Plodný hlen. Jak dlouho u vás trvá?

fiallinka
22. lis 2007

Ahoj holky,
zajímaly by mne zkušenosti těch z vás, které sledují plodný hlen. Jak dlouho u vás období plodného hlenu trvá, jestli je to víceméně stejné nebo se to mění, apod.. A pokud měříte i teplotu, tak jestli se plodný hlen objevuje jen do ovulace nebo třeba ještě chvíli po ní. Díky moc.

horajda
23. lis 2007

to nie, ale mam pocit ze spermiovy vytok mi vyteka cely den a aj na druhy.je to mozne?

len
23. lis 2007

Luzza, vyloučený to určitě není 🙂 Jde o to, že vajíčko se začíná uhnízďovat většinou někdy kolem 7.-10. dne po ovulaci. A v té době potřebuje perfektně připravenou sliznici, do té se zahnízdí, začne produkovat hCG, to signalizuje žlutému tělísku, ať nezaniká a dál produkuje progesteron, sliznice dále narůstá... Ovšem ve fázi, kdy začne sliznice odcházet předčasně a žluté tělísko zaniká, vajíčko nemusí mít dost času a dobré podmínky k uhnízdění a nemusí se udržet ☹ Výjimky ale samozřejmě existují 🙂
A pokud máš pochybnosti a snažíte se takhle dlouho, tak jestli nechceš měřit BT, měl by tě dr. sledovat UZV a pokud by shledal, že je luteální fáze dost krátká, doplnil by ti progesteron a bylo by to OK 🙂

Horajda, taky dávám přednost snažení před sledováním hlenu 😀 Protože pokud se snažíte co dva-tři dny, tak vůbec není třeba se zabývat tím, kdy ovu byla 😉

luzza
23. lis 2007

jsi si jistá že jsou to spermíci?? Taky se u mě objeví ještě ráno a někdy dopoledne...ale pak už ne. Navíc...Plodný hlen je přece jen jiný... Táhne se...

len
23. lis 2007

No, je sice jiný, ale podobnost tam je, musím s Horajdou souhlasit, že když není hlenu dost, docela se to plete. A pokud se milujeme třeba denně, rozlišení je hooodně těžký 😉

luzza
23. lis 2007

len-nějak mi pořád nejde těm doktorům radit... 😒 i když bych někdy ráda... 😀 Lut. fázi mi moje doktorka nesleduje... Zatím se jí zdá u mě vše ok.. Manžel má spermiogram taky ok.. Tak ti nevím...A s tím snažením-milujeme se pětkrát do týdne...takže v tom to asi nebude 😀

len
23. lis 2007

Nojo, ale my se milujeme 5x týdně a navíc mám málo hlenu, takže se to opravdu plete 😀 Jinak já doktorům neradím, já se ptám 😉 A to dost 😀 A pak diskutuju 😀 no tak když nechceš BT, tak třeba aspoň 1-2 cykly ovutesty 😉

luzza
23. lis 2007

len-u sebe poznám plodný hlen BEZPEČNE. Mám ho celkem dost 😉 ,i na prádle...A je úplně jinak kluzký, než ten od manži. Můj plodný hlen totiž ani vodou neumyju... je voděodolný 😀

horajda
23. lis 2007

no ja viem,ked bol priatel odcestovany, tak som si to ako tak vedela odsledovat ale teraz nie, ja si myslim ze v urcitom stadiu sa spermikovia a plodny hlien podobaju,hm?a teraz napr cakam ovulaciu a nic a hlienik mozno je vnutri ale to som neskusala,no a milujeme sa kazdy 2 den

luzza
23. lis 2007

Dobře, zkusím ovutesty 🙂 Můžeš mi prosímněco poradit? V ovutestech se vůbec nevyznám a ani nevím kolik jich koupit a kdy s nima začít...

luzza
23. lis 2007

horajda, jestli se milujete každý druhý den, nemůžete to prošvihnout ať je ovulka kdy chce... 🙂

horajda
23. lis 2007

ja myslim v case okolo ovulacie asi cely mesiac by sme to nezvladali 😝

len
23. lis 2007

Luzza, zkus merenibt.xf.cz. Jednak je tam sekce symptotermální metoda, kde se píše o hlenu (a jsou tam i odkazy na výše zmiňované články na rodině), druhak v sekci ovutesty se píše o ovutestech (+ jsou tam další odkazy) 🙂

luzza
23. lis 2007

horajda-já radši celý měsíc 😀

luzza
23. lis 2007

len-ty jsi vážně poklad těhle stránek 🙂 díky

len
23. lis 2007

Není zač 😉 A hodně štěstí přeju 🙂

luzza
23. lis 2007

už musím letět...vezu malého na trénink...takže zatím pa pa všem 🙂

luzza
23. lis 2007

len-tebe si pak někde najdu a dám ti vědět, jak to bylo u mě z tou ovulkou 😉 🙂

len
23. lis 2007

Jasně, stačí IP 🙂

k.bett
23. lis 2007

luzza:

já jsem mela ten ovul. hlen 17. den cyklu a pak nak ty bolesti a teda nevim taky kdy teda byla ta ovulace, normalne mam cyklus taky tak 28-30dni (spis 28) no a ...to je jedno, teda zatim, ocekavam MS (dnes jsem 28. den cyklu a zatim nic, takze to vidim tak ze jsem se zase rozhodla pro zjistovani ovulacniho hlenu a jako naschval budu mit urcite nakej problem s MS) Delam si srandu urcite je tu mam do 2 dnu jak na koni-nezklamou., ale vubec by me to neprekvapilo. 😀

luzza
23. lis 2007

dneska jsem 19.den cyklu a hlen se změnil z hustého mléčného na řidší krémový a je ho docela málo...ale připadá mi mírně kluzký,což před tím nebyl....tak jsem z toho mimo... 😒 a zas vím prd... 🙂

luzza
23. lis 2007

ještě sem se chtěla zeptat... jakmá správně vypadat hlen po ovulaci a vůbec po zbytek cyklu...v tom odkazu to není jasně řečeno...děkuji

honzulka
23. lis 2007

Holčiny,a myslíte,že můžu mít plodný hlen,když mám nejspíš PCO?Já o tom dříve neslyšela a od prvního porodu občas takový sliz ze mně pár dní odchází a já myslela,že je to výtok... 😕

luzza
23. lis 2007

já myslím, že s tím PCO nesouvisí...jestli máš ovulaci...můžeš mít i plodný hlen.

honzulka
23. lis 2007

Děkuji Luzo,já to právě nevím,zda ji mám...mám teď nasazenou Proveru,protože mi nepřišla MS,tak ani nevím,jestli mám ovulaci.Dříve si myslím,že byla,protože jsem měla tak nějak v půlce bolesti,ale od porodu spíš ten hlen..

luzza
23. lis 2007

tak to bude určitě ono...a jestli se chceš utvrdit jako já.. 😀 kup si ovulační testy...já je chci taky zkusit...

luzza
23. lis 2007

zítra po práci pro ně půjdu.. třeba na tebe narazím v lékárně, až po nich budeš šmejdit taky 😀 Pracuju v Ústí, tak to není tak nemožný... 😀

honzulka
23. lis 2007

No to je náhodička... 🙂 😀 Já to nejdříve potřebuji dostat,abych vůbec něco zjistila... 😒

luzza
23. lis 2007

třeba to už ani nedostaneš 😀

honzulka
23. lis 2007

Hm,tak tím si nejsem tak jistá...asi se dá těžko otěhotnět,když mi podle UZ řekl na gyn.že mám už prokrvenou dělohu,že mi ani provokačku dávat nebude.. ☹ Podle něj jsem to měla dostat do minulé soboty a možná to dostanu po napařování tak příští týden 😒

luzza
23. lis 2007

nebuď smutná...hned jak odmenstruuješ, zkusíš ty testíky! Zatím si je kup a měj z nich radost 🙂 Já to mám dostat 2.listopadu, ale taky si je koupím už teď 😉 Jinak - ten hlen mi pomalu mizí...