslíš. Takže jsem měřila 3cykly, potvrdila si ovulaci a dál to nechala osudu. A taky nejsem schopná brát léky pravidelně 🙂 navíc pokud máte pravidelný sex, nejlepe kvůli snažení co 2-3 dny, tak se nejde do ovulace netrefit 🙂 v červnu jsem poznala ovulaci podle bolesti (nestává se mi vždycky) a myslela jsem,že jsme prošvihli a ono ne 🙂 tak se ti upravují cykly, to je fajn 🙂

jaaaninda
13. zář 2018

@zmazalka vypadá,že zeslábnul 🙂 mě se z fotky jeví, že byl pozitivní test 7DC, ale ono to je z fotky zkreslené a testy už zaschlé, tam to musíš vědět ty co a jak i dle těch příznaků. Jestli víte, že je u manžela problém, tak bych tomu už moc volného prostoru nedávala a už řešila s odborníky. I když všechno je možné a povést se to může. U známých též spermiogram nevyšel nejlíp (ale jak moc blbě, to nevím), objednali se na reprodukční kliniku a ještě než tam šli, tak měli // 🙂

zmazalka
13. zář 2018

@jaaaninda Říjnu jsem se měla chystat na IVF ale museli jsme to odložit,přítel bude měnit práci.Tak to začneme vyřizovat ráno.V pronatalu nám řekli asi se to přirozeně nepovede.

fatal_error
14. zář 2018

@jaaaninda hele, jen pro zajimavost, tak jsem se dockala az dneska, tenhle je pozitivni, ty predtim nebyly, i kdyz by se to dejme tomu dalo uznat, vypadaly docela ze jo, ale evidentne pozitivni nebyly, az tenhle dnesni. a to to uz vypadalo, ze testy slabnou. 🙂

takze opravdu je potreba vytrvat v testovani, i kdyz uz si clovek mysli, ze pozitivni je, kdyz je treba z 90% kontrolni carky.

kaja2016
autor
14. zář 2018

@fatal_error Joooo, tak to jsou oni. Myslim, ze to bude nejaka vadna sarze... Me to ukazalo pozitivni 8DC a pak 19DC a to bylo tak silne jako u tebe ten 23DC. Jestli nebudes tehotna, coz tim zvysenym LH 23DC taky vypada, tak uz tyhle testy nekupuj, kup normalne mamatesty, ty vychazeji normalne🙂 Ja tri dny meskam, tak cekam co bude. Ovulace mi vysla take toho 19teho, tak pockam do pondelka a pak udelam test. Jinak promin, necetla jsem celou diskuzi, tak snad nereaguju na neco, co neni aktualni....

kaja2016
autor
14. zář 2018

@fatal_error U toho mama testu ti nevyjde ovulacni test pozitivni dvakrat v mesici, neni potreba vytrvavat.... tohle je proste test, ktery to dela, uz jsi treti, co jsem na netu potkala v tomto tydnu, ktera ma takhle divne vysledky s timto testem, urcite je to spatna sarze...

fatal_error
14. zář 2018

@kaja2016 vadná šarže né, podobný série jsem měla u stejných testů i v době, kdy jsme makali na synovi. asi maj tyhle testy opravdu více barviva a jsou tedy dost matoucí. pozitivní v téhle sérii je jenom ten poslední, ten jedinej je stejně tmavej jako kontrolní čárka, čili není to opakovaně pozitivní test v měsíci. no ale každopádně jsou to testy pěkne na prd, když je potřeba to takhle zkoumat a výsledek je nejasnej. 👎👎👎

kaja2016
autor
14. zář 2018

@fatal_error Hm, me to prislo stejne silne i toho 19teho, ale asi by to chtelo lupu🙂 No testy na prd, souhlasim🙂 Prosimte, ale jaktoze mas ovu 23., to mas tak bezne, nebo jenom tento mesic?

fatal_error
14. zář 2018

@kaja2016 ja mam dlouhy cykly, takze bezne. 34 dnu nejmin, obycejne spis okolo 40 a luteralni fazi mam 14 dnu, dlouhou mam tu folikularni.

jaaaninda
14. zář 2018

@fatal_error jo, už to je lepší 😉 jak uz jsem psala, u těchto testů se jako pozitivita dá brát až když je čárka výraznější než kontrolní. O vadnou šarzi nejde, mají v sobě víc barviva a proto dělají takové výrazné čárky i mimo ovu. Tyto testy jsou vhodné pro ženy s nízkou hladinou LH, protože jiné testy (třeba Mamatest, ovulady od Dr.Max) jim ovulaci vyznačují jen slabou čárkou, což je negativní, ale v jejich případě se víc nevybarvi ani když o ovulaci opravdu jde.

fatal_error
14. zář 2018

@jaaaninda příště vezmu jiný. i když samozřejmě doufám, že žádný příště nebude. 🙂