Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

lexxey
10. srp 2008

Zdravím všechny kolegyně-snažilky 🙂
Přečetla jsem tuto diskusi a mám jeden dotaz - jak dlouho míváte ten "bíllkový" hlen? Já jsem jej našla včera (i čípek se mi zdál měkký a vzdálenější), ale dneska mám zase pocit, že už jej nemám. Včera jsem byla 16DC.

Díky moc za odpověď 🙂

elana
10. srp 2008

Já ho mám tak 3 dny...ale je to indivindi. Co se nemění je fakt, že HNED po ovu (a to i kdyby to bylo pár minut po ní, někdy jí vycítím, tak to mám vykoukaný🙂) se změní na krémový.

remeli
10. srp 2008

ja mávam tento hlien tak 18 DC a za 14 dni príde MS, no ja som myslela ked mam ten hlien ze je to den ovulacie ale dnes tu brusim a som mimo takze ovu je az za tri dni??? lebo mna pobolieva brusko a mam naliate prsia a stvrty den meska mrcha som myslela ze sme sa milovali uz ked som mala neplodne dni tak som sa nebala no keed menzes nikde tak dnes tu citam a divim sa uvidime cez tyxzden spravim test a ukaze sa...

elana
10. srp 2008

Nene, to se nedá takhle přesně říct, obecně asi nejčastěji poslední den bílkového hlenu je nejplodnější, tj. den ovulace nebo den před ní. Ale každá to má jinak, mně se i někdy stane, že skončí bílek a ovu dorazí až dva dny nato (měřím i BT, tak jsem si stopro jistá který den je). Nedá se to tak striktně říct, nejlepší je snažit se ode dne prvního bílku po dva dny krému, to je zaručeno, že se to pokryje🙂

remeli
10. srp 2008

aha no ja teplotu nemeeriam len mam teraz divne pocity, vcera som si robila test a bol pozitivny, no dnes rano som si zmerala prvy krat teplotu a mala som 37,1 tak neveim ci to mozem pripisovat tehotenstvu? Ja mávam ten hlein iba jeden den ale zase som sa nezamyslala ci mam potom nejaky mozno ano az tak som sa nepozorovala... ale tento hlien sa neda prehliadnut...
Teda presnejsie hlien som mala 25.7 a nechraneny sex bol az 30.7 som mylsela ze je to neplodny den lenze keby som mala ovulaciu az dva dni alebo tri po hliene tak by to vyslo 🙂

elana
10. srp 2008

Jestli máš pozitivní test, tak to určitě vyšlo🙂 tak gratuluju a nepřemýšlej nad hlenama, hlavně že je mimi snad bezpečně uvnitř.

remeli
10. srp 2008

no praveze test bol vcera negativny preto sa zamyslam a ani cigarety mi nechutia, keby mi ten test vysiel pozitivny bola by som kludnejsia vedela by som co to je ale takto je to to na nic 😖

elana
10. srp 2008

Napsala že jsi "vcera som si robila test a bol pozitivny"🙂

Ještě vydrž, třeba je na test moc brzo. Z jednrázového měření se nedá nic říct, jen to, že 37.1 je teplota docela vysoká, takřka určitě poovulační, ale jestli těhotenská nebo zítra klesne a přijde MS, to se z ní poznat naprosto nedá.

remeli
10. srp 2008

to bol asi preklep 😀 ale vela dik za odpovede urcite napsiem ked sa dozviem nieco nove...

lexxey
10. srp 2008

Řekla bych, že čím více se snažím získat informací ohledně nejlepší možnosti početí, tak tím horší to je ☹ Na druhou stranu - snažíme se teprve první měsíc, takže nemusím propadat panice 🙂

Každopádně jsem měla včera na týden poslední možnost pro snažení, takže plodný nebo neplodný hlen, je to jedno 🙂 🙂 🙂

maryah
10. srp 2008

ahojte baby, dnes mam 10 DPO a polelo ma v podbrusku a mala som taky biely, trosku hustejsi vytok. je mozne ze by som mala ovu tak skoro?

petrzalkaa
10. srp 2008

maryah ovu hlien nie je hustý,ale riedky ako surové vaječné bielko...tak možno sa ti ešte zriedi....

michamicha
11. srp 2008

nevíte jaký by měl být hlen těsně před mrchou?

andelka
11. srp 2008

Myslím, že žádný specifický. Spíš žádný, protože po ovulaci rychle vysychá.

elana
11. srp 2008

Já mívám někdy podobný ovulačnímu. Je to proto, že zas převažujou estrogeny, stejně jako v první fázi cyklu.

michamicha
11. srp 2008

mě se dneska ten můj zdál jako bílek, tak mě to překvapilo...a podle teplot by měla přijít mrcha každým dnem 😠

elana
11. srp 2008

No, asi dorazí, čekej🙂...nebo spíš čekej 😒

sandrika
17. srp 2008

neviete čo môže ynamenať špinenie také husté žlté sprepáčením ako sople s prímesou krvy ? Mala som to na 8 den po milovaní 10 a potom zase 13 preto mi je to divné že až 3 x

elana
17. srp 2008

Nemáš nějaký zánět? Třeba i skrytý, ne kvasinkový...osobně bych asi radši zašla k dr. aby udělal MOP a prohlédl čípek, jestli na něm nejsou nějaký změny.

maryah
19. srp 2008

ahojte, ten plodny hlien prichadza pred alebo po bolestiach vajecnikov? a este sa vas chcem spytat, ako sa zistuje hlien z cipku. 🙂

elana
19. srp 2008

Maryah, to se nedá paušalizovat, každá jsme jiná, každá to má jinak, někoho nebolí ani vaječníky a někdo skoro nemá hlen🙂

Obecně a učebnicově: bílek a vaječníky jsou nastejno-pár dní před ovulací. Bílek způsobují vysoké hladiny estrogenu, bolest vaječníku který ovuluje je většinou způsobena růstem folikulu, jak tlačí např. na střeva, otírá se o ně a dloube v něm. Ale to si musíš vypozorovat sama, jak to máš.

Hlen z čípku se stahuje, nejlíp v podřepu, kdy je čípek nejsnáz přístupný.

valentovasasa
23. zář 2008

ahojky, jsem tu nová a mám dotaz? Ja¨k se projevuje ovulační hlen? Jak vlastně vypadá? Myslím barvu... Synovi je rok (zítra) a mě se už asi 4 měsíce vždy v půlce cyklu objeví takový průhledný, ale nahnědlý, nebo nažloutlý - jak se to vezme, je to neurčitá barva, výtok. Menstruuju normálně i když jsem kojila - nejdřív po cca 32 dnech a teď se mi stalo že v srpnu jsem to dostala po 39 dnech (předtím jsem 3 dny špinila) a v září jsem to dostala po 27 dnech. Ale ten výtok se mi objevuje vždy v půlce cyklu asi na 2-3 dny.
Poradíte???

elana
23. zář 2008

Ovulační hlen je většinou opravdu jako bílek, ke kterému se přirovnává (samozřejmě syrový😀)-takže tažný, průhledný, bezbarvý. Někdo nemá bílek, ale tzv. vodový, tj. prostě...vodový🙂 ale zas, bez barvy. Nahnědlý výtok, pokud je v půlce cyklu jednorázově, tak může značit právě probíhající ovulaci, jak praskne folikul, vyřine se někdy trochu krve a než dojde dolů ke kalhotkám, je už hnědá.

valentovasasa
25. zář 2008

elano -děkuji. To bylo jasné a srozumitelné
Já se bála jestli se se mnou neděje něco divného a špatného. Doteďka jsem nevěděla, že něco jako Ovulační hlen existuje. Nějak jsem to nezkoumala. Tak to mě uklidnilo...

zuzuza
25. zář 2008

Ahoj holky, pardon, že vám lezu do diskuze, ale měla bych na vás dotázek, mám pco syndrom, tj. anovulace, místo vajíček se vytvoří cystička, tento cyklus jsem brala clostil, ale 13. dc byly folíky jen 10 mm, takže to vypadalo, že nezabral, ale 16. a 17. dc jsem měla ráno vždy trochu toho bílkového hlenu, táhlého, jen ráno, pak až 20. dc, dnes jsem 23. dc a když jsem byla na wc, tak normálně při zatlačení ze mě vypadl strašně velký žmolek, byl trošinku místy zakalený a jinak se moooc natahoval, byl elastický, ale ne vodnatý, bych řekla a před chvílí zase další, tak nevím, co si o tom myslet, přikládám svůj graf, poradíte?

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

fido
25. zář 2008

Ahoj holky, dnes jsem 14DC, 12DC jsem měla dost bílkového hlenu i bolesti břicha. Na kdy byste viděly ovulaci. Cyklus mám v rozpětí 26-28 dnů. BT neměřím a zatím ani nechci, jsme na začátku snažení. Předem díky za odpovědi.

cazadora
26. zář 2008

fido já bych řekla že na ten 14DC aspoň tak to mám já při stejnym cyklu

maara
26. zář 2008

Ahoj holky, jsem tady nova a vsechno tady procitam a je super kolik se tady toho cloved dozvi. Chtela bych se zeptat jestli mi nektera nemuze poradit. Co se tyce ovulacniho hlenu tak ten objevim tak jednou mesicne, ale kdyz si delam ovulacni test tak je vzdy druha carka svetlejsi (podle navodu maji byt obe carky stejne tmave a nebo ta testovaci tmavsi - ja ji mam vzdy svetlejsi). Menstruaci mam docela pravidelnou. Je mozne abych nemela vubec ovulaci? diky moc za odpovedi.

elana
26. zář 2008

Fido, já bych jí viděla klidně na ten 12.DC...13. i 14.😀 záměrně odpovídám takhle šalamounsky, protože to se fakt bez měření BT (nebo uzv) poznat nedá. Někdo cítí jako bolest okamžik ovulace, jinému bolí před ovulací břicho 3 dny, jak dorůstá folikul, to samé hlen, mně třeba skončí a až za 2 dny ovuluju (potvrzeno teplotou i uzv). Každopádně, když máš cykly takhle pravidelné, tak milovat se od 10. do 16. DC obden, musí ovulaci naprossto přesně vychytat tak jako tak🙂

Maaro, můžeš, nemusíš. Na někoho ovu testy nefungujou, já taky nikdy nemám obě čárky stejně silné a přesto normálně ovuluju každý měsíc.

maara
29. zář 2008

Je, tak to jsem rada 🙂 diky za odpoved.