PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

spagatice
13. únor 2009

Holky já budu jezdit do Prahy, bydlím v Žatci a pracuju v Mostě. Problém je, že mám kancelář v Mostě, ale většinou se v osm zvednu ze židle a jedeme někam do jiné firmy pracovat (Ústí, Děčín, Teplice, Chomutov, Stříbro, Praha, Most, atd.), takže když půjdu do CARu, tak asi budu muset celý den být v pracovní neschopnosti a i když to bude třeba každý týden jednou, tak to bude na našeho šéfa hodně. Samozřejmě, že pro miminko to udělám, ale měla bych být i v klidu a ne se stresovat nějakýma poznámkama od šéfa a nebo se dokonce bát, že mě vyrazí ☹

mmmk
13. únor 2009

Spagatice, proc nejdes do CARu do Teplic?

lenickan
autor
13. únor 2009

spag to ti nezávidím, já mám Apolináře 10 minut chůze od kanclu tak si to vůbec nedovedu představit ty problémy s cestováním. Ale drž se na šéfovy poznámky kašli. Určo to dobře dopadne.

Střídavě mne píchá na pravé a levé straně... tak snad si těma práškama ještě neublízím

mmmk
13. únor 2009

To mi dela, kdyz mi roste folik. I kdyz roste jen na jedne strane, picha me na obou. Treba se tvoje telo probouzi ke spravnemu fungovani 😉

spagatice
13. únor 2009

Léňo to by bylo fajn, kdyby už to všechno správně fungovalo ne.
Mmmk a v Teplicích je jaký CAR?

mmmk
13. únor 2009

Spag, tu http://www.pronatalnord.cz/ a mam na ne dobre reference od mych nemeckych znamych, co tam jezdili a maji deti diky nim.

spagatice
13. únor 2009

Mmmk teď jsem se tam dočetla, že mají smluvní pojišťovnu pouze VZP a já jsem ZPMV, musela bych jezdit i do té Prahy na některé věci. Ještě přemýšlím o Iscare, protože doktorka od nich dojíždí jednou týdně i k nám, tak by mi to mohlo nějakou cestu ušetřit 😉

mmmk
13. únor 2009

Spag, tak bys to mela docela dobry, kdyby nejaka doktorka jezdila k vam. A nebo se domluvit v CARu, jestli by ti nenapsali prosbu pro tvyho gyndare, aby ti delal folikulometrii on. Ze bys nemusela nikam daleko dojizdet. Pak bys jim zavolala, ze ma folik tolik a tolik a oni by ti doporucili dalsi postup 😉

spagatice
13. únor 2009

No tak to by bylo taky dobrý, dík 🙂

mmmk
13. únor 2009

A jaky vyhody ma vlastne ta tvoje pojistovna? Nevyplatilo by se prejit???

surenka
13. únor 2009

Mmmk, ten dexamethason ti napsali v centru přímo na snížení testosteronu? A jak přesně funguje? Dívala jsem se, že je to kortikoid, že by nějak ovlivňoval hormony? Jinak já beru prednison, to je skoro totéž, taky kortikoid, ale není přímo na testosteron - běžně se tady používá při stimulaci, že jsou potom lepší výsledky (aspoň jsem to četla v nějakém jejich průvodci léčbou). Je pravda, že jsem se přímo neptala, proč přesně se bere, protože jsem na to pokaždé zapomněla 😖 Tak se zeptám v pondělí 😉

mmmk
13. únor 2009

Surenko, to je podle me neco hodne podobneho ten dexamethason a prednison. Ono to oboje ma za ukol snizeni testosteronu. Zeptej se na to v CARu, nikde jsem nenasla, jaky je v tom rozdil, vsude jsou jmenovany vedle sebe. Proste kortikoidy. Ale ja to beru v malicke davce, ale i tak to funguje. Mne to v prvnim CARu, kam jsem chodila, nechteli dat, pry to neni potreba. A predepsal mi to nakonec obycejny gyndar (zas tak obycejny neni, je zlaty 😀) a ten me poslal do jineho CARu, kde se doktor divil, ze jsem to nemela uz tak pred pul rokem 😅

spagatice
13. únor 2009

Já jsem nikdy ani u jiné nebyla. A teď je to poprvé, kdy se něco takového stalo, vždy mají doktoři smlouvu i s ZPMV. Když jsem studovala tak mi přispívali na HA a dívala jsem se, že těhulkám taky něco přispívaj, nebo dávaj, já už přesně nevím 😉 .

surenka
13. únor 2009

Vlastně jsem se v centru ptala, co s testosteronem, ale tohle mi nenabídl. Já jsem totiž chtěla spíš řešit akné (což je ale následek) a celkem logicky mi doporučil dermatologa. Navíc mám pocit, že prednison má docela dost vedlejších účinků, snižuje imunitu a sice jsem po něm nepřibrala, ale teď už vím, co je "měsíčkový obličej" - jeden z vedl. účinků. Nějak jsem si to nedovedla představit, naštěstí mi to na druhý den zmizelo 😀

surenka
13. únor 2009

Jinak moje gynekoložka je zlatá jen když jsem bez problémů a nejlépe těhotná, metformin a folikulometrie je na ni asi moc 😀

mmmk
13. únor 2009

Surenko, ja mam po tom dexamethasonu jen takovou sem tam pupinek, ale jen takovy ty bily vrsky, ne vredy. Ja nikdy na akne netrpela, ani v puberte ne, takze tohle je nejhorsi plet, co jsem kdy v zivote mela 😀 A ver, ze i to me dokaze nastvat 😀 Mozna je to ale i po jinych hormonech, tezko rict. Nicmene dobiram svoje posledni platicko, testosteron by mel byt jeste nizsi nez posledne. Toho dexa se bere 50 tablet (pul denne), tz. 100 dni a pak uz nic. Leda pokud by se to zas casem zvedlo. Ale to se pry zas udrzovanymi cykly nestava (jako bud HA nebo stimulace FSH, pregnyl, utro). Jinak nejhorsi stavy mivam po utrosi. To je peklo 😀 Prsa jako pred explozi, mastny vlasy uz druhy den po umyti, unavena a otravena 😅 😀

spagatice
13. únor 2009

Holky a co kila, nepřibíráte po těch hormonech?

brnanda
13. únor 2009

Ahojky ,-)
ani jsem netušila,že nějaká diskuze na toto téma existuje a ikdyž jsem psala jen do diskuze pco,tak nevím kam teď psát 😵

nejen,že mám mutaci, i leidenskou mutaci, mám ještě i PCOS a už sme s manželem totálně odrovnaní a já ko psychicky... nevím,co budou se mnou provádět a jelikož už je to 7měs. co bojujeme o dítě, PCOS další nová příčina ,co mi zjistili co mám ,protože Leidena a mutaci jednu mám už od svých snad 17-18 let, tak toto mi už na psychice víc vážně přidat nemůže...
nesmím žádné hormony a na pcos nic neberu.-výsledky mi došli poštou předevčírem.

mmmk
13. únor 2009

Spagatice, ja celkem nic. Jen nejaka zadrzena voda, delaji se mi takovy ty "love handles" na bocich, nad paskem kalhoty a pak ty prsa. Ja se z principu nevazim, takze netusim, kolik to dela na kila. Stalo me to jen nejaky novy podprdy 😀 Obleceni mam jinak vsecko porad stejny, stejnou velikost. Ono to na kazdyho zabira trochu jinak, treba ja mam po pregnylu vzdycky porad uplne brutalni hlad, ani ne chut k jidlu.

Brnando, ta Leidenska mutace je neco jako mutace bilych krvinek (vysoka srazlivost krve, neco prenasi se dedicne na homozygotach), jestli si to pamatuju dobre? To ti asi nepomuzem. My tu vsecky jedeme na hormonech. A ver, ze 7 mesicu nic neznamena. Vim, ze ted asi z toho vseho vysilujes, ale i u zcela zdravych paru to nejakou dobu trva, rok je normalni doba. Mozna by ti pomohla laparoskopie, mozna nejake bylinky. Zalezi na tom, jak moc se u tebe PCO projevuje. Nekomu fakt pomohly caje, bylinne preparaty, aloe vera. Zkouselas neco z toho?

surenka
13. únor 2009

Mmmk, s nostalgií vzpomínám na dobu s HA, kdy se mi udělal jeden miniflíček a já to musela "okamžitě řešit" 😀 Teď jsou těch miniflíčků mraky (ještěže existují korektury a pudry 😉 ), ale důležitější je přece charakter, ne? 😀 A jak jsem psala, utrogestan mi způsobuje jen závratě, ty jsem vyřešila, spávat spím běžně deset hodin denně, pokud teda můžu, a vlasy si stejně myju každý den 🙂 Takže jsem vlastně takový preventista 😀

Spagi, po hormonech ani nepřibírám, spíš mi jdou nahoru s věkem 😉 , ale pořád jsem ještě v normě...

spagatice
13. únor 2009

Surenka 😀 , já právě už moc v normě nejsem 😖 přibrala jsem i po tom, že jsem vysadila HA 😠

surenka
13. únor 2009

Ahoj brnando, je pravda, že když jsem se dozvěděla, že mám PCO a budu mít problémy s otěhotněním, připadalo mi, že je to pomalu to nejhorší, co se mi mohlo stát... Není, jsou horší věci, to mě uklidňuje a během těch tří let, co to zkoušíme, jsem došla do stavu, kdy každý malý pokrok je pro mě velký úspěch a nemusí to být vyloženě těhotenství 🙂

mmmk
13. únor 2009

Surenka, jo, ale mne ted sem tam nejaky pupinek toci vic jak v puberte, kdy jsem na to vlastne mela narok 😀 Ty jsi teda preventista. Pro mne je myti narocna procedura, jelikoz pak i zehlim, takze to veme cas a denne bych to fakt nedala 😅
Mas na brise modriny po injekcich? Ja ted prave na jinym foru videla fotky, co si holky uzkazovaly a kazda mela uplne modraky. Pritom teda stimulovaly tak jako my - ne na IVF. Myslim, ze ted bych ani nenasla ranni vpich. Co ty?

Spag, pribirani a nadvaha je bohuzel jednou z priznaku PCO, ale snaz se to hlidat, protoze pri PCO s nadvahou se vysledky lepsi, kdyz zenska zhubne 😉

surenka
13. únor 2009

Mmmk, love handles je pěkné - nějaké minihandles mám 😀

surenka
13. únor 2009

Tak já to mám právě opačně - od 13 až do 21 jsem z toho byla vyloženě nešťastná (nevěděla jsem, že charakter je důležitější 😀 ), navíc jsem nosila brýle, takže to mi taky nepřidalo. Teď mi to sice vadí, ale neberu to tak tragicky, jen bych s tím ráda něco udělala. Jinak mám dlouhé vlasy, ale představa, že bych si je každý den nemyla a chodila tak do práce 😝 radši se přemůžu 😉

Modřiny taky nemám - jen ten první cyklus se mi asi dvakrát stalo, že jsem se jehlou škrábla, teď už jsem to dotáhla do dokonalosti - jedu poslepu a už nepoznám, na které straně jsem píchala den předtím 😀

spagatice
13. únor 2009

Ty jo no a co s tím. Já jsem tedy problémy s MS měla vždycky, za poslední dva roky jsem přibrala 15 kg (a to bez přejídání a ani nejím v noci, jak si myslela moje obvodní doktorka), no a pěkně mě to štve. A teď mě to štve ještě víc, protože ty problémy s otěhotněním každý vidí v těch kilech. To mě štve a štve a štve !!!! Já prostě přibírám i ze vzduchu no ☹

surenka
13. únor 2009

Asi máme kvalitnější kožní řasy 😀 😉

mmmk
13. únor 2009

Povidej nekomu ve 13, ze je charakter dulezitejsi 😀

Modrinu jsem mela asi jen jednou, velkou asi jako koruna, protoze jsem vytahla novou ampulku z lednicky a ta byla studena, ja spechala, tak jsem si pichla, stipalo to jako svina, pak to palilo a vecer tam byla modrina! 🙄 Takze jsem se poucila a uz je to naprosto ok 🙂

kuliskaa
13. únor 2009

Ahojky...ano mě se podařilo díky Clostilu otěhotnět ale jen jednou po druhé už jsem v tahu....a ještě se nám zhoršil SG..... ale vajíčka vůbec nechtějí růst....a čím déle tak hůře ....brala jsem 7 cyklů.... 😔

surenka
13. únor 2009

Já mám pero - předtím než se použije poprvé, musí být v ledničce, ale potom už může být v pokojové teplotě, takže na tohle pozor dávat nemusím... Ty máš ampule? A mícháš je nějak? Mám pocit, že existuje i puregon pen, ne?