Pití kontryhelového čaje při/po potratu

snezenka123
7. led 2018

Ahoj, chci se zeptat, zda nemáte zkušenost s pitím tohoto čaje , když už u vás proběhl potrat...vím, že tato bylinka se pije při ms,až do ovulace, že je dobrá na růst sliznice a že pomáhá mírnit silné krvácení atd...ale jde mi o to, že když už proběhl potrat(u mě vyvolaný tabletami, mimi se nevyvíjelo..)tak jestli je vhodné tento čaj pít, aby mi to "očišťující " krvácení třeba nějak nezmírnil a nebylo to potom špatně. Nevím, jestli jsem to naspala správně.
Pili jste ho někdo i takto čerstvě po potratu, v době krvácení?(u mě proběhl 4.1..a krvácím jako při ms, občas bolí podbřišek).
Moc děkuji🙂

kobzolla
7. led 2018

Ahoj! Já ho pila v dřívějším cyklu. Bohužel, se nepovedlo... Revizi jsem měla 29.12., takže jsem teoreticky 10DC. Teď ho doma také mám, ale nechávám ho až na další cyklus. Už jsem přestala špinit, příští týden jdu ke gyndaři. Na tvou otázku jsem teda zrovna neodpověděla, ale tak to mám v plánu já no 😊

krkaterina
7. led 2018

Pila jsem po revizi dělohy potrat ve 12 tt děloha byla za 14 dní shojená myslím si ,že jedním šálkem čaje si rozhodně neublížite ☺️

snezenka123
autor
7. led 2018

@krkaterina děkuju...ráno si ho dávám a někdy i odpoledne...snad pomůže🙂na zahojení a brzo se zadaří

@kobzolla já už ho užívám, mám s ním moc dobré zkušenosti, právě na růst sliznice, i tak, celkově třeba právě při ms...držím palce, ať se brzo zadaří

jaaaninda
7. led 2018

Také jsem po revizi a kontryhel jsem začala pít hned ten den a na kontrole po 12 dnech všechno zahojený a už i sliznice tam byla, sice nízká, ale byla.. Je dobré jej pít jako takovou pojistku, že když se podaří vajíčko oplodnit, tak ať se má kde pořádně zavrtat 🙂

evjun
7. led 2018

Mi ho doktorka doporucila hned po potratu,ze pry je dobry i na docisteni,tak jsem ho pila.Potratila jsem 9.12. a ted to vypada,ze jsem zase tehotna 🙂

kobzolla
7. led 2018

Já tento cyklus (porevizní hned) stejně otěhotnět nesmím. Takže já spíš začnu až s prvním dnem nového cyklu. Minulý měsíc jsem ho pila poprvé a sliznici jsem před tou hnusnou revizí 😔 měla 14mm, což je dost pěkné...😊

snezenka123
autor
7. led 2018

@evjun takže hned, jakmile jsi dostala po potratu ms, jsi otěhotněla? držím palečky, ať je vše ok🙂
@kobzolla jj ty jsi vlastně po revizi...tam se musí čekat určitě celé 6 ti nedělí...mě v nemocnici řekli po revizi měsíce 3...ale můj gyndař říkal, že jakmile bude normální ms...neměl by být problém...no já jsem sice po té potratové tabletě, ale říkám si, že by to mohlo být teoreticky jako po spontánním potratu...čili nesmysl čekat tři měsíce...

gabrielka_h
7. led 2018

@snezenka123 Ahoj já byla na umělém přerušení těhotenství ve středu 3.1. v 15tt pro VVV miminka :( čekali jsme holčičku po roce snažení a po užívání hormonů :( po zákroku jsme krvácela jen ten první den, další den mírné špinění a teď už nic. Piju kontryhel 2x denně + 1x denně maliník + dále užívám vitamíny. Dr. doporučil snažení po 3 měsících ale nevím jestli to vydržím zase čekat :( spíš asi necháme 2 MS a pak se budeme snažit, mám strach že to zase bude trvat rok :(

kobzolla
7. led 2018

@snezenka123 Jo no, už potřetí za půl roku...😔 V září biochemické, MS jen dva dny zpoždění. Další měsíc SP na daném začátku, v 5.tt, pak měsíc pauza, v prosinci revize v 6.tt s podezřením na mimoděložní. Teď dám určitě minimálně jednu porevizní MS a taky uvidím, co řekne za týden doktor... Jedno zdravé dítě jsem už bez větších problémů odnosila a porodila, a to jen rok a půl zpět, tak není možné, aby to nešlo....

krkaterina
7. led 2018

Ještě můžu doporučit malinovou směs od dědka kořenáře ☺️Hodně štěstí ☺️

evjun
7. led 2018

@snezenka123 Ano,9.12. jsem zacala krvacet v 6 tt,na pohotovosti mi rekli,ze jsem potratila,ze uz tam nic neni a nizka sliznice. Krvacela jsrm dost silne,pila ten kontryhel a dalsi ms uz neprisla,mela prijit vcera a testy sili,minule nesilily,tak snad to bude tentokrat v poradku. Dekuji,taky drzim palecky,at se brzo zadari 🙂

jeanne_g
7. led 2018

@snezenka123 Ahoj, já potratila na konci prosince v 6tt samovolně, kontryhel jsem začala pít, jakmile přestalo silne krvácení, špiním teda pořád. Přeju hodně sil a brzké mimi. U nás to bylo první těhotenství po 3 letech snažení a 3. IVF 😞