Plánujeme mimi, můžu pít kávu?

bibianca
9. črc 2013

Ahojte lidičky, plánujeme mimi jsem po revizi a v dalším cyklu můžem začít. Začala jsem užívat nosifol, který mě zbyl z toho prvního nepovedeného a jak to doužívám tak chci přejít na femibion. Káva se však taky nedoporučuje a při prvním pokusu jsem jí byla hodně. Včera jsem si řekla dost přestávám, ale nějak mi to nejde... Mám šílenou chut na kávu.. 😒 Svému mužíčkovi bych chtěla koupit nějaké vitamínky. Máte s něčím nějaké zkušenosti. Chtěla bych aby se to povedlo na poprvé.. Věřím v to. Četla jsem hodně diskuzí o revizích a většinou se to brzy povedlo. Co myslíte s tou kávou? Jak to je?

monasek84
9. črc 2013

Zalezi jakou kavu pijes atd. Udajne dva salky pressa denne nevadi. Ja to omezila prave na 1-2 salky denne (ze 4), protoze mam kavu rada a kdyz si ji nedam, tak me boli hlava. Vitaminy ti neporadim 🙂

posibilities
9. črc 2013

já otěhotněla neplánovaně a kávu jsem pila, asi dva šálky denně. Pak v nějakém osmém týdnu jsem na ni sama přestala mít chuť a v třetím trimestru se chuť zase vrátila. Myslím si, že tělo si v tomhle "řekne" samo. Uričtě bych to nepřeháněla, ale v normálním množství to podle mě nevadí ;) Jinak s vitamíny také nevím. Držím palce ať se povede ;)

elastiq
9. črc 2013

Já kávu taky pila určitě 2 šálky denně. V těhotenství potom jeden. Takže abstinovat úplně myslím nemusíš. Právě prý mužům pomáhá káva, aby byly mršky rychlejší🙂 nebo mu zkus koupit nějaký čaj..jinak ti poradí asi u ženského doktora..

terkajesterka
9. črc 2013

já myslím, že jsou daleko škodlivější věci, než káva, na kterou je tvoje tělo zvyklé. Kdybys pila 10 šálků denně, tak bych to omezila, ale 2 jsou podle mě v pohodě. Navíc pokud otěhotníš, tak se ti chutě můžou rychle změnit a najedou třeba na kávu nebudeš mít vůbec chuť.

elvira
9. črc 2013

Myslím, že dvě kávy denně by vadit neměly.
Chlapovi jsem kdysi kupovala selezin - selen se zinkem, má to dobrý vliv na kvalitu a množství spermií.

llluckaaa
9. črc 2013

Dva šálky denně jsou v pohodě. A lepší je espresso než rozpustná, bez kofeinu nebo turek.

xuxie
9. črc 2013

Můžeš, jak píšou holky, dvě normální kafe neškodí ani v těhotenství, pokud tvůj zdravotní stav dovolí 🙂

romantika
9. črc 2013

neva, ale urco je lepsi omezit. presso piccolo je nejslabsi, domaci sypane mají do kafe daleko tak to ani neres, ale 2 denne staci. nebo zkus meltu , ja jsem velky kafar, ale opravdu miluju silnou horkou kavu, stejnak kazde tehu jsem 1 trimestr nemohla ke kafi ani cuchnout. při kojeni nahrazuji meltou, ale ja miluju tu horkou chut takze jestli piješ kafe jako kakao s cukrem tak třeba zkus caro.

zuzamik
10. črc 2013

@romantika malé upřesnění- piccolo (správně Ristretto) je nejsilnější káva- espresso je slabší (mele se tam stejné množství kávy, ale e. má víc vody) 😉

romantika
10. črc 2013

@zuzamik dekuji za upresneni ja prave uz na to hledam odpověď dele, mne bylo receno ze picollo je slabsi, ze se nejdriv luhuje aroma pak kofein, od te doby to resime všude mozne nikdo nevi 🙂)) no ja jsem kafar velky, takze ja pila vždy od druheo trimestru kafe, při kojeni teda psis tu meltu.

zuzamik
10. črc 2013

@romantika Tak já pro jistotu ještě zapátrám, abych tu nešířila bludy 😉

wahu
10. črc 2013

@romantika @zuzamik kofein se váže na vodu, takže čím víc vody, tím silnější káva co do obsahu kofeinu. Co se týče chuti tak je samozřejmě silnější piccolo silnější než presso. Ale kofeinu je více v pressu. Jinak mléko zase kofein sráží. 🙂
V těhu i při kojení piju 1 až 2 šálky denně. Ale na přelomu 1. a 2. trimestru jsem kafe nemohla ani cítit. 🙂 Tělo si samo řekne.

olusenka
10. črc 2013

já kupuju kafe bez kofeinu rozpustné anebo v Tchibu zrnkové bez kofeinu a to si nechám přímo tam umlít. S kofeinem si dám velice výjimečně, když jsme někde venku a bez kofeinu nemají.

romantika
11. črc 2013

@wahu
@zuzamik
🙂 no tak nejak mi to bylo taky receno, ale ja jsem taky milovnik kavy, takze piccolo si proste dam at asi bude jak bude 🙂))) jono dneska te ostrazitosti v tehu je tolik, ze by clovek nic nejedl. jako tu zrovna někdo resil jestli muze v tehu do lesa a tak 🙂)))) proste zacina to byt trochu prehnane. Nicmene mne bylo kafe i doporuceno vzhledem k tlaku takze jedno zdravotni neuskodi a do lesa na prochazky pekne s radosti. tak at nam deti pekne rostou a my si udelame trochu radosti at uz v podobe kaficka nebo nejake dobrutky.

zuzamik
11. črc 2013

@romantika Mě bylo řečeno, že jedno kafe denně nemůže ublížit (u paní doktorky). Někde jsem četla, že maximum kofeinu pro těhotnou denně odpovídá cca 3 šálkům kafe 😉

elastiq
14. srp 2013

já jsem v prvních třech měsících nepila kávu vůbec, vhodná je Karo /takové ty kávoviny/, když se dobře připraví s mlékem, tak chutná dobře, ale později už jsem si normálně slabší kávu s mlékem dala, když jsem měla chuť, lékařka říkala, že to neuškodí, kamarádka měla nízký tlak, tak ta ji pila celé těhotenství