Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

dckami
16. říj 2008

ahoj,
přidávám se do vaší diskuse, snad to nevadí. Vždycky, když jsem viděla název tohoto témata, říkala jsem si, co zde řešíte. Nikdy jsem tento plodný hlen neměla 😕 . Po laparce letos v březnu mi zjistili chlamydie a po jejich přeléčení tělo začalo pomalu pracovat tak jak má a i já zhruba v polovině cyklu objevila cosi jako "plodný hlen".
Tak doufám, že je to dobré znamení.
Po úterním utz vyšetření v CARu vím,že dnes či zítra proběhne ovulace, tak na to vlítneme 😀 a pokud se nezadaří, půjdeme na IVF.

luciep
21. říj 2008

Ahoj holky,
potřebovala bych radu...
V září jsem měla spoždění mrchy o 5 dnů, bohužel z toho nic nebylo i když se teploty držely krásně nahoře ☹ , špinila jsem a šli ze mě kousky hnědé hmoty, ale mrcha nikde. Doktor mi řekl, že mám celý cyklus posunutý a ještě mi našel malinkou cystu na vaječníku(prý z rozbouřených hormonů) Z toho špinění jsem měla svědění a pálení(kvůli tomu jsem tam hlavně šla), na to jsem dostala kapsle na zavádění a na mrchu injekci. Od 1 do 6 října jsem špinila, 6 jsem dostala tu injekci a 9 přišla mrcha(růžovočervená krev), 12 skončila a 15 se u mě objevilo hooodně hlenu(táhlý, napůl průhledný), který jsem měla 2-3 dny, kapsle jsem přestala brát den před tím...., 19 v neděli mě začali bolet prsa, jako před MS, ale teď už to pomalu ustává....myslíte si, že tak brzo po vyvolané mrše mohla být ovu? Kdybych to brala od toho prvního špinění kvůli kterému jsem dostala vyvolávačku, tak by to bylo 14 den od začátku cyklu, ale podle vyvolané mrchy je to jen 6 dnů....Stalo se to některé z Vás? Jestli jsem se doteď ve svém těle nevyznala, tak po té injekci to bude asi ještě horší 😀 😒

bruffik
21. říj 2008

ahoj holky,mam takovy dotaz,podle vypoctu na jedne webove strance sem mela ovulaci minuly tyden,s pritelem sme nelenily a obden se milovali,takze jsme to urcite chytli.Ale ja vlastne nevim jestli sem tu ovulaci fakt mela..Zadny hlen sem nezaznamenala a teplotu mam ted skoro porad okolo 37,Nevim jestli se na ty vypocty muzu vubec spolehnout..V cervenci sem mela mimodelozni,tak bych byla rada kdyby se to chytlo

ismail
11. pro 2008

ahoj holky,
rada bych vedela, jestli nekdo nevite jakym zpusobem docilit plodneho hlenu? Nejeke vitaminy,stravu, apod. Ovulaci podle testiku mam, ale hlen pouze kremovity, takze je tezke stefit se do obdobi ovulacem. kdyz ve me spermijky prezivaji jen kratkou dobu ☹
Tehotna jsem jednou byla, ovsem jednalo se o zamlky potrat, od te doby se nedari..

andelka
11. pro 2008

ismail: Na plodný hlen je dobré pití maliníkového čaje, do ovulace. Taky je možné zkusit užívat sirp, který se dává na ředění hlenu a vykašlávání, ředí i hlen děložního hrdla. Přeju brzský úspěch. 🙂

ismail
11. pro 2008

andelka, dekuju, ten caj staci jednou denne? a od kdy se ma zacit pit? od zacatku ms?Co se tyce toho sirupu, myslis mucosolvan nebo tak nejak? a netusis jak to by semelo casto pit a v jakem obdobi cyklu? Diky

andelka
11. pro 2008

Kvalitu i kvantitu hlenu prý podporuje také vitamin A, pro zředění se osvědčil sirup proti kašli, např. Robiussin nebo Mucosolvan, měl by obsahovat látku guaifenesinum (poptej se na to v lékárně), dávkování nevím, bohužel, ale mělo by to stačit kolem ovulace, pár dní předem. Maliník jsem pila večer, jeden hrnek. Ale mslím, že by se měl 2x.

ismail
11. pro 2008

andelka, dekuju ti, ja se poptam, protoze bez hleniku mam malou sanci ☹

ginulka
16. únor 2009

Holky prosím vás o radu. Kolik dní před OVU se objeví plodný hlen? A máte taky během toho plodného hlenu bolesti v podbříšku?
Dnes jsem 15 DC (cyklus mám 33 denní). Dělám si OVU testy a ukazuje se mi druhá čárka, ale je slabší než ta kontrolní. Teploty mám kolem 36,5 už od začátku mestruace až po dnešek . Od rána mám bolesti v podbříšku a asi před hodinou jsem si všimla toho táhlého bílkového hlenu. Tak nevím. Myslela jsem si totiž, že ty bolesti jsou jen když praskne ten folikul (nebo jak se tomu nadává 😀 ) 😖 Nerada bych totiž prošvihla ovu. Předem moc díky za rady.

bleelka
16. únor 2009

ginulka, tak ak mas bolesti a hlienik, tak akurat prebieha ovulka, sup sup do toho, drzim palce

ginulka
16. únor 2009

bleelka moc děkuji za odpověď 😉
No, ale právě že já mám problém s tím ovu testem podle něj bych ještě neměla ovulovat. 😠 .Dělám si jej od 10 DC a pořád mám slabší čárku než kontrolní. S manžou jsme se tulili včera a mám strach, že jeho materiál nebude dneska nic moc. Tak bych raději počkala až na zítra, ale to zase mám strach že ovu prošvihnu. ☹ Čert aby se v tom vyznal.

lauritka
16. únor 2009

gińulka hlienik sa objavuje uz par dni pred ovu, a bolesti tiez, praveze po prasknuti foliku sa zvykne ulavit od bolesti, aspon ja to tak mavam .. takze predpokladam podla dlzky tvojho cyklu, ze ovulku mavas okolo 18 DC... kazdopadne sa teraz snazilkujte kazdy den az do zvysenia teplot. 😉

bleelka
16. únor 2009

ginulka, v plodny tyzden sa treba snazit aspon 1-krat za den, najlepsie 2-krat rano a vecer, takze pokial ste pauzovali predtym aspon tyzden, materialu bude dost, neboj 🙂 takze snazilkujte dnes, zajtra, pozajtra a este aj vo stvrtok, drzim palce

ginulka
16. únor 2009

lauritka a myslíš, že můžeme každý den? Tady holky právě radí, že se má co druhý den aby dozrály spermie. 😠 Což o to já bych na to klidně i vlítla. Tak já nevím. Ty máš ten hlen a bolesti kolik dní před ovu? 🙂

ginulka
16. únor 2009

bleelka my jsme právě moc neabstinovali. 😀 Snažili jsme se ob den a v sobotu i v neděli. 😒

murynka
16. únor 2009

ginulka já tenkrát když otěhu a napoprvé...tak jsme spolu spali v pátek v sobotu byl hlen tak jsme na to vlítly zase a byly z toho // tak držím palečky ale můžete i zítra.....a ty z neděle sí také mohli na dnešek počkat 😉

lauritka
16. únor 2009

mne lekar tvrdil, ze robit si pauzu je len mytus, spermie dozrievaju kazdy den nove... proces tvorby spermii netrva zo dna na den, ale az 90 dni. prave radil sexikovat co najviac na zvysenie sanci.

ano ja mavam hlienik uz par dni pred ovu, tzv "mokre dni" 😀 no a bolesti tiez, zvycajne uz po zvyseni teploty, teda po ovulke, uz prestanu.

ginulka
16. únor 2009

Holky moc díky za rady. Jdu tedy hupsnout na manžílka. Snad to vyjde. Mějte se krásně

hukan
17. dub 2009

Ahoj Holky!

předevčírem jsem měla ovulační hlen a včera už žádný, ale večer mě začal "ovulačně" pobolívat vaječník.....je možné, že jsem měla včera večer ovulaci a nebo se odehrála právě už předevčírem? Bazální teplota se mi už třetí den drží na 36 5.

Díky za odpověď!

xradka
7. kvě 2009

Ahoj holky, potřebovala bych radu, protože si nevím vůbec rady. Minulý měsíc jsem byla u doktora na preventivní a zjistil mi, že zrovna ten den mám ovulace (folikul prý praskne každou chvíli). Bylo to 14 den cyklu. Bohužel jsem neměla chlapa doma ☹ Tento měsíc jsem si dělala ovulační testy - řekla bych, že dle čárek byla ovulace opět 14 den cyklu, ale problém je, že hlen jsem měla naposledy 12 den cyklu (táhlý). Snažili jsme se až ten 14 a 15 den cyklu. Čemu mám tedy věřit - ovul.testům nebo hlenu? Ani nevím, jestli ovulace probíhá každý měsíc stejně, tzn. dle doktora 14 den. Prosím, pokud máte někdo stejný problém, napište. Díky.R

paja22
23. kvě 2009

Ahoj holky, mám takový dotaz. Když bylo tuleníčko 8DC večer (a ten den už i od rána růžový hlen, který mívám okolo ovu a nenavazoval na MS, ale čípek ještě takový tvrdý) a 9DC ráno už měkký a hodně otevřený (čili první plodný den), že je šance na oplodnění? Cykly mívám 28-29, ale plodný hlen a otevřený čípek je vždy nejvíc 13DC, 14DC tvrdne a uzavírá se. Teď ale nevím, jestli ten den probíhá ovu, nebo až pak když je "uzavřeno"? A jestli to ty mršky můžou přežít až ty 4 dny a jak dlouho vůbec je možné, že by to přežily? Děkuji🙂

andelka
23. kvě 2009

xradka: Pozdě ale přece 😅
Ovulace probíhá většinou každý měsíc zhruba ve stejnou dobu, nemusí to být pokaždé přesně ve stejný DC. Konstantní nebývá ani tak první fáze, jako spíš ta duhá, luteální, takže od té se to dá odvodit. Ta bývá stejná, +- 1 den asi.
Věřit můžeš obému. Plodný hlen dosahuje vrcholu většinou před ovulací, 1 - 2 dny klidně.

paja: čípek se změkčuje s blížící se ovulací a po ní rychle tvrdne, díky nástupu progesteronu. Takže tvrdý čípek značí proběhlou ovulaci. Mršky 4 dny přežít můžou, když mají dobré podmínky. Udává se že 3 dny určitě, ale může být i 5. záleží jak na nich, tak na vnitřním prostředí, na hlenu, který je vyživuje a pomáhá jim apod.

paja22
23. kvě 2009

andelko dekuji za odpoved;) takze kdyz 14DC byva tvrdy, tak ovu mivam treba 13-14? Tak to jsem zvedava, jestli tam nejake posledni zbytecky preziji 🙂 ted je hlenu dost, naruzovely, bolesti bricha taky, tak uvidime. My to vzdycky stihali az tak 15,16 a z toho nic nebylo, ted nam to vyslo takhle driv, ale aby to zas nebylo az moc brzo.

andelka
23. kvě 2009

paja: Není to snadné trefit, i když člověk zhruba ví, kdy ovu má, co? No, vypadá to na těch 13, 14, takže 3 dny před tím je ideální období na snažení. Pokud se vám podaří se tulit v 10 - 14 DC, tak se to brzy musí podařit. Nebo aspoň mělo by. Držím palce. 🙂

paja22
24. kvě 2009

Andelka: ono prave jen ten 8DC a ted jsem 11, ale od vcera vecer uz zacal cipek tuhnout, dnes rano je stejny jako vcera, takovy neco mezi. Tohle mivam vetsinou az ten 13,14 DC. Takze tenhle cyklus je nejaky uplny jiny 😠 snad jsem si tu ovu tim tesenim nejak nepozastavila...no, na pristi snazeni si snad budeme muset vzit s pritelem od 9DC do 14DC dovolenou na snazeni 🙂

marjorie
27. kvě 2009

Ahoj holky, 14 DC jsem mela pozitivni ovulacni test, MS bych mela dostat kazdou minutou, ale dnes (27 DC) mam znovu pozitivni ovul. test i plodny hlen uz druhy den. Doted jsem mela ovul. vzdy v pulce cyklu, nikdy znovu plodny hlen a cykly pomerne pravidelne. Mate nektera zkusenost, co to muze byt? Projevuje se nekdy takhle nejaka hormonalni porucha a nebo snad dokonce tehu?

nany123
28. kvě 2009

Marjorie..chodim teda na uplne jinou diskusi, ale zrovna vcera na WC jsem nasla hlen, ktery mivam pri OVU..tak jsem taky lehce zmatena 😕 😝 Jsem 29DC, ale MS mi chodi v rozmezi 31-35 dni. Zkousela jsi tehot.test ?

andelka
28. kvě 2009

Holky, může to být jen druhá vlna estrogenů v průběhu druhé fáze. Pokud už je ovulace potvrzená (nejlépe teplotně) tak by ke zmatkům kvůli znovu plodnému hlenu nemělo už dojít. Každopádně za test nic nedáte, těhu se může projevovat různě. 😉

nany123
28. kvě 2009

andelka: diky za osvetleni 😉 Teplotu nemerim, obcas udelam OVU test 🙂 Na tehu to nevypada, pockam do pristiho tydne 😉 Zacina me pobolivat podbrisek, takze to bude MS 😝

jenny73
28. kvě 2009

Chodím jinam, jen nakukuju, protože plodný hlen jsem měla tento měsíc poprvé - po bylinkách...že byla ovu vím z vyšetření u doktora i z testu. Takže se mi to takhle pěkně sešlo všechno najednou. 🙂 To co popisujete mívám těsně před menzes, je to vlastně její začátek (alespoň u mě).