Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

mochenkaa
7. zář 2011

tento cyklus jsem pila maliník a cca týden před odhadovanou ovu grepový džus (myslela jsem že bude 14-15 DC, dnes jsem 16 DC a rapidní pokles teploty) a hlenu mám tolik, že mám skoro kaluže 😝 a to od 11 DC - takže pátý den.

pempusik
7. zář 2011

@mochenkaa tak to mas dobre, ja som pila grepovy dzusik a hlienik stale nikde :( a ovu testik mam silnejsi ako ty.

mochenkaa
7. zář 2011

@pempusik jak kdyby ty příznaky nemohly být u všech stejné, co? Zkus příště přidat i ten maliník, řekla bych že měl větší vliv než džus 😉

pempusik
7. zář 2011

@mochenkaa veru a to ma uz od vcera riadne picha v podbrusku :(. Ja uz dufam,ze nebudem musiet nic skusat, ze sa to tentoraz podari 😀

pempusik
7. zář 2011

@mochenkaa a este pijem alchemilkovy caj (myslim, ze sa to vola kotryhel 🙂), ale to sa ma asi len do ovulacie.

mochenkaa
7. zář 2011

@pempusik 😀 jo to je nejlepší varianta 😉 mě ani ten podbřišek nic neříká. minule mě bolel pravý už na pohled a tento měsíc je 8 DC jednou pichlo na levo a už nic ☹
alchemilku (kontryhel) jsem pila taky, má se sice až do ovu ale mě už po 11 dnech po něm bylo špatně tak už ho dál nepiju

maminka142
7. zář 2011

@mochenkaa ahoj, čo je to maliník? Čo si to pila, okrem toho grepoveho džusiku?

mochenkaa
7. zář 2011

@maminka142 teď jsi mě uplně zblbla. Maliník jsou listy z keře maliny (radši jsem si vygůglila jak se to řekne slovensky a je to stejně) Pokud máš přísun čerstvých malin tak oškubat i listy a pokud ne, tak v lékárně prodávají buď sypaný nebo pytlíkový čaj 😉

maminka142
7. zář 2011

@mochenkaa prepač, nechcela som ťa "zblbnuť" 😉 Takže vlastne si mam kupiť malinovy čaj, sačkovy? (som z mesta a nemam prisun čerstvych malín 😅 ) A načo je to dobre? Ja pijem ten grepovy džusik a kde tu si urobim alchimelkovy čajík... A malinovy čajik je na čo dobry?

mochenkaa
7. zář 2011

@maminka142 ne malinový - z plodů, ale maliníkový - z listí 😉 ten je jen ve zdravé výživě, v lékárně nebo obchody s kořením a čaji. Je dobrý na tvorbu plodného hlenu, a fakt funguje. Klidně bych mohla rozdávat kolik ho mám 😅 😀

pempusik
7. zář 2011

@mochenkaa @maminka142 ja som nasla tento na nete a viem, ze tuto znacku mavaju v lekarni
http://www.docsimon.sk/tovar/megafyt-caj-malini...
Myslim, ze to nebude problem kupit ho, kedze ja som nasla alchemilkovy caj normalne u nas v potravinach 🙂

mochenkaa
7. zář 2011

@pempusik ten přesně mám. pije se taky jen do ovu. Já alchemilkový čaj našla jen v lékárně, v potravinách ho nikde neměli

maminka142
7. zář 2011

@mochenkaa
@pempusik Ďakujem vam žienky 🙂 A čo je teraz lepšie? Alchimelka či tem malinik? Či to môžem aj kombinovať? Hned zajtra ho pôjdem kuknuť do lekarne 😉

mochenkaa
7. zář 2011

@maminka142 já pila alchemilku na sliznici (před ms jsem měla jen 4 mm místo aspoň 8mm) a maliník na hlen.

maminka142
7. zář 2011

@mochenkaa Ja som 10 DC, takže asi ten malinik by mohol pomôcť, či? Ovu mavam tak 16-18 DC a dokedy sa môže piť? Do ovulky?

mochenkaa
7. zář 2011

@maminka142 správně se má pít od 1 DC ale taky jsem si ho kupovala až pozděj, pila jsem 2 šálky denně. pije se do ovu, pak zas až před porodem 😉

maminka142
7. zář 2011

@mochenkaa ďakujem 😉

niky3
27. zář 2011

Ahojky, chtěla jsem se zeptat. Snažíme se s manželem o mimčo, pročítala jsem si diskuze atd., i o tom hlenu, zaznamenala jsem, že po MS jsem byla jakoby vyschlá, podle kalkulaček co jsou na netu jsem zjistila, že bych měla mít ovu někdy od soboty + tendle týden. V podstatě, když se teď milujem, tak jsem hnedka vlhká. Zkoušela jsem si i ten hlen, mám ho stále takový né bílý, ale takový šedivější, lepkavvo vodový a pak se barva vytratila a zbyli mi jen lepkavé prsty . V neděli mi přišlo, že ze mě vyteklo trochu vody, v pondělí jsme se milovali a dneska od rána mi bolí v podpřišku hlavně na pravé straně a mám pocity na zvracení. MS mám nepravidelnou v řádově po 30-33 dní. Teď to mám asi dostat 14.10. (začátek jsem měla 11.9.) Nevím, či se z toho dá již něco odvozovat... To čekání je hrozný .. :( díky moc

peggi
28. zář 2011

@niky3 Ahoj my sa tiez pokusame otehotniet. To cakanie poznam, my skusame druhy mesiac,co nie je az tak vela,ale ked sa clovek a hlavne zena tesi na babenko,tak jej to pride ako vecnost. Mna vcera tiez pobolievalo v podbrusku a pichalo na pravej strane,snad to bola ovulacia. Drzim palceky.

niky3
28. zář 2011

@peggi ahojky, no, já mám dnes zase takový mírný pocit na zvracení, ale říkám si, jestli si to už nevsugerovávám 😕 uvidíme asi toho 14 října, jestli to vyšlo nebo ne.. Před 10 lety jsem se modlila abych to dostala, teď se modlím aby se mi to vyhlo a já to neměla a byla v tom..
Tak snad nám to vyjde... 🙂 🙂

peggi
29. zář 2011

@niky3 ja veru nemam ziadne neobvykle pocity zatial. Minuly mesiac som sa stale sledovala a hlavne ked sa uz mala dostavit menstruacia,uz som si aj vselico namyslala a nakoniec z toho nic nebolo,hoci mi meskala 5 dni. Vtedy som citila,ze to asi nevyslo,lebo ma vobec neboleli prsia,ani trochu sa mi nezvecsili, tak ako ked som cakala syna pred tromi rokmi. Tak uvidime o dva tyzdne.. 😉

fori
30. zář 2011

@niky3 ty pocity na zvracení mám taky ale to prostě vsugerovaný. jak si pořád čtu tady ty příspěvky.... člověk si přeje aby měl těhu příznaky a no a má je..... 🙂

niky3
1. říj 2011

@fori asi jo.. nejlepší je se na to vyprdnout a ve skrytu duše doufat a modlit se, že to tentokrát vyjde... nic si nenamlouvat, na nic nemyslet... ale to se občas těžko daří :( akorát se mi hrozně nafouklo břicho a přijde mi, že mi po ránu nějak divně smrdí moč, ale to asi bude příznak něčeho jiného, než, že bych byla v tom.. :D Navíc ani nevím jestli si mám test dělat příští týden, nebo až ten další, protože to mám nepravidelný.. :( ach jo ☹

lucietasova
3. říj 2011

Zdravím vás holky, chci se zeptat na pár otázek, jestli náhodou některá nemáte podobný problém.Asi rok se snažíme s manželem otěhotnět, ale stále se nedaří.Mám strašně nepravidelnou menstruaci, prášky neberu.Když teda nemám menzes, mám vůbec plodné dny?To je to,co mě zajímá asi nejvíc.Nevím jak si je pak vypočítat. Sem už z toho jelen, teď to začínám řešit čím dál víc, ale nejsem z toho chytrá.Děkuju moc za rady

jana776
4. říj 2011

@lucietasova Ahoj, skus si merat bazalnu teplotu, budes mat presny prehlad o svojich cykloch. Naozaj odporucam.

daasenka85
5. říj 2011

Holky, jsem sice teprve 9. den cyklu, ale vypadá to, že bych mohla mít poprvé v životě typicky plodný hlen!! ovu mívám tak 14.-15.den cyklu, tak je brzy, ale třeba přijde dřív.. Piju týden dvakrát denně čaj z maliníku od megafytu a zatím jsem snědla včera a předevčírem po jednom obrovském grepu 🙂 na výsledky grepu je asi brzy, tak spíš maliník.. no, v obojím hodlám do ovu pokračovat. grepový džus mi minulý cyklus nezabral! nejen na otěhotnění, ale ani na hlen!

andelka
7. říj 2011

@lucietasova u nepravidelných cyklů se to spočítat nedá, jen odsledovat (bazální teplota, hlen a čípek). Jak moc nepravidelné cykly máš?Kdybys chtěl na srovnání hormonů a tím i cyklu zkusit bylinky, tak doporučuju kontryhel nebo drmek obecný. Mně kontryhel nezabral, ale drmek ano a cykly se po 2měsících zpravidelnily. Předtím jsem jeměla v rozmezí 28-43 dní a ovulku 18-32 den cyklu.
Jinak neklesej na mysli, mám dvě kamarádky, které měly velké problémy po vysazení HA, MS jednou za 3měsíce, jedna to neřešila vůbec, druhá zkusila drmek a obě otěhotněly ani neví jak, vůbec v to nevěřily. Povedlo se to při první ovulce po dlouhé době.
Maliník na hlen jsem zkoušela taky,ale nezabral. Srovnalo se to až poté, co se srovnaly cykly.

pempusik
7. říj 2011

@lucietasova ahoj, mala som podobny problem, preto som zacala merat BT. Toto je najlepsi sposob, ako si odsledujes cykly, nikto nema 2 rovnake cykly. Ak k ovu dochadza, vobec nevadi, ze tie cykly su trosku dlhsie.

lucietasova
7. říj 2011

holky děkuju za rady, snad se to brzo podaří...vyzkouším ten drmek(slyším to poprvé) 🙂

mochenkaa
11. říj 2011

@daasenka85 mě se začíná hlen dělat 5 dní před ovu + v den ovu, a pak ani ň. Takže kdyby to byl můj cyklus tak mám ovu dnes 😉 Podívej se na můj graf (ten světle zelený čtvereček je bílkový hlen a tmavě zelený vodnatý hlen) Klidně si překlikni na minulý cyklus, protože v tomto jsem byla nachlazená a zdá se mi, že kapky na rýmu mi změnily kvalitu hlenu.
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mochenkaa/gr...