PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

lenickan
autor
18. únor 2009

no já mám zase reference na Řežábka, tak jsem chtěla k němu🙂)) snad poradí....

hypo
18. únor 2009

a budes primo u nej? ja vim ze v apolinari se stridas vzdy u jineho lekare coz se mi nelibilo
ze te kontroluje zrovna ten kdo ma sluzbu..... ale treba se pletu 🙂

lenickan
autor
18. únor 2009

ano jdu přímo k němu... jak to bude probíhat nevím, ale je mi jasné že na folikulometrii budeme chodit k někomu jinému s tím počítám ale léčbu bude doufám stanovovat jen on🙂

hypo
18. únor 2009

tak drzim palce........
ja jsem zvedava co mi povi v breznu ale asi jsem si blahove myslela ze zacnu hned stimulovat ale ono asi ne, asi si jeste nejaky mesic pockam, asi mi budou muset srovnat nebo upravit cyklus ..... tak uvidim

lenickan
autor
18. únor 2009

no myslím, že budou dělat svá vyšetření, taky bych nejraději hnes od dalšího cyklu stimulovala ale to asi bohužel nevyjde:(
jsem šíleně napnutá jak budu na to FSH reagovat... snad ne nějak překotně a podaří se jen jedno vajíčko🙂

hypo
18. únor 2009

🙂 to my pak budem mit dilema s ET jestli jedno nebo dve 🙂
dvojcatka by jsme spatne rozdychavali 🙂 nemam nikde nikoho kdo by mi s nima pomohl 🙂

lenickan
autor
18. únor 2009

to já bych i dvojčátka brala... jedno dvě vajucha jsou OK, ale může jich narust třeba 6 a co pak

mmmk
18. únor 2009

Leni, to s tim LH fakt nevim ☹ Jinak 13.DC pozde neni. Ja s injekcemi chodim tak 12.-13.DC. Myslim, ze i kdyby ovulace byla, tak doktor uvidi tekutinu v brise po prasklym foliku.

Co se stridani doktoru tyce, to byl jeden z duvodu, co me nehorazne stval v tom predchozim CARu. Taky jsem sla zrovna k tomu, kdo nemel pacientku. Navic to byly same doktorky a jedna vetsi megera nez druha. Jedna rekla "Dojdete na kontrolu za dva dny a kdyz nic, zacneme vyvolavat ms," zatimco za dva dny druha rekla, ze pockame tyden, jestli ovu jeste neprijde (to uz jsem byla nejaky 30.DC 🙄).

Dvojcatka bych snad i brala, i kdyz se trochu bojim. Bydlime ve 4. patre bez vytahu a rodicea pribuzne mame 800km daleko 😅 Ale berem cokoli 😀 Nejak se to zvladne 🙂

hypo
18. únor 2009

pak by me odvezli rovnou 🙂
ja bych asi taky dvojcatka zvladla, nebo spis nevim do ceho lezu 🙂
nemam zadne maminky co by mi pomahali
no ale zatim to je hudba budoucnosti 🙂

lenickan
autor
18. únor 2009

no ale s naším zdravotním stavem jsou dvojčátka velmi pravděpodobná🙂

mmmk
18. únor 2009

Leni, to bych zas nerekla. Neznam moc holek, co cekaji s PCO dvojcatka po stimulaci. Vim o jedne s trojcaty po IUI a jinak maji dvojky po IVF.

lenickan
autor
18. únor 2009

no po stimulce FSH je to velká pravděpodobnost🙂

mmmk
18. únor 2009

Leni, chodim na wunschkinder forum, jsou tam holky, co my - PCO, ale nezabral clostil. Tech holek je tam takovych 30, nedavno tam probiraly, pri kolika folikulech si mohly pichnout pregnyl. Nektere si to na doktorovi vyzebraly i pri 4, vetsinou dovolili doktori pri maximalne trech. A zadna z tech holek nema, ani neceka, ani necekala dvojcata. Ani ta holcina tu z konika nema dvojcata, ale dve deti po sobe. Pri prvnim myslim mela 2 foliky a pri druhem tri. Rozhodne bych nerekla, ze je velka pravdepodobnost 😉 Nechci ti kazit radost, spis te drzim nohama na zemi 😵

lenickan
autor
18. únor 2009

nekazíš mi radost, naopak...preferuji jednojče🙂 ale všichni s tím strašej... a říkají že ta pravděpodobnost je vysoká

mmmk
18. únor 2009

Leni, to je jen povera. Nemam nejake preference. Klidne osatka jezku, ale at uz se to podari 😀 S tim se strasi jen tak z principu. Kamosce taky rekla gynekolozka, ze po umelym oplodneni se rodi postizene deti a ctyrcata. A to ji nerekla pred 10 lety, to ji rekla minuly patek 😀 😀 😀 Pripoustim, ze je ta doktorka stara, ma tak rok do duchodu. Ale tak snad by se zajimat mela, ne? 😀

surenka
18. únor 2009

Mě střídání doktorů zas tak moc nevadí, střídají se u nás dva v konkrétní dny, takže vím, který tam zrovna bude a jsem na to připravená. Oba jsou fajn, ale je vidět, že jsem pacientka jen jednoho z nich 😖 , když se na něco zeptám toho druhého, většinou mě odkáže na toho mého 🙄 Na jednu stranu to chápu, na druhou mě to přece nemusí zajímat, chci, aby mi poradili a je mi jedno, který z nich (ale upřímně, já se stejně ptám jen proto, abych se ujistila, že to co si myslím, je správně 😀 a v nejhorším případě si tomu svému můžu zavolat). Jen mám někdy pocit, že dr. mají mnohem radši neinformované pacienty 😀 😅

Jinak zítra jdu na IUI a s plodným hlenem jsem na tom jako ty, mmmk 😉 Těší mě to, aspoň vidím, že tomu mému tělu stačí málo a funguje tak, jak má 😵

mmmk
18. únor 2009

Surenko, mne v tom predchozim centru prislo, ze maji radi neinformovane pacientky. Nejhorsi bylo, kdyz jsem si navrhla postup lecby, to byl ohen na strese. To jsme se tam s tou doktorkou velice osklive chytly, procez jsem si vsimla napsaneho IVF na me karte a praskla jsem do bot. U tebe mi prijde dobre, ze teda te odkaze na tveho doktora a nefusuje mu do jeho postupu. Jakoze jde videt, ze se vzajemne respektuji, jestli mi rozumis. U mne to bylo tak, ze jedna rekla - bude to tak a druha to cely zavrhla a udelala to jinak 🙄
Naopak tenhle doktor je rad, ze mi nemusi vysvetlovat, kde je deloha a kde vajecniky, coz podle jeho slov vetsinou musi 😀 Byl nadsen, kdyz jsem mu prednesla, co mam za problem, co mam za sebou za vysetreni, jake byly vysledky a jakou navrhuji lecbu 😀 A udelal to vlastne tak, jak jsem ja chtela 🙂 A ja ho respektuju, kdyz rekne, ze pregnyl nemam pichat.

Kolik mas foliku? Jeden? Ja jdu zitra, jsem zvedavsson, kolik jich bude. Mam pocit, ze bud mam milion foliku nebo se mi spusti do hodiny MS 😀

surenka
18. únor 2009

Jj, mám jeden 😵 a dneska pregnyl - vůbec nechápu, jak si ho můžeš píchat do břicha... Sestřička se sice snažila , ale cítím ho ještě teď...

To chápu, že si do toho nechtějí navzájem mluvit (taky mám trochu pocit, že to mezi nimi skřípe, tak se tomu vyhýbají). Ale většinou na sebe pěkně navazují a funguje to tak, jak si představuju 🙂

mmmk
18. únor 2009

Tak to mas dobry. Jak s folikem, tak s doktorama 🙂 Podstatne je, ze jsi spokojena a lecba funguje 🙂 A ze te netlaci do IVF, to je taky vzacnost. Ale myslim, ze v Olmiku je to vyhlasene centrum. Mam dve kamaradky a kamarada, jejichz mamkam pomohli pred skoro triceti lety prave v Olmiku 😉

surenka
18. únor 2009

Já jsem si ho vybrala právě podle referencí z koníka 🙂 Jinak se mě dr. teď na poslední kontrole ptal, když mi plánoval další cyklus, jestli nechceme jít do IVF a když jsem řekla, že ne, tak pokýval hlavou a říkal, že se jen ptá 😀 (bylo vidět, že by ho jiná odpověď od mě překvapila 😀 , mám ale pocit, že většina z těch, co tam jde, chtějí IVF nejlépe hned...) Já bych chtěla být těhotná taky nejradši hned a včera bylo pozdě, ale ne za každou cenu...

Folík by měl mít zítra přes dvacet, už se těším na teploty, doufám, že opravdu stoupnou 😎 Stejně věřím tomu, že kdybych měla ovulku normálně, vůbec si toho nebudu vážit a budu si stěžovat zas na něco jiného 😀

mmmk
18. únor 2009

Tak dej zitra vedet, kolik mel folik. Taky napisu kolik set se mi jich urodilo. Kdybych zitra nenapsala, v noci mi explodovalo bricho 😀

Mam na to stejny nazor, jsem silene netrpelivy clovek a vcera bylo pozde, ale chci to dite pocit pokud mozno prirozene a vim, ze i kdyz to trva, je hodne takovych, kterym se to nakonec povede 😵 IVF je pro me posledni instance 🙂

mmmk
19. únor 2009

Dobre rano, damy, hlasim, ze je na leve strane vystavni 20mm velky folik 😵 A vpravo ten 7mm zustal, druhy videt vubec nesel. Mam i tak radost, ze je tam JEDEEEEN 😀 Dneska odpo pichnu pregnyl a vikend na horach si uzijeme 😀 A posledni testovani na testosteron vykazuje hodnotu 0,2 🙂 Z puvodnich 3,2 se to zda az neuveritelne. Ale doktor rikal, ze ted je ta sance velka, kdyz je tst tak nizky 😵

lenickan
autor
19. únor 2009

Ahoj holky.
Mmmk tak to je hezký výsledek ne?🙂 jeden folík, takže přirozené snaženíčko a 15% šance... tak budu moc držet palečky snad to vyjde!!!
Já koupila manžílkovi zinek a selen aby se trošku srovnal a sobě vitamín e a kyselinu listovou🙂
Už se nemůžu dočkat příštího týdne🙂

mmmk
19. únor 2009

Lenicko, memu manzelovi doporucovali i vitamin E a k tomu selen a zinek.
Prave mi volala sestricka, ze mam dneska vecer pichnout pregnyl (au au au) a patek, sobota na to vlitnout 😀 A za tyden dalsi pregnyl na udrzeni (au au au) 😅

samson
19. únor 2009

zdravím ve spolek 😵
mmmk moc gratuluji k vystavnímu kousku 🙂 To ti od úterý vyrostl ze 7mm na 20mm to jsi ho musela pořádně živit

mmmk
19. únor 2009

Samson, sama se tomu divim 😀 A sliznice 12mm, nevyssi u mne dosud zaznamenana 😀

samson
19. únor 2009

Ty jo ty jsi borec - a pak že nerostou 😀

samson
19. únor 2009

Já jsem nikdy se sliznicí problémy neměla - ale co jsem si tento měsíc brala klosik - poprvé - tak jsem suchá jak sahara 😖

mmmk
19. únor 2009

No, clostik to zrovna nepodporuje ten rust sliznice. Ale ja mam nizsi progesteron, tak proto. Ale ted uz je to ok. Rikal, ze 12 mm je luxusni 😀

samson
19. únor 2009

opravdu ti to moooc přeji - je super, že to tak vše klaplo půl už je skoro hotovo - můžeš být na sebe hrdá 😀